Własne miejsce

Konstantin Shavlovsky, właściciel sklepu Word Order

Word Order to niezależny sklep z literaturą intelektualną w Petersburgu. Jest klub kinowy, wieczory literackie, wykłady i seminaria, prezentacje książek z udziałem autorów. Priorytetem jest literatura faktu, książki o teorii kina i muzyki, prace dotyczące filozofii, nauk politycznych i socjologii, albumy o sztuce i poezji. Również tutaj można kupić czasopisma „Sesja”, „Sztuka kina”, „nietykalna rezerwa”, „Translit” i inne.

           
           

Konstantin SHAVLOVSKY

     
Właściciel sklepu
   
 

„Możesz otworzyć księgarnię, aby nic Cię to nie kosztowało. Ale przez całe życie będziesz zadłużony. Specyfiką tego biznesu jest to, że większość wydawców zapewnia pieniądze na zasadzie kredytu, to znaczy, że dają książki na sprzedaż, a ty je sprzedajesz. i zwróć pieniądze wydawcom ”.

O PROJEKCIE

 

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

 
Księgarnia

 

DATA OTWARCIA

 
Styczeń 2010 r

 

BUDŻET STARTOWY

 
175 000 rubli

 

STAN

 
8 osób

 

OBSZAR KWADRATOWY

 
100 mkw m

 

WITRYNA

 
Www.wordorder.ru

 

ADRES

 
Nab. Fontanka, 15

PRZYGOTOWANIE POKOJU I PRZYGOTOWANIE

Potrzebujemy pieniędzy na otwarcie firmy, wyposażenie, przygotowanie pomieszczeń i wynagrodzenie pracowników. Nasze pomieszczenia zostały już ukończone, pochodziły ze sklepu Rosyjskiej Chrześcijańskiej Akademii Humanitarnej, która bardzo długo pracowała w Fontance, 15 lat. Zainwestowaliśmy około 5000 USD w projekt, ale jednocześnie pracowaliśmy bez wynagrodzenia. Teraz w „Porządku słowa” nikt - ani ja, ani Anna Izakar, współzałożyciel, ani nawet księgowy - nie otrzymują pensji w wysokości ponad 20 tysięcy rubli.
BUDŻET

Możesz otworzyć księgarnię za minimalne pieniądze, ale wtedy będziesz miał dług przez całe życie. Jest to główne niebezpieczeństwo biznesowe księgarni: bardzo łatwo jest otworzyć, ale będziesz musiał wszystkim dostawcom, obrót nie będzie odpowiadał płatnościom. Myślę, że wiąże się to z krótkim życiem niezależnych księgarń w Petersburgu - po dwóch latach wiele z nich jest zamkniętych.

SYSTEM RACHUNKOWOŚCI

Naszym głównym problemem jest to, że nie jesteśmy biznesmenami. Wiemy o tym, ale często nie rozumiemy, w jaki sposób - nie w stylu, ale w praktyce. Dlatego nadepnęliśmy na kilka grabi. Na przykład nie od razu zadbali o system rachunkowości. Na początku wydaje się, że jest nudny i wtórny, a następnie następuje zapaść. System rachunkowości jest pierwszą rzeczą, o którą musisz zadbać, otwierając własną firmę.PROMOCJA

Kiedy otworzyliśmy, wszyscy sympatyzowali z nami: złe miejsce. Po naszej stronie Fontanki, przed otwarciem baru Produktów, chodzili tylko pracownicy sąsiedniego centrum biznesowego: z powodu zgięcia rzeki łatwiej jest dotrzeć do Newskiego na Liteiny i Mokhovaya. Dlatego musieliśmy pracować, aby stworzyć warstwę naszych klientów. Aby przyciągnąć ludzi, postawili zakład, że nie jesteśmy tylko księgarnią, ale centrum kultury opartym na księgarni. Promowaliśmy na dwa sposoby: poprzez sieci społecznościowe i wydarzenia. Pracuję jako dyrektor redakcyjny magazynu Session i pierwotnie pomyśleliśmy, że Word Order to platforma dyskusyjna, klub filmowy na Sesji. W dużej mierze z tego powodu i stworzyliśmy naszą reputację. Stopniowo zaczęli pisać o nas w mediach, publikować ogłoszenia o naszych wydarzeniach. Wszystko zrobiliśmy sami w Internecie: stworzyliśmy grupy Vkontakte na Facebooku, profile na LiveJournal, Spójrz na mnie, Teorie i praktyki, gdzie zapraszano ludzi na wydarzenia.

WSKAZÓWKI

Nie otwieraj księgarni, chyba że wiesz dokładnie, czego chcesz. Większość nieudanych projektów książek wynika z faktu, że ludzie nie rozumieli, co oferują publiczności, nawet jeśli mieli środki finansowe i pomieszczenia. Kiedy otworzyliśmy, nisza intelektualnej księgarni literatury faktu była wolna, więc teraz jesteśmy poszukiwani.

Zatrudnij profesjonalistów. Jeśli sam nie jesteś ekspertem w branży książkowej, musisz znaleźć osobę, która to rozumie. Sprzedawca lub dyrektor asortymentu małej księgarni powinien znać cały asortyment, znać gusta odbiorców i, co najważniejsze, wiedzieć, gdzie zamówić te książki. Nie działać, jak w serii Czarna Księga. Praca z dostawcami to zupełnie osobna historia, w której trudno odnieść sukces, jeśli nie wiesz nic o branży książkowej.

Żyj swoją księgarnią. Otwierając małą księgarnię, musisz poddać się mu w całości. Jak jednak i każdy własny projekt.

Poszerz grono odbiorców. Społeczność miłośników literatury intelektualnej jest tak naprawdę podzielona. Przedmioty humanistyczne różnych specjalizacji żyją w swoich odizolowanych światach. Na przykład niewielu miłośników poezji, ale eksperymentalnie odkryliśmy, że wielbiciele twórczości jednego dobrego poety często nie czytają wierszy innego. Musieliśmy zorganizować specjalny program „Meżgorod” - wspólne poetyckie czytania poetów moskiewskich i petersburskich, aby jakoś naprawić tę sytuację. Z reguły kilka nowych osób, które są zainteresowane właśnie tym, przychodzą na każde wydarzenie. Jeśli podoba im się sklep, to otrzymujemy odpowiednią „sukienkę” w jakiejś społeczności, na przykład, uważni czytelnicy Borysa Kagarlitskiego lub beztroscy słuchacze grupy „SBPCH”.

Zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov, „Kolejność słów”Ale okładka: Konstantin Shavlovsky i Anna Izakar

Popularne Wiadomości

Kategoria Własne miejsce, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej