Przewodnik

Lista lektur: 12 interesujących książek na wakacje

Dzieci w wieku szkolnym już wkrótce rozdają (lub już otrzymały) tradycyjne listy książek do czytania. Życie wokół się potoczyło: zawiera dobre letnie książki, dzięki którym nawet najbardziej cudowne wakacje będą ciekawsze.

Siri Colu. „Jesteśmy złodziejami”

„Scooter”, 2016

Wiek: 9-10+

Willa z rodzicami i siostrą udaje się do najbardziej nudnego, jej zdaniem, miejsca na wakacje - do babci. Po drodze ich samochód zostaje okradziony przez rodzinę prawdziwych rabusiów: chwytają nie tylko rzeczy, ale i samą Vilyę. Początkowo dziewczyna będzie biec, ale nagle okazuje się, że życie (i rabowanie) z rabusiami jest świetne - nie można tego porównać z jej zwykłymi wakacjami. Ponadto Razboinikovowie polują na słodycze, ciastka, mięso, musztardę, książki i czasopisma (nazywają pieniądze „pęczkami myszy”). Na Vilyu czeka niezapomniane lato, a na czytelników czeka fascynująca książka.

Wskazówka: W rodzinie Razboinikovów jest kilka osób, ich imiona są początkowo trudne do zapamiętania, więc możesz napisać listę bohaterów na karcie, aby się nie pomylić.


Ruse Lagerkranz. „Jesteś dla mnie wszystkim!”

Przewodnik po kompasach, 2018 r

Wiek: 6+

To czwarta książka z serii Dune and Happiness, napisana czystym i prostym językiem o rzeczach zrozumiałych dla każdego pierwszoklasisty. Ta część dotyczy wakacji w Dunne. Dziewczyna odwiedza swoją najlepszą przyjaciółkę i wspólnie spędzają miło czas: pływanie, łowienie ryb i obserwowanie zwierząt. Tata tatusia jest po wypadku w szpitalu, ale każdego dnia dzwoni do swojej córki, a pewnego dnia nawet przybywa - nie tylko jednego, ale z dziewczyną. I ta okoliczność uderza dziewczynę tak nieprzyjemnie, że nie wie, co dalej robić.

Wskazówka: Zwróć uwagę na pierwsze trzy książki, które ukazały się w serii - „Moje szczęśliwe życie”, „Moje serce podskakuje i śmieje się”, „A jednak jestem szczęśliwy”.


Peter Soha. Pszczoły

„Scooter”, 2017

Wiek: 8+

Jest to zdecydowanie książka letnia: otwierasz ją i wydaje się, że w pobliżu słychać bzyczenie. Nawet jeśli dziecko wie dużo o pszczołach, nie można uniknąć zaskoczenia: istnieją opowieści o pochodzeniu owadów, ich wrogach i działaniu pszczelarzy. Opisano relacje z miodem starożytnych Greków, Słowian, a nawet Carycy Poppei, Napoleona i Józefiny. Główną cechą książki jest jej format: jest ogromny, a zatem także pszczoły.

Wskazówka: Studiując książkę, upiecz miód - przepis jest w środku.


Torben Kuhlmann. „Lindbergh. Niesamowite przygody latającej myszy”

Polyandria, 2018

Wiek: 6+

W świecie myszy wszystko się zmieniło: ludzie wymyślili pułapki na myszy, a gryzonie pospiesznie opuszczają Niemcy. Pozostała sprytna mała mysz dojrzewa plan: sam decyduje się zbudować samolot, aby pędzić do Ameryki. „Lindberg” to dzieło o niesamowitym pięknie: zawiera nie tylko zabawną historię, ale także ogromne obrazy z obrazami miejskich krajobrazów i, oczywiście, myszy. Nawiasem mówiąc, młodsi uczniowie będą mogli samodzielnie przeczytać książkę - czcionka jest wystarczająco duża, ale nie ma dużo tekstu.

Wskazówka: Na koniec znajduje się krótka historia lotnictwa - możesz ją poszerzyć, znajdując dodatkowe informacje na temat życia wielkich pilotów.


Sandra Lebrun „Sherlock Holmes w poszukiwaniu przygody. 80 zagadek”

„Clever”, 2018

Wiek: 8+

Książka dla dociekliwych umysłów - z pomocą tego zbioru zagadek możesz zostać asystentem Sherlocka: spójrz na odciski palców Moriarty'ego, poszukaj klucza do szyfru, rozwiąż problemy matematyczne, poszukaj właściwego planu zamku i współpracuj ze świadkami. Jednym słowem - rozwiązywać tajemnice.

Wskazówka: Jeśli rodzina wyrasta na amatora, aby poznać prawdę, zwróć uwagę na „Tajemnice detektywa szczupaka” z „Białej wrony”.


Jakub Wegelius. „Prawda o Sally Jones”

„White Crow”, 2018

Wiek: 12+

Fascynująca historia przygód żeglarza Henry'ego Koskeli i jego mechanika, małpki Sally Jones. Uczciwa Koskela, która od dłuższego czasu jest bezczynna, zgadza się przewieźć ładunek na swoim statku, ale wpada w kłopoty: zamiast obiecanych kafelków skrzynki okazują się bronią, a jego marynarz nie zamierza transportować. Tu zaczynają się kłopoty głównych bohaterów: przed nimi będzie więzienie, porwanie, próba ucieczki i niebezpieczna podróż przez Indie. Postacie tutaj są kolorowe - autor nawet je narysował i umieścił rysunki w książce.

Wskazówka: Po przeczytaniu wróć na sam początek - przedmowa stanie się jaśniejsza, jeśli w pełni znasz fabułę.


Helen Pence, Robert Pence. „Natura. Zabawne doświadczenia i przygody”.

Walking to History, 2016

Wiek: 8+

Przewiduj pogodę w chmurach, oblicz prędkość opadania śniegu, określ odległość do odległego obiektu, wyhoduj kryształ, dowiedz się, jaki jest wiek drzewa i zbuduj wędkę - możesz się tego wszystkiego nauczyć, czytając „Naturę ...”. Ta książka to zbiór przydatnych faktów, wskazówek i sztuczek, które można wykorzystać na wakacjach w górach, na morzu lub w mieście. Istnieją oczywiście trudne do wykonania wskazówki: na przykład nie jest konieczne zbudowanie prawdziwej igły, ale czytanie na ten temat jest nadal interesujące.

Wskazówka: „Spacer do historii” właśnie opublikował letnią książkę „Do domku!”, Która opowiada o ruchu letnich domków w Rosji.


Natalya Akulova. „Garść dojrzałych poziomek”

Alpina Publisher, 2018

Wiek: 6+

Książka łączy w sobie kilka historii o świętach dziewczynki Sani, która spędza lato w wiosce ze swoimi dziadkami. Z przyjaciółmi Nataszą i Kostyą Sanya uczy się świata: po raz pierwszy doi krowę, próbuje spłukać ubrania na rzece, robi dżemy, sam zbiera truskawki w lesie. Niemal wszystkie jej przedsięwzięcia kończą się pewnymi incydentami, które oczywiście nie umniejszają cennego doświadczenia pierwszych spraw dorosłych.

Wskazówka: Książka ukaże się wkrótce i można już ją zamówić w przedsprzedaży.


Pavel Martsev. „Przewodnik dla dzieci. Złoty Pierścień”

AST, 2018

Wiek: 8+

Przewodnik dla dzieci powinien zostać włączony do przeglądu książek na święta - na przykład wzdłuż Złotego Pierścienia. Jak zwykły dorosły, zawiera informacje o obiektach podróży, ale dla młodych turystów umieszczane są tutaj różne nietrywialne fakty i historie, które mogą służyć jako latarnie do zapamiętywania. Przewodnik został opracowany przez moskiewskiego przewodnika Pawła Martseva. Nawiasem mówiąc, jego ulubionym miejscem Złotego Pierścienia jest pasaż handlowy w centrum Kostromy.

Wskazówka: Jeśli latem podróżujesz z dziećmi po Rosji, możesz kupić oryginalne sprytne przewodniki: są to kolorowanki, gry i pudełka z kartami edukacyjnymi.


Alexander Blinov. „Morze, babcia i oklamon”

Nigma, 2017

Wiek: 12+

Warto od razu wyjaśnić nazwę: Zatokę Taganrog i Morze Azowskie wyznacza tu morze, obok którego co roku odpoczywają w wiosce oklamon i babcia, chłopiec Sasha i jego ciotka Polina. Po raz pierwszy trafili do wioski przez przypadek, ale dostali się tak bardzo, że później zaczęli podróżować tylko tutaj. Ogólnie rzecz biorąc, ta książka to wspomnienia Aleksandra Blinowa o jego wakacyjnych wakacjach na morzu. Wydawałoby się, że wspomnienia są osobiste i radzieckie, ale z pewnością będą jasne dla każdego współczesnego dziecka: dotyczą rzeczy, które wydają się bardzo ważne w dzieciństwie - morza, gwiazd, miłości i prostych letnich przygód.

