Przewodnik

Jak wybrać meble do pokoju dziecinnego

Meble dla dzieci mogą być nie tylko praktyczne, ale także piękne. Cena designerskich artykułów do wnętrz dziecięcych jest często dość wysoka, ale takie meble trwają długo i rosną wraz z właścicielem pokoju.

 

Wsiewołod Sosenkin

Projektant, architekt, założyciel serwisu wewnętrznego Abitant.com

Do wyboru mebli dziecięcych należy podchodzić bardzo rozważnie. Niezawodność konstrukcji, zespołów i osprzętu, hipoalergiczność i przyjazność dla środowiska materiałów, rozmiary odpowiadające wiekowi to tylko niektóre punkty, które rodzice kupujący produkty do wnętrz dziecięcych powinni wziąć pod uwagę. Dzieci uwielbiają badać i sprawdzać wszystko pod kątem siły, lubią odkręcać orzechy z szafek i wlewać kompot na tapicerkę sof, huśtać krzesła i pukać w nogi stołów, wskakiwać na łóżko i rzucać poduszkami. A meble muszą to wytrzymać. Szuflady nie powinny wypadać ze stołu, a nogi krzeseł nie powinny być łatwo odkręcane. Ponadto meble powinny być lekkie, ponieważ dziecko może chcieć samodzielnie przenosić pufę lub stół, zamieniać pudełka na zabawki. Wszystkie przedmioty we wnętrzu pokoju dziecinnego powinny przyczyniać się do rozwoju dziecka, inspirować kreatywność i motywować do nauki. A co najważniejsze - meble powinny być praktyczne i wygodne bez względu na wzrost i wiek właściciela. Nie ma nic gorszego niż prowadzenie przedszkola dla wzrostu lub, odwrotnie, próba dostosowania pokoju przedszkolaka do potrzeb nastolatka. Gdy dziecko dorasta, pokój musi również rosnąć wraz z nim, w przeciwnym razie nie można uniknąć problemów zdrowotnych!

Cradle of Lulu

Kup za 1 795 

Projektantka Nanna Ditzel stworzyła pierwszą kolebkę Lulu w 1964 roku. Teraz jest przenoszony z noworodka na noworodka w ich rodzinie. Dorastały w nim dzieci, wnuki i prawnuki Nunn. Cena kołyski jest oczywiście niezwykle wysoka, ale możesz się upewnić, że jest to inwestycja dla całego pokolenia.

ŁóżeczkoŁóżko domowe Stokke

Kup za 44 990 rubli

Łóżeczko, które ucieleśnia marzenia każdego dziecka, wykonane w formie domu. Dziecko będzie mogło w nim spać od urodzenia do pięciu lat. Następnie łóżko można przekształcić w przytulną sofę do pokoju dziecinnego.

Krzesło Tripp Trapp

Kup za 13 990

Kolejną rzeczą Stokke od projektanta Petera Opswicka jest wysokie krzesełko, które rośnie wraz z dzieckiem i pozwala mu wygodnie jeść przy wspólnym stole w towarzystwie całej rodziny.

Fotel szczeniaka

Kup za 25 tysięcy rubli

Wielokolorowe plastikowe szczenięta pojawiły się w 2005 roku, ale już zdążyły stać się kultowe. Zostały one opracowane przez fińskiego projektanta Ero Aarnio dla włoskiej marki Magis. Dostępne w różnych kolorach i rozmiarach.

Transformujące łóżko Bunky

Kup za 2 900 

Lakoniczny i bezpieczny design w połączeniu z wielofunkcyjnością. Łóżko, kosztem dodatkowych bloków, w razie potrzeby staje się piętrowe lub, przeciwnie, można je rozłożyć na dwa osobne łóżka.

Taboret Lou Lou Ghost

Kup za 540 $

Legendarne krzesło Louis Ghost, stworzone przez Philipa Starcka, ma mniejszą wersję. Możesz wybrać rozmiar - większy lub mniejszy - i prawie każdy kolor.

Obejrzyj wideo: IKEA HAUL. Domowe inspiracje. Meble, tekstylia, dodatki. MarKa (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Przydatne lato: 12 książek dla dzieci do nauki nowego
Przewodnik

Przydatne lato: 12 książek dla dzieci do nauki nowego

W połowie wakacji wielu jest już zmęczonych odpoczynkiem bezczynności i chętnych do nauki czegoś nowego. W lipcowej selekcji Life wokół nie są to nudne encyklopedie, ale fascynujące i przydatne książki na zupełnie inne tematy - zapewne zainteresują dzieci na długo. Florence Pinault. Sekretna wojna drobnoustrojów Michaiła Chaczaturowa Spacer do historii, 2018 Wiek: 8+ Ta książka opowiada o niewidzialnej, ale ważnej wojnie prowadzonej przez armię wirusów, batalionów bakterii, zasadzki na półki pasożytów na ochronne komórki naszego ciała.
Czytaj Więcej
7 interesujących brunche w Moskwie
Przewodnik

7 interesujących brunche w Moskwie

Brunch, połączenie brunchu z lunchem, jest zwykle serwowany w weekendy między 11:00 a 16:00. Jest to nie tylko dobra opcja śniadaniowa dla tych, którzy lubią spać dłużej, ale także okazja do spotkania się z przyjaciółmi i spędzenia czasu na jedzeniu i rozmowach. Życie wokół wybrało siedem najlepszych ofert w Moskwie.
Czytaj Więcej
Od Travisa Scotta i Sophie po „Research Institute of Cosmetics” i IC3PEAK: Kogo warto posłuchać na festiwalach tego lata
Przewodnik

Od Travisa Scotta i Sophie po „Research Institute of Cosmetics” i IC3PEAK: Kogo warto posłuchać na festiwalach tego lata

Wiosną sezon festiwali muzycznych rozpoczyna się w Europie i Ameryce, a bliżej lata w Rosji. Życie wokół studiowało składy festiwali w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Japonii i Rosji, na które wciąż można kupić bilety, i stworzyło przewodnik dla 30 artystów, dla których warto wybrać się przynajmniej do jednego z nich (lub lepiej kilku).
Czytaj Więcej