Przewodnik

Lista kontrolna przed szkołą: Co kupić dla dziecka do 1 września

Trzy tygodnie przed Dniem Wiedzy Życie wokół zapytało rodziców, co kupują dla dzieci przed szkołą, i sporządziło listę niezbędnych rzeczy. Sprawdź się, zapomniałeś coś?

SMS

Elena Barkovskaya

Plecak lub tornister

Tornister, w przeciwieństwie do plecaka, ma sztywną ramę - z reguły są to plecaki kupowane przez dzieci z klas podstawowych i średnich. Powiedzieliśmy już, czym powinien być plecak: wygodny i lekki (gdy nie ma w nim nic), dobrze przylega do pleców i „kończy” dokładnie w dolnej części pleców. Istnieją ogólne wymagania dotyczące tornisterów: dla uczniów gimnazjów jego waga w stanie pustym nie powinna przekraczać 700 gramów, dla dzieci z klas średnich i starszych - jeden kilogram. Jest optymalny, gdy waga torby z podręcznikami i zeszytami wynosi nie więcej niż 10% masy dziecka.

Odzież i obuwie

Oprócz mundurka szkolnego (lub odzieży, która go zastępuje), byłoby miło mieć co najmniej dwie koszulki do noszenia na co dzień (najlepiej więcej), jedną z przodu, a także kurtkę, krawat lub muszkę. Jeśli szkoła jest fajna, możesz kupić wełnianą kamizelkę, która dobrze wygląda z koszulą.

Doświadczeni rodzice twierdzą, że mundurki szkolne będą kosztować mniej po 4-5 września, ale bądź przygotowany na to, że nie można znaleźć odpowiedniego rozmiaru. W niektórych szkołach rodzice kupują mundury w jednej firmie luzem - w takim przypadku można uzyskać dobrą zniżkę ilościową. Nie zapomnij o dresie do ćwiczeń na świeżym powietrzu jesienią i wiosną oraz koszulce z krótkimi spodenkami na siłownię.

Buty, po pierwsze, musisz zmienić - zwykle są to buty, baletki lub buty (w szkołach, gdzie nie ma zatwierdzonego munduru, możesz chodzić w tenisówkach); po drugie, sport. Jeśli z przesunięciem wszystko jest mniej lub bardziej jasne, spójrz na buty sportowe: podeszwa butów nie powinna być czarna, aby nie pozostawiać śladów na podłodze. Tak, i musisz kupić kolejną torbę na wymienne buty.

Artykuły papiernicze

Skoroszyty do podręczników. Podręczniki muszą być teraz wydawane w szkole, ale zeszyty ćwiczeń i zwykłe zeszyty będą musiały się rozłożyć. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, zwróć uwagę na notebooki w dużych sieciach spożywczych.

Zwykłe zeszyty. Rodzice twierdzą, że w klasach podstawowych około 20 zeszytów wydaje się na linijkę, a jeszcze więcej w klatce. Kup jeden dodatkowy notatnik, którego dziecko użyje jako szkicu - jest to bardzo wygodne i nie wpłynie to na wykończenie notatników.

Pamiętnik. Chyba że oczywiście nadal go używają.

Piórnik. Lepiej pójdą do liceum (nie chcę, żeby plecak był wpisany do środka) - ponieważ są teraz sprzedawane zupełnie inaczej, a nie tylko małe pudełka.

Długopisy. Zwróć uwagę na to, że w szkole podstawowej muszą być one żelowe, a wielu nauczycieli zabrania: rozmazują się.

Kolorowe kredki dla młodszych dzieci, kolorowe długopisy - dla trzeciej klasy i starszych.

Kolorowy papier, karton, klej, nożyczki, plastelina, albumy do rysowania, farby, pędzle, szklanka do wody.

Prosty ołówek, kompas, temperówka, gumka.

Pliki, foldery, koperty z guzikami. W takich folderach kopert można na przykład umieścić podręcznik i notes dla każdego przedmiotu, aby uniknąć pomyłek w plecaku lub torbie.

Kwiaty

Istnieją co najmniej dwie alternatywy dla tradycyjnego bukietu studenta. Po pierwsze, możesz rozdrobnić w całej klasie dla jednego bukietu. Po drugie, weź udział w kampanii „Dzieci zamiast kwiatów”, aby pomóc nieuleczalnie chorym.

Prezent

Jeśli zdecydowałeś się dać dzieciom prezenty na 1 września, spójrz na fajne książki poznawcze, które są teraz publikowane w wielu wydawnictwach dla dzieci. To nie są podręczniki, ale fascynujące pomoce, które popchną dziecko do nowej wiedzy.

Obejrzyj wideo: RODO a analiza ryzyka w MŚP (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Parzyć kawę w domu
Dobry nawyk

Parzyć kawę w domu

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem porozmawiamy o tym, jak uniknąć niewielkich wydatków, które powodują znaczne szkody w budżecie. Anna Sokolova, redaktorka „Życie wokół” Kiedyś pisaliśmy, ile kosztuje filiżanka kawy w moskiewskich kawiarniach: zboże, mleko i szklanka kosztują 20-45 rubli, a oni proszą o 130-200 rubli za gotowy napój.
Czytaj Więcej
8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku
Dobry nawyk

8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku

Przez cały rok rozmawialiśmy o dobrych nawykach, które zmieniają życie na lepsze (chyba że oczywiście po prostu o nich przeczytasz i spróbujesz je przedstawić). Mówimy o ośmiu innych nawykach, najpopularniejszych w tym roku. Do czyszczenia tenisówek gąbką melaminową Białe buty w Moskwie czekają na wiele testów: ciągłe przesuwanie się płytek i nieprzestrzeganie granic przestrzeni osobistej w transporcie publicznym i zwykłe kałuże.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej