Przewodnik

Lato w mieście: dziesięć niższych werand dla różnych firm

W trakcie wszechobecnego otwarcia letnich werand Życie z Niżnego Nowogrodu wraz z autorem bloga o jedzeniu Niżnynowgołod przypomnieli sobie najbardziej różnorodne letnie miejsca w mieście i ich cechy.

Negroni

Adres: st. Gruziński, 30

Czas pracy: Sun - czw. 12: 00-00: 00

Pt., Sob., 12: 00-01: 00

Weranda baru koktajlowego wygląda jak letnia włoska kawiarnia. Fotele i stoły są ustawione na szerokim, niezbyt ruchliwym chodniku, a pod dużym parasolem można podziwiać architekturę Teatru Komediowego, a także zrobić zdjęcie na tle ściany pokrytej żywą zielenią. Idealny zarówno na randki, jak i beztroskie spotkania towarzyskie. To miejsce nie jest najcichsze, ale bardzo klimatyczne.

MUKKA

Adres: św. Osharskaya, 36 B.

Czas pracy: Pon - czw., niedz., 11: 00-00: 00

Pt., Sob., 11: 00-01: 00

Na skrzyżowaniu ulic Volodarsky i Osharskaya, oprócz głównej grupy barów i restauracji w mieście, znajduje się włoska restauracja MUKKA, która jest szczególnie przyjemna podczas spędzania czasu letniego. Oprócz lądowania na dość przestronnym wysokim tarasie na dziedzińcu okna pierwszego piętra otwierają się w ciepłe dni na ulicę - a cała fasada restauracji zmienia się w coś w rodzaju letniej werandy. Pięć stolików stoi w otworach okien, a nawet ci, którzy siedzą w środku, jedzą na świeżym powietrzu.

Dodici Wino i kuchnia

Adres: św. Boże Narodzenie, 26

Czas pracy: codziennie, 11: 00-00: 00

Problem werandy w restauracji Dodici został rozwiązany w prosty i arystokratyczny sposób: stoły i wiele elementów dekoracyjnych wykonano w czterech łukowych otworach. Wyrafinowanie atmosfery zewnętrznej podkreśla również fakt, że potrawy podawane są przez kelnerów w białych rękawiczkach oraz wyjątkowo estetyczna porcja. W zwykle głośny dzień Bożego Narodzenia jest to idealna opcja na spokojny lunch i pierwszą randkę.

Jarmułka

Adres: św. Boże Narodzenie, 45 lat

Czas pracy: Niedz - śr., 12: 00-00: 00

Czw., Sob., 12: 00-02: 00

Letnie patio restauracji Tyubeteyka z powodzeniem oddaje smak Uzbekistanu. Siedzenia tutaj znajdują się „pod platanem”, którego rolę w tym przypadku odgrywa rozległy klon. Cichy dziedziniec kontrastuje z hałasem ulicy restauracyjnej samego miasta. Jest dużo kwiatów i zieleni, półki z dojrzałymi i jasnymi warzywami, półkoliste sofy z wieloma jasnymi poduszkami. Koroną wschodniej werandy jest duża fontanna pośrodku.

Yula

Adres: św. 9 października

Czas pracy: Pon - czw., niedz., 12: 00-22: 00

Pt., Sob., 12: 00-00: 00

Weranda neapolitańskiej pizzerii w stylu minimalizmu artystycznego jest arystokratycznie prosta: wyraźne linie listew z ławami z metalowymi stołami i mozaikowymi marmurowymi blatami pod dużymi parasolami. Ławki i stoły są oddzielone od linii tramwajowej otwartym płotem i pozwalają obserwować aktywny przepływ ludzi, samochodów i tramwajów, bez rozpraszania się podczas lunchu.

Instytucja nazywa to miejsce dziedzińcem sztuki, regularnie organizując imprezy z zestawami winylowych DJ-ów i niedrogimi koktajlami.

Szef kuchni

Adres: św. Piskunova, 24

Czas pracy: Pon - czw., niedz., 10: 00-23: 00

Pt., Sob., 10: 00-00: 00

Dyskretny styl kawiarni-baru na Piskunovie to wiklinowe krzesła i drewniane blaty na tle absolutnie skandynawskiej fasady. Widoczna bliskość torów drogowych i tramwajowych nie przeszkadza pracownikom wielu biur i studentom pobliskich uczelni wyższych, którzy wpadają na biznesowy lunch. Hasło instytucji: „W ciągu dnia - kawiarnia, wieczorem - bar” - zmienia funkcjonalność platformy ulicznej, zamieniając ją w cichą strefę podczas imprez, gdzie można wyjść na czat, odetchnąć i zmienić scenerię.

MOLOKO LETO

Adres: Centrum handlowe „Schody”, 4. piętro, ul. Bolshaya Pokrovskaya, 52

Czas pracy: Pon - niedz., 12: 00-02: 00

MOLOKO prawie na samym końcu Pokrovki jest właścicielem jednego z niewielu tarasów na dużych wysokościach w mieście. Oferuje ciekawy widok na główną ulicę miasta, dzięki czemu można oglądać pędzący Niżny Nowogród i turystów. Ceny tutaj za taką lokalizację są dość przystępne, co powoduje pokusę siedzenia do zachodu słońca i nigdzie się nie spieszy. Co ciekawe, weranda jest prawie niewidoczna dla samej Pokrovki, i może stać się twoim tajnym miejscem do obserwowania pośpiechu pieszych.

BUTCH I HOLENDERSKI

Adres: Nabrzeże Niżniewołżskaja, 21

Czas pracy: Pon - czw., niedz., 12: 00-02: 00

Przestronna weranda baru z grillem znajduje się z boku panoramy rzeki, tuż przy nowym nasypie. Oczywiście głównym atutem jest widok słynnej Strelki i zachodów słońca z letniego tarasu restauracji. A bar aktywnie korzysta z tego, organizując dużą imprezę „Sunset party” do białego rana.

Położenie werandy na wybrzeżu jest naprawdę wyjątkowe, więc przynajmniej raz warto zajrzeć tutaj na kolację lub inną imprezę o „zachodzie słońca”.

FREAKADELY

Adres: św. Alekseevskaya, 13d

Czas pracy: Pon - czw., 12: 00-22: 00

Pt - niedz., 12: 00-02: 00

Nowa niezwykła weranda FREAKADELY na Alekseevskaya to jednocześnie śmiałość i wygoda. Proste meble, otoczone żywymi dziełami graffiti w Niżnym, metalu, drewna, cegły. Daje poczucie zanurzenia w kulturze ulicznej, zachowując jednocześnie pewną „stoczniową” estetykę z maksymalnym komfortem sadzenia.

Pomimo faktu, że weranda w instytucji pojawiła się niedawno, w weekend nie ma już zatłoczonych miejsc. W ciągu miesiąca pracy odbyło się tutaj kilka modnych imprez nie klubowych, a organizatorzy nie zatrzymają się przynajmniej do października.

Rynek żywności „Kombajn”

Adres: św. Bolshaya Pokrovskaya, 2

Czas pracy: Pon - czw., niedz., 12: 00-22: 00

Pt., Sob., 12: 00-00: 00

Nieformalna przestrzeń Pokrovki łączy werandę i przejście przez trzy instytucje o różnej kulturze i kuchni. Chiński makaron „May Wei”, burger „BUTCHER” i gruzińska kawiarnia „George” tworzą uproszczony odpowiednik metropolitalnych rynków żywności, umożliwiając pozostawanie z jedzeniem zakupionym w jednym z lokali, w dowolnej części minimalistycznej werandy miejskiej z wąskimi stojakami i wysokimi krzesłami.

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day
Ciekawe

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day

Pięć namiotów kinowych zostanie otwartych w Moskwie przy ulicy Twerskiej w Dniu Miasta, pokazując rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie. O tym poinformowała służba prasowa komitetu organizacyjnego cyklu miejskich wydarzeń ulicznych „Pory roku w Moskwie”, informuje TASS. „Moskale i goście stolicy będą mogli oglądać około 100 godzin kina, w tym rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie, a także rozmawiać z ulubionymi filmowcami, aktorami i filmowcami.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Igor i Natalia kupili mieszkanie w domu na Begovaya na etapie budowy w 2011 roku: podobał im się bezpłatny układ, panoramiczne okna, widoki i dogodna lokalizacja w obrębie Trzeciego Pierścienia. Gospodarze bardzo lubią słońce i plażową estetykę. Po ślubie na Bali postanowili nadać swojemu domowi słoneczny nastrój.
Czytaj Więcej
Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany
Ciekawe

Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany

Roczny przewodnik po 100 najlepszych restauracjach stolicy Spoon 2016 został opublikowany w Moskwie. Przedstawiciele opowiedzieli o tym Life. Ocena łyżki 2016 nosi nazwę „Rosyjski Michelin”. „Gromadzi przede wszystkim miejsca premium. Ta ocena dotyczy nie tylko gastronomii, ale także określonego stylu życia” - wyjaśniają przedstawiciele Spoon 2016 wokół Life.
Czytaj Więcej
Plany weekendowe: 4-6 października
Ciekawe

Plany weekendowe: 4-6 października

4 października, piątek, 5 października, sobota, 6 października, niedziela, piątek, 4 października, 11:00 „0 Performance - Skromny urok kryzysu” Ostatni dzień wystawy. Projekt poświęcony jest wydajności, a nazwa opiera się na grze słów, opartej na podwójnym znaczeniu pojęcia „wydajności”, co można interpretować jako termin ekonomiczny „wydajność”.
Czytaj Więcej