Przewodnik

„Mimo wszystko to guma - 2”: 26 nowych placówek na Rubinstein Street

Ulica Rubinstein jest nadal główną ulicą restauracyjną nie tylko w Petersburgu, ale także w Rosji.

W 2016 r. Firma Life wokół po raz pierwszy dokładnie ją zbadała i opracowała szczegółowy przewodnik gastronomiczny, opowiadający o wszystkich 53 lokalach od Newskiego Prospektu po Pięć Kątów. Rok później powtórzyliśmy eksperyment i odkryliśmy kolejne 18 nowych miejsc.

W 2018 r. Redaktorzy Life wokół regularnie informowali o nowych odkryciach, a także obserwowali narastającą konfrontację między restauratorami a grupą inicjatywną lokalnych mieszkańców, którzy postanowili poradzić sobie z dominacją placówek gastronomicznych i hałasem. Ta konfrontacja doprowadziła do rozbiórki ulicznych tarasów, głośnych wypowiedzi polityków, masowego zamknięcia projektów, ale na całym świecie nic się nie zmieniło. Na ulicy jest tylko więcej restauracji i barów (teraz jest ich 72).

Life around opracowało przewodnik dla wszystkich nowych placówek (który został otwarty w październiku 2017 r., Kiedy wydaliśmy poprzedni przewodnik), obliczył zamknięte projekty i zebrałem statystyki przez trzy lata.

Hunt

Statystyka ulicy Rubinsteina

ogółem zakładów

w lipcu 2016 r

53

ogółem zakładów

w lipcu 2019 r

72

Zamknięte

przez 3 lata

22

Otwarty

przez 3 lata

45


Nowe kawiarnie, bary i restauracje, które zostały otwarte jesienią 2017 r

„Hedonista”

Bar samoobsługowy na trzecim piętrze domu na skrzyżowaniu Rubinsteina i Newskiego Prospektu z napojami i przekąskami po kosztach (w rzeczywistości wciąż istnieje niewielka marża na alkohol). Hedonistka czasami organizuje imprezy z setami DJ-skimi i inne imprezy specjalne, ale powinieneś się tu wybrać tylko po to, by podziwiać Nevsky Prospekt.


Adres

św. Rubinstein, 1

telefon

+7 (906) 249-07-46

GEDOBAR

Zavist

Pasek sieciowy zajmował pomieszczenia przylegające do biura Aeroflot, a teraz wieczorami przeszkadza przechodniom z nogami kobiet wystającymi zza grubych zasłon.


Adres

św. Rubinstein, 1

telefon

+7 (812) 701-03-88

Zavistbar

Turecki Streetfood

Kawiarnia z tureckim jedzeniem ulicznym na stronie burgera „Mesoet” i podobną koncepcją. Menu zawiera kilka opcji shawarma i hamburgerów, a także falafel i kanapki.


Adres

św. Rubinstein, 2

telefon

11:00-23:00

INSTAGRAM

Moneta Mięsna

Restauracja z solidnym mięsem, która pod koniec ubiegłego roku zmieniła nazwę z zabawnego Mur_mur na spokojniejsze Meat_coin. Zespół pozostał jednak taki sam. Kuchnia prowadzona jest przez dziedzicznego rzeźnika ze Stambułu, Chalyshkan Mehmet. Wraz z nim część zespołu słynnej restauracji Nusr-Et SteakHouse przeprowadziła się do Petersburga, który zasłynął dzięki wyrazistemu szefowi kuchni Nusretowi Gökçe i jego niezwykłemu sposobowi solenia mięsa przez łokieć. Na Rubinsteinie praktykowane są również pokazy, a także przyciągają odwiedzających niezwykłą wizytówką z wbudowanym aparatem do dojrzewania na sucho.


Adres

św. Rubinstein, 4

telefon

+7 (812) 418-28-28

MIĘSO

Szalone sushi

Na początku roku neonowa winiarnia Crazy Wine postanowiła rozwinąć tę koncepcję: oddała część własnego lokalu z osobnym wejściem do baru sushi. Menu jest zwięzłe i obejmuje około 30 pozycji: są to klasyczne i charakterystyczne bułki, sushi i sashimi, a także sałatki i zupy. Wino oferowane jest w połączeniu z potrawami azjatyckimi (Crazy Sushi i Crazy Wine mają wspólną listę win).


Adres

św. Rubinstein, 6/8

telefon

+7 (812) 950-04-74

FACEBOOK

MA

Duża restauracja na parterze konstruktywistycznego domu „Łza socjalizmu” w nietypowym formacie, łącząca kuchnię włoską i gruzińską. Projektem kierują jednocześnie dwaj markowi szefowie kuchni - Marina Naumova i Anton Isakov. We włoskich sekcjach menu można również znaleźć klasyczne przekąski, takie jak buratta z pomidorami, parmigiana i vitello tonato, a także siedem rodzajów makaronów, pizzy i kilka dań głównych. Gruzińską kuchnię reprezentuje pięć rodzajów chaczapuri, chinkali, różnorodność dań na gorące mięso, obowiązkowe kharcho i lobio. Karta barowa zawiera uniwersalny wybór win, a także koktajle - w tym zwroty akcji dla klasyków, takich jak Batumi Negroni na bazie chacha.


Adres

św. Rubinstein, 7

telefon

+7 (812) 340-00-74

INSTAGRAM

Bar z owocami morza La Perla

Bar z owocami morza La Perla

Młodszy brat jednej z najstarszych restauracji rybnych w mieście - La Perla przy ulicy Marata, znanej jako Sailor Silence, od restauratora Igora Meltzera i Tsentrobalt. W Rubinstein główny nacisk kładziony jest na świeże ostrygi, koktajle ostrygowe i zimne przekąski, a owoce morza serwowane są w bardzo przystępnych cenach. Na przykład tuzin ostryg Dalekiego Wschodu będzie kosztować 1200 rubli, a jeśli będziesz śledzić akcje w sieciach społecznościowych - nawet mniej.


Adres

Adres: ul. Rubinstein, 9

telefon

+7 (812) 315-78-31

FACEBOOK

Wygodny bar uliczny

Nowy projekt właścicieli baru Saigon, który początkowo pracował na miejscu zamkniętego baru Tsvetochka, a następnie przeniósł się do bardziej przestronnego pokoju na rogu z Grafsky Lane. Klasyczne koktajle, krótka lista win i mocny alkohol - wszystko, na co właściciele mieli dość wyobraźni.


Adres

św. Rubinstein, 9

telefon

+7 (911) 928-07-29

BOOZYSTREET

„Architekt”

Bar Spikizi od Buddha-Bar i Il lago dei Cigni z minimalistycznym ciemnym wnętrzem i designerskimi koktajlami od barmanów Siergieja Iwaszkiewicza i Romana Rizovatova (Surowce). Napoje oferują 10 oryginalnych przystawek, wybranych na podstawie parowania żywności.


Adres

św. Rubinstein, 13

telefon

+7 (812) 949-13-13

FACEBOOK

Hunt

Duża i elegancka restauracja zespołu twórców Buddha-Bar i Il Lago dei Cigni, otwarta na stronie drogiej chińskiej restauracji Tse Fung. Nowa instytucja nie jest gorsza pod względem skali od swojego poprzednika, ale jej format jest zasadniczo inny: demokratyczny i skoncentrowany na szerokim gronie odbiorców. Kuchnia Hunta obejmuje trzy obszary: bar ze świeżymi owocami morza, bistro z piecem opalanym drewnem (w którym pieczone są ciasta i ciasta) oraz restaurację mięsną. Menu autora nadzoruje jednocześnie dwóch szefów kuchni - Jewgienij Biełozerow i Jewgienij Kozubow.


Adres

św. Rubinstein, 13

telefon

+7 (812) 602-06-06

FACEBOOK

„Dni robocze”

Wino i koktajl bar z prostym wnętrzem i koncepcją. Lista win obejmuje około 30 głównie klasycznych marek, ale jest też coś niezwykłego - koktajle na bazie wina. Na przykład At Pisco z czerwonym winem, pisco, migdałami i czekoladą (450 rubli).


Adres

św. Rubinstein, 14

telefon

+7 (812) 600-79-24

FACEBOOK

Papaja

Papaja

Panazjatycka instytucja z zespołu gastro-baru „Geografia”, uruchomiona na stronie restauracji Kit, która nie działała przez rok. Paraaraa oferuje tradycyjne potrawy z Japonii, Indonezji, Indii, Chin, Tajlandii i Korei, a także interpretacje ich autorów. Są to ogórki, świeże bułki i hawajskie poké, a wśród dań głównych są klasyczne i designerskie bułki sushi, kilka rodzajów woka, jagnięce curry i wieprzowina z sałatką Pak-choi.


Adres

św. Rubinstein, 16 lat

telefon

+7 (812) 340-00-74

PAPAYACAFE

Capella

Dwupiętrowy bar karaoke bez sieci społecznościowych i normalnego szyldu, cicho pracujący przez półtora roku w osobnym skrzydle na dziedzińcu domu nr 22. Opłata za wejście (500 rubli) obejmuje dwie piosenki i powitalny strzał.


Adres

św. Rubinstein, 22

telefon

+7 (931) 272-72-17

Skwiercz

Instytucja autorska na stronie włoskiej restauracji Macaroni z kazachskiej spółki holdingowej GoodProject, która jakiś czas temu postanowiła wejść na rynek rosyjski. Menu w Sizzle jest uniwersalne: można w nim znaleźć dość klasyczny barszcz, tom yum i makaron. Należy jednak zwrócić uwagę na sekcję mięsną i szczególnie rzadkie kazachskie specjały - na przykład stek z konia.


Adres

św. Rubinstein, 23

telefon

+7 (911) 955-25-17

DOBRY PROJEKT

Zazazu

Sklep monopolowy i bar na dziedzińcu domu Dowlatowa. Za listę win odpowiada sommelier Olga Boris. Teraz jest w nim około 20 przedmiotów (ale wkrótce obiecują znaczne rozszerzenie składu). Menu przystawek jest krótkie: kilka serów, różne oliwki, smażone krewetki tygrysie, salami i kilka deserów.


Adres

św. Rubinstein, 23

telefon

+7 (812) 987-73-23

INSTAGRAM

Kakha Bar

Gruzińska kawiarnia bez udawania szczególnej autentyczności z zespołem prowadzonym przez restauratora Alexei Ten („Smak jest”, Regaty). Oprócz klasycznych dań gruzińskich, w menu baru Kakha można znaleźć takie dziwne przedmioty, jak „har-bo” - pikantna zupa gotowana na bazie kharcho i fo-bo, „gogi-burger” z jagnięciną, suluguni i tkemali oraz także „pita pita” z tapenadą z oliwek i serem dorblu lub ze strachatellą i adżyką.


Adres

św. Rubinstein, 24

telefon

+7 (812) 965-05-24

INSTAGRAM

„Czeburek i kieliszek do wina w Larisa”

Fan pączków

Instytucja w pobliżu parkingu Vladimir Passage, która specjalizuje się w nowojorskich pączkach o klasycznych i nietypowych smakach (na przykład krem ​​marchewkowy i solony karmel, truskawki i śmietana, a nawet maliny, mascarpone i wasabi). Ponadto rano oferują śniadanie, które obejmuje kawę, pączki, a także owsiankę, jajecznicę lub jajka sadzone.


Adres

św. Rubinstein, 26A

telefon

+7 (921) 752-10-13

FACEBOOK

Kirkenes

Pasta bar z menu ułożonym zgodnie z zasadą projektanta: odwiedzający mogą wybrać jedną z ośmiu baz (włoski makaron, azjatyckie grzyby i ryż), odpowiedni sos i dodatki.


Adres

św. Rubinstein, 26A

telefon

+7 (904) 601-26-26

WOKANDPASTA

Bar Dowlatowa

Koktajl z muzyką na żywo, karaoke i rozrywką kiczową, nazwany na cześć Siergieja Dovlatova (fani pisarza zdecydowanie powinni unikać tego miejsca). Lokalni mieszkańcy aktywnie walczą z barem, ponieważ instytucja jest okresowo zamknięta na czas nieokreślony.


Adres

św. Rubinstein, 27

telefon

+7 (931) 971-26-48

DOVLATOV

Namiot

Izakaya-bar z zespołu OPG Good Deeds (Hamlet + Jacks, Wine Rack). Menu zawiera autorskie interpretacje japońskich klasyków, poczynając od sushi i bułek, a kończąc na obfitym ramen, pierogach z gedzy, miskach i kurczaku tonkatsu w cienkim chrupiącym panierce. Karta barowa zawiera wybór prawie 40 odmian win, charakterystyczne koktajle w azjatyckim stylu, kilka rodzajów piwa i cydru, a także mocny alkohol.


Adres

św. Rubinstein, 28

telefon

+7 (999) 669-43-41

INSTAGRAM

„Czeburek i kieliszek do wina w Larisa”

Popularna kawiarnia „Pedro & Gomez at Larisa” radykalnie zaktualizowała format i zmieniła się w kieliszek do wina. Nie produkują już koktajli, ale oferują mocny alkohol (od 100 rubli), piwo (od 150 rubli), cydry i kilka rodzajów wina. A w menu (serwuje je szef kuchni Sevil Abasnia) cheburekowie, manty, kebaby i kebaby trafiły na miejsce niezwykłego ulicznego jedzenia z całego świata.


Adres

św. Rubinstein, 29

telefon

+7 (812) 903-44-90

FACEBOOK

Spark

Kentucky

Wspaniała winiarnia Black Books, której format prowadził sklep Signature Editions, niestety nie zapuściła korzeni na Rubinstein Street. Został zastąpiony przez Kentucky Cafe z pobliskiej restauracji Frank. Główny nacisk na menu położono na skrzydełka z kurczaka, które podawane są w różnych opcjach: w chrupiącym panierce z sosem ranchowym, w japońskim stylu z kumkwatem i daikonem, w sosie Coca-Cola z pieprzem i tak dalej.


Adres

św. Rubinstein, 28/29

telefon

+7 (921) 781-49-49

FRANKMEAT

Spark

Demokratyczna pizzeria i grill bar słynnego restauratora Eduarda Muradyana (Rubinstein, EM) z dyskretnym wnętrzem i prostym menu. Serwuje ponad 20 rodzajów pizzy na cienkim cieście, kilka opcji makaronów, a także grillowane mięso i ryby. Karta barowa jest również demokratyczna. Kieliszek wina kosztuje tutaj 280-440 rubli, średnia cena za butelkę wynosi od trzech do czterech tysięcy rubli.


Adres

św. Rubinstein, 30

telefon

+7 (999) 528-07-98

INSTAGRAM

Miski Jiva

Nowa kawiarnia od zespołu sieci burgerów Hare Krishnas Jiva Burgers. Jak sama nazwa wskazuje, tym razem w menu położono nacisk na modne miski i hawajskie szturchanie, ale nie odbiegały one od głównych zasad: nadal oferują przestrzeganie dość ścisłej diety wegańskiej (wyjątek dotyczy tylko produktów mlecznych).


Adres

św. Rubinstein, 30 A.

telefon

+7 (951) 685-99-55

FACEBOOK

S'aint

Bar na dziedzińcu domu 38, zainspirowany estetyką serii Paolo Sorrentino Young Papa, z gotyckim otoczeniem, kolekcją designerskich koktajli i regularnych przyjęć.


Adres

św. Rubinstein, 38

telefon

+7 (921) 376-16-66

INSTAGRAM

J. ramen

Japońska ramen obok bistro sushi Subzero. Źródłem inspiracji dla zespołu J. Ramen był europejski ramen, w którym skupiono się nie tyle na autentycznym smaku, co na autorskim stylu szefa kuchni i lokalnych smakach. Oprócz pięciu rodzajów klasycznego ramenu, służy także meismen - suchy ramen - a także pierogi z gedzy, krewetki w specjalnym panierowanym „Silk Cocoon” i kurczaka karaoke.


Adres

św. Rubinstein, 38

telefon

+7 (812) 920-75-45

FACEBOOK

Co zostało zamknięte

„Mesoet”

Adres: św. Rubinstein, 2

Zamiast kawiarni „Mesoet” pracuje teraz turecki kebab.

„Scobari” i „Barbara”

Adres: św. Rubinstein, 3

Wielkoskalowy projekt restauratora Aleksandra Zatuliwetrowa (Myzhenaty, Buterbrodsky), składający się z dwóch podobnych sobie instytucji, udało się wypracować tylko przez kilka miesięcy, po czym zakończył się, nie mogąc poradzić sobie z stawką czynszu lub wymogami organów regulacyjnych.

„Moody”

Adres: św. Rubinstein, 4

Bar, który szybko stał się popularny, został zamknięty po skargach mieszkańców i inspekcjach. Drugi „Gloomy”, zlokalizowany na Liteiny Prospect, nadal działa.

„Teura”

Adres: św. Rubinstein, 9

W miejsce wegańskiej kawiarni pojawił się bar Boozy Street.

Surfuj po kawie

Adres: św. Rubinstein, 10

Kawiarnia popularnej sieci została zamknięta po skargach mieszkańców i inspekcjach Rospotrebnadzor.

Ramka Duo Band

Adres: św. Rubinstein, 10

Najszybszy ze wszystkich został zamknięty przez rannych z zespołu Duo Band (działało to tylko około miesiąca). Głównym powodem zamknięcia była trudność w koordynowaniu niezbędnego sprzętu.

Doubleby

Adres: św. Rubinstein, 11

Sieć kawiarni Doubleby również opuściła Rubinstein Street i uruchomiła ponownie na Vladimirsky Prospekt.

Makaroni

Adres: św. Rubinstein, 23

Restauracja Makaroni, która działa w Rubinstein od 2002 roku, została zamknięta, ustępując miejsca projektowi Sizzle.

„Met-talked”

Adres: św. Rubinstein, 23

Bar piwny cicho wyprowadził się z domu Dowlatowa.

„Kwiaty”

Adres: św. Rubinstein, 23

Bar „Kwiaty” został zamknięty po tym, jak właściciel lokalu podniósł czynsz. Teraz instytucja pracuje na ulicy Niekrasowa.

Mech

Adres: św. Rubinstein, 24

Bar piwny cicho wyprowadził się z domu Dowlatowa.

Hxgn

Adres: św. Rubinstein, 28D

Wegańska winiarnia HXGN została przeformatowana na Motiv.

„Zhirobas”

Adres: św. Rubinstein, 28

Kawiarnia „Zhirobas” nie poradziła sobie ze wzrostem czynszów i przeniosła się na ulicę Gagarinskaya.

Dato Batono

Adres: św. Rubinstein, 30

Zamiast gruzińskiej kawiarni otwarto pizzerię Iskra.


Zdjęcia: okładka, 1, 2, 5 - Vitya Yuliev, 3 - Papaya, 4 - „Czeburek i kieliszek do wina w Larisa”

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day
Ciekawe

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day

Pięć namiotów kinowych zostanie otwartych w Moskwie przy ulicy Twerskiej w Dniu Miasta, pokazując rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie. O tym poinformowała służba prasowa komitetu organizacyjnego cyklu miejskich wydarzeń ulicznych „Pory roku w Moskwie”, informuje TASS. „Moskale i goście stolicy będą mogli oglądać około 100 godzin kina, w tym rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie, a także rozmawiać z ulubionymi filmowcami, aktorami i filmowcami.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Igor i Natalia kupili mieszkanie w domu na Begovaya na etapie budowy w 2011 roku: podobał im się bezpłatny układ, panoramiczne okna, widoki i dogodna lokalizacja w obrębie Trzeciego Pierścienia. Gospodarze bardzo lubią słońce i plażową estetykę. Po ślubie na Bali postanowili nadać swojemu domowi słoneczny nastrój.
Czytaj Więcej
Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany
Ciekawe

Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany

Roczny przewodnik po 100 najlepszych restauracjach stolicy Spoon 2016 został opublikowany w Moskwie. Przedstawiciele opowiedzieli o tym Life. Ocena łyżki 2016 nosi nazwę „Rosyjski Michelin”. „Gromadzi przede wszystkim miejsca premium. Ta ocena dotyczy nie tylko gastronomii, ale także określonego stylu życia” - wyjaśniają przedstawiciele Spoon 2016 wokół Life.
Czytaj Więcej
Plany weekendowe: 4-6 października
Ciekawe

Plany weekendowe: 4-6 października

4 października, piątek, 5 października, sobota, 6 października, niedziela, piątek, 4 października, 11:00 „0 Performance - Skromny urok kryzysu” Ostatni dzień wystawy. Projekt poświęcony jest wydajności, a nazwa opiera się na grze słów, opartej na podwójnym znaczeniu pojęcia „wydajności”, co można interpretować jako termin ekonomiczny „wydajność”.
Czytaj Więcej