Wskazówka: Dorośli mogą również polubić książkę - nie odkładaj jej po przeczytaniu przez dziecko.


Daria Wardenburg „Nikita szuka morza”

Skuter, 2018

Wiek: od około 8 lat

Marzeniem Nikity jest pójść z rodzicami nad morze, ale mama i tata zabierają syna do wioski do babci. Od razu chce uciec: chce być z rodziną w mieście i nie wdychać świeżego wiejskiego powietrza. Ale najpierw Nikita zostaje zatrzymana przez mysz, którą uratował, a następnie - psa Sputnika i dziewczynę Olyę, z którą chłopiec zaczyna się przyjaźnić. A babcia ma wiele niespodzianek dla dziecka: nie traktuje siedmioletniej Nikity jak dziecko, opowiada mu o gwiazdach i, co najważniejsze, wciąż pokazuje morze.

Wskazówka: Daria Wardenburg ma także książkę „Reguła 69 dla grubego mewy” - możesz sobie z nią poradzić, jeśli „Nikita ...” jest podobna.


M. Butterfield. „101 pomysłów: w drodze”

Sprytny, 2018

Wiek: 7-8+

Prawie wszyscy znają bolesne uczucie długiej podróży na wakacje - czy to pociągiem, samochodem, czy długim lotem. A jeśli dorośli nadal znoszą nudę, dzieci w ogóle nie odnoszą sukcesu. Dlatego w końcu - praktyczny przewodnik, który pomoże urozmaicić drogę do morza, kraju lub babci. Ta książka oferuje wiele opcji dotyczących tego, co robić w podróży, od prostych do zdezorientowanych: opisuje, na przykład, jak tworzyć domino własnymi rękami, robić papierowe i spinacze do zająca lub wymyślić scenariusz z kreskówki.

Wskazówka: Jeśli masz długą drogę do przejścia z przedszkolakiem, zabierz ze sobą „Zabawne zadania dla małych wiernych” (również Clever) - jest to obszerny notatnik z nudnymi zadaniami i naklejkami.


Cover: Skuter

Obejrzyj wideo: Biblical Series II: Genesis 1: Chaos & Order (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego
Osobiste doświadczenie

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego

W ramach American Film Festival Show US! Tim Warren, producent i reżyser seriali i programów telewizyjnych w USA, przybył do Władywostoku. W „Ocean” pokazał swój film dokumentalny „School 911”. Jest to historia paragrafu 53 karetki pogotowia w miejscowości Derien (Connecticut) z populacją 20 tysięcy mieszkańców. Ten post jest jedynym w mieście, a licealiści pracują tam od 50 lat.
Czytaj Więcej
Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji
Osobiste doświadczenie

Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji

Pod koniec lutego 28-letni nauczyciel matematyki z południowych Indii wybrał się na długą wycieczkę rowerową, której celem było wyjechać do Rosji i zobaczyć Mistrzostwa Świata na własne oczy. Przez cztery miesiące Franciszek widział pięć krajów, latał, płynął i przebył 4700 kilometrów. Życie wokół spotkało podróżnika w Petersburgu (z Moskwy Franciszek przybył już bez roweru) - powiedział, jak to było.
Czytaj Więcej
Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych
Osobiste doświadczenie

Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych

Na życzenie można znaleźć wiele sieci społecznościowych w serwisach wyszukiwania: niektóre są przeznaczone do randek, inne jednoczą ludzi niektórych zawodów, a inne - wyznawców określonej religii. Istnieją dziwne sieci społecznościowe - na przykład dla zombie lub zwierząt domowych. Życie większości tych witryn jest krótkie: są one uruchamiane i, nie udało im się zdobyć wystarczającej liczby odbiorców, przestają być sieciami społecznościowymi - aktualizacje tam, jeśli się zdarzają, nie są częstsze niż kilka razy w miesiącu, a aktywni użytkownicy przechodzą na bardziej znane strony.
Czytaj Więcej