Zakup tygodnia

Lalki Vlas i Enik w kolekcji Uniqlo Kaws x Sesame Street UT

Uniqlo wydało nową kolekcję stworzoną we współpracy z nowojorskim artystą Kawsem i telewizyjnym programem dla dzieci Sesame Street. W nim oprócz zwykłych swetrów i koszulek pojawiły się zabawki pięciu głównych bohaterów Ulicy Sezamkowej: Elmo, Korzhika, Big Birda, Vlasa i Enika. Uważamy, że po niedawnej historii Enika i Własia o orientacji seksualnej kolekcja stanie się popularna w społeczności LGBT.

Kaws jest znany z tworzenia okładki albumu Kanye Westa z lat 808 i Heartbreak, perfum unisex Girl dla Comme des Garçons i trampek Nike. Jego zabawki są podobne do standardowego wyglądu bohaterów serialu telewizyjnego. Różnica polega na X w ich oczach: na początku swojej kariery artysta malował X zamiast oczu modeli na budkach telefonicznych i billboardach.

Od początku pojawienia się Vlasa i Enika w 1969 r. Fani uważają ich za parę gejów, ponieważ lalki mieszkają w tym samym domu i wspólnie gotują. Jednak w szkicach „Ulicy Sezamkowej” nie zostało to w żaden sposób potwierdzone: postacie spały w tej samej sypialni, ale w różnych łóżkach. Scenariusz Salsam Street, Mark Salzman, dodał paliwa do ognia: w wywiadzie powiedział, że zawsze postrzegał bohaterów Vlasa i Enika jako parę gejów. Później twórcy serialu powiedzieli, że Vlas i Enik nie są gejami, ale ogólnie najlepszymi przyjaciółmi i lalkami, którzy nie mają orientacji seksualnej.

Lalki będą dostępne pod koniec listopada w Uniqlo Atrium, Uniqlo Metropolis (Moskwa) i Uniqlo Gallery (St. Petersburg). W Ameryce jedna postać sprzedaje się za 40 USD.

Popularne Wiadomości

Kategoria Zakup tygodnia, Następny Artykuł

Rzeczy tygodnia: Szaliki
Styl

Rzeczy tygodnia: Szaliki

Uniqlo, 399 s. 60% akryl, 40% wełna atrium, Zemlyanoy Val, 33 +7 (495) 970-15-55 Topman, 359 str. 100% akrylowy „europejski” plac stacji Kijów, 2 +7 (495) 980-51-72 Penfield, 1500 str. 100% bawełny Fott Stoleshnikov per., 7, str. 5 +7 (926) 082-84-85 Henrik Vibskov, 5,200 str. 60% jedwab, 40% bawełna "Kuznetsky Most 20" Kuznetsky Most, 20 +7 (495) 623-78-88 Johnstons, 2900 str.
Czytaj Więcej
Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku
Styl

Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku

W tym roku znacznie łatwiej było znaleźć ciekawe rzeczy do jazdy na łyżwach: w samym Parku Gorky pojawiły się jednocześnie trzy linie zimowych ubrań i różnych akcesoriów: czapki, mitenki, skarpetki, szaliki, a nawet swetry. Wokół życie odkryło, kto produkuje rzeczy na lodowiska, ile kosztują i z czego są wykonane.
Czytaj Więcej
Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina
Styl

Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina

Życie wokół kontynuuje rubryka poświęcona wnętrzom i wyposażeniu domu. Projektanci wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - architekt i projektant Nikolay Nikitin, który kieruje Story Store.
Czytaj Więcej
Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator
Styl

Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych mieszkańców Petersburga, aby robił zdjęcia na ulicy i powiedział im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie zwykle woli kupować ubrania. W nowym numerze - kurator i dyrektor artystyczny przyszłego baru w „Piętro” Sveta Bekasova, którego życie sfotografowano na dachu Ligowskiego, 74.
Czytaj Więcej