Przewodnik

Nie tylko kolacje: jak działa festiwal Gourmet Days

Od 1 czerwca do 16 czerwca w Petersburgu festiwal gastronomiczny St. Petersburgskie Dni Smakoszy. W tym roku jego program jest większy niż kiedykolwiek, oprócz głównego - autorskich kolacji z udziałem znanych zagranicznych szefów kuchni - obejmuje program edukacyjny i biznesowy, warsztaty, menu festiwalowe w restauracjach miejskich, a nawet wycieczki po restauracjach.

Życie wokół mówi Ci, jak działają Dni Smakoszy i na jakie wydarzenia festiwalowe powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

SMS

Sasha Iordanov

Zagraniczni szefowie kuchni

Główne zadanie festiwalu, dla którego trzy lata temu zgromadziły się duże restauracje i entuzjaści gastronomii, jest proste - sprowadzić wybitnych zagranicznych szefów kuchni do Petersburga, zapoznać mieszkańców z ich kuchnią, a jednocześnie nawiązać stosunki międzynarodowe. Dlatego wszystkie specjalne kolacje, które odbędą się w dniach 12–14 czerwca w 12 miejskich restauracjach, zostaną ugotowane na cztery ręce: zaproszonego szefa kuchni pomoże jego lokalny kolega. Tutaj nie ma losowych nazw. Wszystkim szefom kuchni, którzy przyjechali na festiwal, udało się już zdobyć uznanie w swoich krajach lub otrzymać ważne nagrody, ale wybraliśmy sześciu najważniejszych uczestników.


Josh Angus

W ramach festiwalu londyńska restauracja Hide, której właścicielem jest biznesmen Jewgienij Chiczwarkin, po raz pierwszy przyjeżdża do Petersburga i otrzymała swoją pierwszą gwiazdkę Michelin w zeszłym roku. Projekt został zaprezentowany przez szefa kuchni Josha Angusa, którego kariera rozpoczęła się w gwiazdorskiej restauracji Le Manoir Aux Quat'Saisons i L'Autre Pied, a także obejmowała obsługę z ambasadorem USA w Hongkongu, a nawet pracę dla Belazu, największej brytyjskiej firmy spożywczej.


Kiedy

12 czerwca 18: 00–23: 00

Gdzie

The Repa (Theatre Square, 18/10)

GOURMETDAYS

Ton Thitid

To nie pierwszy raz tajski szef kuchni Ton Thitid, twórca Le Du, zajmujący 14 miejsce w 50 najlepszych restauracjach w Azji, przybył do Rosji. Już kilkakrotnie organizował specjalne kolacje w Moskwie i Sankt Petersburgu, a nawet pomagał w rozwoju menu moskiewskiej restauracji Moregrill. Do głównych zainteresowań szefa kuchni należą tradycyjne produkty z różnych regionów Tajlandii, sosy przywrócone według historycznych receptur, a jednocześnie najbardziej zaawansowane techniki kulinarne.


Kiedy

12 czerwca 18: 00–23: 00

Gdzie

Brzoza (Kirochnaya St., 3)

GOURMETDAYS

Jordi Navarra

Ścieżka Filipino Jordi Navarre do kuchni była trudna: zanim został kucharzem, próbował siebie jako muzyk i biznesmen, aw pewnym momencie zajął się technologicznym wyposażeniem restauracji, otrzymał dyplom zarządzania restauracją i wyjechał na kilka lat do Wielkiej Brytanii, gdzie w tym pracował w Fat Duck pod kierunkiem Hestona Blumenthal. Po powrocie do Manili Navarra otworzyła restaurację Toyo Eatery (szybko w rankingu 50 najlepszych restauracji w Azji), w której, nie zaniedbując najnowszych technik kulinarnych, przygotowuje jedzenie bardzo zrozumiałe dla miejscowej ludności, oparte na tradycyjnych Filipińskich przepisach.


Kiedy

14 czerwca 19:30 - 22:00

Gdzie

Pan Bo (Manezhniy per., 2)

GOURMETDAYS

Oscar Calleja

Twórca restauracji Annua w hiszpańskim nadmorskim mieście San Vicente de la Barquera okazał się profesjonalną kuchnią w wieku 13 lat, a pragnienie zostania kucharzem nawet we wczesnym dzieciństwie w Meksyku, gdzie mieszkała jego rodzina przed przeprowadzką do Hiszpanii. Udało mu się pracować pod okiem kilku szanowanych szefów kuchni, w wieku 20 lat sam Caleja założył hiszpańską restaurację w Paryżu, aw 2008 roku ostatecznie otworzył swój własny projekt, w którym postanowił pracować na styku tradycji kuchni meksykańskiej, hiszpańskiej i azjatyckiej. Dla Annuy szef kuchni otrzymał nagrodę „Objawienie Hiszpanii” od Madrid Fusion, a następnie - dwie gwiazdki przewodnika Michelin.


Kiedy

12 czerwca 18: 00–23: 00

Gdzie

„Poddasze” (ul. Pochtamtskaya, 3)

GOURMETDAYS

Douglas McMaster

W 2014 r. Brytyjczyk Douglas McMaster otworzył Silo, pierwszą restaurację zero odpadów w Anglii, w nadmorskim kurorcie Brighton na południu Londynu. Ci, którzy sceptycznie podchodzą do odpowiedzialnej konsumpcji, mogą tylko wzruszyć ramionami: w Silo McMaster zdołał wziąć pod uwagę prawie wszystko. Przede wszystkim produkty - pochodzą wyłącznie od lokalnych rolników. W menu, aby zmniejszyć straty i zapewnić świeżość, jest mniej niż dziesięć potraw. Po drugie, technologie odpowiadają podejściu ekologicznemu: energooszczędne wnętrze przyjazne dla środowiska, przybory wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, odrzucanie rachunków papierowych (są one wysyłane do zwiedzających drogą elektroniczną) oraz obecność specjalnej maszyny do kompostowania, która zapewnia wszystko, czego nie można uruchomić .


Kiedy

13 czerwca, 18:00 - 23:00

Gdzie

Żniwa

(ave. Dobrolyubova, 11)

GOURMETDAYS

Atsushi Tanaka

Wielokulturowość i kreatywne, niemal artystyczne podejście to główne wyznania Atsushi Tanaka, Japończyka, który postanowił opuścić swoją ojczyznę i przenieść się do Europy, aby rozpocząć karierę szefa kuchni, gdzie studiował kuchnię hiszpańską, francuską, belgijską i skandynawską, pracował z Kike Dacostą i Sergio Hermanem, odbył staż w Geranium i frantzen i wreszcie otworzyli własną restaurację AT w Paryżu. Tanaka w żaden sposób nie scharakteryzuje ani nie sklasyfikuje swojego gotowania: jego zdaniem fakt, że urodził się w Japonii, wcale nie czyni go japońskim szefem kuchni. Jednocześnie nie można nie przyznać: Tanaka przyjął to, co najlepsze w kuchni japońskiej - są to japońskie smaki, praca z kolorem i kompozycją oraz uważne podejście do szczegółów.


Kiedy

13 czerwca, 18: 30-23: 00

Gdzie

Hamlet + Jacks (Volyn Lane, 2)

GOURMETDAYS

Na zdjęciu: Dom Kuźny

Menu festiwalowe

Tegoroczną innowacją podczas Gourmet Days było pojawienie się menu festiwalowego w jednej cenie 1500 rubli, które do 16 czerwca oferują ponad 50 restauracji w mieście. Nie można wypróbować ich wszystkich w tym czasie, ponieważ wybraliśmy pięć, które według Life wokół są warte uwagi przede wszystkim.


Duet

Pierwszy projekt Dmitrija Blinowa i Renata Malikova, od którego rozpoczęła się pod wieloma względami rewolucja gastronomiczna w Petersburgu, dosłownie przeżył nowe narodziny. Duo radykalnie zaktualizował wnętrze - przyniósł nowe meble z Bośni, hiszpańskie potrawy i nowe oświetlenie. Ale co najważniejsze, menu zostało ponad w połowie zaktualizowane, pozostawiając tylko najpopularniejsze potrawy. Zestaw festiwalowy to doskonała okazja do oceny wyników pracy.


Numer telefonu

+7 (812) 994-54-43

Gdzie

Kirochnaya St., 8A

Duobar

Vilnis

Jeszcze bardziej dramatyczne zmiany nastąpiły w restauracji V po stronie Piotrogrodu, która została otwarta pod koniec stycznia. Następnie kuchnią projektu kierował litewski szef kuchni Robert Lukianskis (Gintaras, Czarnogóra). Cztery miesiące później zespół zmienił uniwersalny format europejski na autorski i krajowy. Nazwa restauracji została zmieniona na Vilnis, a teraz główny nacisk kładziony jest na tradycyjne dania litewskie. W zestawie do degustacji - zimny barszcz litewski, sałatka z wątróbką z dorsza bałtyckiego, zestaw past hodowlanych i zeppelinów z mięsem.


telefon

+7 (812) 930-30-33

Gdzie

św. Lenin, 18 lat

VILNIS

Percorso

Festiwal jest doskonałą okazją do odwiedzenia jednej z najpiękniejszych (ale prawdziwych, najdroższych) włoskich restauracji w Petersburgu. Szef kuchni Percorso Valerio Andrisani umiejętnie balansuje na styku tradycyjnych rodzinnych przepisów i modnych technik eksperymentalnych. Menu zestawu dobrze odzwierciedla jego pomysły. Zawiera crudo dorado z pomidorami i natką pietruszki, tagliolini z tuszem mątwy, krab kamczacki i pomarańczę, a także chrupiącą tubkę ze śmietaną ricotta i pistacjami.


telefon

+7 (812) 339-80-44

Gdzie

Ascension Ave., 1

Percorso

Skrzela

Przez prawie rok od otwarcia japońska kawiarnia Gills stała się jednym z najlepszych japońskich zakładów w mieście. Formalnie jest to kawiarnia, ale zarówno pod względem żywności (eksperymentalna i niecodzienna), jak i pod względem obsługi miejsce to może z łatwością konkurować z najbardziej modnymi restauracjami. Menu zestawu zawiera kilka rodzajów autorskiego sushi, pastrami z kaczki, tuńczyka z truflami i ganache z herbatą matcha i marynowanymi truskawkami.


telefon

+7 (812) 907-36-11

Gdzie

Kazańskaya, 8-10

Gillscafe

Dom Kuźny

Należy zwrócić uwagę na restaurację Kuznya, która również aktywnie poprawia i demokratyzuje w ciągu ostatniego roku. Ostatnim akordem tego procesu było niedawne otwarcie w restauracji własnej kawiarni z wygodnymi i niedrogimi potrawami Glen Ballis i Ruslan Zakirov. Zestaw do degustacji jest solidny i obfity: sashimi z tuńczyka, brokuły z węgla drzewnego z daktylami i sosem, flądra z grilla, a także sernik brzoskwiniowy z niesplikiem i jogurtem greckim.


telefon

+7(911) 921-16-69

Gdzie

nab. Kanał Admiralicji, 2A

NEWHOLLAND

Co jeszcze


Wycieczki po restauracji

Kolejną wielką innowacją festiwalu jest pojawienie się w programie wycieczek po restauracji. Uczestnicy jednego wieczoru będą mogli odwiedzić kilka tematycznie bliskich instytucji. 12 czerwca planowana jest wycieczka po obecnych azjatyckich restauracjach, 13 - w instytucjach z nowoczesną kuchnią petersburską, a 14 - w restauracjach przy ulicy Rubinstein.

Warsztaty

W dniach 12 i 13 czerwca w hotelu Angleterre odbędą się warsztaty poświęcone profesjonalistom z restauracji. Wykłady i kursy mistrzowskie będą prowadzone przez rosyjskich i zagranicznych szefów kuchni, przedstawicieli biznesu i dziennikarzy gastronomicznych.

Nowe nazwy

Festiwal zakończy się imprezą prezentacyjną na dużą skalę w restauracji Grebeshki na terenie dawnych warsztatów fabryki broni Arsenał. Grupa „Medzhikul” zagra tutaj koncert, ale nie warto tu iść: jedno pop-up bistro pojawi się w kosmosie pewnego wieczoru, w którym będą gotować młodzi obiecujący szefowie kuchni Aleksiej Alekseev (Nordic), Victor Gusev („Dreamers”) , Victoria Mosina (Grün), Dmitry Kullenen (Gills), Evgeny Kozubov (Hunt), Innocent Regents (Department 57), Maria Dementieva (Ezo Izakaya), Nikita Lopatin (Jungle), Pavel Bogryanov (Grebeshki) i Ruslan Babadjanov (Made in Chiny).


Zdjęcia: okładka, 1, 3 - Gourmet Days, 2 - Victor Yuliev

Obejrzyj wideo: Sałatka na kolacje i nie tylko. (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”
Wywiad

Ilya Artemyev: „Nie jesteśmy urzędnikami, ale wiemy, jak z nimi współpracować”

Jesienią ubiegłego roku w Irkucku powstało Centrum Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości. W przeciwieństwie do większości struktur o tej orientacji, ustanowionych przez władze regionalne i miejskie w całym kraju i działających w oparciu o fundusze budżetowe, CRPP w Irkucku jest niezależną organizacją non-profit, która współpracuje zarówno z administracją miasta, jak i innymi ośrodkami i funduszami wsparcia biznesu.
Czytaj Więcej
„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy
Wywiad

„Moskwa jest niebezpieczna, aby pozostać miastem bez przemysłu”: Maxim Reshetnikov - o gospodarce stolicy

W ostatnich latach budżet Moskwy wcale nie rósł - wpływają na to nowe zasady płatności podatków dla spółek naftowych, które teraz trafiają nie tylko do stolicy. Moskwa stara się znaleźć brakujące pieniądze od lokalnych przedsiębiorców: wprowadza opłaty handlowe, weryfikuje umowy najmu lokali i sprzedaje aktywa niezwiązane z podstawową działalnością.
Czytaj Więcej
Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”
Wywiad

Finalista serialu „Piosenki” w TNT Maxim Freedom: „Masz czołg, a teraz musisz nim zarządzać”

Nakhodka, sierpień 2015 r. Wszyscy świętują Dzień Miasta, na którym przyjechali uczestnicy międzynarodowego festiwalu muzycznego V-ROX. Wśród nich jest grupa SvoboDA z Władywostoku. Jej lider, 24-letni Maxim Anisimov, pali blisko sceny i podpisuje autografy dla nastolatków. Pisze muzykę i teksty dla grupy, nadal pracuje jako specjalista w dziale spraw młodzieży i jest sceptyczny wobec swojej edukacji jako ekonomisty.
Czytaj Więcej
Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”
Wywiad

Eugene Dyomin, SPLAT: „Ważne jest, aby pamiętać znaczenie tego, co robisz”

Evgeny Dyomin jest tym samym dyrektorem SPLAT, który od 15 lat pisze listy o życiu do nabywców past do zębów. Obecnie pracuje dla niego 700 osób, a pasty z wiadomościami są sprzedawane w trzech tuzinach krajów. Upadek rubla zmusił firmę do ponownego rozważenia kosztów i zwrócenia większej uwagi na rynki zagraniczne, na których produkt z Rosji stał się bardziej atrakcyjny po cenie.
Czytaj Więcej