Przewodnik

Jak ubrać dziecko w upał

W Moskwie od tygodnia jest gorąco. W weekend nie należy oczekiwać obniżenia temperatury, dlatego zapytaliśmy pediatrę, co lepiej nakładać na dzieci, aby zapobiec przegrzaniu.


U dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, system wymiany ciepła i termoregulacji nie jest jeszcze dojrzały. Dlatego dzieci chłodzą się szybciej w chłodne dni i częściej otrzymują szoki cieplne w upale. Aby zapobiec przegrzaniu i związanym z tym nieprzyjemnym konsekwencjom, konieczne jest ubieranie dziecka zgodnie z temperaturą, aw gorącym sezonie niezwykle ważne jest, aby dać dzieciom więcej płynów. Lepsza niż zwykła woda, ponieważ napoje gazowane i skoncentrowane słodkie soki nie są w stanie odpowiednio zrekompensować utraty wody w ciele podczas upału.

Dzieciak zawsze potrzebuje czapki. Najlepiej, aby kapelusz lub czapka Panama była wykonana z lekkiego materiału, z rondem i niezbyt blisko głowy. Wybierz odzież wykonaną z naturalnych lekkich tkanin, powinna być wolna i nigdzie nie pocierać, w tym w obszarze zamków i zapięć. W upale zaleca się porzucenie ubrań z marszczeniami i kokardkami i zwrócenie uwagi na modele o prostym kroju i minimalnej liczbie akcesoriów. Wystarczą lekkie szorty, koszule z krótkim rękawem, bawełniane koszulki. Skarpetki w upalny dzień są potrzebne tylko wtedy, gdy istnieje niebezpieczeństwo, że buty ocierają stopy. Grudnichkov w upale można zostawić w jednej pieluszce, a na górze przykryć dziecko cienką bawełnianą prześcieradłem.

Moim zdaniem nie jest konieczne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych w warunkach miejskich. Lepiej jest ocalić się odpowiednimi ubraniami, wybrać miejsca do spacerów i relaksu z dala od dużych dróg, w obszarach parkowych, częściej proponować dziecku picie zwykłej niegazowanej wody.

Julia Marinina

pediatra
kierownik kliniki dziecięcej
Sanare


Spodenki


zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

Omamimini Bloomers

kupić za 1450 rubli

Spodenki do kolan Lisa i Leo

kupić za 1 290 rubli

Spodenki Little Angel

kupić za 1340 rubli

Lniane szorty H&M

kupić za 899 rubli

T-shirty


zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

Podstawowa bawełniana koszulka Kiabi

kup za 200 rubli

T-shirt ze zdjęciem

kup za 300 rubli

Koszulka z krótkim rękawem

kupić za 399 rubli

Koszulka „Crab” Lisa & Leo

kupić za 1890 rubli

Buty


zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

Sandały Zara Home

kupić za 2 290 rubli

Sandały Buddy

kupić za 3500 rubli

Genialne espadryle H&M

kupić za 799 rubli

Sandały Dalej

kupić za 1949 rubli

Dla noworodków


zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

Spodenki Little Pushkin

kupić za 780 rubli

Body Mini Rodini

kupić za 1710 rubli

Kombinezon szara etykieta

kupić za 4500 rubli

Bawełniany kombinezon Zara Home

kupić za 1990 rubli

Sukienki i spódnice


zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

Sukienka Ko-Ko-Ko

kupić za 3350 rubli

Spodenki spodenki Wolf & Rita

kup za 3570 rubli

Sukienka z nadrukiem dla dzieciństwa

kupić za 2 900 rubli

Sukienka dziecięca Roxy

kupić za 1743 ruble

Akcesoria


zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

Panama Mar Mar Kopenhaga

kup za 1500 rubli

Bawełniana Panama Mini Rodini

kupić za 2 900 rubli

Okulary przeciwsłoneczne mini Rodini

kupić za 3300 rubli

Kapelusz słomkowy ze wstążką Kiabi

kup za 350 rubli


Cover: jupon-pantalon.ru

Obejrzyj wideo: . Pielęgnacja niemowlęcia podczas upałów (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Przydatne lato: 12 książek dla dzieci do nauki nowego
Przewodnik

Przydatne lato: 12 książek dla dzieci do nauki nowego

W połowie wakacji wielu jest już zmęczonych odpoczynkiem bezczynności i chętnych do nauki czegoś nowego. W lipcowej selekcji Life wokół nie są to nudne encyklopedie, ale fascynujące i przydatne książki na zupełnie inne tematy - zapewne zainteresują dzieci na długo. Florence Pinault. Sekretna wojna drobnoustrojów Michaiła Chaczaturowa Spacer do historii, 2018 Wiek: 8+ Ta książka opowiada o niewidzialnej, ale ważnej wojnie prowadzonej przez armię wirusów, batalionów bakterii, zasadzki na półki pasożytów na ochronne komórki naszego ciała.
Czytaj Więcej
7 interesujących brunche w Moskwie
Przewodnik

7 interesujących brunche w Moskwie

Brunch, połączenie brunchu z lunchem, jest zwykle serwowany w weekendy między 11:00 a 16:00. Jest to nie tylko dobra opcja śniadaniowa dla tych, którzy lubią spać dłużej, ale także okazja do spotkania się z przyjaciółmi i spędzenia czasu na jedzeniu i rozmowach. Życie wokół wybrało siedem najlepszych ofert w Moskwie.
Czytaj Więcej
Od Travisa Scotta i Sophie po „Research Institute of Cosmetics” i IC3PEAK: Kogo warto posłuchać na festiwalach tego lata
Przewodnik

Od Travisa Scotta i Sophie po „Research Institute of Cosmetics” i IC3PEAK: Kogo warto posłuchać na festiwalach tego lata

Wiosną sezon festiwali muzycznych rozpoczyna się w Europie i Ameryce, a bliżej lata w Rosji. Życie wokół studiowało składy festiwali w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Japonii i Rosji, na które wciąż można kupić bilety, i stworzyło przewodnik dla 30 artystów, dla których warto wybrać się przynajmniej do jednego z nich (lub lepiej kilku).
Czytaj Więcej