Przewodnik

Nadchodzi lato: najlepsze tarasy miejskie

Na zdjęciu: „Fabryka serów”

Przytulne dziedzińce

Sevcable Port

Zdecydowanie głównym miejscem imprezy tego lata - klaster Sevkabel-Port - zdobył wiele stolików na ulicy. Z gastronomicznego punktu widzenia główną zaletą klastra jest różnorodność koncepcji. Teraz naprawdę możesz tu znaleźć wszystko: od dobrej pizzy i misek po oryginalne wegańskie jedzenie i charakterystyczne sushi. Jeśli chcesz cieszyć się widokiem na zatokę, możesz zabrać ze sobą jedzenie i iść z nią na promenadę: możesz wejść na ławki wzdłuż warsztatu lub po prostu na trawę.


Adres

Linia skórzana, 40

Czas pracy

10:00-23:00

sevcableport

„Berthhold Centre”

Latem dziedziniec Centrum Bertgold zamienił się w jeden duży taras: prawie wszyscy najemcy zainstalowali na ulicy różnorodne meble uliczne, a administracja wyposażyła baldachim w postaci gigantycznego przezroczystego parasola. W tej chwili najsłodsza weranda należy do baru Dog Walk Bar: znajduje się ona na balkonie drugiego piętra i jest wyposażona w markizy. Wkrótce jednak będzie konkurować z wyskakującym projektem „Wschody / zachody słońca” zespołu barów Dead Poets - będzie on zlokalizowany na dachu gromady i będzie działał do jesieni.


Adres

Cywilna ulica, 13-15

Czas pracy

przez całą dobę

facebook

„Farmyard”

Cafe-bar na terenie byłej stajni i garażu pałacu Nikolaeva był jednym z pierwszych, który otworzył sezon letni. Weranda, pokryta bluszczem i ozdobiona mchem i kwiatami w doniczkach, jest ważną częścią tego miejsca: tutaj możesz wygodnie jeść i pić, a także grać w bule i tańczyć. W przeciwieństwie do większości barów, Animal Farm znajduje się na niemieckim podwórku, dlatego hałaśliwe imprezy odbywają się bez ingerencji.


Adres

Horse Guards Blvd, 21 lat

Numer telefonu

+7 (911) 926-44-21

facebook

Fabryka Serów

W tym roku restauracja Cheese Factory, położona przy ulicy Kovensky Lane, należąca do holdingu Arkadego Novikova, również otworzyła taras. Strefa letnia jest godna uwagi ze względu na swoją wielkość (dziedziniec jest przeznaczony dla 150 osób), a także ze względu na swoją konstrukcję: ceglane ściany są ozdobione graffiti, wiklinowe żyrandole zawieszone są na stołach, a donice i klomby są umieszczone wszędzie.


Adres

Kovensky per., 5

Numer telefonu

+7 (812) 207-01-00

novikovgroup

Wöd

Większość dziedzińca przylegającego do Muzeum Nabokova na Bolszaji Morskiej zajmuje letni taras restauracji Teplo, ale kawiarnia-bar WöD ma również niewielką działkę. Instytucja jest interesująca ze względu na swój format, łącząc kawiarnię z obfitymi przekąskami, klasyczną winiarnię i galerię bieżącej grafiki. Na ulicy zespół postawił jeden duży wspólny stół i kilka mniejszych. Okazało się w Berlinie przytulne i proste - idealne, aby wziąć oddech lub poczytać książkę.


Adres

B. Morskaya, 45

Numer telefonu

+ 7 (812) 407-26-17

grafikkabinett.art

Nz. Garaż w trybie współpracy

Osiem kolejnych tarasów na dziedzińcach

Rób imigrację

Adres: św. Powstanie, 24

Numer telefonu: +7 (981) 986-98-26

facebook

„Golitsyn-loft”

Adres: nab. Fontanka, 20

Czas pracy: przez całą dobę

vk

Camorra Pizza e Birra and Utopist Bar

Adres: Kovensky per., 14

Numer telefonu: +7 (812) 905-75-27

vk

instagram

Wydmy

Adres: Ligovsky pr., 50

Czas pracy: od 12:00 do ostatniego gościa

facebook

Garaż w trybie współpracy

Adres: św. Groch, 47

Numer telefonu: +7 (965) 012-22-22

cooperativegarage

Forno Bravo

Adres: św. Lew Tołstoj, 1

Numer telefonu: +7 (812) 929-94-83

dreamteam.fm

Tawny

Adres: nab. Fontanka, 20

Numer telefonu: +7 (969) 709-13-13

instagram

Schanon

Adres: 5. linia V.O., 54

Numer telefonu: +7 (812) 323-26-34

shannon.spb

Nz. Wyprodukowano w Chinach

Ciche ulice

„Atelier Tapas & Bar”

Niewielki, ale nie bez ambicji projekt twórców Grupy Włoskiej ze skomplikowanymi potrawami kuchni śródziemnomorskiej, dobrymi koktajlami i winem na cichej ulicy w centrum Piotrogrodu. Lokalny taras z eleganckimi markizami, girlandami i roślinami sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na relaksującą letnią sjestę.


Adres

Lakhtinskaya St., 8

Numer telefonu

+ 7 (812) 904-08-55

instagram

Hamlet + gniazda

Wyspa spokoju w centrum dzielnicy turystycznej. Taras restauracji Hamlet + Jacks urządzony jest w malowniczym ogrodzie od frontu i oddzielony od już słabo zaludnionego Wołynia Lane siatką pokrytą bluszczem. Idealne miejsce na randki i spokojne rodzinne kolacje. Nawiasem mówiąc, a lokalna kuchnia - autorska, intrygująca skosami w Skandynawii - to otoczenie idealnie pasuje.


Adres

Wołyński per., 2

Numer telefonu

+7 (812) 907-07-35

hamletandjacks

Pasek róż

Oldschoolowy bar przy Solyaniy Lane z widokiem na budynek Akademii Stieglitz, duży wybór piwa i cydrów, mocnego alkoholu i prostych koktajli, a także imponujące i urozmaicone menu (tutaj można zjeść obfite śniadanie i kolację). W lecie możesz usiąść przy jednym ze stolików ustawionych na ulicy, a jeśli nie ma miejsca, na platformie wykonanej z drewnianych palet.


Adres

Sól na., 14

Numer telefonu

+7 (961) 811-68-44

vk

Wyprodukowano w Chinach

Mały przytulny taras z 16 miejscami został również otwarty w restauracji Made in China przy ulicy Bolshaya Morskaya, obok hali wystawowej Rosfoto i rzut kamieniem od Placu Świętego Izaaka. Chodnik na tym odcinku ulicy jest szeroki, nie ma wielu samochodów, więc tutaj możesz wygodnie usiąść z laptopem w ciągu dnia i spędzić czas wieczorem.


Adres

B. Morskaya, 35

Numer telefonu

+7 (812) 905-51-35

madeinchina-spb

„Trapista”

Jedna z najlepszych kolekcji belgijskiego piwa w mieście i solidna kuchnia z naciskiem na owoce morza (w tym roku zespół obiecuje wprowadzić ostrygi do menu). Istnieją jednocześnie dwa tarasy: zwykłe stoły znajdują się przy ulicy Radishchev, wysoko - od Grodno Lane.


Adres

św. Radishcheva, 36

Numer telefonu

+7 (812) 27-99-35

dreamteam.fm

Na zdjęciu: Hamlet + Jacks

Cztery kolejne tarasy uliczne

Dickens

Adres: nab. Fontanka, 108

Numer telefonu: +7 (812) 947-34-77

Dickensrest

Greneta

Adres: św. Radishcheva, 34

Numer telefonu: +7 (981) 732-27-93

grenetabar

„Szampan”

Adres: Dibunovskaya, 18

Czas pracy: 13:00-23:00

vk

Rozmaryn

Adres: Ul.Sytninskaya, 14

Numer telefonu: +7 (965) 774-60-07

rosemary.spb

Na zdjęciu: „chińska litera”

Dachy

„Niebo i wino”

Cafe-bar na dachu rezydencji wspólnoty Palma z przestronnym tarasem zewnętrznym i jednym z najlepszych widoków na dachy miasta i kopułę Izaaka. Witryna od dawna jest znana wszystkim, „Sky and Wine” pojawiła się na stronie zamkniętego Solaris Lab. Nie ma już futurystycznego pawilonu przypominającego sterowiec, został zastąpiony bardziej solidną drewnianą konstrukcją. Ale teraz jest normalne jedzenie (głównie pizza, makaron i przekąski), a co najważniejsze - doskonały wybór win i koktajli.


Adres

na. Pirogova, 18 lat

Numer telefonu

+7 (812) 954-75-73

vk

La vue

Restauracja na najwyższym piętrze hotelu w Sankt Petersburgu na nabrzeżu Pirogovskaya została uruchomiona w 2017 roku. A zeszłego lata otwarto przestronny taras uliczny z oszałamiającym (być może najlepszym w mieście) widokiem na Nevę i wszystkie główne atrakcje. Wnętrze i styl obsługi wydają się nieco przestarzałe, ale kuchnia nie jest zła. Na jedzenie odpowiada utalentowana młoda szefowa kuchni Nikita Sechin.


Adres

Pirogovskaya nab., 5/2

Numer telefonu

+7 (812) 633-06-46

la-vue

„Makaron”

Jeden z najlepszych tarasów po stronie piotrogrodzkiej namioty, hamaki, leżaki, różne zieleni, a nawet prysznic dla plażowiczów. Z dachu roztacza się wspaniały widok na katedrę księcia Włodzimierza i stadion Pietrowski. W cieplejszych miesiącach „Macaronniki” otwierają letnią kuchnię ze sprzętem do grillowania, aw weekendy organizują relaksujące imprezy.


Adres

ave. Dobrolyubova, 16 lat

Numer telefonu

+7 (812) 677-60-88

makaronniki

„Chińska litera”

Duża i piękna chińska restauracja Alexander Rappoport, która zajmuje dwa piętra, a także ma malowniczy taras-park na dachu z widokiem na zabytkowe centrum. Chińskie jedzenie jest z jednej strony dość autentyczne, az drugiej ma niewiele wspólnego ze zwykłą ofertą chińskich restauracji: używają dużo warzyw, łagodnych przypraw, ograniczają ilość sosu, a obróbka cieplna produktów jest zminimalizowana.


Adres

nab. Rzeka Moika, 7

Numer telefonu

+7 (921) 907-07-10

rappoport

„Wino i woda”

Idealny na pochmurne i deszczowe dni. Restauracja na dachu hotelu Indigo przy ulicy Czajkowskiego ma duży szklany baldachim i stoły ogrodowe. Kuchnia jest mieszanką międzynarodowych i rosyjskich hitów w czytaniu autora (od barszczu do tom-yamy), lista win zawiera około 100 pozycji, asortyment marek wodnych jest również imponujący.


Adres

św. Czajkowski, 17 lat

Numer telefonu

+7 (812) 242-77-68

vinovoda

Na zdjęciu: La Vue

Cztery kolejne tarasy dachowe

Blokuj

Adres: Ulica Potiomkinska, 4

Numer telefonu: +7 (812) 415-40-40

blok.restaurant

Terrassa

Adres: Kazańskaya, 3

Numer telefonu: +7 (812) 640-16-16

ginza

Nevesomos't

Adres: Big Avenue P.S., 37

Numer telefonu: +7 (812) 332-46-64

nevesomostbar

„Młodzież”

Adres: św. Savushkina, 21 lat

Numer telefonu: +7 (812) 640-16-16

ginza

Bar Botanique

Adres: Nabrzeże rzeki Karpówki, 5 / P

Numer telefonu: +7 (981) 733-45-34

vk

Na zdjęciu: Il Lago dei Cigni

Parki

Nowa Holandia

Od czasu otwarcia budynku Bottle można znaleźć jedzenie w New Holland na każdy gust: ma własną pizzerię, bar sushi, gruzińską kawiarnię, izraelski bar przekąskowy, a nawet własną szklankę. Możesz zjeść coś na zacienionym dziedzińcu z palmami lub możesz zabrać ze sobą jedzenie i usiąść na trawniku. Na szczególną uwagę zasługuje restauracja Kuznya House z przestronną werandą z drzewami pomarańczowymi w wannie i najlepszym widokiem na park.


Adres

nab. Kanał Admiralicji, 2

Czas pracy

12:00-23:00

newhollandsp

„Więcej kawy”

Jedna z najlepiej zaprojektowanych kawiarni w mieście znajduje się w starożytnej grocie w Alexander Park. Każdego dnia przygotowuje się około 10 odmian kawy, a także oferują proste przekąski i domowe ciasta. Przed wejściem na lato wystaw słodkie kolorowe krzesła i proste drewniane stoły.


Adres

Alexander Park, 5

Czas pracy

10:00-23:00

vk

Il lago dei cigni

Droga włoska restauracja z wzorową kuchnią i obsługą w cichym zakątku Victory Park na wyspie Krestovsky. Latem na dachu znajduje się taras z widokiem na jezioro Swan i drewniany grill.


Adres

Krestovsky pr., 21, lit. B.

Numer telefonu

+7 (812) 602-07-07

illago

„Coffee House”

W lecie prywatne tarasy otwierają się w obiektach w ogrodzie letnim. Nasz wybór to „Coffee House” zlokalizowany na skarpie Fontanka, zaprojektowany przez Rossi. We wnętrzu - przyjemne dla oka zabytkowe przedmioty, takie jak zabytkowy odbiornik i zabytkowy kredens. Menu obejmuje ciasta, desery oraz duży wybór kawy i herbaty.


Adres

Letni ogród

Numer telefonu

+7 (812) 911-46-48

vk

„Hill”

Jako bonus dla fanów retro warto wspomnieć Gorkę w Tauride Garden - instytucji stylistycznie związanej z latarnią morską Mayak i kawiarnią Snezhinka. Przez lata przybywają tu głównie stali klienci, ale można także spotkać zagranicznych turystów, którzy chętnie reklamują lokalne kebaby i kebaby na TripAdvisor. W lecie zakład dysponuje tarasem z baldachimem.


Adres

Tauride Garden (Kirochnaya St., 50)

Czas pracy

11:00-22:00


Zdjęcia: okładka, 5 - „Chinese Certificate”, 1 - „Cheese Factory”, 2 - Co-op Garage, 3 - Made in China, 4 - Hamlet + Jacks, 6 - La Vue, 7 - Il Lago dei Cigni

Obejrzyj wideo: Jak urzadzic balkon na lato? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”
Wywiad

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”

Jesienią ubiegłego roku w Irkucku powstało Centrum Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości. W przeciwieństwie do większości struktur o tej orientacji, ustanowionych przez władze regionalne i miejskie w całym kraju i działających w oparciu o fundusze budżetowe, CRPP w Irkucku jest niezależną organizacją non-profit, która współpracuje zarówno z administracją miasta, jak i innymi ośrodkami i funduszami wsparcia biznesu.
Czytaj Więcej
„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy
Wywiad

„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy

W ostatnich latach budżet Moskwy wcale nie rósł - wpływają na to nowe zasady płatności podatków dla spółek naftowych, które teraz trafiają nie tylko do stolicy. Moskwa stara się znaleźć brakujące pieniądze od lokalnych przedsiębiorców: wprowadza opłaty handlowe, weryfikuje umowy najmu lokali i sprzedaje aktywa niezwiązane z podstawową działalnością.
Czytaj Więcej
Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”
Wywiad

Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”

Nakhodka, sierpień 2015 r. Wszyscy świętują Dzień Miasta, na którym przyjechali uczestnicy międzynarodowego festiwalu muzycznego V-ROX. Wśród nich jest grupa SvoboDA z Władywostoku. Jej lider, 24-letni Maxim Anisimov, pali blisko sceny i podpisuje autografy dla nastolatków. Pisze muzykę i teksty dla grupy, nadal pracuje jako specjalista w dziale spraw młodzieży i jest sceptyczny wobec swojej edukacji jako ekonomisty.
Czytaj Więcej
Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”
Wywiad

Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”

Evgeny Dyomin jest tym samym dyrektorem SPLAT, który od 15 lat pisze listy o życiu do nabywców past do zębów. Obecnie pracuje dla niego 700 osób, a pasty z wiadomościami są sprzedawane w trzech tuzinach krajów. Upadek rubla zmusił firmę do ponownego rozważenia kosztów i zwrócenia większej uwagi na rynki zagraniczne, na których produkt z Rosji stał się bardziej atrakcyjny po cenie.
Czytaj Więcej