Jak się mają

Ile kosztuje życie w Rzymie

Rzym jest trzecim najczęściej odwiedzanym miastem turystycznym w Europie. Tutaj można zobaczyć starożytne ruiny i średniowieczne kościoły, renesansowe arcydzieła i obiekty o nowoczesnym designie. W mieście mieszka prawie 3 miliony ludzi, z czego 365 tysięcy to cudzoziemcy. Są to głównie Rumuni, Ukraińcy, Polacy i Mołdawianie. Według oficjalnych danych w mieście zarejestrowanych jest około 2 tysięcy Rosjan. Dowiedzieliśmy się, ile muszą wydać na życie dla tych, którzy mogą patrzeć na Koloseum i jeść parmezan każdego dnia.

mniej niż 1000 euro

1400 euro

ponad 2500 euro

Obudowa

od 800 euro

Ze względu na duży napływ turystów ceny wynajmu mieszkań są wysokie: właściciele mają atrakcyjną alternatywę - mieszkania do wynajęcia na Airbnb. Studenci często wynajmują pokój w pokoju za 200-300 euro lub pokój w mieszkaniu za 300-600 euro. Mieszkanie jednopokojowe kosztuje od 800-1 000 euro miesięcznie, w zależności od obszaru. Media są zwykle płatne osobno, na ich wielkość ma wpływ sezon i rodzaj ogrzewania: kilkaset euro może trwać dwa miesiące. Podczas odprawy z reguły należy również wpłacić depozyt w wysokości dwóch do trzech miesięcznych stawek czynszu. Ale typowe mieszkanie wygląda jak marzenie moskiewskiego najemcy: jasne ściany, minimum mebli, balkon z widokiem na dziedziniec. Na dachach domów są zwykle wspólne tarasy, na których można się opalać lub podziwiać dramatyczne rzymskie zachody słońca.

Kierunki

35 euro

Transport publiczny w Rzymie jest dość zróżnicowany, z autobusami, tramwajami i metrem. Ale wszystko to działa niedoskonale: przerwy między pociągami metra w weekend mogą sięgać nawet 20 minut, okresowo pracownicy strajkują, a transport wcale nie jedzie, tłumy turystów, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej zabytków, są zapakowane w autobusy. Ale taryfa jest stosunkowo niedroga: nielimitowany bilet miesięczny kosztuje 35 euro, bilet, który trwa 100 minut w każdej formie transportu kosztuje 1,5 euro.

Korzystanie z samochodu w centrum miasta nie jest zbyt wygodne: część ulic jest okresowo zamknięta na wjazd. Miasto ma płatne i bezpłatne miejsca parkingowe, za parking z niebieskimi liniami trzeba zapłacić 1-2 euro za godzinę.

Ubezpieczenie medyczne

Wizyta u lekarza w klinice stanowej jest bezpłatna dla osób o niskich dochodach, kobiet w ciąży, pacjentów z HIV i innych poważnych chorób. W innych przypadkach mieszkańcy kraju muszą częściowo pokryć koszty leczenia: cena wynosi zwykle kilkadziesiąt euro, zależy to od dochodu pacjenta i rodzaju zabiegu. Jednak często trzeba zarejestrować się w klinice stanowej za kilka miesięcy. Ci, którzy nie mogą się doczekać, muszą udać się na pogotowie i udawać, że są bardzo chorzy, lub zapłacić za wizytę w prywatnej klinice. W takim przypadku wizyta u ginekologa lub instalacja pieczęci może kosztować ponad 100 euro.

Produkty

od 350 euro

W Rzymie istnieje kilka dużych sieci supermarketów (Conad, Coop, Carrefour), a także rabaty i hipermarkety takie jak Auchan. Wszędzie znajdziesz ogromny wybór produktów - od świeżego makaronu, ryb i serów po warzywa sezonowe. To prawda, że ​​w przypadku tych drugich zwykle chodzi się na targi lub do sklepów Egipcjan.

Na jedną wycieczkę do sklepu możesz wydać około 40 euro, na miesiąc skromnego życia rodzina dwóch osób wyda co najmniej 350 euro.

Rozrywka

od 30 euro

Bilet do teatru lub na koncert kosztuje od 10 euro. Idąc do kina - 5-8 euro. W kawiarni można zostawić 15-20 euro na osobę, w restauracji - od 30 euro. Należy pamiętać, że Włosi jedzą na godziny: rano można kupić kawę i bułkę w kawiarni (2-3 euro), po południu można zjeść w pizzerii lub rosticherii (od 8 euro), kolacja jest serwowana w instytucjach od 20:00, a od 18:00 zaczyna się aperitif. W tej chwili masz dostęp do bufetu w cenie jednego napoju alkoholowego (6-12 euro) - znając miejsca, w których serwowany jest obfity aperitif, możesz zaoszczędzić trochę na kolacji.


pokrycie: Roberto Trombetta - flickr.com/ Creative Commons (CC BY-NC 2.0)

Obejrzyj wideo: Ile kosztuje zycie we Wloszech. MISS MAGDULA. VLOG 71. polish (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się mają, Następny Artykuł

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów
Cotygodniowe rabaty

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów

Zniżki Kursovoy Adres: Kursovoy per., 8 / 2b W sklepie z wieloma markami w Kursovy pereulok, gdzie sprzedaje się ponad 50 rosyjskich projektantów, od artykułów demokratycznych po luksusowe, rozpoczęła się całkowita sprzedaż. Z rabatami do 90%, możesz tutaj kupić rzeczy On Course, MUUS Lena Maksimova, Zazdrość, Urban Glass, Tonkilled i inne marki reprezentowane w multibrandzie.
Czytaj Więcej
Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio
Cotygodniowe rabaty

Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. W nowym numerze - minus 30% na wszystko na odzież wakacyjną, podstawową i zimową za jedną trzecią ceny i zimową wyprzedaż na rynku masowym.
Czytaj Więcej