Ciekawe

Jak minął Dzień Restauracji w Moskwie, Kijowie i Petersburgu

18 maja w Rosji i na Ukrainie odbył się pierwszy Dzień Restauracji - festiwal dla amatorskich szefów kuchni i tych, którzy chcą spędzić cały dzień na świeżym powietrzu, rozdając wszystkim domowe posiłki. Istotą akcji jest to, że każdy zarejestrowany na oficjalnej stronie internetowej może otworzyć kawiarnię na jeden dzień: na dziedzińcu domu, na ulicy lub w parku. Ceny dań w kawiarni-uczestników Dnia Restauracji ustalają sami kupujący - oferują wszystkie posiłki za dowolną opłatą. Pomysł zorganizowania wakacji w dużych miastach bez skomplikowanej koordynacji i przy zerowym budżecie narodził się wśród mieszkańców Helsinek.

Jednocześnie w ostatnią sobotę zorganizowano ponad 200 jednodniowych kawiarni w Moskwie, Petersburgu i Kijowie - w Moskwie nieco ponad 50, w Kijowie - około 20, a prawie rekordowa liczba w Petersburgu - 150. Niektóre z nich zjadły niektóre z tych miast i dowiedzieli się, kim są ci ludzie, dlaczego chcą dzielić się jedzeniem i czy zamierzają otworzyć swoją kawiarnię w przyszłości.

Moskwa

Wegańskie słodycze, tabulos i kanapki na zdrowej drodze, uczniowski falafel w Nekafe, fettuccine z domowymi kiełbaskami ze stołu rzymskiego i ogrodnika - Życie wokół tych i innych uczestników pierwszego Dnia Restauracji w Moskwie.

Czytaj dalej Życie wokół

Sankt Petersburg

Około 20 amatorskich kucharzy przyszło przetestować format Dnia Restauracji w kwietniu, a do połowy maja zarejestrowało się ponad 150 uczestników: Petersburg wyprzedził zarówno Moskwę, jak i większość europejskich miast. Oferowane były najbardziej nieoczekiwane dania: od serbskiego burka i kanapek z surowym jedzeniem po buraki i fińskie słodycze do zupy rybnej. Nawiasem mówiąc, prawie połowa punktów to wyłącznie menu wegetariańskie.

Czytaj dalej Życie wokół

Kijów

20 kilogramów kotletów, wietnamskie kanapki, piekarnia Sweet Home w skansenie, babeczki, ciasta i lemoniada w parku Szewczenki. Uczestnicy Dnia Restauracji w Kijowie nie spodziewali się wielkich emocji i nie zaopatrywali się w produkty, dlatego połowa wyskakujących lokali pracowała nie dłużej niż godzinę.

Czytaj dalej Życie wokół

Obejrzyj wideo: Pan GRUBY (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

MIEFF New Holland Film Festival, koncert Pompeya i „Noc światła” w Gatchinie
Weekend w Petersburgu

MIEFF New Holland Film Festival, koncert Pompeya i „Noc światła” w Gatchinie

Na zdjęciu: Salon kolekcjonerski 1. Wystawa przyszłości Salon kolekcjonerski 1. Przyszłość Galeria Anna Nova pokazuje wybrane prace ze swojej kolekcji, połączone ideą przyszłości przez cały sierpień. Geometryczne złudzenia Aleksandra Daszewskiego, pseudobiologia Denisa Patrakeeva, abstrakcyjne malarstwo Vlada Kulkova, obiekty Ilyi Fedotov-Fedorov i futurystyczna rzeźba Dmitrija Kawari sąsiadują z twórczością niemieckiego artysty medialnego Björna Schülke.
Czytaj Więcej
 Wczesna brytyjska fotografia w Rosfoto, Antoha MC Concert and Beat Weekend Festival
Weekend w Petersburgu

Wczesna brytyjska fotografia w Rosfoto, Antoha MC Concert and Beat Weekend Festival

Koncerty Na zdjęciu: Jarboe Antokha MC „Ten, który pali, jest głupcem” Prezentacja albumu oryginalnego moskiewskiego rapera trębacza Antokha MC wydanego pod koniec września. Talerz „Wskazówki dla nowożeńców” poświęcony jest wartościom rodzinnym, zdrowemu stylowi życia i promocji sportu. Jednak ci, którzy nie są blisko takiego podejścia do życia, mogą wziąć udział w koncercie tylko ze względu na muzykę - zabawę i życie.
Czytaj Więcej
Petrov-Vodkin w Muzeum Rosyjskim, Noel Gallagher, Festiwal Innocence i impreza na dachu
Weekend w Petersburgu

Petrov-Vodkin w Muzeum Rosyjskim, Noel Gallagher, Festiwal Innocence i impreza na dachu

Wystawy „Kuźma Siergiejewicz Pietrow-Wódkin. W 140. rocznicę urodzin” Jedna z głównych wystaw sezonu Retrospektywa wielkiej rosyjskiej symboliki na dużą skalę: około 250 prac z kilkudziesięciu muzeów - od programu „Kąpiel czerwonego konia” i „Madonny Piotrogrodzkiej” po rysunki i szkice, które zostały pobrane z magazynów po raz pierwszy od prawie pół wieku.
Czytaj Więcej
Andrei Lanskoy w budynku sztabu generalnego, improwizacja „AHE” i impreza w Peterhofie
Weekend w Petersburgu

Andrei Lanskoy w budynku sztabu generalnego, improwizacja „AHE” i impreza w Peterhofie

Sztuka „Implicit Impacts” z udziałem aktorów „Theater.doc” Eksperymentalny flash mob Władimira Lisowskiego z udziałem aktorów „Theater.doc” po raz pierwszy dotarł do Petersburga w ramach festiwalu „Globe 2.0”, którego większość odbywa się w moskiewskim centrum „Mars”. Eksperyment jest radykalny: publiczność i aktorzy poruszają się po mieście, zgodnie z reżyserem spektaklu Vsevolod Lisovsky; W tym przypadku trasa jest za każdym razem nowa i zależy od początkowej lokalizacji, zgodnie z pomysłem reżysera, widzowie biorą najbardziej aktywny udział: „Jeśli punkt początkowy jest znany, to punkt końcowy będzie nieoczekiwany dla publiczności i aktorów”.
Czytaj Więcej