Jedzenie

Przepisy szefa kuchni: Khachapuri „Penovani”

Dmitrij Leonow - Szef kuchni kawiarni z gruzińską kuchnią „Khachapuri”. Urodzony 13 marca 1980 r. Po uzyskaniu wyższego wykształcenia humanitarnego Dmitry postanowił poświęcić się gastronomii i od 16 lat rozwija się w tej dziedzinie. Będąc samoukiem, uważa swojego głównego nauczyciela za włoskiego szefa kuchni, Williama Lamberti, który przeprowadził się do Rosji w 1996 roku. Przed dołączeniem do Khachapuri Dmitry doradzał restauracjom Botik-Petra i Simple Things.
W „Kijowie” otwarto drugą kawiarnię „Chaczapuri”

SKŁADNIKI

1/4 pakowanie ciasta francuskiego drożdżowego75 g Ser Imereti (ruszt)75 g Ser Suluguni (ruszt)10-15 g miękkie masło1 jajo kurze

GOTOWANIE

Podziel kwadratową warstwę rozmrożonego ciasta francuskiego na 4 równe części. Rozwałkuj je równomiernie wałkiem do ciasta we wszystkich kierunkach. Aby ciasto było lepkie, dodaj niewielką ilość mąki pszennej.

Pokrój ser na duże kawałki i umieść go pod uciskiem, aby usunąć nadmiar wody, który może zmienić rumianego i smażonego chaczapuri w niewyraźną mokrą bułkę.

Gdy ser stanie się wystarczająco suchy, zetrzyj oba rodzaje na grubej tarce bez większego nacisku i wysiłku fizycznego, w stosunku 1: 1. Dodaj jajo kurze do pakietu i miękkie masło, aby złagodzić smak.

Umieść nadzienie na środku wstępnie zwiniętego ciasta, abyś mógł zrolować ciasto kopertą - połącz przeciwległe rogi na środku.

Piec chaczapuri w piekarniku rozgrzanym do 220 stopni przez 15-20 minut. Okresowo musisz obrócić go wokół własnej osi, aby złota skorupa równomiernie pokrywała chaczapuri ze wszystkich stron.

Aby uzyskać bardziej apetyczny wygląd i łagodniejszy smak, posmaruj wierzch chaczapuri masłem.

WSKAZÓWKI KUCHENNE

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI SER

Ser - podstawa chaczapuri - lepiej kupować na rynku i tylko świeży. Żadne opakowanie próżniowe w sklepie nie różni się od żywego sera, który musi być marynowany za pomocą soli kamiennej. I solenie solanką nie jest dozwolone (gdy ser zanurza się w osolonej wodzie).

PRZECHOWYWANIE SERÓW

Ser należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu z wilgotnym ręcznikiem. Lepiej jest na świeżym powietrzu, aby wilgotność sera była optymalna. W worku próżniowym, bez tlenu i dużej ilości soli, ser umiera, tracąc nie tylko swój szczególny mleczny smak, ale także sprężystą konsystencję, staje się luźny i zwiotczały.

Przepisy szefa kuchni:Duszona noga królika z pieczarkami

Obejrzyj wideo: Chaczapuri - przepis na gruzińską pizzę (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej