Jedzenie

Mowa bezpośrednia: Isaac Correa, założyciel, sieć restauracji Correa

Isaac Correa - Amerykanin o korzeniach portorykańskich, urodzony w Chinatown w Nowym Jorku, mieszka w Rosji od ponad dziesięciu lat. W 2003 roku Correa's otworzył restaurację, która później stała się siecią ośmiu restauracji. Opuścił Correę i miesiąc temu otworzył cukiernię Upside Down Cake w Bolszaji Gruzińskiej. Teraz przygotowuje się do otwarcia kolejnego projektu - baru z burgerami.

   

Nie skończyłem pracy z Correą, to nie jest takie proste. Nie chciałem już rozwijać tej sieci: ta historia była dla mnie wystarczająca. Nie chcę pracować dla wszystkich, mam indywidualne podejście. Kiedy przyjechałem do Rosji, pracowałem w kilku restauracjach i było to interesujące. Ale to jest interesujące, ale teraz nie jest. Teraz nie jestem zainteresowany otwieraniem dwudziestu restauracji i tworzeniem sieciowej historii, takiej jak Coffee House. Chcę mieć kilka różnych miejsc i nie chcę angażować się w te projekty na dużą skalę. Lubię wymyślać nowe koncepcje i wdrażać je na początkowym etapie. Powtarzając to samo każdego dnia, możesz oszaleć.

Kiedy otworzyliśmy Correi, wszyscy wirowali wokół świątyni. i nie rozumieli, co robimy, powiedzieli: „Proste domowe ciasto - jak to jest?” Chcieliśmy stworzyć miejsce bez tych dzwonków i gwizdków - całkiem proste. Potem bali się i teraz też nie rozumieli, ale w mniejszym stopniu. Moskwa ostatnio dużo widziała.

Teraz mam kilka projektów, o których jeszcze nie mogę dyskutować. To nie jest tajemnica, po prostu wiele nie jest jeszcze gotowych, wiele jest przerabianych. Mogę tylko powiedzieć, że w obok cukierni na parterze jest teraz naprawa, a później będzie bar z burgerami. Brzmi dziwnie, co? Będzie wiele burgerów i kanapek - znowu proste jedzenie.

W Moskwie istnieje ogromny problem zarówno z jedzeniem na wynos, jak i dostawą. Jedno miejsce powinno obsługiwać tylko twoją okolicę - domy i biura, do których można dotrzeć pieszo. Gdybym zrobił ciasto i wysłał je Rubelowi, byłoby to trochę dziwne. Jeśli wezwiesz pizzę Domino przy Czerwonej Bramie i powiesz, że musisz przynieść zamówienie na autostradę Dmitrovskoe, powiedzą nie. Zapisywane są więc sieci lub mieszkanie w centrum.

Zawsze musi być wybór. A McDonald's powinien być i drogie restauracje. McDonald's już tam jest, jest też wiele kawiarni i restauracji. Moskwa może nie mieć wystarczającej liczby projektów, które wzbudzą zaufanie. Te już zaczynają się pojawiać i mam nadzieję, że wszystko będzie z nimi dobrze.

W Moskwie jest wielu dobrych, dobrych szefów kuchniale jeśli chodzi o kuchnię narodową - amerykańską, włoską i tak dalej - trochę tracą dla emigrantów. Mamy więc cukiernika angielskiego w UDC i słuchają go już znakomici rosyjscy kucharze.

Otworzyłem sklep ze słodyczami, ponieważ wszyscy kochają słodycze. Bardzo dawno temu odwiedziły mnie myśli o odkryciu takiego miejsca, ale czas był nieodpowiedni: za wcześnie. I teraz myślę, że zainteresowanie takimi projektami w Moskwie wzrosło. Teraz jest wiele cukierni: od Volkonsky'ego (ale wciąż nie jest to tylko cukiernia), po Starbucks i Dunkin Donuts, w których wszystko jest trochę bezduszne i zbyt słodkie. Ale nie ma miejsc z klasycznymi amerykańskimi babeczkami, z wyjątkiem kilku kawiarni Forever Friends. Dlatego możemy powiedzieć, że ta nisza nie jest jeszcze zajęta.

