Jedzenie

Zapiekanka z karczochów Christian Lorenzini

Christian Lorenzini

Christian Lorenzini urodził się 13 października 1979 r. W mieście Siena we włoskim regionie Toskanii. Mój ojciec miał własną restaurację, a Christian pomagał w tym od dzieciństwa, lubił przebywać w kuchni. W wieku 14 lat poszedł do szkoły kulinarnej, po czym zaczął pracować w toskańskich restauracjach i stopniowo został szefem kuchni. Według samego Christiana zawsze lubił niezależność, dlatego w wieku 24 lat postanowił udoskonalić swoje umiejętności w Anglii.

Tam spędził dwa lata we włoskiej restauracji La Dolce Vita w Swindon, na zachód od Londynu (w tym czasie uznano go za najlepszą restaurację w południowej Anglii) i spotkał mężczyznę, który zaprosił go do Moskwy osiem lat temu. Najpierw Christian pracował jako osobisty szef kuchni oligarchy w Żukowce w obwodzie moskiewskim, a następnie kierował kuchnią włoskiej restauracji Mario w Moskwie.

Według Christiana Rosja stała się jego drugą ojczyzną: „Chcę tu zostać długo i zakorzenić się”. Idzie do tego teraz: kucharz ma rosyjską żonę, dwoje dzieci, dom w budowie w regionie moskiewskim i dwie restauracje - Buono i Christian (obie otwarte przez organizację Ginza Project, pierwsze latem 2011 r., Drugie latem 2013 r.).

Wskazówka

Wszystkie potrawy, które tutaj przygotowujemy, są łatwe do przygotowania w domu, ponieważ są one gotowane w domu. I tę zapiekankę z karczocha można upiec nie w małych formach, ale w jednej dużej na ciasto.

czas

60 minut

porcje

5 porcji

kuchnia

prawa autorskie
włoski

złożonośćSkładniki

Karczochy w puszkach w oleju

600 g

Majonez

240 g

Jajka

3 sztuki

Krem 33%

220 g

Parmezan

50 g

Sól i pieprz

do smaku

Masło

trochę, po prostu nasmaruj formę

Gotowanie

Karczochy, majonez i krem lekko ubij w blenderze (aż będzie gładki, ale nie do zmielenia), dodaj sól i pieprz.

Dodaj kolejno do powstałej masy trzy żółtkamieszając po każdym.

Pokonaj jedno białko do twardej piany (kucharze dodają szczyptę soli przed ubijaniem, aby przyspieszyć proces). Połącz z ziemią. Wymieszaj delikatnie. Posyp tartym parmezanem.

Formy ceramiczne smarować masłemwłóż do lodówki na minutę lub dwie, a następnie ponownie nasmaruj (dzięki drugiej warstwie oleju masa nie będzie się kleić i dobrze wzrośnie).

Wypełnij formy ceramiczne masą, umieść je na patelni z wodą, która powinna osiągnąć połowę formy (aby zapiekanka była lepiej upieczona, a nawet do pewnego stopnia ugotowana). Piec około 35 minut w temperaturze 170 stopni.

Zdjęcia dostarczone przez serwis prasowy restauracji
Ilustracje: Nastya Grigoryeva

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland
Weekend

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland

Wystawa Abstrakty radzieckiego hałasu Wystawa-prezentacja interdyscyplinarnego projektu austriackiego artysty i kuratora Aleksandra Felcha, który od dawna mieszka w Petersburgu i gromadzi swego rodzaju archiwum radzieckich artefaktów, takich jak taśmy analogowe wyprodukowane pod koniec lat 80., losowe fotografie, nagrania dźwiękowe hałasu miejskiego, a także dokumentację wideo własnych akcji i występów.
Czytaj Więcej