Przewodnik

Ile kosztuje doprowadzenie dziecka do szkoły w Soczi

Do 1 września pozostało tylko jeden dzień, ale zmęczeni rodzice i ich dzieci nadal idą na zakupy w poszukiwaniu brakujących przedmiotów do początku roku szkolnego. Lista potrzeb obejmuje mundurki szkolne, odzież wychowania fizycznego, buty (klasyczne buty i trampki), plecak i artykuły papiernicze. Redaktorzy „Życie wokół Morza Czarnego” wraz z centrum handlowym „Moremall” obliczyli, ile kosztuje przewóz dziecka do szkoły. Na przykład postanowiliśmy zabrać chłopca, który idzie do trzeciej klasy (z dziewczynami lista rzeczy może się różnić).

Mundurek szkolny

W przypadku, gdy szkoła nie ma własnego zatwierdzonego mundurka szkolnego, wymagania dotyczące odzieży w placówkach edukacyjnych są standardowe: jasny blat i ciemny spód. Dla naszego studenta kupiliśmy 3 koszule z krótkim rękawem i dwie z długą. Dwa spodnie z paskiem: lżejsze (na cieplejsze miesiące) i wykonane z gęstszej tkaniny - na zimę. Na imprezy świąteczne dodatkowo kupili krawat i muszkę.

Koszula z krótkim rękawem, Ostin

cena: 799 rubli (potrzebujesz trzech sztuk)

Koszula French Toast z długim rękawem biały, dziecięcy świat

CENA: 699 rubli

Spodnie, jeansy Gloria

cena: 899 rubli (potrzebujesz dwóch sztuk)

Pas, DMG

cena: 499 rubli

Butterfly, Ostin

cena: 299 rubli

Krawat, Ostin

cena: 299 rubli

Buty

Wybór butów nie był łatwy: z jednej strony chciałem klasycznych butów, z drugiej - aby dziecko było wygodne i nie musiało cierpieć przez długi czas ze sznurowadłami. W rezultacie wybraliśmy coś pomiędzy: ciemne buty w pół-sportowym stylu z rzepem i czarną podeszwą.

Buty dziecięce INSTREET, Zenden

cena: 1799 rubli

Odzież sportowa

Do lekcji wychowania fizycznego potrzebne były trampki i dres na ulicę, buty do ćwiczeń i szorty do zajęć na siłowni oraz dwie niebieskie koszulki.

Trampki LITE RACER, Adidas

cena: 3690 rubli

Dres, Chessford

cena: 1 299 rubli

Koszulka, Demix

cena: 149 rubli (potrzebujesz dwóch sztuk)

Szorty, Demiks

cena: 399 rubli

Trampki, Twins

cena: 720 rubli

Tornister

Jeśli chodzi o plecak, oprócz wyglądu, który chciałby dziecko, ważna była również jego waga. Różnica masy plecaków z oparciami ortopedycznymi różnych producentów sięga nawet 0,6 kg. Wybraliśmy najlżejszy z plecaków ortopedycznych, których waga bez wypełnienia wynosi zaledwie 0,8 kg. Wkładki odblaskowe to kolejny plus plecaka szkolnego. Ponadto wybrali torbę na wymienne buty z tej samej serii.

Plecak Monster Truck, Grizzly

cena: 4089 rubli

Torba na buty Monster Truck, Grizzly

cena: 399 rubli

Wszystkie ubrania i plecak z torbą na wymienne buty kosztują 15 588 rubli.

Kolejne 1300 wydano na zeszyty szkolne, a na artykuły papiernicze około 2000 rubli: piórnik, ołówki, długopisy, pisaki, kolorowy papier i karton, rysowanie albumów, farb, nożyczek, folderów itp. Zgodnie z prawem szkoła zapewnia bezpłatne podręczniki. 1000 odłożonych na bukiet nauczyciela.

Szacowany budżet na odzież i inne przybory szkolne wyniósł 20 000 rubli.

MATERIAŁ PRZYGOTOWANY Z POMOCĄ:

Obejrzyj wideo: Zdradzamy kulisy rynku bukmacherskiego. Czy na tym da się zarobić? Wiadomości (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej