Przewodnik

Dotykanie: Gdzie pogłaskać szopa pracza, alpakę i mini-konia

Weekend na farmie to doskonała okazja, aby wyjść z miasta z całą rodziną i dobrze się bawić. Życie wokół wybrało najciekawsze gospodarstwa, które znajdują się w pobliżu Moskwy.

Farma „Eko-wioska”

Zwierzęta gospodarskie

Poczuj wszystkie uroki wiejskiego życia, naucz się dbać o krowy, kozy i konie, zobacz, jak gotuje się twaróg i ser, okaże się na farmie Eco-Village. Są tu również hodowane króliki, gęsi, perliczki i ślimaki winogronowe. Możesz kupić produkty rolne lub spróbować lokalnego lunchu. Jednak każdy krok na farmie jest płatny osobno: wizyta w farmie kóz - 200 rubli, ślimak - kolejne 200 rubli, obiad będzie kosztował kolejne 350 rubli.


Stawki: bilet wstępu - 200 rubli (wizyta w jednej części gospodarstwa)

Adres: Kolomna, wieś Parfentievo

ecoderevushka.ru

Farma „Rosyjskie alpaki”

Alpaka

Na małej rodzinnej farmie „Rosyjskie alpaki” żyją śmieszne i przyjazne zwierzęta, które bardzo miło pogłaskać. Możesz je również karmić i chodzić z nimi na smyczy. Personel gospodarstwa chętnie opowie o życiu alpaki, nauczy ich pielęgnacji i pokaże, jak powstają swetry i skarpetki. Farmę należy zarezerwować z wyprzedzeniem, a jedna wizyta trwa około godziny.


Stawki: bilet wstępu - 500 rubli, dzieci poniżej siedmiu lat - bezpłatnie

Adres: Kurkino, ulica Jurowska, 14

alpacainfo.ru

Farma „Costin Dvor”

Mini konie

Musisz udać się na farmę Kostin Dvor, aby zapoznać się z mini-koniami - specjalną rasą koni niskiego wzrostu (do 90 centymetrów w kłębie) z budową prawdziwego konia jeździeckiego. Dzieci w wieku od trzech do pięciu lat mogą jeździć na nich w kółko lub jeździć konno (trening trwa 30 minut). Starsze dzieci jeżdżą na kucykach, a dorośli jeżdżą na koniach. W gospodarstwie znajduje się staw rybny i sześć pensjonatów.


Stawki: bilet wstępu - 50 rubli, lekcja - 600 rubli (dni powszednie), 700 rubli (weekendy)

Adres: Region moskiewski, Senkino-Sekerino

kostin-dvor.ru

Farma „Raccoon House”

Szopy pracze

Szopy pracze żyją na małej prywatnej farmie „Raccoon House” w Chockowie w obwodzie moskiewskim. Dzieci (od szóstego roku życia) i dorośli mogą głaskać i trzymać szopy pracze, a także bawić się nimi. Czas komunikacji ze zwierzętami w gospodarstwie wynosi godzinę. Ale za dodatkową opłatą możesz zostać cały dzień, spędzić noc na farmie, a nawet zwiedzić lokalne atrakcje. Latem odwiedzający mają okazję zobaczyć nie tylko dorosłych szopów, ale także niedawno urodzone szczenięta. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.


Stawki: bilet wstępu - 1000 rubli

Adres: Chockowo, ul. Wiosna, 15

dom-enota.ru

farma „Renifery”

Renifery

Zimą można jeździć na saniach reniferów na farmie reniferów, a latem farma działa w trybie zoo. Odwiedzający dowiedzą się o życiu jeleni na północy i o tym, jak udało im się przystosować na środkowym pasie. Zwierzęta mogą karmić i głaskać. Jako dodatkową rozrywkę sugerują strzelanie z łuku i granie w narodowe gry ludów północy oraz robienie zdjęć z jeleniami. Uwaga: farma jest czynna od piątku do niedzieli.


Stawki: bilet wstępu - 100 rubli (dzieci), 200 rubli (dorośli),
dzieci poniżej trzeciego roku życia - bezpłatnie

Adres:Obwód moskiewski, rejon Orekhovo-Zuevsky, wieś Antsiferovo

severolen.ru

Park-muzeum „Ethnomir”

Husky

Na terenie parku etnograficznego-muzeum „Ethnomir” hodowla husky jest otwarta przez cały rok. Tutaj możesz skontaktować się z psami i dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy, a także jeździć w drużynie, nawet latem: w hodowli znajduje się specjalny wózek na kółkach. Jazda na łyżwach nie jest wliczona w cenę biletu: dodatkowe 500 rubli trzeba będzie zapłacić za pięciominutową podróż. Ethnomir jest również wart obejrzenia domku dla ptaków z dużą ilością ptaków domowych i dzikich oraz kontaktowego mini-zoo.


Stawki: bilet wstępu - 250 rubli (dzieci), 500 rubli (dorośli)

Adres: Region Kaługa, rejon Borowski, wieś Petrowo

ethnomir.ru

Cover: Kolya Bazin

Obejrzyj wideo: Uliczny Kombajn - Dotykanie miejsc intymnych (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”
Wywiad

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”

Jesienią ubiegłego roku w Irkucku powstało Centrum Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości. W przeciwieństwie do większości struktur o tej orientacji, ustanowionych przez władze regionalne i miejskie w całym kraju i działających w oparciu o fundusze budżetowe, CRPP w Irkucku jest niezależną organizacją non-profit, która współpracuje zarówno z administracją miasta, jak i innymi ośrodkami i funduszami wsparcia biznesu.
Czytaj Więcej
„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy
Wywiad

„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy

W ostatnich latach budżet Moskwy wcale nie rósł - wpływają na to nowe zasady płatności podatków dla spółek naftowych, które teraz trafiają nie tylko do stolicy. Moskwa stara się znaleźć brakujące pieniądze od lokalnych przedsiębiorców: wprowadza opłaty handlowe, weryfikuje umowy najmu lokali i sprzedaje aktywa niezwiązane z podstawową działalnością.
Czytaj Więcej
Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”
Wywiad

Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”

Nakhodka, sierpień 2015 r. Wszyscy świętują Dzień Miasta, na którym przyjechali uczestnicy międzynarodowego festiwalu muzycznego V-ROX. Wśród nich jest grupa SvoboDA z Władywostoku. Jej lider, 24-letni Maxim Anisimov, pali blisko sceny i podpisuje autografy dla nastolatków. Pisze muzykę i teksty dla grupy, nadal pracuje jako specjalista w dziale spraw młodzieży i jest sceptyczny wobec swojej edukacji jako ekonomisty.
Czytaj Więcej
Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”
Wywiad

Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”

Evgeny Dyomin jest tym samym dyrektorem SPLAT, który od 15 lat pisze listy o życiu do nabywców past do zębów. Obecnie pracuje dla niego 700 osób, a pasty z wiadomościami są sprzedawane w trzech tuzinach krajów. Upadek rubla zmusił firmę do ponownego rozważenia kosztów i zwrócenia większej uwagi na rynki zagraniczne, na których produkt z Rosji stał się bardziej atrakcyjny po cenie.
Czytaj Więcej