Przewodnik

Jak uczynić dom bezpiecznym dla dziecka?

Gdy tylko dziecko się rodzi, jego rodzice zaczynają patrzeć na świat zewnętrzny zupełnie innymi oczami: nawet zwykłe artykuły gospodarstwa domowego mogą być niebezpieczne dla dziecka. Aby uniknąć trudnych i nieprzyjemnych sytuacji z góry, Life around postanowiło dowiedzieć się, jak sprawić, by dom był wygodny i bezpieczny dla rodziny z dzieckiem.

Komentarz

Olga Kondratova, projektantka wnętrz

 Wyposażenie bezpiecznej przestrzeni dziecka jest łatwe, najważniejsze jest odpowiedzialne podejście do rozwiązania tego problemu, a nie ograniczanie się do instalowania elementarnych wtyczek w gniazdach. Jest to oczywiście ważny punkt, ale daleki od jedynego.

Kuchnia

Wiele pudełek - prawdziwa przynęta dla każdego dziecka. Aby poznać ten świat, dziecko spróbuje zajrzeć do wszystkich zakątków kuchni. Zadaniem rodziców jest zapewnienie bezpieczeństwa tych badań. Pudełka, w których umieszczane są ostre przedmioty lub przechowywane są chemia gospodarcza w kuchni, muszą być wyposażone w specjalne mechanizmy blokujące, z którymi dziecko nie będzie w stanie się poradzić. Lub te przedmioty należy przenieść do skrzynek wyżej. Dolnych szuflad, które nie są obarczone niebezpieczeństwem i w których na przykład przechowywane są garnki, nie można zamknąć. Ale lepiej jest sprawdzić, czy otwierają się płynnie, i umieścić zamykacze, aby dziecko nie mogło ścisnąć palców.

Jeśli naprawiasz w oczekiwaniu na dziecko, pomyśl o położeniu pieca. Podczas cięcia płyty na blacie poproś go, aby przesunął ją jak najdalej od krawędzi. Jeśli jest to piec typu „domino” (dwupalnikowy), a długość blatu na to pozwala, możesz go osadzić wzdłuż frontu kuchni, a nie w poprzek. I przyzwyczaj się do umieszczania patelni na kuchence, aby uchwyt był zwrócony do ściany, a nie do krawędzi. W przeciwnym razie dziecko może podejść, chwycić za uchwyt i obrócić całą zawartość na siebie.

Jeśli piekarnik jest niski i dziecko może go dosięgnąć, upewnij się, że przyciski i uchwyty są zawsze zablokowane.

Pokój dzienny

Bicie, dźganie, cięcie, cenne, niebezpieczne należy podnieść na wysokość niedostępną dla dziecka. Dostępne dolne szafki i szuflady lepiej również wyposażyć w zamki na wszelki wypadek lub wypełnić je książkami i zabawkami dla dzieci - dziecko będzie je długo studiować. Upewnij się, że dziecko nie będzie w stanie upuścić na siebie niczego ciężkiego. Regał i telewizor najlepiej przymocować do ściany. Zamknij ostre rogi specjalnymi miękkimi nakładkami.

Okna i drzwi

Umieść mechanizmy blokujące na oknach - jest to szczególnie ważne, jeśli okna są niskie. Możesz sprawić, by okno było otwarte pod kątem i nie do końca - wystarczy do wentylacji. Ogranicz liczbę moskitier i nie otwieraj wyposażonych w nie okien. U dziecka tworzą upiorne poczucie bezpieczeństwa: może on opierać się na tej siatce, a jednak praktycznie nie jest ustalony i nie może służyć jako wsparcie. Zamontuj łańcuch na drzwiach balkonowych na 1,7 metra, aby dziecko nie mogło samodzielnie wyjść na balkon. Jeśli wybierzesz wzór kucia na balkonie, zwróć uwagę, aby dziecko nie mogło się po nim wspinać, jak drabina. Wyposaż drzwi wewnętrzne w korki, amortyzatory, które nie pozwolą na całkowite zamknięcie drzwi, aby dziecko nie mogło ścisnąć palców.

Łazienka

Dziecko nie powinno być samotne w łazience: nawet jeśli wydaje ci się, że wszystko przewidziałeś, gromadzą się tutaj wszystkie możliwe niebezpieczeństwa. Wszystkie chemikalia domowe i apteczka powinny być umieszczone możliwie jak najwyżej i zablokowane, jeśli to możliwe. Podczas gdy dziecko jest małe i nie jest w stanie wyjaśnić, czego można dotknąć, a co nie, lepiej usunąć mydło, szampony i pastę do zębów w osobnym pudełku.

Dzieci

Rozpoczynając naprawy w pokoju dziecinnym, zwróć uwagę na to, jakich materiałów budowlanych używasz. Wybierz najbardziej przyjazny dla środowiska. Nie umieszczaj lusterek w pokoju dziecięcym; telewizor w tym pokoju jest zbyteczny. Nad łóżkiem dziecka nie powinny znajdować się żadne półki, szafki ani obrazy. Jeśli jest już półka, pozwól jej przechowywać tylko lekkie zabawki, a nie książki w ogóle. Nawiasem mówiąc, w przedszkolu powinna znajdować się minimalna liczba książek, aby nie gromadziły kurzu, który jest silnym alergenem.

Umieść włącznik światła lub mały kinkiet bezpośrednio na łóżeczku, aby dziecko nie bało się potworów pod łóżkiem i mogło z łatwością samodzielnie włączyć światło.

Dodatkowe wskazówki

- Spróbuj odroczyć przeprowadzkę do mieszkania, w którym właśnie zakończyła się naprawa. Drobny pył po naprawie unosi się w powietrzu przez kilka miesięcy, a odpowiadające mu silne zapachy nie znikają przez bardzo długi czas.

- W domu ze schodami, specjalne kratki-przegrody nie będą na miejscu, co nie pozwoli dziecku spaść ze schodów. Odległość między tralkami schodowymi nie powinna przekraczać 15 centymetrów.

- Zabierz kwiaty poza zasięg dzieckaaby nie mógł upuścić ciężkich garnków na siebie ani skosztować ich zawartości. Jeśli balkon jest przeszklony, możesz tymczasowo wyposażyć tam ogród zimowy.

Zdjęcia: okładka - Photographee.eu, 1 - Ventura, 2 - Photographee.eu

Obejrzyj wideo: Bezpieczenstwo dzieci w domu - Baby lab (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Do biura i na wiosnę na Uralu: sześć wielowarstwowych zdjęć z Uniqlo
Przewodnik

Do biura i na wiosnę na Uralu: sześć wielowarstwowych zdjęć z Uniqlo

Przez kilka sezonów z rzędu trend nakładania warstw pozostaje jednym z ulubionych miejsc na podium: jest wygodny i praktyczny. W sezonie wiosna-lato 2019 zaawansowana technologicznie japońska marka Uniqlo wprowadziła na rynek zaawansowaną kolekcję AIRism, której modele są przekształcane w obrazy wielowarstwowe. Ubrania wykonane są z lekkiego i jedwabistego w dotyku materiału z funkcją minimalizacji nieprzyjemnych zapachów, które szybko wchłaniają i odparowują wilgoć.
Czytaj Więcej
Balet na świeżym powietrzu, Romeo i Julia i Nelly Furtado na dużym ekranie w Jekaterynburgu
Przewodnik

Balet na świeżym powietrzu, Romeo i Julia i Nelly Furtado na dużym ekranie w Jekaterynburgu

Wiedeński Festiwal Muzyki Filmowej odbył się po raz pierwszy w 1991 roku na Placu Ratuszowym w stolicy Austrii. Od 2010 r. W Jekaterynburgu odbywa się Festiwal Filmowy przy Wiener Rathausplatz przy wsparciu Konsulatu Honorowego Austrii. Na dużym ekranie przed Uralskim Uniwersytetem Federalnym przy Mira Street 19, pokazują filmy muzyczne, opery rockowe, koncerty i balet, a także występy na żywo.
Czytaj Więcej
Dzieci w mieście: atrakcje w długi weekend majowy
Przewodnik

Dzieci w mieście: atrakcje w długi weekend majowy

W tym roku pierwszego maja miały cztery wolne dni - od 29 kwietnia do 2 maja. Mówimy ci, co robić z dziećmi w mieście, jeśli wszystkie ścieżki w lokalnym parku zostały już zbadane, ale nie chcesz siedzieć w domu. Tekst Masha Shatalina Festiwale, wystawy i kursy mistrzowskie Program dla dzieci na festiwalu festiwalu kultury japońskiej Organizatorzy przygotowali wiele rozrywek dla dzieci: tradycyjne japońskie gry (na przykład daruma otoshi, japońska wersja jengi, w której musisz pokonać bloki młotkiem, próżność z pierścieniami, które rzucony w cel, mama-tsumami, gdzie musisz przesunąć fasolę na prędkość, itd.), kolorowe kostiumy cosplay, strefa Nintendo dla miłośników gier wideo, warsztaty na temat origami, malowanie drewnianych lalek i aktorstwo głosowe anime i, oczywiście, eobychnuyu japońskie jedzenie i desery.
Czytaj Więcej
Life-resort: pięć nowych basenów zewnętrznych w Moskwie
Przewodnik

Life-resort: pięć nowych basenów zewnętrznych w Moskwie

„Brzozy. Obóz letni” Stroginskoje Shosse, posiadanie 1 „Portu” VDNH, przestrzeń między pawilonami 8 i 9 Dawne nieużytki między 8 a 9 pawilonami VDNH tego lata zamieniły się w dużą plażę dla 700 osób. W strefie standardowej znajdują się dwa duże baseny i jedno dziecięce, w strefie VIP jest jeszcze jedno, a także jacuzzi.
Czytaj Więcej