Przewodnik

10 letnich obozów dla dzieci w Moskwie

Wakacje dla pracujących rodziców to prawdziwa wyprawa: musisz dowiedzieć się, jak zabrać dziecko na całe trzy miesiące. Jest to szczególnie trudne dla tych rodziców, których dzieci zmuszone są do pozostania w mieście na lato. Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu są obozy miejskie: od rana do wieczora dziecko będzie zainteresowane i pożytecznie spędzi czas, a rodzice nie będą musieli martwić się tym, co robi i co jadł na lunch. Trzeba jednak zapłacić za spokój: główną wadą obozów miejskich jest to, że wcale nie są tanie.

Aby pomóc zapracowanym rodzicom, Life around wybrało najciekawsze programy kreatywne, edukacyjne, rozwojowe i sportowe dla dzieci, które odbędą się tego lata w Moskwie.

od 23 maja do 26 sierpnia

Obóz sportowy „Kant”

W obozie dla dzieci „Podczas gdy mama jest w pracy” uczestnicy nauczą się jeździć na deskorolce i deskorolce, grać w tenisa, skakać na trampolinie lub tańczyć. Są zajęcia wspinaczkowe i sztuki walki. Oprócz jedzenia cena obejmuje wynajem niezbędnego sprzętu.


Wiek: 3-16 lat

Stawki: zmiana (5 dni) - z 11 750 rubli, jednorazowa wizyta - z 2 350 rubli

Odżywianie: wliczone w cenę

Adres: Przepływ elektrolitu, 7, s. 2

od 30 maja do 12 sierpnia

Klub dzienny zoo w Moskwie

Każda zmiana programu „Warsztaty dla zwierząt” trwa 10 dni. W tym czasie dzieci poznają życie zoo i cechy jego mieszkańców, uczą się dbać o zwierzęta, a także biorą udział w kreatywnych warsztatach. Zajęcia planowane są zarówno na zewnątrz, jak i w specjalnie wyposażonym pokoju w zoo.


Wiek: 7-12 lat

Stawki: zmiana (10 dni) - 15 000 rubli

Odżywianie: płatne osobno - 5000 rubli

Adres: Zoo w Moskwie, ulica B. Gruzinskaya, 1

od 30 maja

Żydowski obóz letni

Letni program Muzeum Żydowskiego „Dzieci w wielkim mieście” poświęcony jest badaniu metropolii. Dzieci będą uczyć się historii i architektury Moskwy, a także rozwiązywać zadania i próbować siebie jako fotografów i przewodników.


Wiek: 7-12 lat

Stawki: jedna wizyta - 2 300 rubli

Odżywianie: w zestawie

Adres: Muzeum Żydowskie i Centrum Tolerancji, ul. Obraztsova, 11, s. 1A

od 30 maja do 26 sierpnia

Obóz letni w Ermitażu

W Ermitażu planowane są dwa całe obozy - klub dla dzieci White Rabbit House i studio Mother's Garden. Pierwszy klub oferuje wybór zmian związanych z tańcem, teatrem, historią starożytnych cywilizacji, szachami i poszukiwaniem skarbów. W „Ogrodzie Matki” odbywają się zmiany architektoniczne, dziennikarskie, teatralne, artystyczne i książkowe.


Wiek: 4-12 lat

Stawki: zmiana (10 dni) - 15 000 rubli

Odżywianie: płatne osobno - 6000 rubli

Adres: Hermitage Garden, Karetny Ryad Street, 3

od 30 maja do 26 sierpnia

Obóz letni „Pampa Green”

W programie „O wszystkim na świecie” dzieci będą uczyć się tradycji różnych narodów i uczyć się ciekawych zawodów. Ponadto uczestnicy będą angażować się w taniec, gimnastykę, inscenizację i spacery.


Wiek: 3-12 lat

Stawki: zmiana (5 dni) - 12 500 rubli, jednorazowa wizyta -2 700 rubli

Odżywianie: wliczone w cenę

Adres: Myasnitskaya street, 13, s. 3

6-17 czerwca

Letni projekt Muzeum Moskiewskiego

Muzeum Moskiewskie, podobnie jak Muzeum Żydowskie, poświęciło swój obóz letni miastu i jego dzieciom. Odwiedzającym program oferuje się studia nad historią i architekturą stolicy, dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie w środowisku miejskim, a także o tym, jak uczynić życie w mieście wygodniejszym. Program obejmuje wizyty na wystawach muzealnych, wycieczki piesze i zajęcia kreatywne.


Wiek: 7-12 lat

Stawki: zmiana (5 dni) - 9000 rubli, jednorazowa wizyta - 2000 rubli

Odżywianie: płatne osobno

Adres: Muzeum Moskwy, Zubovsky Boulevard, 2

OD 6 CZERWCA DO 8 LIPCA

Warsztaty kreatywne w CC „Moskvich”

Dzieci w warsztacie czekają na zajęcia kreatywne i techniczne, eksperymenty, oglądanie filmów, a także na udział w grach sportowych i koncertach. Program centrum kultury przeznaczony jest tylko na pół dnia - o godzinie 14:00 dziecko będzie już wolne.


Wiek: 8-16 lat

Stawki: zmiana (10 dni) - 7 000 rubli

Odżywianie: nie pod warunkiem

Adres: CC „Moskvich”, Volgogradsky Prospect, 46/15

od 6 czerwca do 26 sierpnia

Letni klub „City Farm” w VDNH

„Wakacje w gospodarstwie miejskim” to dziesięciodniowy program, który obejmuje zajęcia w gospodarstwie, kursy mistrzowskie, sport i wycieczki po terytorium VDNH. Pierwsza część dnia poświęcona będzie życiu na farmie (dzieci nauczą się, jak dbać o zwierzęta i rośliny), a po południu uczestnicy klubu letniego zajmą się kreatywnością i zabawami.


Wiek: 7-13 lat

Stawki: zmiana (10 dni) - 27 000 rubli, jednorazowa wizyta - 3000 rubli

Odżywianie: wliczone w cenę

Adres: „City Farm” w VDNH, Prospekt Mira, 119, s. 44

od 6 czerwca do 26 sierpnia

Kampus Zielonej Szkoły w Parku Gorkiego

Zmiany w letnim kampusie Green School są podzielone na następujące tematy: turystyka, skate, stolarstwo, architektura, cyrk, break dance, taniec nowoczesny, teatr, fotografia i muzyka. Podczas pobytu w obozie dzieci nie tylko uczą się zgodnie z wybranym programem, ale także odwiedzają pobliskie muzea, chodzą na wycieczki i spacerują po parku. Uwaga: w przypadku programu sportowego wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie, które nie jest wliczone w cenę zmiany.


Wiek: 9-14 lat

Stawki: zmiana (5 dni) - z 12 500 rubli

Odżywianie: wliczone w cenę

Adres: Gorky Park, Krymsky Val, 9, s.4

od 6 czerwca do 26 sierpnia

Kreatywne laboratorium ZIL

W Centrum Kultury ZIL dzieci będą zajmować się sztuką i nauką, poznają podstawy teatru, animacji, kina, fotografii i designu, a także będą oglądać filmy, brać udział w zadaniach i jeździć na wycieczki. Każdego ranka w obozie planują zacząć od tańca, jogi lub fitnessu. Na podstawie wyników zmiany uczestnicy wykonają projekt indywidualny lub grupowy.


Wiek: 11-17 lat

Stawki: zmiana (10 dni) - 19 800 rubli

Odżywianie: wliczone w cenę

Adres: CC ZIL, ul. Wostochnaya, 4, budynek 1

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”
Wywiad

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”

Jesienią ubiegłego roku w Irkucku powstało Centrum Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości. W przeciwieństwie do większości struktur o tej orientacji, ustanowionych przez władze regionalne i miejskie w całym kraju i działających w oparciu o fundusze budżetowe, CRPP w Irkucku jest niezależną organizacją non-profit, która współpracuje zarówno z administracją miasta, jak i innymi ośrodkami i funduszami wsparcia biznesu.
Czytaj Więcej
„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy
Wywiad

„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy

W ostatnich latach budżet Moskwy wcale nie rósł - wpływają na to nowe zasady płatności podatków dla spółek naftowych, które teraz trafiają nie tylko do stolicy. Moskwa stara się znaleźć brakujące pieniądze od lokalnych przedsiębiorców: wprowadza opłaty handlowe, weryfikuje umowy najmu lokali i sprzedaje aktywa niezwiązane z podstawową działalnością.
Czytaj Więcej
Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”
Wywiad

Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”

Nakhodka, sierpień 2015 r. Wszyscy świętują Dzień Miasta, na którym przyjechali uczestnicy międzynarodowego festiwalu muzycznego V-ROX. Wśród nich jest grupa SvoboDA z Władywostoku. Jej lider, 24-letni Maxim Anisimov, pali blisko sceny i podpisuje autografy dla nastolatków. Pisze muzykę i teksty dla grupy, nadal pracuje jako specjalista w dziale spraw młodzieży i jest sceptyczny wobec swojej edukacji jako ekonomisty.
Czytaj Więcej
Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”
Wywiad

Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”

Evgeny Dyomin jest tym samym dyrektorem SPLAT, który od 15 lat pisze listy o życiu do nabywców past do zębów. Obecnie pracuje dla niego 700 osób, a pasty z wiadomościami są sprzedawane w trzech tuzinach krajów. Upadek rubla zmusił firmę do ponownego rozważenia kosztów i zwrócenia większej uwagi na rynki zagraniczne, na których produkt z Rosji stał się bardziej atrakcyjny po cenie.
Czytaj Więcej