Podróżuj za 1000

Jak tanio spędzić dzień w Kolomnie

Kolomna to miasto w pobliżu Moskwy z 900-letnią historią u zbiegu Moskwy i Oki. Obecnie mieszka tu nieco ponad 142 tysiące ludzi, w centrum zachowały się drewniane domy z sadami jabłkowymi, z których wiele zamieniło się w mini-muzea. Przedsiębiorczy mieszkańcy oferują możliwość poznania historii miodu pitnego, katów i pastylek. Jeśli zatrzymasz się w każdej chacie turystycznej, weźmiesz udział w warsztatach i kupisz pamiątki, podróż nie okaże się zbyt budżetowa. Mówimy ci, jak trzymać w granicach tysiąca rubli na osobę.

Jak się tam dostać

Bilet z Moskwy iz powrotem: od 530 rubli

Bilet tramwajowy: 53 rubli

Możesz dostać się do Kolomny pociągiem ze stacji Kazań, czas podróży wynosi 2-2,5 godziny, cena biletu w maszynie wynosi 276 rubli. Express „REKS” jest nieco szybszy i kosztuje 355 rubli. Autobus kursuje ze stacji metra Kotelniki, która zabierze Cię do Kolomny za dwie godziny i 265 rubli.

Pociąg zabierze Cię na dworzec, z którego można dotrzeć pieszo na Kreml w około 20 minut. Jeśli chcesz dodać lokalny smak, wybierz tramwaj do centrum łyżwiarstwa. Zakłady budowy maszyn bracia Kolomna Struve rozpoczęli produkcję samochodów i tramwajów w XIX wieku, w samym mieście w przeddzień wojny pojawiły się tory tramwajowe, ruch rozpoczął się w 1948 roku. Spokojna podróż po mieście będzie kosztować 53 ruble.

Co próbować

Kalach: 50 rubli

Miód pitny: 250 rubli

Pastylka: od 90 rubli

Główną lokalną specjalność można nazwać pastylką. Został zrobiony z kwaśnych jabłek, melasy i miodu uprawianych w lokalnych sadach za czasów Iwana Groźnego. W XVIII wieku rozpoczęła się fabryczna produkcja deserów, która wymarła w czasach radzieckich. Od 2009 r. W mieście działa muzeum-pianka Kolomenskaya Marshmallow-Factory, ale jego zwiedzanie nie pozwoli na dotrzymanie budżetu. Bilet w dni powszednie kosztuje 400 rubli, w weekend - 500, prawo do robienia zdjęć podczas wycieczki - 200 więcej. Możesz napić się herbaty z różnorodnej pianki „Zestaw Dostojewskiego” przy ażurowym stole w ogrodzie za 300 rubli. Najtańszym sposobem jest zabranie paczki pastylek w sklepie muzealnym za 90 rubli.

Opcją budżetową na lokalne jedzenie jest Kalach. W sklepie w muzeum Kalacznaya gorące świeże Kalach są sprzedawane za 50 rubli. Te same koszty to placki z kapustą, jabłkami i ziemniakami. Jeśli jesteś gotowy zainwestować, weź kalach z gęsim mięsem lub pastą - kosztuje 200 rubli. To prawda, że ​​w weekend w pobliżu sklepu jest kolejka, w której możesz stać przez około 20 minut.

Główny staroruski napój sprzedawany jest do miodu pitnego z tac do butelkowania. Ale bardziej opłacalne jest wzięcie małego dekantera ze wzorem w muzeum miodów pitnych. Tam napój o niskiej zawartości alkoholu z miodem i ziołami kosztuje od 250 rubli.

Co zobaczyć

Bilet do muzeum: od 40 rubli

Po zakupie jedzenia warto zorganizować mały piknik na plaży. W pobliżu Kalacznej znajduje się most zwodzony, w pobliżu którego można usiąść na trawie i obserwować, jak barki powoli płyną wzdłuż rzeki Moskwy.

Następnie idź na spacer do centrum miasta: obejdź resztki muru Kremla, zrób zdjęcie kwartału przy pasiastej budce, zapoznaj się z asortymentem sklepów z pamiątkami. Jeśli jesteś gotowy, aby wyjść poza budżet, wybierz się na przejażdżkę w centrum wozem - wycieczka z woźnicą w historycznych ubraniach będzie kosztować 250 rubli.

Z muzeów wejście do nauki lokalnej wiedzy jest najtańsze - tylko 40 rubli. Wejście do posiadłości muzealnej jednego z najsławniejszych mieszkańców, pisarza Iwana Lazhechnikova, kosztuje 100 rubli, niebieskie pokrowce na buty i surowy wygląd opiekunów - w prezencie.


Zdjęcia: okładka - lesovi4ek - stock.adobe.com, 1 - rogkoff - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Suszarka do ubrań, co sprawdzić przed zakupem. Zmniejszenie poziomu wilgoci w domu, mieszkaniu. (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Podróżuj za 1000, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej