Przewodnik

Przewodnik po tajnych barach w Petersburgu

Kultura barów spikizi (po angielsku mówi się spokojnie - „mówić ciszej”) narodziła się w USA w okresie prohibicji: były to nielegalne zakłady i kluby picia, które pomimo zakazu sprzedawały napoje alkoholowe. Teraz nie ma takiej potrzeby ukrywania się, ale niektórzy właściciele nadal wolą ukrywać swoje miejsce w tajemnicy - i pracować w oparciu o wybiórczą i ciekawską publiczność. Życie wokół opracowało przewodnik po barach i restauracjach w Petersburgu, do którego nie jest łatwo dotrzeć.

El copitas

Wielcy maniacy wina

Adres:
Instrumentalnaya, 3

+7 (921) 938-60-63

Bar otwarty dla miłośników wina (i dystrybutorów pracujących w niepełnym wymiarze godzin) dla koneserów wina - z dużym wyborem rzadkich i ekskluzywnych napojów (w szczególności win biodynamicznych) i szampana w przystępnych cenach. Menu zostało odpowiednio wybrane - w zasadzie jest to złożona przekąska jak duszony język jelenia na grzance. Należy również umówić wizytę tutaj przez telefon. Ponadto lepiej od razu zapytać o drogę: Big Wine Freaks zajmuje niewielki pokój w jednej z byłych fabryk w niezbyt zatłoczonej części Piotrogrodu. Miejsce jest otwarte od wtorku do soboty od 18:00.

Średnik

Adres:
nab. Bypass Channel, 223/225

+7 (812) 989-27-77

Średnik jest przede wszystkim szkołą barmańską, a nie barem, ale czasem są też własne imprezy z symboliczną opłatą za alkohol. Aby dowiedzieć się o najbliższych, najlepiej dołączyć do szkolnej grupy VKontakte. Samo miejsce jest dość niezawodnie ukryte: musisz zajrzeć do budynku dawnej fabryki Vereteno na skarpie Kanału Obvodny.

„Apteka”

ADRES:

Łomonosowa, 1

Miniaturowy bar apteczny znajduje się w samym centrum miasta - na ulicy Łomonosowa - ale stara się nie przyciągać uwagi typowych gości Dumskiej, więc działa bez znaku. Musisz znaleźć czerwony krzyż, jeśli znajdziesz cenne drzwi - zadzwoń dzwonkiem i przejdź przez kontrolę twarzy. Miejsce zostało otwarte przez zespół barowy The Hat. Nie ma karty koktajlowej jako takiej: napoje są mieszane na życzenie gościa, ale ogólnie wolą pić bez rozcieńczania.

Tonik Gin

ADRES:Liteiny pr., 64

+7 (921) 870-71-76

Bar Gin Tonic, otwarty przez imigrantów z Baru 812 Ilya Astafyev i Jewgienij Gorbunow, nie ukrywa faktu jego istnienia - aktywnie angażuje się w promocję w sieciach społecznościowych i prowadzi różne wydarzenia, na przykład związane z wycieczkami znanych barmanów - ale stara się stworzyć kameralną atmosferę. Główna trudność polega na znalezieniu go: musisz udać się na dziedziniec na Liteinach (obok shaverma) i wybrać odpowiednie drzwi - zwykle ktoś pali w pobliżu. Jak sama nazwa wskazuje, przejście tutaj oznacza ogromny wybór dżinu i koktajli na jego podstawie.

EM

ADRES:Nasyp Moika, 84

+7 (921) 960-21-77

EM to restauracja otwarta przez Eduarda Muradyana na terenie byłego mieszkania na Nabrzeżu Moika, który przyjmuje gości po wcześniejszym uzgodnieniu i tylko wieczorem w określone dni. Każdego miesiąca kucharze Olesya Drobot i Gleb Gerasimov przygotowują gotowe menu: na przykład w kwietniu składa się z siedmiu dań, zwięźle oznaczonych jako „Przegrzebek. Wiśnia” lub „Sudak. Ostryga. Brokuły”. Koszt takiej kolacji wynosi 3500 rubli. Ponadto możesz spróbować rzadkich win uszeregowanych według odmian winogron. Najlepiej nie spóźniać się na obiad.

Apteka

ADRES:Nevsky pr., 20

+7 (931) 305-22-77

Apteka to tajna indyjska restauracja, ukryta na trzecim piętrze projektu Biblioteka przy Nevsky Prospekt. Możesz się tu dostać tylko po wcześniejszym umówieniu przez tajne drzwi, które, co dziwne, znajdują się w toalecie. W atmosferze przypominającej biuro alchemika samosas i tandoori przygotowywane są w przystępnych cenach, a także charakterystyczne nalewki i koktajle.

Zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov (1, 4), Shutterstock.com

Obejrzyj wideo: Odpustowy czarny rynek (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Księżycowe zaćmienie na Instagramie
Galerie

Księżycowe zaćmienie na Instagramie

Dzisiaj miało miejsce drugie zaćmienie Księżyca Czterech, które następują po sobie w krótkim czasie. Pierwszy miał miejsce 15 kwietnia, a ostatni 29 września 2015 r. Księżyc przeszedł w cień Ziemi, a potem wyszedł z niego w czerwonawym odcieniu. Krwawy księżyc obserwowali mieszkańcy Australii, Azji Południowo-Zachodniej i wybrzeża Pacyfiku.
Czytaj Więcej
Blast z przeszłości: jak wyglądaliśmy 10 lat temu
Galerie

Blast z przeszłości: jak wyglądaliśmy 10 lat temu

W tym roku Look At Media obchodzi pierwszą poważną rocznicę - w październiku 2007 roku Wasilij Esmanow, Aleksiej Ametow i Ekaterina Bazilevskaya uruchomili Lookatme.ru. Wkrótce łuki stały się jedynie dodatkiem do wiadomości, osobistych blogów, materiałów o muzyce, kinie i współczesnej kulturze. Życie wokół pojawiło się w części Look At Me.
Czytaj Więcej
Święto Dziękczynienia na Instagramie
Galerie

Święto Dziękczynienia na Instagramie

Święto Dziękczynienia, rodzinne wakacje i jeden z najbardziej pracowitych dni w roku dla Instagrama, który w swojej historii zajmował dwa rekordowe lata 10 milionów zdjęć dziennie z tagiem # Dziękczynienia, tradycyjnie obchodzony był 27 listopada w Stanach Zjednoczonych. W tym roku nie było możliwe pobicie rekordu, ale nie mniej inspirujące ujęcia - życie wokół obserwowało, jak Amerykanie świętują święto w domu i na procesjach ulicznych.
Czytaj Więcej
Godzina dla Ziemi w Moskwie na zdjęciach na Instagramie
Galerie

Godzina dla Ziemi w Moskwie na zdjęciach na Instagramie

# Chaszemli # chaszemlli2014 „Godzina dla Ziemi” to coroczna akcja ekologiczna. Jego istotą jest wyłączenie prądu na godzinę i odpoczynek na planecie. Moskwa uczestniczy w akcji od kilku lat. Życie wokół zgromadziło wybrane zdjęcia aktywnie działających na rzecz środowiska Moskali, którzy spędzili godzinę w ciemności.
Czytaj Więcej