Przewodnik

Dotykanie: Gdzie pogłaskać szopa pracza, alpakę i mini-konia

Weekend na farmie to doskonała okazja, aby wyjść z miasta z całą rodziną i dobrze się bawić. Życie wokół wybrało najciekawsze gospodarstwa, które znajdują się w pobliżu Moskwy.

Farma „Eko-wioska”

Zwierzęta gospodarskie

Poczuj wszystkie uroki wiejskiego życia, naucz się dbać o krowy, kozy i konie, zobacz, jak gotuje się twaróg i ser, okaże się na farmie Eco-Village. Są tu również hodowane króliki, gęsi, perliczki i ślimaki winogronowe. Możesz kupić produkty rolne lub spróbować lokalnego lunchu. Jednak każdy krok na farmie jest płatny osobno: wizyta w farmie kóz - 200 rubli, ślimak - kolejne 200 rubli, obiad będzie kosztował kolejne 350 rubli.


Stawki: bilet wstępu - 200 rubli (wizyta w jednej części gospodarstwa)

Adres: Kolomna, wieś Parfentievo

ecoderevushka.ru

Farma „Rosyjskie alpaki”

Alpaka

Na małej rodzinnej farmie „Rosyjskie alpaki” żyją śmieszne i przyjazne zwierzęta, które bardzo miło pogłaskać. Możesz je również karmić i chodzić z nimi na smyczy. Personel gospodarstwa chętnie opowie o życiu alpaki, nauczy ich pielęgnacji i pokaże, jak powstają swetry i skarpetki. Farmę należy zarezerwować z wyprzedzeniem, a jedna wizyta trwa około godziny.


Stawki: bilet wstępu - 500 rubli, dzieci poniżej siedmiu lat - bezpłatnie

Adres: Kurkino, ulica Jurowska, 14

alpacainfo.ru

Farma „Costin Dvor”

Mini konie

Musisz udać się na farmę Kostin Dvor, aby zapoznać się z mini-koniami - specjalną rasą koni niskiego wzrostu (do 90 centymetrów w kłębie) z budową prawdziwego konia jeździeckiego. Dzieci w wieku od trzech do pięciu lat mogą jeździć na nich w kółko lub jeździć konno (trening trwa 30 minut). Starsze dzieci jeżdżą na kucykach, a dorośli jeżdżą na koniach. W gospodarstwie znajduje się staw rybny i sześć pensjonatów.


Stawki: bilet wstępu - 50 rubli, lekcja - 600 rubli (dni powszednie), 700 rubli (weekendy)

Adres: Region moskiewski, Senkino-Sekerino

kostin-dvor.ru

Farma „Raccoon House”

Szopy pracze

Szopy pracze żyją na małej prywatnej farmie „Raccoon House” w Chockowie w obwodzie moskiewskim. Dzieci (od szóstego roku życia) i dorośli mogą głaskać i trzymać szopy pracze, a także bawić się nimi. Czas komunikacji ze zwierzętami w gospodarstwie wynosi godzinę. Ale za dodatkową opłatą możesz zostać cały dzień, spędzić noc na farmie, a nawet zwiedzić lokalne atrakcje. Latem odwiedzający mają okazję zobaczyć nie tylko dorosłych szopów, ale także niedawno urodzone szczenięta. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.


Stawki: bilet wstępu - 1000 rubli

Adres: Chockowo, ul. Wiosna, 15

dom-enota.ru

farma „Renifery”

Renifery

Zimą można jeździć na saniach reniferów na farmie reniferów, a latem farma działa w trybie zoo. Odwiedzający dowiedzą się o życiu jeleni na północy i o tym, jak udało im się przystosować na środkowym pasie. Zwierzęta mogą karmić i głaskać. Jako dodatkową rozrywkę sugerują strzelanie z łuku i granie w narodowe gry ludów północy oraz robienie zdjęć z jeleniami. Uwaga: farma jest czynna od piątku do niedzieli.


Stawki: bilet wstępu - 100 rubli (dzieci), 200 rubli (dorośli),
dzieci poniżej trzeciego roku życia - bezpłatnie

Adres:Obwód moskiewski, rejon Orekhovo-Zuevsky, wieś Antsiferovo

severolen.ru

Park-muzeum „Ethnomir”

Husky

Na terenie parku etnograficznego-muzeum „Ethnomir” hodowla husky jest otwarta przez cały rok. Tutaj możesz skontaktować się z psami i dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy, a także jeździć w drużynie, nawet latem: w hodowli znajduje się specjalny wózek na kółkach. Jazda na łyżwach nie jest wliczona w cenę biletu: dodatkowe 500 rubli trzeba będzie zapłacić za pięciominutową podróż. Ethnomir jest również wart obejrzenia domku dla ptaków z dużą ilością ptaków domowych i dzikich oraz kontaktowego mini-zoo.


Stawki: bilet wstępu - 250 rubli (dzieci), 500 rubli (dorośli)

Adres: Region Kaługa, rejon Borowski, wieś Petrowo

ethnomir.ru

Cover: Kolya Bazin

Obejrzyj wideo: Uliczny Kombajn - Dotykanie miejsc intymnych (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Do biura i na wiosnę na Uralu: sześć wielowarstwowych zdjęć z Uniqlo
Przewodnik

Do biura i na wiosnę na Uralu: sześć wielowarstwowych zdjęć z Uniqlo

Przez kilka sezonów z rzędu trend nakładania warstw pozostaje jednym z ulubionych miejsc na podium: jest wygodny i praktyczny. W sezonie wiosna-lato 2019 zaawansowana technologicznie japońska marka Uniqlo wprowadziła na rynek zaawansowaną kolekcję AIRism, której modele są przekształcane w obrazy wielowarstwowe. Ubrania wykonane są z lekkiego i jedwabistego w dotyku materiału z funkcją minimalizacji nieprzyjemnych zapachów, które szybko wchłaniają i odparowują wilgoć.
Czytaj Więcej
Balet na świeżym powietrzu, Romeo i Julia i Nelly Furtado na dużym ekranie w Jekaterynburgu
Przewodnik

Balet na świeżym powietrzu, Romeo i Julia i Nelly Furtado na dużym ekranie w Jekaterynburgu

Wiedeński Festiwal Muzyki Filmowej odbył się po raz pierwszy w 1991 roku na Placu Ratuszowym w stolicy Austrii. Od 2010 r. W Jekaterynburgu odbywa się Festiwal Filmowy przy Wiener Rathausplatz przy wsparciu Konsulatu Honorowego Austrii. Na dużym ekranie przed Uralskim Uniwersytetem Federalnym przy Mira Street 19, pokazują filmy muzyczne, opery rockowe, koncerty i balet, a także występy na żywo.
Czytaj Więcej
Dzieci w mieście: atrakcje w długi weekend majowy
Przewodnik

Dzieci w mieście: atrakcje w długi weekend majowy

W tym roku pierwszego maja miały cztery wolne dni - od 29 kwietnia do 2 maja. Mówimy ci, co robić z dziećmi w mieście, jeśli wszystkie ścieżki w lokalnym parku zostały już zbadane, ale nie chcesz siedzieć w domu. Tekst Masha Shatalina Festiwale, wystawy i kursy mistrzowskie Program dla dzieci na festiwalu festiwalu kultury japońskiej Organizatorzy przygotowali wiele rozrywek dla dzieci: tradycyjne japońskie gry (na przykład daruma otoshi, japońska wersja jengi, w której musisz pokonać bloki młotkiem, próżność z pierścieniami, które rzucony w cel, mama-tsumami, gdzie musisz przesunąć fasolę na prędkość, itd.), kolorowe kostiumy cosplay, strefa Nintendo dla miłośników gier wideo, warsztaty na temat origami, malowanie drewnianych lalek i aktorstwo głosowe anime i, oczywiście, eobychnuyu japońskie jedzenie i desery.
Czytaj Więcej
Life-resort: pięć nowych basenów zewnętrznych w Moskwie
Przewodnik

Life-resort: pięć nowych basenów zewnętrznych w Moskwie

„Brzozy. Obóz letni” Stroginskoje Shosse, posiadanie 1 „Portu” VDNH, przestrzeń między pawilonami 8 i 9 Dawne nieużytki między 8 a 9 pawilonami VDNH tego lata zamieniły się w dużą plażę dla 700 osób. W strefie standardowej znajdują się dwa duże baseny i jedno dziecięce, w strefie VIP jest jeszcze jedno, a także jacuzzi.
Czytaj Więcej