Konto osobiste

Na czym żyją taksówkarze

Życie w okolicy wciąż dowiaduje się, ile zarabiają i jakie pieniądze wydają przedstawiciele różnych zawodów. W nowym numerze - taksówkarz. Przychody taksówkarza zależą nie tylko od liczby przejazdów i godzin pracy, ale także od firm i usług, z którymi kierowca współpracuje. Życie wokół rozmawiał z taksówkarzem, który pracuje z kilkoma usługami jednocześnie, i dowiedział się, ile zarabia i na co wydaje pieniądze.

Zawód

Taksówkarz

Średni dochód

60 000 rubli miesięcznie


Wydatki

4 000 rubli

rachunki za media

6 000 rubli

lunch

24 000 rubli

produkty dla trzyosobowej rodziny

5 000 rubli

konserwacja maszyny

6 000 rubli

przedszkole i część pływacka dla dziecka

5 000 rubli

wydatki na odzież i gospodarstwo domowe

10 000 rubli

akumulacja

Jak zostać taksówkarzem

Mam 38 lat. Pracuję jako taksówkarz od mniej niż roku. Wcześniej pracowałem w logistyce transportu, potem wyjechałem za granicę, wróciłem, ponieważ nie było tam biznesu. Jakoś wymyśliłem samochód i zupełnie przypadkiem spotkałem faceta, który był związany z serwisem Uber. Ponieważ po powrocie znalazłem się w dość trudnej sytuacji finansowej i słyszałem o Uberie, kiedy mieszkałem w Europie, i miałem samochód, który spełniał kryteria, postanowiłem spróbować i jakoś mnie to wciągnęło.

Jestem indywidualnym przedsiębiorcą, uzyskałem licencję dla siebie i jestem związany z różnymi usługami bezpośrednio lub przez partnerów. Teraz taksówka to tylko program, nie ma już krótkofalówek, nie trzeba do kogoś dzwonić ani mówić. Mam iPhone'a i Androida, za pomocą powiadomień oferują mi różne zamówienia i już decyduję, które wycieczki wybrać.

W naszym stanie, dla indywidualnych przedsiębiorców, aby uzyskać licencję na taksówkę, musisz mieć 350 rubli i chęć. Nic więcej. Licencja jest wydawana na pojazd.

Próbowałem innego harmonogramu pracy. Teraz pracuję od około dziewiątej do dziesiątej rano do północy lub pierwszej w nocy. Sam sobie ustaliłem harmonogram. Miasto zawsze podróżuje rano i wieczorem, ale ponieważ nie widzę powodu, by przeszkadzać, pracuję w ciągu dnia. Niestety moje życie jest tak ułożone, że mam bardzo długi dzień pracy. W piątek wieczorem zawsze staram się wyjść z rodziną do domku i wrócić w niedzielę wieczorem.

Dzień pracy zaczyna się w ten sposób: wychodzę, włączam programy i wybieram zgodnie z zasadą, który pierwszy „zastrzelić”. Potem wziął to, odłączył pozostałych i stracił. I w tym algorytmie kontynuuję dalej.

Funkcje pracy

Taksówkarz z pewnością nie jest już zawodem, ponieważ każdy może tu przyjechać. Goście z Azji wysypują się, gotowi do jazdy po chleb. Usługi zrzutu i taksówki oraz samych kierowców. Przy wyjściu cierpią sami pasażerowie, nie rozumiejąc tego. Zamawiając tanią usługę, nie można wymagać dobrej jakości. W taksówce w formacie „Narodnoye” możesz zamówić samochód, poczekać kilka godzin, a kierowca po prostu nie będzie chciał jechać, ponieważ przyjął bardziej interesujące zamówienie.

Nie widzę różnicy między Uberem a zwykłą taksówką. Ale jeśli klasyczna taksówka wymaga licencji, to każdy nadjeżdżający poprzeczny może teraz połączyć się z Uber w Petersburgu. Jedynym wymogiem jest przedstawienie zaświadczenia o niekaralności w ciągu 30 dni od rozpoczęcia pracy. Mój najtańszy transport do Uber to 72 ruble. Jest poniżej dołu, dołu. Jeśli jakaś szanująca się osoba zobaczy transport 72 rubli, nigdy nie pójdzie, więc Uber jest zawsze ruletką. Znam algorytm odmowy wyjazdu, ale to moja tajemnica zawodowa. Już teraz wybieram ludzi: szkolnictwo wyższe nauczyło mnie szybko rozumieć wiele rzeczy. Teraz studiowałem wszystko od środka i nie biorę tego, co mnie nie interesuje. W większości przyjmuję zamówienia z pewnymi szansami, gdy brakuje samochodów i jest dużo zamówień. Podczas sezonu, turystyki staram się pracować na lotnisku, staram się zmniejszać koszty podróży, ale zwiększać ich koszty.

Programy, które zmieniają dane GPS, nie używam. To nie ma sensu w sezonie. Ale ogólnie rzecz biorąc, takie sztuczki istnieją: system może myśleć, że jestem w jednym miejscu, ale w rzeczywistości jestem w innym. Są też tak zwane bani. Ludzie stoją w popularnych miejscach i płacą bandytom lub skorumpowanym glinom. Możesz tam stać, nazwać swoje atomowe metki i jeździć. Są ludzie, którzy nadal głosują. Można je również przynieść. I pracuję nad usługami wysyłkowymi, jak pracuję. Najlepszą rzeczą do porównania z tą działalnością jest łowienie ryb. Miasto to jezioro, a wszędzie w nim są ryby. Jest mały, jest duży, ale jest wszędzie. Możesz mieć różne wędki, wtedy szanse wzrosną. W sezonie - od maja do października - potrzebujesz wewnętrznej intuicji i prostego zrozumienia, że ​​ludzie rano z miejsc do spania idą na przykład do centrum.

Są miejsca w mieście, w których czasami odbywają się zakupy kontrolne kontroli transportu. Jeśli biorą samochód, a kierowca nie ma prawa jazdy, nazywa się to nielegalną działalnością gospodarczą. Narzędzie, a mianowicie samochód, zabiera się na parking. Kierowca bez prawa jazdy będzie musiał dowiedzieć się w sądzie, czym jest Uber - taksówką czy nie taksówką. Jestem chroniony w tym zakresie.

Taksówki to te sklepy, które oferują wycieczki zamiast towarów. Gdy tylko klient wsiądzie do samochodu, odpowiedzialność za usługi taksówkowe wygasa. Ponadto jest to tylko problem taksówkarza. Uber jest pod tym względem bardziej humanitarny, ale jest to bardzo, bardzo nierentowna taksówka. Uber bierze 20% kwoty wycieczki, resztę wysyłają raz w tygodniu na moje konto bankowe.

Następną usługą jest Gett. To ten sam Uber, tylko tam potrzebują licencji i ćwiczą transport gotówki. Cena jest tam wyższa, ciekawe jest zabranie ze sobą ludzi w korkach, ponieważ naliczane są opłaty za minutę. Prowadzę też Yandex.Taxi, również bardzo selektywnie. Staram się nosić taryfę „Komfort”, ponieważ „Ekonomia” mnie poniża. Yandex podąża ścieżką Ubera i wprowadza najwyższe stawki - jest również interesujący w noszeniu.

Istnieje stara petersburska „Taxi 777” - bardzo niskie stawki, ale czasami też z niej korzystam. Kiedy wychodzę z miasta, patrzę na giełdy RBTaxi. Działa tam zasada elektronicznego handlu, zaczyna się od tysiąca rubli. Jest taksówka „Wiadro”, taksówka „Narodnoye” - nie pracuję z nimi, ponieważ tam ruchy w Petersburgu są jak w Uber.

Taksówki „Maxim” przyjechały do ​​nas z Uralu, zdobyły punkty kierowców. Jestem jednym z pierwszych, którzy się połączyli, ale mniej więcej przyzwoite taryfy trwały dziesięć dni. Przy ich obecnych cenach praktycznie nie jeżdżę, tylko jeśli po drodze. Za 120 rubli poniżej mojej godności posadź ludzi.

