Przewodnik

Jak wybrać meble do pokoju dziecinnego

Meble dla dzieci mogą być nie tylko praktyczne, ale także piękne. Cena designerskich artykułów do wnętrz dziecięcych jest często dość wysoka, ale takie meble trwają długo i rosną wraz z właścicielem pokoju.

 

Wsiewołod Sosenkin

Projektant, architekt, założyciel serwisu wewnętrznego Abitant.com

Do wyboru mebli dziecięcych należy podchodzić bardzo rozważnie. Niezawodność konstrukcji, zespołów i osprzętu, hipoalergiczność i przyjazność dla środowiska materiałów, rozmiary odpowiadające wiekowi to tylko niektóre punkty, które rodzice kupujący produkty do wnętrz dziecięcych powinni wziąć pod uwagę. Dzieci uwielbiają badać i sprawdzać wszystko pod kątem siły, lubią odkręcać orzechy z szafek i wlewać kompot na tapicerkę sof, huśtać krzesła i pukać w nogi stołów, wskakiwać na łóżko i rzucać poduszkami. A meble muszą to wytrzymać. Szuflady nie powinny wypadać ze stołu, a nogi krzeseł nie powinny być łatwo odkręcane. Ponadto meble powinny być lekkie, ponieważ dziecko może chcieć samodzielnie przenosić pufę lub stół, zamieniać pudełka na zabawki. Wszystkie przedmioty we wnętrzu pokoju dziecinnego powinny przyczyniać się do rozwoju dziecka, inspirować kreatywność i motywować do nauki. A co najważniejsze - meble powinny być praktyczne i wygodne bez względu na wzrost i wiek właściciela. Nie ma nic gorszego niż prowadzenie przedszkola dla wzrostu lub, odwrotnie, próba dostosowania pokoju przedszkolaka do potrzeb nastolatka. Gdy dziecko dorasta, pokój musi również rosnąć wraz z nim, w przeciwnym razie nie można uniknąć problemów zdrowotnych!

Cradle of Lulu

Kup za 1 795 

Projektantka Nanna Ditzel stworzyła pierwszą kolebkę Lulu w 1964 roku. Teraz jest przenoszony z noworodka na noworodka w ich rodzinie. Dorastały w nim dzieci, wnuki i prawnuki Nunn. Cena kołyski jest oczywiście niezwykle wysoka, ale możesz się upewnić, że jest to inwestycja dla całego pokolenia.

ŁóżeczkoŁóżko domowe Stokke

Kup za 44 990 rubli

Łóżeczko, które ucieleśnia marzenia każdego dziecka, wykonane w formie domu. Dziecko będzie mogło w nim spać od urodzenia do pięciu lat. Następnie łóżko można przekształcić w przytulną sofę do pokoju dziecinnego.

Krzesło Tripp Trapp

Kup za 13 990

Kolejną rzeczą Stokke od projektanta Petera Opswicka jest wysokie krzesełko, które rośnie wraz z dzieckiem i pozwala mu wygodnie jeść przy wspólnym stole w towarzystwie całej rodziny.

Fotel szczeniaka

Kup za 25 tysięcy rubli

Wielokolorowe plastikowe szczenięta pojawiły się w 2005 roku, ale już zdążyły stać się kultowe. Zostały one opracowane przez fińskiego projektanta Ero Aarnio dla włoskiej marki Magis. Dostępne w różnych kolorach i rozmiarach.

Transformujące łóżko Bunky

Kup za 2 900 

Lakoniczny i bezpieczny design w połączeniu z wielofunkcyjnością. Łóżko, kosztem dodatkowych bloków, w razie potrzeby staje się piętrowe lub, przeciwnie, można je rozłożyć na dwa osobne łóżka.

Taboret Lou Lou Ghost

Kup za 540 $

Legendarne krzesło Louis Ghost, stworzone przez Philipa Starcka, ma mniejszą wersję. Możesz wybrać rozmiar - większy lub mniejszy - i prawie każdy kolor.

Obejrzyj wideo: IKEA HAUL. Domowe inspiracje. Meble, tekstylia, dodatki. MarKa (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Co robić w Moskwie wieczorem 2 sierpnia
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 2 sierpnia

We wtorek wieczorem 2 sierpnia w Moskwie odbędzie się kilka pokazów filmowych, wykładów i koncertów. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Kino „Little Men” Co: Festiwal Filmowy Otkritie x Strelka kontynuuje rosyjską premierę niezależnego dramatu Ira Saks, o przyjaźni dwóch trzynastolatków z Brooklynu, którzy przez przypadek zaczynają żyć obok siebie.
Czytaj Więcej
Ilu Rosjan zamierza świętować Halloween
Ciekawe

Ilu Rosjan zamierza świętować Halloween

Liczba Rosjan obchodzących Halloween wzrosła. Do takiego wniosku doszli socjologowie z Centrum Lewady, którzy pytali mieszkańców Rosji o ich stosunek do tego święta. 10% Rosjan zamierza świętować Halloween. Uczestników badania zapytano, czy wiedzieli o Halloween i czy zamierzają świętować to święto.
Czytaj Więcej
Zaprojektuj Subbotnik, Mama Market, Labor Theatre i wycieczkę do Szeremietiewa
Ciekawe

Zaprojektuj Subbotnik, Mama Market, Labor Theatre i wycieczkę do Szeremietiewa

Sezony projektowe w „Piekarni” Kiedy: 20 i 21 maja Gdzie: ul. Novodmitrovskaya, ow. 1 projekt Subbotnik w tym roku zostanie przeniesiony na nową stronę. Na gości czekają wykłady na temat chleba, jedzenie od szefów kuchni w pop-upie restauracji, przedstawienia teatralne, muzyka i sklep dla majsterkowiczów. Dzieci będą sprzedawać sadzonki uprawiane wraz z rodzicami na Zielonym Rynku, a ty możesz przynieść rośliny z domu do pokoju dziecinnego, aby je wymienić lub oddać w dobre ręce.
Czytaj Więcej