Przewodnik

Co robić na festiwalu gastronomicznym Ikra

Jutro drugi międzynarodowy festiwal gastronomiczny, Ikra, rozpocznie się w Rosa Khutor w Soczi. Przez cztery dni rosyjscy i zagraniczni szefowie kuchni będą gotować czterokierunkowe kolacje, restauratorzy i dziennikarze będą prowadzić wykłady, a szefowie kuchni przeprowadzą serię kursów mistrzowskich. W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy wywiad ze współzałożycielami festiwalu Vladimirem Mukhinem i Borisem Zarkovem, a dziś rozmawiamy o tym, co robić i czego nie można przegapić na Ikrze 2018.

Szefowie kuchni

W tym roku na festiwal przyjedzie siedmiu zagranicznych szefów kuchni, którzy będą gotować obiad w czterech rękach w połączeniu z szefami kuchni z Moskwy i Petersburga. Wśród nich: Albert Adria (bilety do restauracji, Barcelona), Virgilio Martinez (restauracja Central, Lima), Gaggan Anand (restauracja Gaggan, Bangkok), Mauro Colagreco (restauracja Mirazur, Menton), Alex Atala (restauracja DOM, Sao Paulo), Jorge Vayejo (restauracja Quintonil, Meksyk), Esben Holmbo Bang (restauracja Maaemo, Oslo). Mówimy ci, co musisz wiedzieć o każdym z nich.

Esben Holmbö Bang

Maaemo, Oslo

Jeden z głównych skandynawskich szefów kuchni duńskiego pochodzenia otworzył restaurację w 2012 roku, a rok później otrzymał dwie gwiazdki Michelin, a kolejne trzy - trzecią. Esben gotuje wyłącznie z produktów ekologicznych, z których większość wpada do kuchni z okolic Oslo, a kiedy przynoszą talerz, wydaje się, że podano ci mały las.


Jorge Vayejo

Quintonil, Meksyk

Vayejo jest słusznie uważany za najbardziej obiecującego młodego meksykańskiego szefa kuchni: jego restauracja Quintonil zajmuje szóste miejsce na liście najlepszych restauracji w Ameryce Łacińskiej i 22 miejsce w rankingu najlepszych restauracji na świecie. Jorge jest znany przede wszystkim z pracy z produktami sezonowymi, a także z lokalnymi specjałami, które zabiera ze sobą na wycieczkę, takimi jak jajka mrówek - nawiasem mówiąc, z reguły byli to jedyni goście, którzy dowiedzieli się po obiedzie.


Gaggan Anand

Gaggan, Bangkok

Szef kuchni z Indii gotował dla indyjskiego prezydenta przez wiele lat, a następnie wyjechał do Bangkoku, gdzie otworzył własną restaurację molekularną. Anand ponownie wymyśla indyjskie potrawy przy użyciu tradycyjnych kombinacji narodowych przygotowywanych przy użyciu najnowszych technologii. W ubiegłym roku Gaggan zajął pierwsze miejsce w rankingu 50 najlepszych restauracji w Azji.


Albert Adria

Bilety, Barcelona

Albert zaczął gotować w 1985 r. W kuchni legendarnej restauracji El Bulli, na której czele stał jego brat Ferran Adria. Po zamknięciu projektu jego brat rozpoczął naukę, a Albert otworzył kilka restauracji, w tym bar Tapas, który otrzymał nagrodę Michelin w 2013 roku i zajął 25 miejsce w rankingu 50 najlepszych restauracji na świecie w 2017 roku. Albert został uznany za jedną z 13 najbardziej wpływowych postaci w światowej gastronomii według magazynu Time.


Alex Atala

D.O.M., Sao Paulo

Ten szef kuchni nazywa się żartem gastronomicznym, a jego restauracja jako jedyna otrzymała dwie gwiazdki Michelin w Brazylii. Składniki kuchni Atala, zabrane przez dziką przyrodę, pochodzą ze wszystkich 26 stanów kraju. Alex podbił świat kolorowymi, wyrafinowanymi potrawami i wykorzystaniem niezwykłych lokalnych produktów, w tym produktów znalezionych tylko w lasach Amazonii. Na przykład szef kuchni szczęśliwie przygotowuje mrówki, a czasem nawet użądla pszczoły.


Virgilio Martinez

Central, Lima

Jeden z najbardziej znanych szefów kuchni nie tylko w Peru, ale w całej Ameryce Łacińskiej. Virchilio bada historię i naturę Peru, dużo eksperymentuje, używając najbardziej nieoczekiwanych składników i podaje serwetkę, która bardziej przypomina biżuterię niż jedzenie. Fermentowane ziemniaki, glina, ponad sto odmian soli i ryb marynowanych w bananowym marakui można znaleźć na talerzu restauracji Central.


Mauro Colagreco

Mirazur, Menton

Włoch włoskiego pochodzenia pracował z Alainem Ducasse, Bernardem Loisotem, Alanem Passarem, a następnie otworzył własną restaurację Mirazur w małym miasteczku na południu Francji. Po kilku miesiącach został nazwany głównym odkryciem roku, a niespełna rok później Mirazur otrzymał dwie gwiazdki Michelin. Mauro uprawia warzywa we własnym ogrodzie, menu restauracji zmienia się co kilka miesięcy, a chleb podaje się tam z wierszem „Chleb” Pabla Nerudy.

Program edukacyjny

Podobnie jak w ubiegłym roku, oprócz kolacji dla szefów kuchni, festiwal zgromadził duży program edukacyjny z wykładami znanych przedstawicieli branży. Wybraliśmy najciekawsze wydarzenia, które warto odwiedzić, nawet jeśli nie rozumiesz niczego w branży restauracyjnej.

1 lutego będzie darmowym i być może jednym z najbardziej wartościowych okrągłych stołów festiwalu. Niektórzy z głównych restauratorów rynku rosyjskiego Boris Zarkov, Alexander Rappoport, Aram Mnatsakanov, Arkady Novikov i Ilya Tyutenkov spotkają się, aby omówić tajemnice sukcesu i jak zbudować udany biznes restauracyjny. Zalecamy nagrywanie.

2 lutego William Drew i Laura Price, główni autorzy The World's 50 Best, poprowadzą wykład, aby porozmawiać o tym, jak przewodnik zmienia światowy krajobraz gastronomiczny. Tego samego dnia przemówi inny dziennikarz i krytyk restauracyjny, Argo Murelius: dyrektor wykonawczy White Guide Nordic i kierownik projektu Global Gastronomy Awards wygłosi wykład na temat trendu zrównoważonej konsumpcji w gastronomii.

3 lutego Brian McGinn, reżyser i producent wykonawczy legendarnego serialu dokumentalnego Stół szefa kuchni, opowie o telewizji gastronomicznej. Zwróć uwagę nawet na tych, którzy wcale nie są fanami gotowania - Stół Szefa Kuchni jest tak ekscytujący, że można go porównać z każdą inną serią Netflix.

Pełny harmonogram wykładów można znaleźć tutaj.

Spod noża

Oprócz sali wykładowej Ikra poprowadzi również kursy mistrzowskie głównych szefów kuchni festiwalu. W takim przypadku próba powtórzenia tego w domu jest całkowicie opcjonalna, ponieważ jest prawie tak samo jak chodzenie na balet.

Pierwszego dnia programu należy wcześnie zakończyć jazdę na łyżwach, aby złapać mistrzowską klasę Esben Holmbö Banga w puszce - Skandynawowie robią to lepiej niż wszyscy inni.

2 lutego guru surowej żywności i kuchni wegańskiej, szef kuchni, restaurator i założyciel PlantLab, pierwszej szkoły kulinarnej kuchni warzywnej, Matthew Kenny, poprowadzi lekcję mistrzowską i lunch z degustacją. Ta wizyta w Rosji jest pierwszą dla Kenny'ego, dlatego zdecydowanie powinieneś zwrócić na niego szczególną uwagę.

Trzeciego dnia Alex Atala pokaże swoje umiejętności. Temat klasy mistrzowskiej został ukryty, ale można śmiało powiedzieć, że będzie zabawnie i zwariowany.

Warsztaty odbędą się przy wsparciu Electrolux, a bardziej szczegółowy harmonogram występów można znaleźć tutaj.

W najlepszych tradycjach Alp

Ikra pozycjonuje się nie tylko jako gastronomiczny, ale także jako festiwal stylu życia, dlatego oprócz kolacji i lekcji mistrzowskich dużą wagę przywiązuje się do rozrywki i relaksu. Oprócz jazdy na nartach, jazdy na nartach lub narciarstwa biegowego na stoku będą dwa obszary rekreacji dla narciarzy, w których można odpocząć po przejażdżce, wypróbować zestaw Gome Galili (15 kuchni i baru) i Dmitrija Chudyakowa (dynastia), a także drinka kieliszek wina musującego, zwłaszcza że możesz wejść do strefy nie tylko windą, ale także samodzielnie.
Cały festiwal odbędzie się na centralnym placu, a 13 lutego zostanie otwarty duży rynek żywności, którym będzie kierował szef kuchni Tekhnikum Vitaly Istomin. Na rynku przygotują proste jedzenie uliczne z nastawieniem na gastronomię, a posiadacze kart Visa Platinum, Signature lub Infinite otrzymają 10% zniżki.

Obejrzyj wideo: ILE KOSZTUJE FOOD TRUCK LOKAL GASTRONOMICZNY? ZAPYTAJ BEKON #5 (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Coffee Central Coffee w Europie i nowy Kneading in Academic
Odkrycie tygodnia

Coffee Central Coffee w Europie i nowy Kneading in Academic

W nowym „Odkrycie tygodnia” Życie w Jekaterynburgu mówi o nowej kawiarni w centrum biznesowym „Europa” i pierogach „Ugniatanie” w akademii. Tekst Lilia Nizamova Coffee Shop Coffee Central ADRES: Lenin Ave. 25 CZAS OTWARCIA: poniedziałek-piątek 7: 00-22: 00, sobota-niedziela 8: 00-22: 00 instagram Nowe piętro otworzyło się na pierwszym piętrze centrum biznesowego „Europa”, w pobliżu ze sklepem DKNY, wejście od ulicy Uritsky.
Czytaj Więcej
Bistro na Pokrovsky Boulevard, Benedykt z Charkowa w Atrium i Hot Dogs
Odkrycie tygodnia

Bistro na Pokrovsky Boulevard, Benedykt z Charkowa w Atrium i Hot Dogs

Bistrot & Boutique No. 7 Adres: Podkolokolny per., 16/2, s. 1 Godziny otwarcia: 10: 00-23: 00 Średni rachunek: 1000 rubli facebook Na Pokrovsky Boulevard, domowej kawiarni Bistrot & Boutique No. 7. Właścicielka kawiarni Katerina sama stoi w kuchni i wraz z dwoma asystentami wymyśla menu. W kawiarni można zjeść śniadanie przez cały dzień, przygotowywane są tutaj serniki i wszelkiego rodzaju jajka, codziennie rano można dostać świeże ciasta, babeczki i ciasta.
Czytaj Więcej
Raki na Tishince, ryby z całej Rosji na Wołynie i nowy szef kuchni w 15 Kitchen + Bar
Odkrycie tygodnia

Raki na Tishince, ryby z całej Rosji na Wołynie i nowy szef kuchni w 15 Kitchen + Bar

Restauracja „Cancer on Tishinka” Adres Tishinskaya sq., 3 Godziny otwarcia Od 12:00 do 01:00 Średnia kontrola 1500 rubli Facebook W centrum Moskwy otwarto „Cancer on Tishinka” - gastronomia piwna w rosyjskich tradycjach, jak jej przedstawiciele opisują restaurację. Według nich inspiracją do stworzenia nowego miejsca były tradycje gastronomiczne południowych miast Rosji z ich rakotwórczymi.
Czytaj Więcej
Kawiarnia na terenie VDNH oraz w ogrodzie Ermitażu, Kotleta w zoo i kiosk z ciastkami w parku Gorky
Odkrycie tygodnia

Kawiarnia na terenie VDNH oraz w ogrodzie Ermitażu, Kotleta w zoo i kiosk z ciastkami w parku Gorky

Kawiarnia „Lato” na VDNKh Zdjęcie: Forum VDNKh Wcześniej stała stała stała się duża kawiarnia, która działała jako miejsce sezonowe. Znajduje się na brzegu stawu, obok fontanny Kolos. Instytucja o powierzchni 690 metrów kwadratowych jest częścią restauracji prowadzonej przez Vladimira Kudryavtseva („Milk”, „Luch”, „Karabas”, „Mandarin” i „Vereshchagin”).
Czytaj Więcej