Przewodnik

Przewodnik po tajnych barach w Petersburgu

Kultura barów spikizi (po angielsku mówi się spokojnie - „mówić ciszej”) narodziła się w USA w okresie prohibicji: były to nielegalne zakłady i kluby picia, które pomimo zakazu sprzedawały napoje alkoholowe. Teraz nie ma takiej potrzeby ukrywania się, ale niektórzy właściciele nadal wolą ukrywać swoje miejsce w tajemnicy - i pracować w oparciu o wybiórczą i ciekawską publiczność. Życie wokół opracowało przewodnik po barach i restauracjach w Petersburgu, do którego nie jest łatwo dotrzeć.

El copitas

Wielcy maniacy wina

Adres:
Instrumentalnaya, 3

+7 (921) 938-60-63

Bar otwarty dla miłośników wina (i dystrybutorów pracujących w niepełnym wymiarze godzin) dla koneserów wina - z dużym wyborem rzadkich i ekskluzywnych napojów (w szczególności win biodynamicznych) i szampana w przystępnych cenach. Menu zostało odpowiednio wybrane - w zasadzie jest to złożona przekąska jak duszony język jelenia na grzance. Należy również umówić wizytę tutaj przez telefon. Ponadto lepiej od razu zapytać o drogę: Big Wine Freaks zajmuje niewielki pokój w jednej z byłych fabryk w niezbyt zatłoczonej części Piotrogrodu. Miejsce jest otwarte od wtorku do soboty od 18:00.

Średnik

Adres:
nab. Bypass Channel, 223/225

+7 (812) 989-27-77

Średnik jest przede wszystkim szkołą barmańską, a nie barem, ale czasem są też własne imprezy z symboliczną opłatą za alkohol. Aby dowiedzieć się o najbliższych, najlepiej dołączyć do szkolnej grupy VKontakte. Samo miejsce jest dość niezawodnie ukryte: musisz zajrzeć do budynku dawnej fabryki Vereteno na skarpie Kanału Obvodny.

„Apteka”

ADRES:

Łomonosowa, 1

Miniaturowy bar apteczny znajduje się w samym centrum miasta - na ulicy Łomonosowa - ale stara się nie przyciągać uwagi typowych gości Dumskiej, więc działa bez znaku. Musisz znaleźć czerwony krzyż, jeśli znajdziesz cenne drzwi - zadzwoń dzwonkiem i przejdź przez kontrolę twarzy. Miejsce zostało otwarte przez zespół barowy The Hat. Nie ma karty koktajlowej jako takiej: napoje są mieszane na życzenie gościa, ale ogólnie wolą pić bez rozcieńczania.

Tonik Gin

ADRES:Liteiny pr., 64

+7 (921) 870-71-76

Bar Gin Tonic, otwarty przez imigrantów z Baru 812 Ilya Astafyev i Jewgienij Gorbunow, nie ukrywa faktu jego istnienia - aktywnie angażuje się w promocję w sieciach społecznościowych i prowadzi różne wydarzenia, na przykład związane z wycieczkami znanych barmanów - ale stara się stworzyć kameralną atmosferę. Główna trudność polega na znalezieniu go: musisz udać się na dziedziniec na Liteinach (obok shaverma) i wybrać odpowiednie drzwi - zwykle ktoś pali w pobliżu. Jak sama nazwa wskazuje, przejście tutaj oznacza ogromny wybór dżinu i koktajli na jego podstawie.

EM

ADRES:Nasyp Moika, 84

+7 (921) 960-21-77

EM to restauracja otwarta przez Eduarda Muradyana na terenie byłego mieszkania na Nabrzeżu Moika, który przyjmuje gości po wcześniejszym uzgodnieniu i tylko wieczorem w określone dni. Każdego miesiąca kucharze Olesya Drobot i Gleb Gerasimov przygotowują gotowe menu: na przykład w kwietniu składa się z siedmiu dań, zwięźle oznaczonych jako „Przegrzebek. Wiśnia” lub „Sudak. Ostryga. Brokuły”. Koszt takiej kolacji wynosi 3500 rubli. Ponadto możesz spróbować rzadkich win uszeregowanych według odmian winogron. Najlepiej nie spóźniać się na obiad.

