Pytanie dla dzieci

Czy karmienie piersią jest dozwolone w miejscu publicznym?

Temat ten wywołuje tyle dyskusji, że wydaje się, że obojętni na niego ludzie nie istnieją w naturze. Niektórzy twierdzą, że karmienie piersią zawsze i wszędzie, podczas gdy inni twierdzą, że publiczne karmienie jest nieprzyzwoite i niedopuszczalne. Postanowiliśmy zapytać ekspertów, co o tym sądzą.


Larisa Evans

trener etykiety, założyciel International School of Etiquette

Cała esencja etykiety zawarta jest w jednym lakonicznym zdaniu: „Wygodne dla mnie, wygodne dla mnie”. W przypadku karmienia piersią w miejscu publicznym druga część tego postulatu jest naruszona, ponieważ możesz powodować niedogodności dla innych: nie wszyscy są zadowoleni z oglądania tego procesu, ludzie mogą się wstydzić. Jednak kiedy jesteś z małym dzieckiem, które płacze z głodu, nie jest to już kwestią etykiety i jako matka rozumiem to bardzo dobrze. Dlatego najlepiej jest znaleźć kompromis. Kiedy idziesz gdzieś z dzieckiem, pomyśl o specjalnych urządzeniach do ukrywania - szaliku, szaliku, temblaku, a także wybierz specjalne ubrania, abyś mógł karmić dziecko tak niezauważalnie, jak to możliwe. Wspaniale jest, gdy specjalne miejsca do karmienia są wyposażone w miejscach publicznych, ale lepiej na to nie liczyć, ponieważ nie wszędzie. Dlatego możesz usiąść na ławce na bulwarze i karmić, ale z zastrzeżeniem ukrycia. Ale otwarcie zdobywaj piersi i karm przed wszystkimi - to oczywiście nieprzyzwoite.


Julia Prudko

założyciel agencji PR Czerwiec i lipiec Agencja PR, młoda matka

Na moim zdjęciu świata kobieta z dzieckiem - bez względu na to, czy siedzi w parku, kawiarni, biurze, sali konferencyjnej czy przyjęciu - jest piękna. Szczerze nie rozumiem, jak można zobaczyć brudny i obsceniczny podtekst w lekkim akcie karmienia piersią dziecka. W końcu karmienie piersią jest najbardziej naturalnym aktem manifestacji miłości, czułości i troski. A jeśli ktoś, patrząc na to, jak ktoś ściska ukochaną, myśli, że to obrzydliwość, to najprawdopodobniej ma problemy. Czy oglądanie jest obrzydliwe? Nie możesz oglądać, nikt nie zmusza.

Przez pierwsze sześć miesięcy życia mojego dziecka zabierałem go ze sobą wszędzie. A kiedy podczas następnych negocjacji dziecko poprosiło o jedzenie, starannie dałem mu tę okazję, kontynuując dyskusję. Na szczęście obecność łatwo odpinanych koszul, swetrów i topów na cienkich ramiączkach sprawia, że ​​proces ten jest prawie niewidoczny. Fakt, że karmiłem się, nie odrywając się od pracy, zwykle budził tylko szacunek partnerów i przyjaciół. Kiedy mój syn miał trzy miesiące, przeszedłem duże trzydniowe szkolenie biznesowe, które trwało od 09:00 do 21:00, a dziecko przynosiono mi co trzy godziny na karmienie. W porozumieniu z trenerem karmiłem w hali, gdzie oprócz mnie było 80 innych nieznajomych. I wydaje mi się, że tyle ciepłych słów, jak wtedy, nie słyszałem w żadne z moich urodzin. I zgodnie z wynikami szkolenia zająłem pierwsze miejsce pod względem otwartości na ludzi.

Tylko raz stałem się nie tylko świadkiem, ale także przyczyną sporu na ten temat między moją przyjaciółką i jej mężem. Powiedział coś takiego: „Fu, piersi, kochanie”. Na co mój przyjaciel taktownie zauważył, że cycki w nocnych klubach zwykle wywołują w nim więcej pozytywnych emocji.


Maryam Hajiyeva

Konsultantka położnej, karmienia piersią i opieki nad dziećmi

Temat karmienia piersią w miejscu publicznym budzi wiele kontrowersji. Z punktu widzenia fizjologii dziecko powinno być karmione na jego prośbę, a nie zgodnie z reżimem, co potwierdzają badania naukowe i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Ponadto karmienie piersią jest również sposobem na uspokojenie dziecka.

Mama nie może i nie powinna siedzieć w czterech ścianach przez cały okres laktacji. Dlatego sytuacje, w których musi karmić swoje dziecko poza domem, pojawiają się dość często. Zawsze jest przyjemność, gdy w ogólnodostępnych pomieszczeniach są czyste i wygodne pokoje dla matki i dziecka. Ale co jeśli nie ma?

Inni zwykle reagują negatywnie, gdy kobieta karmi się na pokaz i celowo eksponuje swoje piersi. Oznacza to, że ta reakcja nie polega na samym żywieniu, ale na zachowaniu prowokującym. Ale są ludzie, którzy zepsuli apetyt i nastrój, wiedząc, że kobieta siedzi naprzeciwko i karmi piersią. Już teraz istnieje niewłaściwe postrzeganie naturalnego procesu.

Pomysł karmienia dziecka w toalecie osobiście uważam za niedopuszczalny. Jest niehigieniczny i nieprzyjemny dla osoby dorosłej lub dziecka. Sprawianie, by dziecko krzyczało z głodu, aby nie zranić czyichś uczuć, jest również dość dziwne.

Wraz z karmieniem starszego dziecka - po roku - sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, fakt reklamy tylko pogarsza wszystko. W społeczeństwie karmienie piersią jest często postrzegane jako przywilej wyłącznie noworodków, co oczywiście przeczy naturalnemu czasowi laktacji i potrzebom dzieci. Moim zdaniem wzajemne zrozumienie w tej kwestii można osiągnąć, jeśli inni nie skupią się na procesie ich uwagi, a matki nie zapominają o skromności - przede wszystkim we własnych interesach.


Obejrzyj wideo: Kamiące cyce na ulice (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Pytanie dla dzieci, Następny Artykuł

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito
Ciekawe

W ogrodzie imienia Baumana otwarto kawiarnię z grecką kuchnią Sito

W Bauman Garden otwarto kawiarnię z grecką kuchnią projektu Sito. O tym życiu opowiadano w służbie prasowej ogrodu. Kawiarnia mieści się w dwupiętrowym budynku. Na pierwszym piętrze znajduje się kilka miejsc ze stolikami, a na drugim zorganizowano letni taras, który może pomieścić do 40 osób. Głównym daniem w menu jest grecki chaczapuri o nazwie Peinerli.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: restauracja Schengen
Ciekawe

Nowa lokalizacja: restauracja Schengen

Mała restauracja Schengen na Kirochnej to wspólny projekt współwłaściciela Terminal Bar Pavel Steinluht i jego przyjaciela Daniila Berezowskiego, który pracuje we własnej agencji reklamowej. Dawno temu wpadli na pomysł otwarcia lokalu gastronomicznego i zaczęli wdrażać go z całą powagą: tylko żeby znaleźć szefa kuchni, musieliśmy przeprowadzić wywiad z 20 osobami.
Czytaj Więcej
Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie
Ciekawe

Wakacyjne „Jedzenie”: Restauracje i kawiarnie

W najbliższą sobotę w Moskwie po raz trzeci odbędzie się festiwal gastronomiczny magazynu „Poster-Food” - święto „Food”. Oprócz głównej restauracji, w tym roku miejski rynek żywności i strefa kuchni narodowej będą działać w Parku Gorkiego od południa do dziesiątej wieczorem. Tematem przewodnim festiwalu jest street food.
Czytaj Więcej
Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”
Ciekawe

Na linii Grivtsov otworzył kawiarnię-bar „Somewhere”

Na linii Grivtsov uruchomiono kawiarnię „Somewhere” - pierwszą instytucję zespołu przyjaciół, zbudowaną od podstaw i samodzielnie. Kuchnią kierował szef kuchni Kirill Safonov, znany ze współpracy z Tesla Bar i Tartin. Podczas gdy w „Somewhere” obowiązuje wersja testowa menu, ale połowa naczyń z niego na pewno zostanie na stałe.
Czytaj Więcej