Przewodnik

Jak ubrać dziecko w zimie?

Pediatra Julia Marinina i dyrektor sieci sklepów Olant Olga Teslya opowiedziały, jak ubrać dziecko na spacer w chłodnych porach roku, aby nie zamarzł, nie pocił się, czuł się komfortowo i wygodnie, a ty byłeś spokojny.

Komentarze

Julia Marinina


Główna zasada

Julia: „Ubrania dla niemowląt, które spędzają większość spacerów w wózku i dla starszych dzieci powinny być wielowarstwowe. Pierwsza warstwa służy do usuwania wilgoci, druga do utrzymania ciepła, trzecia do utrzymania wilgoci, ale wypuszcza ją i utrzymuje ciepło. Należy pamiętać, że bielizna termiczna i rajstopy muszą mieć odpowiedni rozmiar, w przeciwnym razie dziecko odczuje dyskomfort ”.

Olga: „Nakładanie warstw pomoże rodzicom kontrolować ilość ubrań i poziom ciepła w zależności od temperatury zewnętrznej. Usuń, dodaj i zmieniaj warstwy w zależności od warunków pogodowych. Pierwszą warstwą jest bielizna termiczna, która zawiera bawełnę lub wełnę (na chłodniejsze dni) ), ale tylko z miękkiej wełny, przyjemnej dla ciała. Druga warstwa to zazwyczaj polar, trzecia to kombinezon. ”

Czy cienka i lekka kurtka może być ciepła?

Olga: „Jest to częsty powód do wątpliwości. Ale nowoczesne ubrania o małej objętości i wadze mogą naprawdę bardzo dobrze się ogrzać. Najlepsze kurtki, które są stworzone dla odkrywców północy z kanadyjskim nadzieniem z gęsiego puchu, nie ważą zbyt wiele, ale działają ze względu na unikalną strukturę tego puchu. Tworzy wiele komórek powietrznych, które zatrzymują naturalne ciepło wytwarzane przez człowieka, a nowoczesne sztuczne grzejniki działają na tej samej zasadzie.

Ciężar izolacji jest najczęściej wskazany na etykiecie. Optymalna izolacja na zimowe spacery waży 160 gramów, dla sportów aktywnych - 110 gramów. Szczególna odpowiedzialność spoczywa na górnej warstwie: musi chronić przed wiatrem, nie wpuszczając wilgoci, ale wydostając ją. Ochronę przed wiatrem zapewnia gęstość tkaniny, a membrana chroni przed wilgocią.

Membrana to porowata folia, która przepuszcza powietrze, ale zatrzymuje wilgoć. Membrany różnią się stopniem ochrony przed zamoczeniem. Membrana może wyglądać jak film wewnątrz produktu lub może być nałożona na niewłaściwą stronę górnej tkaniny kombinezonu lub kurtki.

Zastosuj go od wewnątrz, aby nie mógł zostać uszkodzony przez wpływy zewnętrzne. Membrana ma porowatą strukturę do „oddychania”, ale może zatykać się i tracić swoje właściwości robocze. Dlatego ważne jest mycie produktów membranowych specjalnymi produktami, które nie zawierają klimatyzatorów. ”

Jak wybrać ciepłe ubrania dla niemowląt?

Olga: „Membrana nie jest wcale potrzebna noworodkom, które chodzą w wózku. Nadmierny film, nawet oddychanie, nadal utrudnia ruch powietrza: dziecko jest nie tylko w kombinezonie, ale także w wózku i często w kopercie wózka. Dlatego w zimowym kombinezonie dla noworodków brak membrany jest ważny. Właściwy kombinezon powinien chronić dziecko przed wiatrem, utrzymywać go w cieple i „dobrze oddychać”, czyli być jak najbardziej oddychający, a ochrona przed wilgocią zewnętrzną nie jest ważna (membrana działa w tym przypadku jak film, to tylko przeszkadza.) Zaleca się również użycie ciepłej owczej koperty jako dodatkowej warstwy i aby chronić ją przed wiatrem. Najlepiej nadaje się koperta wykonana z futra jagnięcego - jest to najcieplejsze, jakie istnieje dla dzieci w wózku lub saniach ”.

Odpowiednie akcesoria

Julia: „Zamiast szalika polecam wybranie specjalnych wełnianych kołnierzy, które się nie ruszają, nie rozwiązują i nie przeszkadzają dziecku. Wybór dobrego kapelusza jest również bardzo ważny. Z mojego punktu widzenia najbardziej wygodna jest czapka, ponieważ ciasno zakrywa uszy i tworzy niezawodne ochrona przed zimnem ze wszystkich stron. Kapelusz powinien mieć odpowiedni rozmiar, nie kupuj go dla wzrostu ”.

Olga: „Podczas chodzenia w chłodne dni ważne jest, aby nie wpuszczać zimnego powietrza, ponieważ termos z niezamkniętą pokrywką nigdy się nie ogrzeje: użyj szyjek i szczelnie przykryj rękawy mitenkami lub rękawiczkami, przymocuj je specjalnym rzepem. Dolna krawędź kurtek jest również ważna, aby mocno przymocować uda sznurkami.”

Prawidłowe buty

Julia: „Buty powinny mieć wodoodporny płaszcz wierzchni i wewnętrzną izolację. Ważne jest, aby wybrać buty o odpowiednich rozmiarach.”

Olga:„Jeśli dziecko siedzi w wózku i wychodzi od czasu do czasu, wybierz buty z owczym futrem z podeszwami. Dla aktywnych dzieci odpowiednie są nieprzemakalne buty. Dla mocnego błota zaleca się preferowanie butów na bazie gumy. Wybierając, pamiętaj, że przed butami będą zimowe spodnie, więc futro krawędzie mogą być niewygodne. ”

Śpiwór australijski Esspero Zimowa koperta Lux

kup za 8 600 rubli

Kombinezon Hebe Night Sky Molo

kup za8730 rubli

Kombinezon Didriksons dla aktywnych dzieci

kup za 10 260 rubli

Zimowy kombinezon dziecięcy Reima

kup za 9 899 rubli

Kapelusz Myrsky

kup za 1999 rubli

Buty Sorel

kup za 5 999 rubli

Komplet bielizny termicznej Kinsei Reima

kup za 3 999 rubli

Jedyne botki EMU Australia

kup za 4 880 rubli

Cover: Reima

Obejrzyj wideo: Wyprawka dla dziecka urodzonego jesienią i w zimie - Lullalove (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?
Zjedz pytanie

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?

Moda na otwarte kuchnie w restauracjach nie przemija: możliwość oglądania, jak gotują jedzenie, stała się prawie dobrą formą. Jednak pomimo przejrzystości instytucji wciąż pojawia się pytanie dla klientów: czy kucharze powinni nosić rękawiczki i czapki, a ich brak stanowi naruszenie? Rozmawialiśmy z szefem kuchni, dyrektorem generalnym i lekarzem, aby dowiedzieć się, jak naprawdę są rzeczy.
Czytaj Więcej
Jaka jest różnica między Longo i Americano?
Zjedz pytanie

Jaka jest różnica między Longo i Americano?

Istnieje wiele sposobów parzenia kawy i nie zawsze łatwo jest ustalić, czym się one różnią. Coraz więcej kawiarni odmawia gotowania Americano i oferuje gościom alternatywę w postaci longo. Jaka jest różnica między tymi dwoma napojami i jakie są korzyści, dowiedzieliśmy się od ekspertów w branży kawowej.
Czytaj Więcej
Który alkohol ma najmniej cukru?
Zjedz pytanie

Który alkohol ma najmniej cukru?

Coraz więcej osób myśli o zmniejszeniu spożycia cukru, a to nie jest łatwe zadanie: cukier występuje prawie wszędzie. Aby ułatwić Ci wybór napoju o najniższej zawartości cukru, wspólnie z Michaiłem Pugaczowem, głównym barmanem Less Sugar Bar, opracowaliśmy ocenę alkoholu. Michaił Pugaczow, szef kuchni barman Less Sugar Bar Nie jest tajemnicą, że cukier zawiera cukier: jest to albo cukier resztkowy użytych składników, albo dodatek cukru z powodu różnych syropów w kompozycji.
Czytaj Więcej