Podróżuj za 1000

Jak tanio spędzić dzień w Kolomnie

Kolomna to miasto w pobliżu Moskwy z 900-letnią historią u zbiegu Moskwy i Oki. Obecnie mieszka tu nieco ponad 142 tysiące ludzi, w centrum zachowały się drewniane domy z sadami jabłkowymi, z których wiele zamieniło się w mini-muzea. Przedsiębiorczy mieszkańcy oferują możliwość poznania historii miodu pitnego, katów i pastylek. Jeśli zatrzymasz się w każdej chacie turystycznej, weźmiesz udział w warsztatach i kupisz pamiątki, podróż nie okaże się zbyt budżetowa. Mówimy ci, jak trzymać w granicach tysiąca rubli na osobę.

Jak się tam dostać

Bilet z Moskwy iz powrotem: od 530 rubli

Bilet tramwajowy: 53 rubli

Możesz dostać się do Kolomny pociągiem ze stacji Kazań, czas podróży wynosi 2-2,5 godziny, cena biletu w maszynie wynosi 276 rubli. Express „REKS” jest nieco szybszy i kosztuje 355 rubli. Autobus kursuje ze stacji metra Kotelniki, która zabierze Cię do Kolomny za dwie godziny i 265 rubli.

Pociąg zabierze Cię na dworzec, z którego można dotrzeć pieszo na Kreml w około 20 minut. Jeśli chcesz dodać lokalny smak, wybierz tramwaj do centrum łyżwiarstwa. Zakłady budowy maszyn bracia Kolomna Struve rozpoczęli produkcję samochodów i tramwajów w XIX wieku, w samym mieście w przeddzień wojny pojawiły się tory tramwajowe, ruch rozpoczął się w 1948 roku. Spokojna podróż po mieście będzie kosztować 53 ruble.

Co próbować

Kalach: 50 rubli

Miód pitny: 250 rubli

Pastylka: od 90 rubli

Główną lokalną specjalność można nazwać pastylką. Został zrobiony z kwaśnych jabłek, melasy i miodu uprawianych w lokalnych sadach za czasów Iwana Groźnego. W XVIII wieku rozpoczęła się fabryczna produkcja deserów, która wymarła w czasach radzieckich. Od 2009 r. W mieście działa muzeum-pianka Kolomenskaya Marshmallow-Factory, ale jego zwiedzanie nie pozwoli na dotrzymanie budżetu. Bilet w dni powszednie kosztuje 400 rubli, w weekend - 500, prawo do robienia zdjęć podczas wycieczki - 200 więcej. Możesz napić się herbaty z różnorodnej pianki „Zestaw Dostojewskiego” przy ażurowym stole w ogrodzie za 300 rubli. Najtańszym sposobem jest zabranie paczki pastylek w sklepie muzealnym za 90 rubli.

Opcją budżetową na lokalne jedzenie jest Kalach. W sklepie w muzeum Kalacznaya gorące świeże Kalach są sprzedawane za 50 rubli. Te same koszty to placki z kapustą, jabłkami i ziemniakami. Jeśli jesteś gotowy zainwestować, weź kalach z gęsim mięsem lub pastą - kosztuje 200 rubli. To prawda, że ​​w weekend w pobliżu sklepu jest kolejka, w której możesz stać przez około 20 minut.

Główny staroruski napój sprzedawany jest do miodu pitnego z tac do butelkowania. Ale bardziej opłacalne jest wzięcie małego dekantera ze wzorem w muzeum miodów pitnych. Tam napój o niskiej zawartości alkoholu z miodem i ziołami kosztuje od 250 rubli.

Co zobaczyć

Bilet do muzeum: od 40 rubli

Po zakupie jedzenia warto zorganizować mały piknik na plaży. W pobliżu Kalacznej znajduje się most zwodzony, w pobliżu którego można usiąść na trawie i obserwować, jak barki powoli płyną wzdłuż rzeki Moskwy.

Następnie idź na spacer do centrum miasta: obejdź resztki muru Kremla, zrób zdjęcie kwartału przy pasiastej budce, zapoznaj się z asortymentem sklepów z pamiątkami. Jeśli jesteś gotowy, aby wyjść poza budżet, wybierz się na przejażdżkę w centrum wozem - wycieczka z woźnicą w historycznych ubraniach będzie kosztować 250 rubli.

Z muzeów wejście do nauki lokalnej wiedzy jest najtańsze - tylko 40 rubli. Wejście do posiadłości muzealnej jednego z najsławniejszych mieszkańców, pisarza Iwana Lazhechnikova, kosztuje 100 rubli, niebieskie pokrowce na buty i surowy wygląd opiekunów - w prezencie.


Zdjęcia: okładka - lesovi4ek - stock.adobe.com, 1 - rogkoff - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Suszarka do ubrań, co sprawdzić przed zakupem. Zmniejszenie poziomu wilgoci w domu, mieszkaniu. (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Podróżuj za 1000, Następny Artykuł

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland
Weekend

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland

Wystawa Abstrakty radzieckiego hałasu Wystawa-prezentacja interdyscyplinarnego projektu austriackiego artysty i kuratora Aleksandra Felcha, który od dawna mieszka w Petersburgu i gromadzi swego rodzaju archiwum radzieckich artefaktów, takich jak taśmy analogowe wyprodukowane pod koniec lat 80., losowe fotografie, nagrania dźwiękowe hałasu miejskiego, a także dokumentację wideo własnych akcji i występów.
Czytaj Więcej