Jedzenie

Zapiekanka z karczochów Christian Lorenzini

Christian Lorenzini

Christian Lorenzini urodził się 13 października 1979 r. W mieście Siena we włoskim regionie Toskanii. Mój ojciec miał własną restaurację, a Christian pomagał w tym od dzieciństwa, lubił przebywać w kuchni. W wieku 14 lat poszedł do szkoły kulinarnej, po czym zaczął pracować w toskańskich restauracjach i stopniowo został szefem kuchni. Według samego Christiana zawsze lubił niezależność, dlatego w wieku 24 lat postanowił udoskonalić swoje umiejętności w Anglii.

Tam spędził dwa lata we włoskiej restauracji La Dolce Vita w Swindon, na zachód od Londynu (w tym czasie uznano go za najlepszą restaurację w południowej Anglii) i spotkał mężczyznę, który zaprosił go do Moskwy osiem lat temu. Najpierw Christian pracował jako osobisty szef kuchni oligarchy w Żukowce w obwodzie moskiewskim, a następnie kierował kuchnią włoskiej restauracji Mario w Moskwie.

Według Christiana Rosja stała się jego drugą ojczyzną: „Chcę tu zostać długo i zakorzenić się”. Idzie do tego teraz: kucharz ma rosyjską żonę, dwoje dzieci, dom w budowie w regionie moskiewskim i dwie restauracje - Buono i Christian (obie otwarte przez organizację Ginza Project, pierwsze latem 2011 r., Drugie latem 2013 r.).

Wskazówka

Wszystkie potrawy, które tutaj przygotowujemy, są łatwe do przygotowania w domu, ponieważ są one gotowane w domu. I tę zapiekankę z karczocha można upiec nie w małych formach, ale w jednej dużej na ciasto.

czas

60 minut

porcje

5 porcji

kuchnia

prawa autorskie
włoski

złożonośćSkładniki

Karczochy w puszkach w oleju

600 g

Majonez

240 g

Jajka

3 sztuki

Krem 33%

220 g

Parmezan

50 g

Sól i pieprz

do smaku

Masło

trochę, po prostu nasmaruj formę

Gotowanie

Karczochy, majonez i krem lekko ubij w blenderze (aż będzie gładki, ale nie do zmielenia), dodaj sól i pieprz.

Dodaj kolejno do powstałej masy trzy żółtkamieszając po każdym.

Pokonaj jedno białko do twardej piany (kucharze dodają szczyptę soli przed ubijaniem, aby przyspieszyć proces). Połącz z ziemią. Wymieszaj delikatnie. Posyp tartym parmezanem.

Formy ceramiczne smarować masłemwłóż do lodówki na minutę lub dwie, a następnie ponownie nasmaruj (dzięki drugiej warstwie oleju masa nie będzie się kleić i dobrze wzrośnie).

Wypełnij formy ceramiczne masą, umieść je na patelni z wodą, która powinna osiągnąć połowę formy (aby zapiekanka była lepiej upieczona, a nawet do pewnego stopnia ugotowana). Piec około 35 minut w temperaturze 170 stopni.

Zdjęcia dostarczone przez serwis prasowy restauracji
Ilustracje: Nastya Grigoryeva

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej