Przewodnik

Od lasagny do naleśników po jemeńską malauah: gdzie szukać niezwykłych naleśników na zapusty

Rozpoczął się tydzień naleśników: wiele petersburskich restauracji i kawiarni (w tym te, które nie mają nic wspólnego z kuchnią rosyjską) wprowadza naleśniki do menu. Głównie klasyczny - z kwaśną śmietaną, skondensowanym mlekiem, dżemem, kawiorem, ale nie tylko. Niektórzy zdecydowali się na eksperyment i oferują bardzo nietypowe opcje nadzień i serwowania. Życie wokół mówi o najciekawszych pozycjach.

CoCoCo

Adres: Woznesensky ave., 6

Numer telefonu: +7 (812) 418-20-60

kokoko

Placki buraczane z mielonym śledziem - 350 rubli

Lasagne naleśnikowa „Cztery sery” - 310 rubli


Tradycyjnie Maslenitsa obchodzona jest na wielką skalę w restauracji KoKoKo. Markowy szef kuchni Igor Grishechkin przygotował jednocześnie cztery specjalne dania, z których każde jest niezwykłe na swój sposób. Są naleśniki z buraków nadziewane mielonym mięsem nadziewanym jajkiem i jabłkiem, które są uzupełnione olejkiem balsamicznym i koperkowym (350 rubli), są naleśniki lasagna z sosem beszamelowym i trzy sery - Rocforti, Camembert i Maasdam - które kelner podaje podczas wędzonego fondue Suluguni (310 rubli). Z bardziej znanych opcji: naleśniki z gulaszem domowej roboty z kurczaka z wędzoną kwaśną śmietaną, a także gorące naleśniki duszone w syropie karmelowym z rodzynkami, suszonymi morelami i suszonymi śliwkami, podawane z lodami śmietanowymi i solonym karmelem.

Dym z grilla

Adres: św. Rubinstein, 11

Numer telefonu: + 7 (812) 905-53-72

karta piwa

Naleśniki z mostkiem i czerwoną fasolą - 990 rubli


Petersburscy pionierzy kuchni teksańskiej - restauracja Smoke BBQ na Rubinstein Street - mieli nawet specjalne menu z naleśnikami w stylu amerykańskim. Przez cały tydzień serwowany będzie zestaw z naleśnikami i główną specjalnością restauracji - mostek (990 rubli). Zestaw jest przeznaczony dla małej firmy: oprócz mięsa i naleśników zawiera czerwoną fasolę i trzy sosy. Dla tych, którzy nie jedzą mięsa, istnieje alternatywa: Pesketarianie skorzystają z naleśników z kremem z łososia i masła (550 rubli), a wegetarianie będą korzystać z klasycznych naleśników z syropem karmelowym i jagodami (450 rubli).

Becker

Adres: św. Rubinstein, 40/11

Numer telefonu: +7 (812) 926-43-42

bekitzer

Malauah - 190 rubli


Zespół Bekitser, wciąż najpopularniejszy projekt gastronomiczny z izraelskim jedzeniem ulicznym w mieście, nie obchodzi Ostatki. Ale dobrze, właśnie w tym tygodniu Malauah pojawia się w menu - jemeński naleśnik z ciasta francuskiego, popularny zarówno w ojczyźnie przepisu, jak iw Izraelu. Będzie podawany z jajkiem, tłuczonymi pomidorami, pikantnym sosem kudłatym i bliskowschodnim miękkim serem Labane (190 rubli). Alternatywna wersja potrawy w tym tygodniu będzie dostępna w kawiarni w New Holland.

Blokuj

Adres: Ulica Potiomkinska, 4

Numer telefonu: +7 (812) 415-40-40

restauracja

Placki szpinakowe z łososiem, twarogiem, kawiorem tobiko i sosem ogórkowym - 650 rubli

Naleśniki z ogonami, pastą z ignamu i musem z czerwonej kapusty - 520 rubli


Niezwykłe naleśniki są przyrządzane przez cały tydzień w restauracji mięsnej „Block”, która należy do moskiewskiego restauratora Aleksandra Rappoporta. Klasyczne naleśniki z czerwonym kawiorem są uzupełnione kremem ze sfermentowanego pieczonego mleka (450 rubli), wermut (250 rubli) jest dodawany do słodkiego kremowego sosu jagodowego, a naleśniki są robione ze specjalnej wołowiny Stroganova i borowików (580 rubli). I serwują także wielokolorowe naleśniki: zielony - ze szpinakiem, łososiem, twarogiem i kawiorem tobiko (650 rubli), czerwony - z ogonem, pastą tom yam, kapustą i sianem z pora (520 rubli), fioletowy - z musem z kozi ser, ostry sos z buraków, jabłka i orzechy włoskie (480 rubli).

Mindal cafe

Adres: English Embankment, 26; Lermontowskij., 30; ave. Czernyszewski, 5

Numer telefonu:+7 (812) 312-32-38

mindalcafe

Torby na naleśniki z nadzieniem grzybowym - 320 rubli


Mindal Cafe nie jest daleko w tyle. We wszystkich trzech placówkach renomowanej sieci gruzińskiej naleśniki naleśnikowe podawane są ze słodkimi naleśnikami chinkali - torebkami naleśnikowymi nadziewanymi smażonymi borowikami i pieczarkami, związanymi cienkim piórkiem zielonej cebuli (320 rubli). Jest też klasyk dla konserwatystów: naleśniki z łososiem o słabej soli, z czerwonym kawiorem, mięsem, a także ze słodkimi nadzieniami.

Buddha-Bar

Adres: Sinopskaya nab., 78

Numer telefonu: +7  (812) 318-07-07

buddha-bar

Koreańskie naleśniki kimchi z wołowiną - 480 rubli


Szef kuchni restauracji Buddha-Bar Alexander Bugaevsky przygotował specjalne menu z naleśnikami w stylu panazjatyckim, które podawane są na wzór japońskich bułek. Na przykład są naleśniki z suszonym łososiem i awokado (950 rubli), naleśniki z czerwonym kawiorem i węgorzem (950 rubli), a także być może najbardziej niezwykła - koreańska - wersja z kimchi i wołowiną.

Maimun

Adres: św. Stocznie, 14

Numer telefonu:+7  (812) 640-16-16

ginza

Naleśniki z policzkami cielęcymi - 380 rubli

Naleśniki z krabem królewskim i sosem holenderskim - 550 rubli


Duża, całodobowa restauracja Maimun na Wyspie Wasiliewskiej, należąca do Projektu Ginza, szczególnie odpowiedzialnie podchodziła do obchodów Ostatki. Najpierw przygotowali świąteczne menu składające się z 15 pozycji: są klasyczne naleśniki z masłem, dżemem, skondensowanym mlekiem, twarożkiem i ziemniakami, a także opcje autorskie: na przykład naleśniki z policzkami cielęcymi w sosie półkulistym (380 rubli) lub z kraba królewskiego, sos sałatkowy i holenderski (550 rubli). Po drugie, pomyśleli także o społecznej misji świąt: część wpływów ze sprzedaży naleśników zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

„Uczestnicy”

Adres: Degtyarnaya St., 1A

Numer telefonu:  +7 (812) 941-17-44

banshiki.spb

Ciasto naleśnikowe z musem czekoladowym - 340 rubli

Placki żytnie z wędzonym dorszem i ziemniakami - 380 rubli


Duży wybór naleśników oferowany jest podczas Tygodnia Naleśników w restauracji Banshchiki. Nadzienia są bardzo różne: kawior, domowy dżem, sześć rodzajów miodu Abchazji, twarożek, ziemniaki, boczniaki i szynka domowej roboty. Ponadto tutaj możesz spróbować naleśników z mąki żytniej, podawanych z wędzonym dorszem i ziemniakami (380 rubli), a na słodycze w menu przez cały tydzień - ciasto naleśnikowe z musem czekoladowym (340 rubli).

Burger i Krab

Adres: św. Rubinstein, 40/11

Numer telefonu: +7 (812) 906-24-06

burger i krab

Naleśniki z krabem - 420 rubli


Restauracja Burger & Crab na Rubinstein nie odbiega od swojej podstawowej koncepcji: przez cały tydzień będą serwować specjalne autorskie naleśniki nadziewane serem krabowym z serem strachatella, wodorostami nori i musem pomidorowym Baku (420 rubli). W przypadku deserów zrobiono jednak wyjątek: z okazji wakacji oferują wegetariańskie naleśniki z bananów i naleśniki z gorącą czekoladą i jagodami.

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej