Ciekawe

Firma „Morze Rosyjskie” obniżyła ceny ze względu na wzmocnienie rubla

Rosyjska spółka morska, należąca do białoruskiej grupy Santa Bremor, obniżyła ceny swoich produktów o 5-19%. O tym pisze TASS w nawiązaniu do przedstawicieli firmy.

„Stabilizacja kursu walutowego i spadek światowych cen niektórych rodzajów surowców pozwoliły firmie obniżyć ceny w celu stymulowania popytu”, wyjaśnił dyrektor firmy Andrei Ostapchenko, dodając, że ceny śledzia, czerwonych ryb smakoszy, wodorostów i paluszków kraba spadły.

Według dyrektora generalnego w 2014 r. Ceny za
35–40% ze względu na „wzrost kursu walutowego i wiązanie cen krajowych produktów rybnych na rynki światowe”. Embargo na żywność nałożone przez Rosję zmusiło firmę do „modernizacji zakładu” w Nogińsku pod Moskwą i całkowitego przeniesienia go na rosyjskie surowce, „wypuszczając produkty z dalekowschodniego łososia i kawioru, makreli i śledzia”.

Białorusko-niemiecka spółka joint venture LLC Santa Bremor została zarejestrowana jako rezydent wolnej strefy ekonomicznej w Brześciu w marcu 1998 roku i jest spółką zależną od spółki joint venture Santa Impex Brest. Głównym przedmiotem działalności wspólnego przedsiębiorstwa jest przetwórstwo ryb i owoców morza, sprzedaż hurtowa i detaliczna produktów spożywczych. W 2013 roku firma przejęła ZAO Russian Sea, która obejmowała zakład przetwórstwa rybnego w regionie moskiewskim i strukturę sprzedaży.

Obejrzyj wideo: Bobołowicz: Zapowiadana nieobecność Trumpa na szczycie G20 to porażka wizerunkowa Rosji Putina (Marzec 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show
Weekend

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show

Film Olgi Darfi „I Am Gagarin” Pokazy filmowe „Napalm” Dokument o miłości sprzed pół wieku, który został zebrany krok po kroku przez autora „Shoa” Claude'a Lantsmana. To historia krótkiego spotkania, które zmieniło życie dwóch osób - Francuza i pielęgniarki Koreańskiego Czerwonego Krzyża. Film został po raz pierwszy zaprezentowany w zeszłym roku na festiwalu filmowym w Cannes i zebrał wiele entuzjastycznych odpowiedzi.
Czytaj Więcej
Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files
Weekend

Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files

Dokąd pójść „Łowcy marmurowych głów (Archeologia przyszłości)” Kiedy: 28 stycznia - 28 lutego Gdzie: Muzeum badań Rosyjskiej Akademii Sztuki (nasyp Universitetskaya 17) Koszt: 200 rubli Pierwsza wystawa wpływowego rosyjskiego artysty Pavla Peppersteina w Petersburgu od dziewięciu lat, który w zeszłym roku ustanowił osobisty rekord, gdy jego praca opuściła aukcję za 165 tysięcy euro.
Czytaj Więcej
Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”
Weekend

Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”

Wystawa „Odwilż w Moskwie: 1953–1968” Wielkoskalowy projekt Muzeum Moskiewskiego na temat sztuki i kultury odwilży. Obrazy i rysunki, projekty architektoniczne, plakaty filmów Kozintseva i Tarkowskiego, pierwsze wydania poetów lat sześćdziesiątych i przedruki zrehabilitowanych modernistów współistnieją z artefaktami, które przenoszą obraz czasu - plakaty na temat eksploracji przestrzeni, mebli, urządzeń i odzieży.
Czytaj Więcej