Przewodnik

Co robić podczas pierwszego Delivery Fest

Festiwale kulinarne stały się już naturalną częścią miejskiej rozrywki, a jeśli nikogo nie zaskoczy zwykły kącik gastronomiczny, niektóre imprezy gastronomiczne naprawdę zasługują na uwagę.

24 sierpnia w Gorky Park odbędzie się pierwszy festiwal Delivery Fest jednej z największych usług dostarczania żywności - Delivery Club. Festiwal przygotowywał się przez prawie rok, a oprócz bogatego komponentu gastronomicznego, wprowadzono do niego naprawdę interesujący skład: John Newman i Kadebostany przybędą do Moskwy.

Ponadto festiwal będzie miał wiele rozrywek intelektualnych, z których część Delivery Fest robi wokół Life. Mówimy ci, dlaczego w sobotę wybrać się na festiwal, co jeść i kogo słuchać.

Tekst: Pavel Yablonsky, Lena Konchalovskaya

Co tam jest

Oczywiście przede wszystkim Delivery Fest to festiwal jedzenia. Ponad 11 tysięcy restauracji jest podłączonych do usługi Delivery Club, więc część gastronomiczna zapowiada się co najmniej na różnorodną. Food court Delivery organizowany jest w dziesięciu krajach: na festiwalu można spróbować potraw i kuchni Ameryki, Wietnamu, Grecji, Gruzji, Indii, Hiszpanii, Włoch, Meksyku, Chin i Japonii.

Ponad 30 koncepcji restauracji odpowiada za gastronomię w Delivery Fest. W przypadku greckiego jedzenia można wybrać się do fast foodów Gokos lub Kalimera, gruzińskie będą podawane w Batoni i jeść gruzińskie, dania kuchni indyjskiej można znaleźć w Masala House lub Curry, a hiszpański ryż z owocami morza lub słodyczami należy przejść do Keep churros „i PaPaella, a do włoskiego makaronu i pizzy - do Farro, Bob's Yu i Dykhanov pizza”. Dla miłośników kuchni azjatyckiej zadziałają Three Ducks, Ramen Club, Phở Point i Thai Shop Corners, a Michelada, Dos Tacos i Tacodor ugotują bardzo modne dania kuchni meksykańskiej. Cóż, dla miłośników klasycznych festiwali street food, Burger Heroes, Wood Wood Burgers i BB & Burgers będą działać. Szukaj lodów w Alcreme, My Gelato i Aiskro. A dla świeżych ryb i bułek przejdź do projektu „Dużo łososia”.

Burgery z drewna

Kogo słuchać?

Zwróciliśmy szczególną uwagę na program muzyczny festiwalu, dlatego zwracanie uwagi na Delivery Fest to nie tylko jedzenie.

Główną zagraniczną gwiazdą festiwalu będzie John Newman - autor hitu „Love Me Again” - jak powiedział Vasya Oblomov: „jedno, ale jakie”. Piosenka pozostawała na szczycie brytyjskich list przebojów przez wiele tygodni i wielu zapamiętało ją jako jedną z najbardziej zauważalnych w ścieżce dźwiękowej do FIFA 14. Jednak John nawet nie zaczął muzyki i kontynuuje pisanie nowych utworów: w marcu wydano singiel „Feelings”. Oczywiście tego, co robi John, nie można nazwać muzyką, która przesuwa granice tego gatunku, ale jest to fajna muzyka pop, która jest tak fajna do tańca na świeżym powietrzu.

Jeśli John Newman jest wyłącznie brytyjską historią, wówczas Kadebostany, grupa z Genewy, wymyśliła całą narodową filozofię. W rzeczywistości same Kadebostany nie nazywają się grupą, ale państwem położonym „na północ od Włoch, na wschód od Szwajcarii i na zachód od Turcji”. Mają flagi, premierów, a nawet diwy narodowe - ogólnie rzecz biorąc, taka jest Republika SKID w świecie postglobalizmu. Nie jest to często spotykane wśród grup popowych, szczególnie teraz. Ponadto piosenki chłopaków są dźwięczne i melodyjne, z niezapomnianym akcentem wschodnioeuropejskim. Pewnie wiele z nich słyszałeś.

„Nie byłeś na murze Chin, nie byłeś w Chinach. Nigdy nie spędzałeś czasu pod Cream Soda, nie znasz Moskwy” - Guf mógłby przeczytać w ten sposób, gdyby album „City of Roads” nie został wydany w 2007 roku, ale 12 lata później Dobra, poddajemy się, nie udało się pięknie rymować, ale przesłanie jest jasne: w ciągu ostatnich kilku lat zestawy Cream Soda stały się trochę klasyczne, możesz do nich chodzić w kółko - i bez rozczarowania. Co więcej, chłopaki wydali nową płytę „Kometa” niespełna miesiąc temu. Wśród tych, którzy „latali w wyczyny”, główną nadzieją rosyjskiego hip-hopu Saluki, Basic Boya i oczywiście głównymi podobnie myślącymi ludźmi są Laud, który, nawiasem mówiąc, wystąpi na regatach Life wokół w przedostatni weekend lata.

Znajomi Aleksandra Pietrowa i autorzy piosenek dla wielu rosyjskich seriali telewizyjnych Ocean Jet (w tym tytułowy utwór „Police Officer z Rublevki”) zagrają także w Gorky Park, a Oak Glen wystąpi jako pierwszy. Ze słuchu jej muzyki nie można odróżnić od grupy indie pop z żadnej Kalifornii - w rzeczywistości chłopaki wymyśliły tę nazwę na cześć jednego z obszarów stanu. Dźwięk wysokiej jakości, światło wysokiej jakości, a piosenki są całkiem dobre - czego jeszcze potrzeba!

Soda śmietankowa

Co robić

Oprócz sali gastronomicznej i programu muzycznego, w przerwach między hot dogami i występami artystów nie będziesz się nudzić. W strefach tematycznych różnych krajów festiwal gromadził zajęcia sportowe: na przykład można grać w piłkę nożną i rolki, w strefie indyjskiej nauczą tradycyjnych tańców i pokażą, jak festiwal kolorów Holi wygląda w miniaturze; dla tych, którzy od dawna chcieli, ale nie mogli się zdecydować, będzie można spróbować aerobiku, sztuk walki i tańczyć hip-hop lub flamenco.

W meksykańskich zakątkach piñaty zostaną złamane, w języku hiszpańskim będzie można zagrać w strzelaninę pomidorów, a dla tych, którzy lubią tworzyć coś rękami, odbędą się kursy mistrzowskie z kaligrafii, graffiti, ceramiki i produkcja masek weneckich. Pamiętaj, że zaplanowane zostaną niektóre działania: na przykład możesz złamać pinyatę co dwie godziny, ale większość rozrywki jest dostępna przez cały festiwal.

Przez cały dzień kilku artystów graffiti będzie przerysowywać obraz Boscha „Garden of Earthly Delights”, dostosowując go do moskiewskich realiów - przedstawi główne lokale gastronomiczne miasta i najpopularniejsze dania według Life wokół.

Poszukaj pełnego harmonogramu działań na stronie Delivery Fest.

Czego się uczyć?

Delivery Club miał już projekt offline z wycieczkami do historycznych miejsc gastronomicznych w Moskwie. Podczas festiwalu gastronomia będzie nadal eksplorowana w formie wykładów i nurtów publicznych.

Wraz z VC i TJournal w sali wykładowej odbędzie się seria dyskusji, wypowiedzi i przemówień, a Max Brandt, najpopularniejszy bloger kulinarny w Rosji, zostanie gościem specjalnym strony.

Sala wykładowa opowie historię rynku restauracyjnego w Moskwie, omówi teraźniejszość i przyszłość żywności oraz o tym, jak nasze nawyki żywieniowe wpływają na planetę, porozmawia o przyszłości dostaw, porozmawia o pizzy, sushi i burgerach, a także przeprowadzi pitching projektów żywnościowych i specjalną sesję dla startupów branży spożywczej.

Zaplanuj wykład można znaleźć tutaj.

Co zrobić z dziećmi?

Dzieci na Delivery Fest również będą miały coś do zrobienia - „Kidzania” jest odpowiedzialna za aktywność na festiwalu. Program obejmuje zajęcia plastyczne, w których będzie można powtarzać obrazy znanych włoskich artystów, zajęcia z pierwszej pomocy dla sportowców (najlepiej nadaje się do tego Hiszpania, jako kraj futbolu), grecki teatr z jego regułami i taneczny tłum. Ponadto, wraz z „Kidzanią”, będzie można stworzyć prawdziwy program telewizyjny: przeprowadzić wywiad ze wszystkimi, którzy tego chcą, a następnie zamieścić cały numer o Delivery Fest.

Co zabrać do domu?

W sobotę na festiwalu będzie można przekazać paczkę z opakowaniami do recyklingu i uzyskać dla niej fajnego eko-kupującego - Delivery rozpoczyna tę akcję wraz z ruchem Separate Collection. Aby pakiety zostały poprawnie odebrane, musi być spełnionych kilka warunków: muszą być czyste i suche oraz musi być co najmniej dziesięć (plus ten, w którym wszystko leży).

Ponadto na festiwal Delivery wydałem fajny towar - koniecznie poszukaj dla siebie lub przyjaciół pary skarpet lub koszulki z chaczapuri w kieszeni i nadrukiem arbuza. Są też swetry, białe i zielone bluzy, zestaw magnesów i pop-gniazd - wszystko to można kupić w miejscu festiwalu.


Zdjęcia: cover - Island Records / Universal, 1 - Wood Wood Burgers, 2 - Warner Music Russia, 3, 4 - Delivery Club

Obejrzyj wideo: Terrible High School Teacher. Lele Pons & Anwar Jibawi (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day
Ciekawe

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day

Pięć namiotów kinowych zostanie otwartych w Moskwie przy ulicy Twerskiej w Dniu Miasta, pokazując rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie. O tym poinformowała służba prasowa komitetu organizacyjnego cyklu miejskich wydarzeń ulicznych „Pory roku w Moskwie”, informuje TASS. „Moskale i goście stolicy będą mogli oglądać około 100 godzin kina, w tym rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie, a także rozmawiać z ulubionymi filmowcami, aktorami i filmowcami.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Igor i Natalia kupili mieszkanie w domu na Begovaya na etapie budowy w 2011 roku: podobał im się bezpłatny układ, panoramiczne okna, widoki i dogodna lokalizacja w obrębie Trzeciego Pierścienia. Gospodarze bardzo lubią słońce i plażową estetykę. Po ślubie na Bali postanowili nadać swojemu domowi słoneczny nastrój.
Czytaj Więcej
Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany
Ciekawe

Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany

Roczny przewodnik po 100 najlepszych restauracjach stolicy Spoon 2016 został opublikowany w Moskwie. Przedstawiciele opowiedzieli o tym Life. Ocena łyżki 2016 nosi nazwę „Rosyjski Michelin”. „Gromadzi przede wszystkim miejsca premium. Ta ocena dotyczy nie tylko gastronomii, ale także określonego stylu życia” - wyjaśniają przedstawiciele Spoon 2016 wokół Life.
Czytaj Więcej
Plany weekendowe: 4-6 października
Ciekawe

Plany weekendowe: 4-6 października

4 października, piątek, 5 października, sobota, 6 października, niedziela, piątek, 4 października, 11:00 „0 Performance - Skromny urok kryzysu” Ostatni dzień wystawy. Projekt poświęcony jest wydajności, a nazwa opiera się na grze słów, opartej na podwójnym znaczeniu pojęcia „wydajności”, co można interpretować jako termin ekonomiczny „wydajność”.
Czytaj Więcej