Moim zdaniem jedną z wiodących usług jest Taksovichkof, mają najwyższe stawki. Dają dużą liczbę zamówień, dość dobrą cenę, ale ma kilka wad. Na przykład pewien strój, który nie jest wygodny dla wszystkich kierowców, i, niestety, jest logistyką. Czasami dyspozytorzy nie rozmawiają zbyt dobrze z kierowcami, gdy muszą jechać daleko do klienta lub zamówienie jest opóźnione (taksówka spóźnia się, a klient może być niezadowolony lub w ogóle nie zapłacić).

Najbardziej nieprzyjemną rzeczą w pracy jest brak normalnych relacji międzyludzkich. Chociaż jest to przede wszystkim sprawa, a płacz jest poniżej mojej godności. Niemniej jednak nieprzyjemne jest, gdy ktoś poleca Ci gdzieś tam dotrzeć w usłudze wysyłkowej, chociaż nie chcesz tam iść, ponieważ jest to nieopłacalne. Pewien dyskomfort powoduje poczucie niepewności. Zasadniczo w taksówce bardzo często zdarza się, że sam kierowca ma problemy. Jeśli chodzi o pobieranie pieniędzy, to najpierw wysyłają je spedytorzy. Od momentu, gdy pasażer wszedł do kabiny, stało się to całkowicie problemem kierowcy. Plują w kabinie, skandal, nie płacą, uszkadzają samochód - cokolwiek - taksówkarz sam rozwiązuje te problemy. Jeżdżę ze sprzętem do samoobrony i jeśli istnieje zagrożenie dla mojego życia, nie zastanowię się ani przez chwilę.

Ostatnio zdarzyła się taka sytuacja: podjeżdżam na zamówienie, ulewny deszcz, kobieta stoi w pobliżu przedszkola, w rękach spacerowicza i dwojga dzieci w wieku trzech i siedmiu lat. Mam też dziecko, więc w pracy używam jego fotelika i wzmacniacza. Zaczynam wyjmować je z bagażnika, a potem kobieta mówi: „Nie pójdę. Nie włożę w to moich dzieci”. Czysto ludzki czułem się bardzo nieprzyjemnie. Mam pięcioletni zagraniczny samochód, nie jestem ubrany jak tyłek, wyglądam normalnie, w końcu mam garnitur Armaniego. Mój samochód nigdy nie srał, wszystko jest czyste i uporządkowane. Nie chciała sadzić swoich dzieci, próbowałem dowiedzieć się, dlaczego, ale nie odpowiedziała. Ponieważ jestem prywatnym przedsiębiorcą, przewóz dzieci bez krzeseł jest rażącym naruszeniem, za co grzywna wynosi 100 tysięcy rubli. Dlatego powiedziałem, że jeśli ona nie chce sadzić dzieci, nie wezmę jej. Kobieta nie poszła, pozostała mokra, a ja właśnie wyszłam. Dlaczego tak się stało, nie rozumiem. Chyba nie muszę tego rozumieć. Naprawdę nie sądziłem, że u naszych współobywateli jest taka ilość, przepraszam, cholera. Są ludzie tak drobni i gówniani, że to po prostu śmieszne. Wcześniej prawdopodobnie ich nie zauważyłem, ale teraz widzę ich wiele, a czasem bardzo mi przykro, że mieszkam wśród nich.

Kolejny przykład Jedziemy na zamówienie, służba kontroli jakości taksówek dzwoni do kobiety i pyta, czy kierowca zaoferował muzykę. A ona odpowiada: „Wiesz, nie, nie zaoferował mi ani muzyki, ani klimatu, on też mnie nie zaoferował”. I przyznają mi grzywnę, małą - 50 lub 100 rubli. Moje pytanie brzmi: czy naprawdę jesteś taką małostkową osobą, czy nie masz ust, które możesz usiąść, a jeśli jest ci zimno, nie możesz prosić o cieplej? Dlaczego miałbym, jak papuga, mówić to wszystko? Na początku powiedziałem to wszystko, ale u normalnych ludzi powoduje to tylko irytację.

Taksówka w stanie, w którym ją teraz oglądam, to upokorzenie. Ale ćwiczy także biblijną jakość, taką jak pokora i oczywiście tolerancja na stres. Tutaj nikomu nic nie udowodnisz.

Wynagrodzenie

Zarabiam około 60 tysięcy rubli. Dochód brutto na dzień jest inny. Jeśli 4 tysiące rubli dziennie jest złe, jeśli 8 tysięcy rubli jest dobre. Za te pieniądze musisz przekazać prowizję do pokoju kontrolnego, musisz zjeść, zatankować.

Na koniec każdej podróży musisz napisać ścisły formularz zgłoszeniowy. Nie napisali - w Taksowiczu nałożono grzywnę w wysokości 100 rubli Jeśli nie oferowałeś muzyki - kolejne 50 rubli. Więcej firm zostanie ukaranych grzywną za anulowanie wniosków. Bonusy są tylko w Uber. Kiedy wykonujesz ponad 35 podróży miesięcznie, firma płaci 70 rubli za każdą podróż. Z grubsza mówiąc, otrzymuje się 2500 rubli.

Moją najdroższą podróżą jest granica z Finlandią - 5400 rubli za 220 kilometrów. W rzeczywistości jest bardzo mały i niekorzystny dla kierowcy.

Wydatki

Mieszkam w swoim mieszkaniu Płatności za media wynoszą 3-4 tysiące rubli. Kiedy wychodzę do pracy, nie biorę ze sobą nic poza jedzeniem. Zawsze jem śniadanie w domu, a kolacje są bardzo szybkie i błyskawiczne. Jest to rodzaj fast foodu, którego próbuję odmówić, ponieważ ma to bardzo duży wpływ na mój wygląd i zdrowie. Teraz pociągają mnie oferty lunchów biznesowych w formie bufetu w różnych kawiarniach i restauracjach naszego miasta. Znam kilka punktów, stołówki, w których można jeść zupy, niektóre gorące. Kiedy to nie działa, mogę, jak mówią, również coś ugryźć. Jedzenie poza domem jest szybsze i tańsze niż w domu. Są miejsca, w których lunch biznesowy kosztuje 250 rubli. Myślę, że to bardzo humanitarne. Siedzenia są pośrodku, więc jest to bardzo wygodne. Okazuje się, że 5-6 tysięcy rubli miesięcznie. Żona zajmuje się pracami domowymi. Nie jemy niczego nadprzyrodzonego - nie mam homarów w domu. Dlatego średni koszt to 5-6 tysięcy rubli tygodniowo na produkty, jak wszyscy inni.

Oczywiście coś założyłem. Przez dwa lata mieszkaliśmy na pięknej wyspie Cypr, gdzie potrzebowałem tylko koszulki i szortów. Teraz jest jakaś odzież i ja ją noszę. Nie chodzę do sklepów: dużo pracuję, nie mam czasu. To właśnie robi żona.

Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy ludzie żyją w ten sam sposób. Nadal jest dziecko, które musi być ubrane, obuwie i karmione. Biorąc pod uwagę obecną trudną sytuację finansową, musisz użyć Avito. Bez względu na to, jak smutny może się to wydawać. Buty za 5 tysięcy rubli dla dziecka, pracujące w taksówce, nie mogę kupić. Za tysiąc mogę. Moje dziecko ma pięć lat, teraz rośnie bardzo szybko. Przedszkole dla dziecka kosztuje ani grosza - tysiąc rubli. On idzie na pływanie, płacimy 5 tysięcy rubli. Teraz przejdzie do niektórych sekcji.

Samochód ma również kosztowną część. Co 15 tysięcy kilometrów trzeba wymieniać olej - to 2-3 tysiące rubli. Średni przebieg 200–300 kilometrów dziennie. Coś się zepsuło - to 5 tysięcy, może 10 tysięcy, a może 20 tysięcy rubli. Takie koszty są trudne do obliczenia. Żona wciąż zarabia, odkładamy, staramy się coś na tym zaoszczędzić.

Pracując taksówką, rezygnujesz z prawie wszystkiego. W rzeczywistości jest to bardzo niewdzięczna praca. To jest praca na granicy faulu. Aby zarabiać przyzwoite pieniądze, musisz pracować bardzo, bardzo ciężko.

Po codziennym 16-godzinnym śmieciu najlepszy odpoczynek znajduje się w kręgu rodzinnym, w ciszy, na wsi, na rowerze, łowieniu ryb, grzybach. Mam broń, czasem strzelam, ale nie jestem łowcą.

Teraz spędzam dużo czasu w samochodzie, a bardzo mało z rodziną. A w moim życiu priorytety są nieco inne. Jest pewna wolność, ale w rzeczywistości jest iluzoryczna. Wydaje się tylko, że jesteś wolny, ale w rzeczywistości ten sam niewolnik. Jedyną fajną rzeczą jest to, że wciskam przycisk, wszystko się wyłącza i zapada cisza.


Popularne Wiadomości

Kategoria Konto osobiste, Następny Artykuł

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya
Ciekawe

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya

Na placu Triumfalnaya w jednym ze szklanych pawilonów naprzeciwko wyjścia z metra otwarto burgera Heroes Burger - piąta instytucja sieci. O tym życiu wokół opowiedział swoim przedstawicielom. Nowi właściciele burgerów Heroes Burger, a są nimi twórcy projektu Gyros For Heroes, Igor Podstreshny i ​​Olga Korneeva, zostają uruchomieni przy udziale partnera Teahouse # 1 i przy wsparciu Local Food.
Czytaj Więcej
Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej
Ciekawe

Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej

Nowy pub z Pub Life Group (Lion's Head Pub, The Tipsy Pub, Tap & Barrel Pub, Punch & Judy Pub), o nazwie O'Donoghue's na cześć jednego z najstarszych pubów w Irlandii, został otwarty na ulicy Pyatnitskaya. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. O'Donoghue's Adres: st. Pyatnitskaya, 29 CZAS OTWARCIA: od 12:00 do 23:45 Przekąski Pikantne skrzydła - 495 rubli Quesadilla z kurczakiem - 395 rubli Glazurowane żebra dzika - 585 rubli Nachos Chili - 495 rubli Burgery Burger z marmurkową wołowiną - 525 rubli Burger z jagnięciną - 525 rubli Steki Filet mignon z papryką i kolendrą - 825 rubli Kruche steki wieprzowe z domowym kawiorem bakłażanowym - 725 rubli Pomysł: dublińska nazwa nowej moskiewskiej O'Donoghue istnieje od 1789 roku i jest jednym z najbardziej znanych pubów muzycznych na świecie, więc autorzy projektu postanowili przenieść tę specjalność fiku do nowej lokalizacji.
Czytaj Więcej
Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?
Ciekawe

Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?

Rower i bieganie w Moskwie już się zakorzeniły, ale niewielu słyszało o nordic walking - ludzie z kijkami spacerującymi po parku w pośpiechu wyglądają co najmniej dziwnie w oczach otaczających ich osób. A jednak w ciągu zaledwie kilku miesięcy w mieście otwarto kilka szkół, w których wszyscy uczą się bezpłatnego nordic walking: w Parku Gorkiego, Sokołnikach, Izmailovsky, Fili i Serebryany Bor.
Czytaj Więcej
Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27
Ciekawe

Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27

Na ulicy Kazańskiej, w miejscu kawiarni Smalldouble, otworzy się bar 26/27. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Koncepcja miejsca zmieni się całkowicie, chociaż zespół pozostał ten sam. Założycielami nowego baru są Stanislav i Daria Alexandrova (Smalldouble, Julia Child Bistro) i Alexander Avakumov, współzałożyciel grupy reklamowej SOWA i biznesmen Sergey Krasnyakov, którzy postanowili wesprzeć projekt.
Czytaj Więcej