Jedzenie

Przepisy kulinarne: chinkali z grzybami

 Dmitry Milyukov -Szef kuchni kawiarni miejskiej z gruzińskim jedzeniem „Khachapuri”. Urodzony 18 września 1976 r. W regionie Kaluga. Na początku lat 90. kształcił się jako kucharz, a po studiach poszedł do wojska, gdzie natychmiast wysłano go do pracy w kuchni stołówki oficerskiej.

 

Dmitrij Milukow

Szef kuchni

 

Po powrocie z wojska Dmitry przyszedł jako kucharz gorącego sklepu do restauracji Angara, gdzie w ciągu 6 lat dorastał jako sous-chef. Następnie był szefem kuchni jednej z głównych moskiewskich sal bankietowych „Forum Hall” i restauracji „Dymov nr 1”. Był szefem kuchni restauracji „Kolkovna”. Wraz z włoskim szefem kuchni Williamem Lambertim otworzył restaurację Nail Room, w której po otwarciu pracował jako szef kuchni. Od listopada 2010 r. Pracuje jako szef kuchni kawiarni Khachapuri przy nowoczesnej kuchni gruzińskiej. Uwielbia gruzińską kuchnię za kreatywną przestrzeń, którą zapewnia. Prowadzi duży i hałaśliwy zespół gruzińskich kucharzy i mówi, że sam już jest Gruzinem.

Wskazówka

 

Chinkali jest nieodłącznym atrybutem gruzińskiej kuchni. Zjada się je z sosem jogurtowym, czosnkiem i kolendrą. Co więcej, musisz jeść chinkali rękami: złap za ogon, odwróć się, ugryź małą dziurę i wypij cały sok z chinkali, a następnie ugryź. Sok jest najcenniejszą częścią potrawy. Jeśli jest chinkali z nożem i widelcem, wówczas cały sok, na który naczynie jest przygotowane tak długo, pozostanie na talerzu i nie będzie działać. Chinkali z mięsem jest tradycyjnie gotowane w Gruzji, ale postanowiliśmy urozmaicić menu Chaczapuri o grzyby, szczególnie dla wegetarian.


CZAS

1 godzina 20 minut

 


KOMPLEKSOWOŚĆ 


KUCHNIA

Gruziński

 


PORCJA

-

Składniki

 

Ciasto

 

Mąka premium

 

 1 kg

Woda

 

 340 g

Sól

 

 20 g

Farsz

 

Pieczarki

 

1,5 kg

Cebula

 

200 g

Sól

 

6 g

Zmielony czarny pieprz

 

2 g

Natka pietruszki

 

20 g

Kolendra

 

50 g

Sos Adżika

 

 20 g

Przyprawa uzo-słoneczna

 

1 g

Gotowanie

 

Gotowanie ciasta. Dokładnie wymieszaj mąkę, sól i wodę, aż będą gładkie. Pozostaw test na 30 minut.

 

Podziel ciasto na 5 części, rozwałkuj każdą część wałkiem do ciasta co najmniej 22 razy. Rozwałkuj ciasto na kiełbasę, pokrój na 45 gramów. Rzuć każdy kawałek 10-15 razy, aby ciasto było elastyczne.

 

Farsz Opłucz i oczyść grzyby, pokrój w małe kostki, smaż na patelni na oleju roślinnym aż do połowy ugotowane (około 10 minut). Obierz cebulę, pokrój w drobną kostkę i smaż na oleju roślinnym do uzyskania złotego koloru.

 

Drobno posiekaj natkę pietruszki i kolendrę. Grzyby zmieszane z cebulą, papryką, ziołami i przyprawami. Na koniec dodaj sól. Przed zawinięciem nadzienia do ciasta należy zdecydowanie spróbować ciasta na sól. Jeśli chcesz, aby chinkali było ostrzejsze, możesz dodać drobno posiekaną ostrą paprykę.

 

Weź zwinięty okrąg ciasta, włóż do niego łyżkę nadzienia i zwiń krawędzie w kółko z akordeonem, aby zrobić ogon. Naciśnij mocno ogon, odetnij nadmiar końcówki nożem.

 

Doprowadzić wodę do wrzenia, soli, obniżyć chinkali i stale mieszać drewnianą łyżką. Gotuj świeże chinkali przez 5-6 minut, jeśli były zamrożone, to 10-13 minut.

Tekst: Daria Bogdan
Ilustracje: Alexander Pokhvalin

Obejrzyj wideo: Gruzińskie pierożki chinkali (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Gdzie jeździć na łyżwach w tym sezonie
Przewodnik

Gdzie jeździć na łyżwach w tym sezonie

Sezon zimowy rozpoczyna się w parkach moskiewskich - wieczorem w czwartek 17 listopada lodowisko w Parku Gorkiego zostało uroczyście otwarte, a po nim przygotowywane są lodowiska do startu w innych miejscach publicznych w Moskwie. Wszyscy oferują odwiedzającym wypożyczalnię rolek, muzykę i ozdoby świąteczne, a także gorące napoje i jedzenie w lokalnych kawiarniach.
Czytaj Więcej
Wszystkie szczegóły trzech dni festiwalu gastronomicznego Omnivore 2014 w Moskwie
Przewodnik

Wszystkie szczegóły trzech dni festiwalu gastronomicznego Omnivore 2014 w Moskwie

Po raz czwarty w Moskwie odbył się międzynarodowy festiwal Omnivore, w którym biorą udział szefowie kuchni, którzy tworzą młodą lub kreatywną gastronomię. Wszystkie dni moskiewskiego festiwalu Życie wokół, reprezentowane przez redaktorów „Żywności” Anny Masłowskiej i Oli Kiselevy, transmitowało na żywo to, co działo się w jego lokalach, od porannych warsztatów po ostatni posiłek w ostatniej restauracji.
Czytaj Więcej
Do Bajkału! Jakiego rodzaju usługi można oczekiwać na brzegu wspaniałego morza
Przewodnik

Do Bajkału! Jakiego rodzaju usługi można oczekiwać na brzegu wspaniałego morza

Wakacje nad jeziorem Bajkał stają się coraz bardziej popularne: wioska Khuzhir na wyspie Olkhon i Listvyanka należą do 10 najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Rosji. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy region odwiedziło 39 tysięcy turystów zagranicznych. Jednocześnie relaks na brzegach Bajkału staje się coraz droższy (co nie zawsze oznacza wygodę), a mimo to w wielu hotelach trzeba zarezerwować miejsce na tygodnie wcześniej.
Czytaj Więcej