Przewodnik

10 obozów dla dzieci w pobliżu Moskwy

Rozmawialiśmy już o najciekawszych programach miejskich dla dzieci, a teraz zastanawiamy się, który obóz na przedmieściach możesz wysłać swojemu dziecku, aby nie tylko odpoczywał, ale także wiele się uczy.

Obwód twerski., Rejon konakowski, wieś Archangielsk, Zawidowo

Obóz „Fantasy”

Organizatorzy obozu planują znaleźć równowagę między sportem a kreatywnością, obiecują, że nie będzie czasu na nudę, ale nie zmuszą ich do robienia tego, czego nie lubią. Nad brzegiem Wołgi dzieci będą bawić się w golfa, żeglarstwo, malarstwo, ceramikę, zajęcia z projektowania, warsztaty stolarskie, studio filmowe i teatralne. Będą musieli mieszkać w namiotach ustawionych na specjalnych wybiegach w lesie. Dla spokoju rodziców szczególnie zauważono, że nawet przy najcięższej pogodzie namioty są suche, ciepłe i bezpieczne. Ponadto warunków życia nie można nazwać marszem: prysznic, toaleta i jadalnia znajdują się w budynkach stolicy i są wyposażone we wszystko, co niezbędne.


Wiek: 8-15 lat

Przesunięcia: 29 maja - 12 czerwca, 16-29 czerwca, 3-16 lipca, 21 lipca - 3 sierpnia, 7-20 sierpnia

Cena: zmiana (12 dni) - 58 tysięcy rubli

Adres: region moskiewski, ul. Czajkowski, 23 lata, wieś Małachowka

Muzeum Obozowe „Experimentarium”

Obóz dziecięcy Nanocamp z technicznym nastawieniem, a zmiany w nim są również podzielone według tematów. Możesz wybrać chemię, biologię, informatykę, astronomię i fizykę, badanie elektryczności zaznaczono na osobnej zmianie. Pod nadzorem nauczycieli z Centrum Kreatywności i Rozwoju Naukowego i Technicznego dzieci poznają podstawy działalności naukowej. Eksperymenty, eksperymenty i klasy mistrzowskie będą na przemian ze sportem i zawodami. Każde dziecko w obozie otrzyma specjalną kartę, na której będzie gromadzona waluta punktów życia obozu, którą można zarobić, aktywnie uczestnicząc w życiu obozu. Pod koniec każdej zmiany podczas tradycyjnej aukcji każdy będzie miał okazję wymienić punkty życia na coś cennego, na przykład konsolę do gier lub telefon komórkowy.


Wiek: 7-16 lat

Przesunięcia:30 maja - 12 czerwca, 14-27 czerwca, 29 czerwca - 12 lipca, 14-27 lipca, 29 lipca - 11 sierpnia, 13-26 sierpnia

Cena: zmiana (14 dni) - 43 500 rubli

Region Twer., P. Yuminskoe

Letnie wakacje Young & Active

Obóz letni Young & Active odbywa się nad brzegiem rzeki Hotcha w eko-hotelu. Uczestnicy obozu nie planują podziału na grupy zgodnie z ich zainteresowaniami, ale będą mieli możliwość relaksu w dużej i przyjaznej firmie. Program każdej rasy ma na celu zainteresowanie współczesnych aktywnych nastolatków w wieku od 12 do 17 lat. Oprócz tradycyjnych imprez sportowych i lekcji mistrzowskich dla wszystkich obozów dla dzieci, organizatorzy będą organizować imprezy z cosplayami i ekscytujące dochodzenia, a także zapraszać niezwykłych gości.


Wiek: 12-17 lat

Przesunięcia: 6-17 czerwca, 20 czerwca - 1 lipca, 11-22 lipca, 25 lipca - 5 sierpnia, 8-19 sierpnia

Cena: zmiana (12 dni) - 41 tysięcy rubli

Obwód Twerski, obwód Maksatikhinsky, wieś Wołodarka, ul. Solnechnaya, 1, s. 1

Obóz kinowy „Klub Maksatikha”

Obóz, w którym dzieci mogą nauczyć się podstaw zawodów twórczych i spróbować swoich sił jako aktorzy, reżyserzy, scenarzyści, kamerzyści, realizatorzy dźwięku, animatorzy i dziennikarze. Dokładne nauki i sport również znalazły swoje miejsce w programie obozu. W sumie planowanych jest pięć zmian, podzielonych na różne tematy.


Wiek: 6-16 lat

Przesunięcia: 7-21 czerwca, 24 czerwca - 8 lipca, 10-24 lipca, 27 lipca - 10 sierpnia, 14-28 sierpnia,
21-28 sierpnia

Cena: zmiana (14 dni) - 47 tysięcy rubli

Obwód moskiewski, poz. Lenin Hills

Obóz Ursa Major

Przed podróżą do obozu musisz wybrać jeden z trzech programów. „Biznes” to program dla uczniów szkół średnich, którzy zamierzają założyć własną firmę w przyszłości, „Kreatywny” jest odpowiedni dla kreatywnych ludzi, którzy marzą o poświęceniu się aktorstwu, tańcu, śpiewowi i sztuce fotograficznej. „Sport” to najlepsze rozwiązanie dla aktywnych dzieci, które czekają na zdjęcia z łuk, ściana wspinaczkowa, park linowy i szkoła przetrwania. Dzieci będą zakwaterowane w przestronnych geosferach mieszkalnych z wygodnymi łóżkami, osobistymi szafkami i stolikami do rysowania i gier planszowych. Prysznic i toaleta - w osobnych dobrze wyposażonych namiotach w obozie.


Wiek: 8-17 lat

Przesunięcia: 15–28 czerwca, 1–14 lipca, 16–29 lipca, 31 lipca - 13 sierpnia, 15–28 sierpnia

Cena: zmiana (14 dni) - 45 990 rubli

Region Kaługa, rejon Ferzikowski, wieś Kolcowo

Obóz „Kavardak”

Zmiany w obozie dla dzieci w Kavardak są podzielone na kreatywne tematy: architektura i design, muzyka i teatr, zdjęcia i wideo oraz sztuka współczesna. Organizatorzy obiecują stworzyć atmosferę, w której dzieci będą mogły realizować swoje kreatywne pomysły, wymyślać, tworzyć coś nowego i zawierać ciekawe znajomości, dzięki czemu nauczą się wierzyć w siebie. Codzienny program obejmuje kreatywne warsztaty (co najmniej dwa dziennie), sport, pokazy i wspólne gry. Cena obejmuje transfer z Moskwy iz powrotem, zakwaterowanie, posiłki i wszystkie niezbędne materiały i sprzęt do projektów. Dzieci w wieku poniżej 12 lat zostaną zakwaterowane w budynku byłego obozu pionierskiego, a te starsze - w podwójnych namiotach zainstalowanych na wybiegach w lesie lipowym. Dzieci nie będą musiały spać w śpiworach na ziemi: w namiotach są łóżka. Siedmioletnie dzieci są zabrane do obozu, jeśli są wystarczająco niezależne i mogą spędzić dwa tygodnie bez rodziców, po wstępnym przesłuchaniu.


Wiek: 7-16 lat

Przesunięcia: 16-29 czerwca, 1-14 lipca, 19 lipca - 1 sierpnia, 4-17 sierpnia

Cena: zmiana (14 dni) - 43 tysiące rubli

Obwód moskiewski, rejon Orekhovo-Zuevsky, ul. Mitrokhinskaya, 8

Obóz naukowy „Polytech”

Obóz planuje dwie zmiany. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w różnych dziedzinach nauki, od chemii po archeologię i nauczyć się, jak pracować w rzeczywistych warunkach terenowych. Program obejmuje także gry sportowe i outdoorowe. W ramach zmiany dzieci zostaną podzielone na grupy zainteresowań: fizykę, chemię, architekturę, archeologię, biologię i kryminalistykę. Dzieci będą musiały mieszkać na przestronnym poddaszu w zabytkowym budynku dziewiarskiej fabryki tkactwa.


Wiekt: 10-15 lat

Przesunięcia: 24 czerwca - 5 lipca, 9-20 lipca

Cena: zmiana (12 dni) - 40 tysięcy rubli

Obwód moskiewski, rejon Serpukhov, wieś Uzdrowisko-Teshilowo

Brytyjska szkoła harcerska

Obóz językowy dla dzieci organizowany przez StudyLab. Dzieci spędzą dwa tygodnie w wiejskim eko-hotelu, gdzie będą rozmawiać po angielsku z native speakerem z Anglii i USA. Program obozu obejmuje zarówno przedmioty ze szkolnego programu nauczania - chemię, biologię, matematykę, fizykę, nauki humanistyczne - a także sport i zadania. Planowane są również rozrywki i imprezy.


Wiek: 8-14 lat

Przesunięcia: 2-16 lipca

Cena: zmiana (12 dni) - 179 tysięcy rubli

Region Tula, rejon Jasnogórski, wieś Velezhevo

Obóz letni „Warsztaty kreatywne”

Pięciodniowy program „Warsztatów twórczych” Centrum Winiarstwa „Winiarnia” był obszerny. Dzieci będą musiały zajmować się sztuką i sportem, robić filmy i kreskówki, rysować szkice i robić kolaże i obrazy, projektować przedmioty artystyczne z naturalnych materiałów, prowadzić dziennik podróżnika, bawić się i tworzyć dla nich kostiumy, malować tkaniny, wymyślać historie, a nawet tworzyć książki. Każda zmiana będzie poświęcona jednemu twórczemu projektowi, na końcu - prezentacji projektu i wieczornemu ognisku.


Wiek: 7-13 lat

Przesunięcia: 4 lipca - 31 sierpnia (co tydzień przez 5 dni)

Cena: zmiana (5 dni) - 14 500 rubli

Obwód moskiewski, poz. Specyficzne

Obóz „Neuronet. Zawody przyszłości”

Program obozu jest prowadzony przez młodych naukowców ze Skolkova. Wraz z chłopakami, którzy przyjadą na jedną zmianę do sanatorium pod Moskwą, planują zrozumieć technologie Internetu przyszłości (neuronet) i stworzyć nowe rozwiązania techniczne. Dzieci zostaną podzielone na grupy według wieku, tak aby wszyscy byli zainteresowani. Uczestnikom zmiany zaleca się zabranie laptopa na wycieczkę.


Wiek: 12-17 lat

Przesunięcia: 31 lipca - 13 sierpnia

Cena: zmiana (14 dni) - 49 tysięcy rubli

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”
Wywiad

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”

Jesienią ubiegłego roku w Irkucku powstało Centrum Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości. W przeciwieństwie do większości struktur o tej orientacji, ustanowionych przez władze regionalne i miejskie w całym kraju i działających w oparciu o fundusze budżetowe, CRPP w Irkucku jest niezależną organizacją non-profit, która współpracuje zarówno z administracją miasta, jak i innymi ośrodkami i funduszami wsparcia biznesu.
Czytaj Więcej
„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy
Wywiad

„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy

W ostatnich latach budżet Moskwy wcale nie rósł - wpływają na to nowe zasady płatności podatków dla spółek naftowych, które teraz trafiają nie tylko do stolicy. Moskwa stara się znaleźć brakujące pieniądze od lokalnych przedsiębiorców: wprowadza opłaty handlowe, weryfikuje umowy najmu lokali i sprzedaje aktywa niezwiązane z podstawową działalnością.
Czytaj Więcej
Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”
Wywiad

Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”

Nakhodka, sierpień 2015 r. Wszyscy świętują Dzień Miasta, na którym przyjechali uczestnicy międzynarodowego festiwalu muzycznego V-ROX. Wśród nich jest grupa SvoboDA z Władywostoku. Jej lider, 24-letni Maxim Anisimov, pali blisko sceny i podpisuje autografy dla nastolatków. Pisze muzykę i teksty dla grupy, nadal pracuje jako specjalista w dziale spraw młodzieży i jest sceptyczny wobec swojej edukacji jako ekonomisty.
Czytaj Więcej
Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”
Wywiad

Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”

Evgeny Dyomin jest tym samym dyrektorem SPLAT, który od 15 lat pisze listy o życiu do nabywców past do zębów. Obecnie pracuje dla niego 700 osób, a pasty z wiadomościami są sprzedawane w trzech tuzinach krajów. Upadek rubla zmusił firmę do ponownego rozważenia kosztów i zwrócenia większej uwagi na rynki zagraniczne, na których produkt z Rosji stał się bardziej atrakcyjny po cenie.
Czytaj Więcej