Przewodnik

7 nowych winiarni

Zainteresowanie winem nie zanika zarówno wśród doświadczonych, jak i młodych restauratorów - większość z nich, jeśli się na nim nie skupia, przynajmniej zbiera niezwykłą kartę win. Życie wokół opracowało przewodnik po nowych miejscach, w których można pić wino.

Wino Wong kar

ADRES:
nab. Rzeka Fontanka, 14

GODZINY PRACY:
12:00-00:00

Mała kawiarnia w stylu skandynawskim, w której nagle postanowiono uzupełnić klasykę kuchni azjatyckiej dobrym wyborem win. Nie ma konkretnych powiązań odmian z potrawami, właściciele zachęcają do eksperymentowania - w przeciwieństwie do kuchni włoskiej lub francuskiej, nie ma oczywistych kombinacji. Wino w Wong Kar Wino jest podawane z 800 rubli za butelkę: cięższe wina, takie jak Pinotage lub Carignan, dobrze komponują się z najbardziej pikantnymi potrawami, lepiej wziąć lekkie białe wina, takie jak Pinot Grigio na owoce morza.

Lot do kawiarni

Adres:

św. Pestel, 7

+7 (921) 917-17-47

Godziny otwarcia:
12:00-24:00  

Po ponownym uruchomieniu „Flight of the Cafe” nabył własną enoteca, w której można kupić ze sobą około sto pięćdziesiąt przedmiotów i listę win za trzydzieści pozycji. Cena za kieliszek zaczyna się od 190 rubli, za butelkę - 990. Najdroższymi przedmiotami są vintage szampan, kultowe czerwone wino, takie jak sassikaya, petrus, masseto i pierwsze Grand Cru Bordeaux. Kuchnia ustalona przez Polinę Manskaya dyktuje priorytet w kierunku Włoch, a następnie Francji, Hiszpanii i Nowego Świata. Ciekawy fakt: do godziny 18:00 wino podaje się w cenach sklepowych, a wieczorem naliczają dodatkową opłatę w wysokości 30%.

Wielcy maniacy wina

Adres:
Instrumentalnaya, 3

+7 (921) 938-60-63

Twórcy zamkniętej winiarni Tre Bicchieri otworzyli winiarnię, do której również nie jest łatwo się dostać - wymagana jest rezerwacja. To miejsce, pomimo imponującej kolekcji win z Włoch i Francji, specjalizuje się w szampanie, którego można spróbować tutaj przy kieliszku za 500-600 rubli. W sumie reprezentowanych jest około 15 pozycji, wszystkie to szampan, a nie wina musujące.

„Stojak na wino”

Adres:
św. Rubinstein, 9

Godziny otwarcia:
Wt - Czw: 17: 00-01: 00,

Pt. - sob .: 17: 00-02: 00

Starali się, aby lista win była niestandardowa: 80% produktów pochodzi z małych garaży i rodzinnych gospodarstw. Pomimo faktu, że miejsce to otworzyło się nie tak dawno temu, wieczorami panuje zamieszanie. Ceny nieznacznie wzrosły od otwarcia: szklanka kosztuje od 170 rubli. Żądają 2650 rubli za butelkę Brunello di Montalcino i 2900 rubli za szampana, podczas gdy w sąsiedztwie ich cena może wahać się wokół czterech tysięcy. Ostatnio w barze pojawiło się pełnoprawne menu, opracowane przez szefa kuchni Evgeny Vikentiev („Wave”, „You Can”).

"74"

ADRES:
Czwarta linia V.O., 45
+7 (812) 995-47-94

CZAS PRACY:
12:00-00:00
W weekendy do ostatniego klienta

Bar „74” specjalizuje się w francuskim winie: zaprezentowano tu 135 pozycji z różnych regionów kraju, z których 19 wlewa się do kieliszków. Zostały one wybrane w taki sposób, aby obejmowały wszystkie cechy i cechy francuskiej tradycji winiarskiej, więc koszt szkła waha się od 200 do 960 rubli (butelki - od 1100 do 24 000). W barze znajduje się również cały region Sabaudii, którego wina rzadko sprowadza się do Rosji. Wino w 74 oferuje klasyczne dania kuchni francuskiej.

„Sklep z serami” na Żukowskim

ADRES:św. Żukowski, 26

CZAS PRACY:
10:00-23:00 

Cheeese.ru

„Sklep z serami” to przede wszystkim sklep z serami, ale wino jest reprezentowane w większych ilościach. Około stu odmian można kupić razem lub wypić na miejscu, głównie te suche, które dobrze sprawdzają się z serem. Prawie nie ma rosyjskich win, nacisk kładziony jest na włoski i francuski. Sześć do siedmiu odmian, które ciągle się zmieniają, możesz wypróbować przy szklance (od 170 do 250 rubli). Cena butelki zaczyna się od 600 rubli.

Bar27

ADRES:Bolshaya Konyushennaya St., 27

CZAS PRACY:
od 12:00 do 02:00 w dni powszednie,
od 12:00 do 04:00 w piątek i sobotę

Lista win w Bar27 obejmuje prawie dwieście pozycji, które Anna Moskvitina wybrała sommeliera włoskiej grupy restauracyjnej. Zawierał zarówno proste lekkie napoje, jak i rzadkie egzemplarze ze starego świata. Prawie dwa tuziny wlewa się do szklanek: Pinot Grigio lub Malbec będzie kosztować 200 rubli, a za szklankę Rioja Antano lub Château des Muraires poprosi o 450-480 rubli. Bar27 ma zredukowaną wersję menu restauracji GooseGoose obok, która ma kilka własnych przekąsek.

Obejrzyj wideo: UFO I WYNIESIENI MISTRZOWIE - REQUIEM DLA MESJASZA część I (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia

Businessinsider: Jak Cisco stracił miliardową umowę z Amazonem W przyszłym tygodniu Cisco wreszcie zaprezentuje nowy produkt stworzony przez ściśle tajny startup Insieme Networks. Pozwoli to firmie zająć miejsce na rynku technologii SDN, co może znacznie obniżyć koszty budowy sieci. Cisco zainwestowało w tę firmę 100 milionów USD i zainwestuje kolejne 750 milionów USD, jeśli wszystko pójdzie dobrze.
Czytaj Więcej
Załóż firmę: serwis samochodowy
Chmura wiedzy

Załóż firmę: serwis samochodowy

Własny serwis samochodowy to kosztowna firma, której nie warto zaczynać, trochę obeznana z samochodami. Będziesz musiał zająć się klientami z wyprzedzeniem, a nie przed otwarciem, ale przed rozpoczęciem pracy nad projektem. Jeśli nie masz kilkudziesięciu przyjaciół, którzy są gotowi naprawić samochód w twoich skrzynkach naprawczych, lepiej nie zabierać się do pracy.
Czytaj Więcej
Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy
Chmura wiedzy

Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy

W tym tygodniu marka odzieżowa American Apparel w końcu otrzymała 25 mln USD od Standard General. Ta transakcja pozwoli firmie ponownie uniknąć ruiny: jej pożyczkodawca Lion Capital zażądał natychmiastowej spłaty długu w wysokości 10 milionów USD. Producent kultowej amerykańskiej odzieży przeżywa ciężkie czasy - od 2010 roku strata wyniosła 270 milionów dolarów.
Czytaj Więcej