Ciekawe

Moskiewskie „Auchany” można pozostawić bez koncesji na alkohol

Moskiewskie sklepy francuskiej sieci Auchan mogą pozostać bez pozwolenia na alkohol. O tym „RBC” powiedział szef departamentu handlu i usług miasta, Aleksiej Nemeryuk.

Według urzędnika 16 sklepów pod tym znakiem zlokalizowanych w stolicy Rosji może pozostać bez licencji. Powodem jest to, że sieć handlowa nie dostarczyła na czas deklaracji dotyczącej obrotu alkoholem w drugim kwartale 2014 r. Problemy mogą mieć także maltańskie restauracje Mario i Porto.

Kwartalne deklaracje dotyczące obrotu napojami alkoholowymi sporządzane są przez firmy detaliczne i gastronomiczne od sierpnia 2012 r. Termin składania deklaracji upływa 20. dnia miesiąca następującego po kwartale sprawozdawczym. Ponieważ 20. dzień lipca był niedzielą, termin składania deklaracji elektronicznych został przedłużony do końca poniedziałku - 21 lipca.

Do poniedziałkowego wieczoru zgłosiło się 81% detalistów i restauratorów, a według danych we wtorek było 84%, mówi Nemeryuk. Nie mógł podać dokładnej liczby sprawców. Według szefa departamentu zautomatyzowany system informacyjny Mosdeclaration, w którym informacje są przesyłane, został zawieszony 21 lipca o godzinie 21:00, a jego praca nie została jeszcze przywrócona.

Organizacje, które nie złożą deklaracji w terminie, zostaną ukarane grzywną w wysokości 100 tysięcy rubli. Ponadto licencja na alkohol takich sklepów i restauracji zostanie zawieszona do czasu wydania orzeczenia przez sąd. Według urzędnika próby odwołania postępowania zwykle trwają od dwóch do trzech miesięcy.

Firma „Auchan” twierdzi, że zdążyła złożyć deklarację na czas - rzekomo została wysłana w poniedziałek około 17:00. Mario i Porto Maltańczycy również zaprzeczają istnieniu problemów.

Pod koniec 2013 r. Auchan miał już problem z zawieszeniem koncesji na alkohol w regionie moskiewskim. W dniach 8–25 listopada alkohol nie był sprzedawany w 11 hipermarketach sieci w regionie moskiewskim decyzją Ministerstwa Rynku Konsumentów i usług regionu moskiewskiego z powodu błędów w deklaracji.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej