Ciekawe

LavkaLavka zorganizuje festiwal kuchni północnej

W ramach projektu LavkaLavka we współpracy z lokalnymi rolnikami odbędzie się festiwal gastronomiczny we wrześniu. Tym razem będzie znacznie różnić się od zeszłego roku. Uczestniczący w nim szefowie kuchni zostaną zaproszeni do przygotowania potraw z 15-20 typowych produktów dla północno-zachodniej części kraju. Lista będzie się składać z produktów rosnących w regionie Leningradu i Karelii. Obejmie kilka rodzajów mięsa, drobiu, ryb, warzyw, jaj, produktów mlecznych. Używaj innych składników - korzeni, herbat, jagód, ziół - będzie to możliwe tylko po uzgodnieniu z organizatorami.

Zamiast dwóch miesięcy obecny festiwal potrwa tylko trzy dni, od 25 do 27 września. Zaproszonych zostanie do niego około 20 uczestników - od 5 sierpnia będą mogli złożyć wniosek na stronie internetowej Lavka.Lavka w specjalnej sekcji. Tegorocznym miejscem będzie otwarta kuchnia w Bibliotece przy ulicy Newski Prospekt 20.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku dziesięciu kucharzy wzięło udział w festiwalu gastronomicznym LavkaLavka, wśród nich Ivan Berezutsky, który niedawno został szefem kuchni PMI Bar, szefem restauracji w hotelach Astoria i Angleterre, Ianem Minnisem i włoskim Maurizio Peccolo, do kuchni restauracji Serafino w Petersburgu. Przygotowali 4-5 potraw i wybrali produkty według własnego uznania.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej