Przepisy szefa kuchni

Kyukyu - omlet azerski z serem i szpinakiem

Alexey Berzin

Szef kuchni w Cook'kareku

Od 12 lat pracuje w profesjonalnej kuchni. W tym czasie kierował kuchniami kilku restauracji, na przykład w Ararat Park Hyatt i PiLove Cafe. Zamiast tego, Cook'kareku, zaktualizowany przez restauratora Alexandra Rappoporta, został otwarty w styczniu tego roku. Alexey Berzin nadal odpowiadał za kuchnię.

Pomoc

Kyukyu to tradycyjny omlet azerbejdżański. Dodaje się do niego dużo zieleni, głównie kolendrę, koper, pietruszkę, szpinak, a także bazylię lub estragon (zwykle drugi). W restauracji przygotowujemy oryginalną wersję omletu: dodaj mozzarellę i podawaj z serem feta.

czas

15 minut * z wyłączeniem gotowania suszonych pomidorów

kuchnia

Azerbejdżański

porcje

2

złożonośćSkładniki

6 jajek sztuk

Krem 33%, 100 g

Mozzarella 100 g

Brynza 60 g

Sól do smaku

Pieprz do smaku

Szpinak 40 g  

Koper4 g

Kolendra,4 g 

Natka pietruszki2 g

Suszone pomidory,40 g

Sałatka Kukurydziana 2 g

Olej roślinny 4 g 

Suszone pomidory: 

Wiśniowe Pomidory 40 g

Sól morska 5 g

Oliwa z oliwek 10 g

 Pomidory połóż na blasze do pieczenia sól morska, na nim - pomidory, pokrojone na pół i piec w piekarniku w temperaturze 55 stopni przez osiem godzin. Przechowywać w pojemnikach z oliwą z oliwek.

Drobno posiekaj warzywa, zetrzeć mozzarellę, parzyć szpinakiem wrzącą wodą i zmielić w blenderze na gładką masę.

 W głębokiej pojemności jajka wymieszać ze śmietaną, mozzarellą, ziołami i pastą szpinakową, solą i pieprzem. Wlać na patelnię i smażyć na oleju roślinnym przez kilka minut.

Ser feta pokroić w kostkę, nałóż na gotowy omlet. Udekoruj suszonymi pomidorami i sałatą.

ZDJĘCIA: Polina Kirilenko

Popularne Wiadomości

Kategoria Przepisy szefa kuchni, Następny Artykuł

Cafe Babetta
Nowe miejsce

Cafe Babetta

Babetta została otwarta na stronie bezimiennie mieszkającej i zmarłej w Butcher Cafe Balsamin i należy do tych samych właścicieli. Jaka jest różnica, dlaczego nowa instytucja była wypełniona ludźmi od pierwszych dni, a liczba wzmianek o niej w sieciach społecznościowych jest porównywalna z nowym warunkowym miejscem słynnego szefa kuchni? Oto odpowiedź: ponieważ koncepcja tego miejsca została wynaleziona i wdrożona przez niezwykle doświadczonego restauratora - Dmitrija Siergiejewa, współwłaściciela i założyciela Projektu Ginza.
Czytaj Więcej
Burgery Ketch Up Burgery w odlewni
Nowe miejsce

Burgery Ketch Up Burgery w odlewni

Burger Ketch Up Burgers - pierwsza kawiarnia przyszłej sieci - otwarta w Liteiny Prospekt, w pobliżu baru Union. Twórcy mówią niewiele o sobie, ale mają wielkie plany: w Petersburgu planują uruchomienie około siedmiu podobnych miejsc. Główna sekcja „Burgery” przedstawia dziewięć potraw.
Czytaj Więcej
Restauracja i bar „Let's go”
Nowe miejsce

Restauracja i bar „Let's go”

Od lata tego roku prezenterka telewizyjna, dziennikarz i specjalistka kulinarna Elena Chekalova rozpoczęła pracę w profesjonalnej kuchni, najpierw w klubie gastronomicznym Leveldva, który znajduje się nad restauracją Ugolyok, a następnie w restauracji Rybka. W obu instytucjach Chekalova działała jako szef kuchni marki, a jej własny szef kuchni Igor Kotov pomógł jej.
Czytaj Więcej
LaCelletta na nabrzeżu Fontanka
Nowe miejsce

LaCelletta na nabrzeżu Fontanka

Na rogu ulicy Bielińskiego i nabrzeża Fontanka, naprzeciwko cyrku, kawiarnia LaCelletta otworzyła się w przestronnym pokoju na parterze. Miejsce należy do kilku Włochów kierowanych przez Roberta Arduiniego, którego rodzina od dwudziestu lat prowadzi hotel i restaurację w regionie Marche. Aby rozpocząć swój pierwszy rosyjski projekt, przywieźli zespół szefów kuchni i baristę, w tym szefa kuchni Giorgio Siciliano, którzy przedstawiają swoje poglądy na temat autentycznej kuchni włoskiej.
Czytaj Więcej