The Upside Down Cake Company to angielski cukiernik. Nazywa się Suki Maman, wie z pierwszej ręki, czym jest prawdziwa babeczka i jaki jest właściwy biszkopt. Kiedy Correa's dopiero zaczynał, Bitch i ja pracowaliśmy nad tym razem. Jesteśmy do siebie podobni: oboje nie lubimy opowiadań o długim obiegu. Postanowiliśmy pójść własną drogą. Więc teraz Suki pracuje dla mnie jako szef kuchni - robi pyszne babeczki, ciasta i ciasta, jak w małej domowej kawiarni. Oboje spędzamy tu cały dzień - przez chwilę jest to nasz drugi dom.

Otwarcie było dla nas trudne. Było więcej ludzi, niż planowaliśmy. Co więcej, w ogóle nic nie planowaliśmy - właśnie otworzyliśmy drzwi i to wszystko. Zadzwoniłem, osobiście zadzwoniłem do kilku osób. Facebook to horror! Dowiedziawszy się przez niego o odkryciu, przybyło tak wielu ludzi! Ale to nic: następnego dnia było jeszcze gorzej. Nie mamy ciastek, pozostało niewiele babeczek. Z tego powodu nie mogliśmy otworzyć zgodnie z harmonogramem - o dziesiątej ugotowaliśmy i przygotowaliśmy nowe ciasta.

 

Znajdź dobry pokój dla projektu w Moskwie - najtrudniejszy z całego łańcucha działań. Nie jest łatwo upewnić się, że wszystkie czynniki się pokrywają - rozsądna cena wynajmu, dobry budynek, odpowiedni rozmiar przestrzeni. Miejsce, w którym obecnie znajduje się cukiernia Upside Down Cake Company, wybrałem łatwo, ale wcześniej bardzo długo szukałem, rozejrzałem się po wielu pokojach. Zdarza się, że spotykasz dobry pokój, ale jest on zbyt drogi lub nie ma w nim prądu ani ciepłej wody. Ale czasami wszystko jest w porządku, ale sam pokój ma zbyt dużą powierzchnię - na przykład tysiąc metrów kwadratowych. A do moich projektów potrzebujesz około stu. Wiele niuansów w ogóle.

Stwórz tożsamość korporacyjną w Moskwie do tej pory prawie nikt nie może. Logo i projekt słodyczy został opracowany przez angielską agencję. Okazało się to bardzo proste i to nam się podoba. Ale zamówiliśmy projekt wnętrza tutaj w Rosji. Ale w końcu sam decydujesz, jakiego rodzaju sufitu chcesz i jakiego rodzaju żyrandoli - więc maksymalnie uczestniczę w opracowywaniu projektów.

Zbierz zespół - również niełatwe zadanie. Trudno jest znaleźć dobrych ludzi. Szukam tego na różne sposoby: poprzez ogłoszenia, na polecenie przyjaciół, sam komunikuję się z ludźmi. Często musisz zabierać do zawodu bardzo młodych ludzi, na przykład kelnerów, i uczyć ich od podstaw. Spędzamy na tym czas, ale jest to bardziej poprawne niż przekwalifikowanie osoby - odbywa się to w większości miejsc, ale nam to nie odpowiada. A jeśli weźmiesz wysoko wykwalifikowanych ludzi, być może nie będą zainteresowani - już tego próbowaliśmy.

Firma cukiernicza Upside Down Cake Company pod nagłówkiem „Nowe miejsce”.

Zdjęcie: Olya Eichenbaum

Obejrzyj wideo: Reported Speech : pytania. ROCK YOUR ENGLISH #53 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Parzyć kawę w domu
Dobry nawyk

Parzyć kawę w domu

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem porozmawiamy o tym, jak uniknąć niewielkich wydatków, które powodują znaczne szkody w budżecie. Anna Sokolova, redaktorka „Życie wokół” Kiedyś pisaliśmy, ile kosztuje filiżanka kawy w moskiewskich kawiarniach: zboże, mleko i szklanka kosztują 20-45 rubli, a oni proszą o 130-200 rubli za gotowy napój.
Czytaj Więcej
8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku
Dobry nawyk

8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku

Przez cały rok rozmawialiśmy o dobrych nawykach, które zmieniają życie na lepsze (chyba że oczywiście po prostu o nich przeczytasz i spróbujesz je przedstawić). Mówimy o ośmiu innych nawykach, najpopularniejszych w tym roku. Do czyszczenia tenisówek gąbką melaminową Białe buty w Moskwie czekają na wiele testów: ciągłe przesuwanie się płytek i nieprzestrzeganie granic przestrzeni osobistej w transporcie publicznym i zwykłe kałuże.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej