Przewodnik

400 Tatarów: Gdzie iść na Moskiewski Tydzień Restauracyjny

Coroczny festiwal restauracyjny Moskiewski Tydzień Restauracji ponownie odbywa się w Moskwie, a tym razem tarty stały się głównym daniem. Od 1 do 14 lipca w 100 metropolitalnych restauracjach można spróbować różnych odmian tatarskich ryb, owoców morza, warzyw i owoców. Ponadto, tatar w każdej restauracji serwowany jest na wesołym stole, czyli małe przekąski, które są komplementem szefa kuchni. Tradycyjnie mówimy najpierw, gdzie iść.

Tokyo Sushi

Adres: św. Bolshaya Nikitskaya, 22/2

facebook

Japońska restauracja na Bolszaji Nikitskiej przygotowała na festiwal trzy tarty: tatar pomidorowy z truskawkami i strachatellą, bardzo azjatycki tatar z tuńczyka z szpinakiem i shiso oraz tatar z przegrzebka z mango. Jako komplement przynoszą tatar z okonia morskiego.

Sachalin

Adres: św. Smoleńska, 8

facebook

Jeśli Twoja znajomość jednego z głównych odkryć minionego roku jeszcze się nie odbyła, to festiwal MRW jest doskonałą okazją. W menu Tatarów z Sachalinu znajdują się tatar z polędwicy reniferowej z parmezanem, kalarepą i tatarem z krewetek północnych, tatar z grzybów białych z marynatami i tatar z grzybów tajgi z chrupiącym chlebem Borodino. Amuse-bouche: chrupnięcie z paprociami i białymi piersiami.

„Dom Kultur”

Adres: św. Sretenka, 25

facebook

Nie tak dawno temu Elena Savchuk, jedna z głównych kobiet-szefek kuchni i mistrzyni warzyw, przyjechała do kuchni do „Domu Kultur”, więc menu festiwalowe w „Domu” okazało się niezwykle interesujące. Tu tatar z ogórka z jogurtem migdałowym, melon z zimnym bulionem kokosowym, marchewka z ponzu i awokado, kamień z arbuza z serem nerkowcowym. Ceny kamienia nazębnego są jednymi z najprzyjemniejszych: od 280 do 320 rubli za danie.

„Wermuterium”

Adres: Bolszaja Putinkowski linia., 5

facebook

Wermut i tatar to dobre połączenie. Szef kuchni restauracji Carlo Grecu wymyślił na festiwal pięć tart, które pasują do amuse-bouche: jako komplement przynoszą focaccia z krabem i awokado. Menu festiwalowe obejmuje tatar wołowy z kawiorem z siei, tuńczyka z guacamole, rybę północną z krewetkami tygrysimi i mango, przegrzebki i białe winogrona, a także wiśnie i truskawki z sorbetem. Średni koszt naczynia wynosi około 400 rubli.

„Wspólnicy”

Adres: św. Zatsepa, 26, s. 1

facebook

Nowa winiarnia „Accomplices” została otwarta niedawno, ale natychmiast stała się członkiem MRW, dzięki czemu można zapoznać się z barem w menu festiwalu. Tuńczyk z tuńczyka jest przygotowywany z moreli, łososia i wołowiny z marynowanym ogórkiem. Bar ma duży wybór win, a tatar to dosłownie idealne połączenie.

„Witajcie ludzie”

Adres: św. Lesnaya, 20

facebook

Bistro szefa kuchni „Hello People” w „Depot” zasłynęło przede wszystkim ze śniadań, dzięki czemu można zapoznać się z głównym menu restauracji z menu tatarskim. Na festiwal przygotowano trzy tarty: wołowinę, tuńczyka i świeże jagody. Zwróć uwagę na to drugie - świetna opcja na letni deser.

Wytnij

Adres: św. Bolshaya Nikitskaya, 14/2

facebook

Prawdopodobnie jedno z największych menu festiwalowych można znaleźć w restauracji Cut. Tutaj przygotowano sześć tatarów dla MRW: dwie wołowiny, tatar z krewetek z awokado, okoń morski z sorbetem cytrynowym, tatar warzywny z raclette i słodkie mango, tarta i truskawka. Średnia cena dania wynosi 500 rubli.

Mątwy

Adres: Bolshoi Kozikhinsky per., 17

św. Pietrowka, 12 lat

św. Leśna, 5

facebook

Cutfish Aleksandra Oganezova ma również menu festiwalowe, takie samo dla wszystkich trzech restauracji. W azjatyckim bistro tatar z tuńczyka jest wytwarzany z tuńczyka blufin z awokado, łososiem, z trufli z truflami, z hamachi i z wołowego wagu z truflami. Cena kamienia nazębnego wynosi od 550 do 1 800 rubli.

Wgląd

Adres: 2nd Krasnogvardeisky pr-d, 21, s. 2

facebook

Restauracja Insight serwuje Tatary z widokiem na miasto. Na festiwal przygotowywany jest tatar wołowy i kurkowy, z łososia z sezamem, z krewetek ze szparagami, a na deser z rabarbaru z truskawkami i musem serowym. Tatar z wołowiny kosztuje 1370 rubli.

Tilda

Adres: Sytinsky Dead End, 5

facebook

Gastrobistro Tilda uczestniczy w festiwalu MRW od kilku lat. Tym razem szef kuchni Pavel Kazmin przygotował tatarski przegrzebek z gruszką, tatar z łososia z koprem włoskim i tatar wołowy z fioletowymi chipsami ziemniaczanymi. Weź wszystkie trzy i kieliszek wina musującego!


Zdjęcia: cover, 8 - Cutfish, 1 - Tokyo Sushi / Moscow Restaurant Week, 2 - Sakhalin, 3 - House of Cultures, 4 - Vermuterium, 5 - Sidekicks, 6 - Hello People, 7 - Cut , 9 - Insight, 10 - Zdjęcia news - //stock.adobe.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions
Wykonane przeze mnie

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions

Na początku lata agencja reklamowa Voskhod z Jekaterynburga otrzymała siedem nagród na międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes Lions za projekt społeczny „Make Officials Work”. Dla niego doły na drogach zostały zaprojektowane jako portrety urzędników miejskich. Współzałożyciel agencji i dyrektor kreatywny Andrei Gubaidullin opowiedział o historii firmy, jej najbardziej znaczącym sukcesie i planach na przyszłość.
Czytaj Więcej
Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów
Wykonane przeze mnie

Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów

Najpopularniejszym sposobem sprzedaży używanego samochodu jest umieszczenie reklamy na Auto.ru, Avito lub innej tablicy ogłoszeń. W pierwszej połowie 2014 r. W Rosji sprzedano 2,89 mln samochodów. Usługa Carprice działa jako pośrednik między właścicielem samochodu a sprzedawcą. Rozpoczęło się w lipcu, od tego czasu podłączyło do systemu ponad 500 dealerów i osiągnęło obrót w wysokości 1,5 miliona dolarów miesięcznie.
Czytaj Więcej
Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów
Wykonane przeze mnie

Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów

Jacob Karda, jego żona i partnerzy popełnili trzy błędy, tworząc własny projekt - internetowy projektant dżinsów. Najpierw przy wyborze biura projektowego, a potem przy zatrudnianiu programistów. Przedłużyło to uruchomienie projektu o dwa i pół roku i zwiększyło koszty dziesięciokrotnie. Partnerzy popełnili trzeci błąd, już zaczynając: rynek amerykański nie był zainteresowany ich ofertą.
Czytaj Więcej