Apteka

ADRES:Nevsky pr., 20

+7 (931) 305-22-77

Apteka to tajna indyjska restauracja, ukryta na trzecim piętrze projektu Biblioteka przy Nevsky Prospekt. Możesz się tu dostać tylko po wcześniejszym umówieniu przez tajne drzwi, które, co dziwne, znajdują się w toalecie. W atmosferze przypominającej biuro alchemika samosas i tandoori przygotowywane są w przystępnych cenach, a także charakterystyczne nalewki i koktajle.

Zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov (1, 4), Shutterstock.com

Obejrzyj wideo: Odpustowy czarny rynek (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście
Ludzie

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście

Wasilij Bykow przeszedł przez moskiewską kawiarnię i zapytał kelnerów, co im się nie podoba w odwiedzających. Nienawidzę tych gości, którym służysz w 100%, a oni, dranie, nie pozostawiają napiwku. Goons! Niektóre dziewczyny, gdy mężczyzna wychodzi na herbatę, a potem idzie do toalety, zabierają pieniądze dla siebie. A potem są ludzie, którzy patrzą na ciebie lubieżnym, przenikliwym spojrzeniem i myślą o tym, żeby ich gdzieś zaciągnąć.
Czytaj Więcej
Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu
Ludzie

Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu

Mieszkanie komunalne („mieszkanie komunalne”) - (w Rosji i byłym ZSRR) mieszkanie państwowe, zamieszkane przez władze państwowe zgodnie z normami dotyczącymi powierzchni mieszkalnej na osobę, niezależnie od stanu cywilnego mieszkańców i konfiguracji mieszkania. TYPOWE ATRYBUTY MIESZKANI KOMUNALNYCH Antyczny piec Komunalne mieszkanie na Srednyj perspektywie wyspy Wasilewskiej w Petersburgu Połączenia Komunalne mieszkanie na skarpie Karpovka w Petersburgu Telefon publiczny w korytarzu Komunalne mieszkanie przy alei Bolszoj Piotrowa strona Piotrogrodzka w Petersburgu Licznik energii elektrycznej Komunalne mieszkanie przy alei Dmitrowskiej i kuchni moskiewskiej pokój Mieszkanie komunalne na linii Kisłowskiego w Moskwie Wysokie sufity Mieszkanie komunalne na linii Starokonyushenny ke w Moskwie Lista pracowników kuchni Mieszkanie komunalne przy ulicy Rubinstein w Petersburgu Pomieszczenia magazynowe i antresole Mieszkanie komunalne przy ulicy Sadovaya w Petersburgu Ponadto: kilka pieców w kuchni, suszarka do suszenia rzeczy, toaleta ze zbiornikiem przy suficie, wąskie korytarze - i inne typowe atrybuty mieszkań komunalnych w serii artykułów „Przestrzeń publiczna: Petersburg i Moskwa” APARTAMENTY MIEJSKIE W MOSKWIE W Moskwie przetrwało tylko osiem tysięcy mieszkań komunalnych.
Czytaj Więcej
Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin
Ludzie

Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin

Zgodnie z zestawem moralnych standardów dla mieszkańców Kupchina, opracowanym przez administrację dzielnicy, pojawił się nowy kodeks dla migrantów. Na dyskretnym plakacie - zestaw standardów moralnych, które powinny pomóc cudzoziemcowi „pozostać gościnnym gościem i przyjacielem” w surowej dzielnicy Frunze. Tekst został przetłumaczony na trzy języki - azerbejdżański, tadżycki i uzbecki.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami

Od 1 listopada na kilku stolicach ulic wprowadzono płatny parking. I choć większość Moskali jeszcze nie wystąpiła przeciwko tej innowacji i zastanawia się, co stanie się, gdy całe centrum zostanie opłacone, wszystko stało się bardzo poważne dla mieszkańców. Nie mogą zdecydować, czy wejść do strefy płatnego parkowania, czy nie - sam parking płatny zbliżył się do ich domów.
Czytaj Więcej