Ciekawe

Ulubione miejsce: Vladimir Ovcharenko o restauracji Bontempi

Istnieją tysiące kawiarni i restauracji w Moskwie, a nowe są otwierane co tydzień, ale lista twoich ulubionych miejsc, do których się wybierasz, nie ze względu na ciekawość, ale ze względu na Twoją znajomość i zaufanie, rzadko zmienia się z czasem. Życie wokół jest kontynuowane w części poświęconej właśnie takim ulubionym miejscom. W nowym numerze właściciel galerii Vladimir Ovcharenko mówi o Bontempi - miejscu, z którego wieje włoskie ciepło, a szef kuchni może ugotować coś na indywidualne życzenie.

 

Vladimir Ovcharenko

Właściciel galerii Regina i kierownik projektu Galeria Red October

Zamówienie:

Ośmiornica węglowa z ziemniakami i papryką
- 1 200 rubli

Woda „San Pellegrino” - 300 rubli

Królik Liguryjski - 1100 rubli

O miejscu

Nie pamiętam, kiedy tu pierwszy raz przyjechałem. „Czerwony październik” to miejsce, które obecnie jest trudne do przejścia. Coś się tu ciągle dzieje: albo spotkania biznesowe, albo idziesz do baru, albo na kanał telewizyjny Rain. Geograficznie jestem tu przez większość czasu, więc jak tylko otworzy się nowe miejsce, zdecydowanie tam pojadę.

Myślę, że Bontempi jest dobre, ponieważ po włosku jest ciepło. Jesienią mamy bardzo nudną pogodę, a ty przychodzisz tutaj - i wszystko jest bardzo spokojne i wygodne. Nie ma miejsca na imprezę, jest to miejsce do jedzenia. Ostatnio lubię prostsze restauracje. Niedługo otworzyliśmy Galerię Czerwonego Października, więc mam tu również wszystkie spotkania robocze. Nawet teraz myślę, że muszę gdzieś iść do pracy, ale nie chcę stąd wychodzić.

  
 

Jesienią mamy bardzo nudną pogodę, a ty przybywasz tutaj -
i wszystko jest bardzo spokojne
i WYGODNE.

 
  

To również bardzo miłe, że szef kuchni, Valentino Bontempi, jest zawsze w restauracji i zawsze możesz poprosić o coś prostego do gotowania, jeśli nie ma go w menu. To jest właściwa sytuacja we włoskiej restauracji, ale dla Moskwy to rzadkość. Ale Moskwa ma potencjał, jest dobrym miastem: rośnie młode pokolenie, które nas zastępuje i stopniowo coś zmienia - na przykład niedawna fala protestów stawiła pytania, na które już trzeba odpowiedzieć.


O potrawach

Kiedy przychodzisz do restauracji i wiesz, że wszystko jest smaczne, oczywiście jest pokusa. Chciałbym wziąć kawałek steku z dobrym winem. Ale wino nie może być, ponieważ jeździ, a mięso nie może, ponieważ będziesz chodził z tym kawałkiem przez cały dzień: jest trudny do strawienia. Musisz się powstrzymać. Teraz wszyscy zmagamy się z kaloriami, a ośmiornica pod tym względem jest kompromisem. Bontempi zawsze ma najświeższe owoce morza. Ponadto otrzymujesz tę samą sprawdzoną jakość.

Królik z mumią też jest doskonały. Nie ma go w menu, ale wieczorem jest przygotowywany w kilku porcjach jako specjalna oferta szefa kuchni. W ofercie specjalnej jest także mięso kozie - codziennie zmienia się kilka potraw. Przychodzę tu na obiad i często zamawiam lunch biznesowy. Wieczorami przychodzimy z przyjaciółmi na drinka lub kolację.

4 kolejne ulubione miejsca w Moskwie

Obiady w LavkaLavka

Byłem tam bardzo często, kiedy byłem w winnicy. Kiedyś przyszedł do nas amerykański artysta Jack Pearson, a on i ja chodziliśmy po różnych miejscach. Kiedy wyjeżdżał, zapytałem, co najbardziej mu się podoba, z tego, co zobaczył. Powiedział: miotły w „Łaźniach Sandunowa” i obiad w Ławce Ławce.

 

Delikatesy

Delikatesy mają wspaniałą domową atmosferę. Jest tyle ciepła, że ​​chcę zostać tak długo, jak to możliwe. Zamawiasz jedną butelkę wina, drugą i tak dalej.

 

Ragout
na Olympic Avenue

Nowy Ragu ma bardzo prosty design, ale miejsce jest bardzo nowoczesne i, jak mówią, społeczne. Powinno być dużo ludzi i bardzo głośno, jak w niektórych zatkanych londyńskich restauracjach. Nie wiem nawet gdzie indziej w mieście są restauracje, w których można się zatrzymać - i natychmiast słyszysz ten szum na żywo.

 

La Maree po Little Georgian

Jeśli mówimy o rybach i owocach morza - to w La Maree. Wszystko jest bardzo smaczne i świeże, ale niestety jest bardzo drogie. Nie ma takiego patosu, jak sąsiedzi z Mario.

Zdjęcia: Mark Boyarsky

Obejrzyj wideo: Q&A część 2 - Moje ulubione miejsce do wyczilowania? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya
Ciekawe

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya

Na placu Triumfalnaya w jednym ze szklanych pawilonów naprzeciwko wyjścia z metra otwarto burgera Heroes Burger - piąta instytucja sieci. O tym życiu wokół opowiedział swoim przedstawicielom. Nowi właściciele burgerów Heroes Burger, a są nimi twórcy projektu Gyros For Heroes, Igor Podstreshny i ​​Olga Korneeva, zostają uruchomieni przy udziale partnera Teahouse # 1 i przy wsparciu Local Food.
Czytaj Więcej
Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej
Ciekawe

Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej

Nowy pub z Pub Life Group (Lion's Head Pub, The Tipsy Pub, Tap & Barrel Pub, Punch & Judy Pub), o nazwie O'Donoghue's na cześć jednego z najstarszych pubów w Irlandii, został otwarty na ulicy Pyatnitskaya. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. O'Donoghue's Adres: st. Pyatnitskaya, 29 CZAS OTWARCIA: od 12:00 do 23:45 Przekąski Pikantne skrzydła - 495 rubli Quesadilla z kurczakiem - 395 rubli Glazurowane żebra dzika - 585 rubli Nachos Chili - 495 rubli Burgery Burger z marmurkową wołowiną - 525 rubli Burger z jagnięciną - 525 rubli Steki Filet mignon z papryką i kolendrą - 825 rubli Kruche steki wieprzowe z domowym kawiorem bakłażanowym - 725 rubli Pomysł: dublińska nazwa nowej moskiewskiej O'Donoghue istnieje od 1789 roku i jest jednym z najbardziej znanych pubów muzycznych na świecie, więc autorzy projektu postanowili przenieść tę specjalność fiku do nowej lokalizacji.
Czytaj Więcej
Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?
Ciekawe

Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?

Rower i bieganie w Moskwie już się zakorzeniły, ale niewielu słyszało o nordic walking - ludzie z kijkami spacerującymi po parku w pośpiechu wyglądają co najmniej dziwnie w oczach otaczających ich osób. A jednak w ciągu zaledwie kilku miesięcy w mieście otwarto kilka szkół, w których wszyscy uczą się bezpłatnego nordic walking: w Parku Gorkiego, Sokołnikach, Izmailovsky, Fili i Serebryany Bor.
Czytaj Więcej
Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27
Ciekawe

Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27

Na ulicy Kazańskiej, w miejscu kawiarni Smalldouble, otworzy się bar 26/27. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Koncepcja miejsca zmieni się całkowicie, chociaż zespół pozostał ten sam. Założycielami nowego baru są Stanislav i Daria Alexandrova (Smalldouble, Julia Child Bistro) i Alexander Avakumov, współzałożyciel grupy reklamowej SOWA i biznesmen Sergey Krasnyakov, którzy postanowili wesprzeć projekt.
Czytaj Więcej