Praca

Gdzie iść na studia w nowym roku?

W nowym roku wszyscy, nawet jeśli nie wierzymy w listy noworoczne i zrezygnowaliśmy już z prób rozpoczęcia od 1 stycznia, chcemy stać się nieco lepsi. Możliwość nauczenia się czegoś nowego może być dobrym prezentem. Ponadto jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, ponieważ aby kupić subskrypcję sali wykładowej lub zapisać się na kurs online, nie trzeba dzwonić do kuriera lub tłumu w kolejkach noworocznych. Życie wokół wybrało ciekawe wykłady, bilety okresowe i kursy mistrzowskie.

Kursy online

Szkoła wektor

Kurs „Jak znaleźć pomysł na biznes”

Chcesz znaleźć swojego Doubleby, Bookmate lub BelkaCar? Eksperci kursu Jak znaleźć pomysł na biznes, założyciele odnoszących sukcesy przedsiębiorstw w mieście, podzielą się pomysłami, pomysłami, projektami i współpracą z partnerami. W trakcie dziesięciu lekcji i sześciu zadań minie miesiąc, zanim przejdziesz - możesz zarządzać w styczniu. Zaprezentuj ten kurs znajomemu i - kto wie - może w przyszłym roku Life about napisze o nim.


Koszt: 5 000 rubli

Moskiewska Szkoła Kodowania

Szybki start w internetowym kursie branżowym

Opcja wygrana-wygrana dla początkujących, którzy od dawna chcieli nauczyć się kodować, ale ostatni raz zrobili to podczas lekcji informatyki w szkole. Kurs obejmuje dziesięć lekcji, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć fajne (według nauczycieli) strony internetowe, dostosowywać je do różnych ekranów i stosować inne sztuczki składu. Program obejmuje wykłady na temat HTML, CSS, stylów, responsywności i historii sieci.


Koszt: 19 999 rubli

„Netologia”

Kurs projektowania stron internetowych

Zajęcia są również przeznaczone dla początkujących: jeśli wiesz, że przyjaciel lub brat od dawna chciał zmienić dziedzinę działalności, ale nie ma odwagi, zajęcia online z częścią teoretyczną i praktyką będą dobrym początkiem roku i być może pierwszym krokiem do zmiany. Kurs trwa osiem tygodni, podczas których eksperci będą rozmawiać o podstawach projektowania graficznego, projektowania stron internetowych, pracy w projektach, a także rozkładania zadań domowych uczniów.

Ponadto podczas świąt noworocznych Netologiya zapewnia bezpłatny dostęp do biblioteki kursów wideo.


Koszt: 18 830 rubli

Kursy mistrzowskie

Moskiewska Szkoła Kwiatów

Warsztaty na temat tworzenia aranżacji kwiatowych

Większość kursów tej szkoły kwiatów będzie odpowiednia dla uczestników bez doświadczenia florystycznego. Możesz przyjść w ten sposób, w ciągu kilku godzin opanować podstawowe umiejętności komponowania bukietu i zabrać wynik do domu. Wybór kwiatów jest doskonały: nie musisz się martwić próbą stworzenia arcydzieła trzech chryzantem, a zobaczysz wiele kwiatów po raz pierwszy w życiu.


Koszt: od 6 000 rubli

Piekarnia szamotowa

Warsztat modelowania dłoni

Na każdej półce kuchennej znajduje się miejsce na talerz, kubek lub miskę własnej produkcji. Możesz stworzyć wszystko w ciągu kilku godzin w warsztacie ceramicznym. Proces jest następujący: podstawy tych dwóch technik są krótko wyjaśnione, a następnie możesz zrobić kawałek gliny z kawałka gliny z osobistym komunikatem na dole lub nawet niewielką usługą - jest wystarczająco dużo czasu na trzy lub sześć produktów. W drugiej lekcji wyschnięte arcydzieło będzie musiało być pokryte szkliwem, a po wypaleniu może być zabrane do domu lub zaprezentowane.


Koszt: 5 500 rubli

DIY Academy Bosch

Warsztat stolarski

Podnieś wyrzynarkę i frez - przy wyjściu weź deskę do serwowania sera. W klasie mistrzowskiej każdy może wybrać rodzaj drewna - dąb, buk lub jesion. Jest mało prawdopodobne, że zostaniesz mistrzem stolarki za trzy godziny, ale dostaniesz miłe akcesorium na przyjęcia obiadowe. Jeśli masz już deskę serów, możesz wyciąć półkę na łazienkę lub longboard.


Koszt: od 2 000 rubli

Kursy i bilety okresowe

Projekt pierwszego poziomu

Kurs „Jak rozumieć muzykę klasyczną”

Trzy wykłady o muzyce klasycznej Lyalii Kandaurowej, która wie, jak otrząsnąć się z moli z portretów wiedeńskich klasyków. Na podstawie wyników spotkań nauczysz się słyszeć fabułę w muzyce, zastanowisz się, dlaczego słuchasz utworu w różnych wykonaniach i zrozumiesz, czy muzyka klasyczna może brzmieć nowocześnie. Przygotuj się na dodanie kosztu zakupu subskrypcji do konserwatorium do kosztu kursu - po fascynujących rozmowach na temat muzyki od razu zechcesz ją posłuchać.


Koszt: 2 700 rubli

British Graduate School of Design

Kurs „Ilustracja”

W ramach tego kursu ośmiu nauczycieli poprowadzi warsztaty ilustrujące Brytyjczyków. Uczestnicy będą szukać pomysłów, obrazów i wykresów rozwiązań wizualnych, pracować w technikach wolumetrycznych, ze zdjęciami i grafiką 3D. Ośmiodniowy intensywny program ma również czas na plener.


Koszt: 45 000 rubli

Galeria Tretiakowska

Subskrypcja „Artyści nonkonformistyczni”

Prenumerata Galerii Trietiakowskiej z ośmiu wykładów, po których przypomnisz sobie, czym jest abstrakcyjny ekspresjonizm, suprematyzm, kubofuturyzm. Systematyczna znajomość postmodernizmu w malarstwie odbywa się w soboty od lutego do kwietnia. Możesz utrwalić wiedzę w halach wystawowych, kupując karnet.


Koszt: 1920 rubli


Cover: Moskiewska Szkoła Kodowania

Obejrzyj wideo: Na jakie studia iść? A może w ogóle nie iść? PRAWDA O STUDIACH (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Praca, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej