Przemysł

Killed and Ate: Untitled Art Dinner

Co tydzień w Moskwie otwierają się nowe restauracje. W centrum miasta są na każdym rogu, od drzwi do drzwi. Ale widzisz, nie zawsze chcesz przyjść na kolację do następnej restauracji z mieszaną kuchnią europejską. Czasami warto uczyć się i wypróbowywać nowe rzeczy.

W stolicy istnieje kilka sposobów na zdobycie nowych wrażeń kulinarnych. Na przykład jest restauracja „W ciemności”, w której pracują niewidomi. W nim otrzymasz kolację bez światła. Nie będziesz wiedział, co dokładnie jesz i pijesz, nie zobaczysz ani osoby, z którą rozmawiasz, ani otoczenia. Istnieją kulinarne kursy mistrzowskie, które pomogą Ci nauczyć się gotować nowe rzeczy. Istnieją tajne kolacje Stay Hungry, w których nie wiesz z góry, co dziś zjesz, ani ludzi, obok których usiądziesz przy stole.

Kolejny niezwykły format nowego wrażenia gastronomicznego pojawił się w moskiewskiej przestrzeni Untitled. Założycielka przestrzeni, Eugenia Chassagnard, przyznaje, że uwielbia jedzenie i sztukę współczesną. Według niej, z powodu niestabilności finansowej format galerii już dawno przeżył, a przyszłość należy do przestrzeni hybrydowych. Untitled zorganizował już kilka kolacji z występami w różnych formatach, na które zaproszenia rozprowadzono wśród przyjaciół organizatorów. Ideą ostatniej wieczerzy jest to, że ludzie, którzy się nie znają, gotują jedzenie, nie rozmawiając ze sobą. Postanowiliśmy zobaczyć, co się stanie.

Happening miał trzech kuratorów: Oksana Polyakova, krytyk sztuki, kurator, mieszkaniec Czerwonego Centrum; Evgenia Shassanyar - krytyk sztuki, absolwentka London Sotheby's Institute; Yuri Yurkin - krytyk sztuki, były kurator projektu „Cooking Shop”.

Gościom zaproponowano trzydaniową kolację. Oprócz wymogu milczenia twórcy zdecydowali, że konieczne jest dodanie morderstwa, aby stworzyć jeszcze większe napięcie i tym samym zjednoczyć uczestników. Raki stały się ofiarami morderstwa: musieliśmy gotować je żywcem. Jak się okazało, wielu gości nie było gotowych na takie zadanie.

Ogólnie rzecz biorąc, porozumienie w tym procesie nie było trudne tylko dlatego, że nie byliśmy zaznajomieni i milczeliśmy. Cóż, pytania takie jak: jak siekać warzywa, ile zieleni dodać, jak ozdobić sałatkę i wymieszać ją z sosem - to nie są decyzje, o które będziesz się kłócił z nieznajomymi w gestach. Ale zadanie gotowania raków przeraziło uczestników. To prawda, że ​​nie wszyscy: jedyny młody człowiek w naszej grupie nie bał się skorupiaków. Był bardziej zszokowany faktem, że nie wiemy, jak je ugotować lub wyczyścić.

Ponadto wszyscy goście byli zainteresowani i dobrze się bawili. Mówiąc o wyrazie twarzy i gestach, przedstawiliśmy różne sposoby przygotowywania składników i zdecydowaliśmy, co zrobimy z tym lub innym produktem. Sąsiednia grupa dużo się śmiała, nauczyli się kręcić sushi. Było zabawnie, gdy w tym czasie do kawiarni przychodzili niczego nie podejrzewający ludzie i wszyscy spotkaliśmy się z nimi w skupionej ciszy. Nic nie rozumieli, próbowali z nami porozmawiać, ale w końcu wyszli dość szybko.

Zadowolony obiad stał się dobrym sposobem na spędzenie wieczoru na przygotowywaniu jedzenia i poznawaniu nowych ludzi. Te kolacje przypominały mi przede wszystkim Stay Hungry, ale tutaj nie pijesz tylko z nieznajomymi czekającymi na obiad od kucharzy. Sam przygotowujesz obiad, a to znacznie ułatwia komunikację z nowymi ludźmi niż alkohol. A kiedy w końcu możesz rozmawiać, masz już tematy do dyskusji, żarty i tosty przy lampce wina musującego.

Obiady te mają ogromny potencjał nawet w Moskwie, która jest nasycona rozrywkami, i nie mogę się doczekać, kiedy organizatorzy zaczną je regularnie organizować. Jednak oprócz tego formatu przygotowują nowe eksperymenty.

Irina, specjalista ds. PR: „Jest to okazja do znalezienia nowych sposobów komunikacji, zdobycia nowego doświadczenia - na przykład interakcji niewerbalnych. To jest sposób, aby zobaczyć, jak zachowują się nieznajomi. Niektóre stereotypy, takie jak płeć, zaczynają działać - jedyny człowiek zaangażowany w gotowanie raków!” ciekawe do obejrzenia ”.

Andrew, artysta teatralny: „Kiedy zdałem sobie sprawę, że potrafię samodzielnie czyścić raki, naprawdę chciałem zapytać:„ Cholera, dlaczego, u diabła, nigdy nie byłeś nad morzem czy co? ”Zdecydowanie było bardzo fajnie! I to jest bardzo fajny sposób na wspólne gotowanie jedzenie w domu. Moja dziewczyna i ja przeklinamy, nawet gdy powiem jej, jak najlepiej rozbić jajko.

Kitty, nauczycielka: „Kiedy ugotowaliśmy i wyczyściliśmy raki, było to absolutnie okropne. Naprawdę czułem, że odbieramy życie tym stworzeniom, a wynik nie był tego wart. Wciąż drżę. Ale to było doświadczenie. A nasz zespół był świetny - tyle że myślałem, że wszyscy znacie się od lat. Stworzyliśmy wspaniały zespół marzeń. ”

Obejrzyj wideo: Slipknot - Unsainted OFFICIAL VIDEO (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przemysł, Następny Artykuł

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions
Wykonane przeze mnie

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions

Na początku lata agencja reklamowa Voskhod z Jekaterynburga otrzymała siedem nagród na międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes Lions za projekt społeczny „Make Officials Work”. Dla niego doły na drogach zostały zaprojektowane jako portrety urzędników miejskich. Współzałożyciel agencji i dyrektor kreatywny Andrei Gubaidullin opowiedział o historii firmy, jej najbardziej znaczącym sukcesie i planach na przyszłość.
Czytaj Więcej
Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów
Wykonane przeze mnie

Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów

Najpopularniejszym sposobem sprzedaży używanego samochodu jest umieszczenie reklamy na Auto.ru, Avito lub innej tablicy ogłoszeń. W pierwszej połowie 2014 r. W Rosji sprzedano 2,89 mln samochodów. Usługa Carprice działa jako pośrednik między właścicielem samochodu a sprzedawcą. Rozpoczęło się w lipcu, od tego czasu podłączyło do systemu ponad 500 dealerów i osiągnęło obrót w wysokości 1,5 miliona dolarów miesięcznie.
Czytaj Więcej
Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów
Wykonane przeze mnie

Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów

Jacob Karda, jego żona i partnerzy popełnili trzy błędy, tworząc własny projekt - internetowy projektant dżinsów. Najpierw przy wyborze biura projektowego, a potem przy zatrudnianiu programistów. Przedłużyło to uruchomienie projektu o dwa i pół roku i zwiększyło koszty dziesięciokrotnie. Partnerzy popełnili trzeci błąd, już zaczynając: rynek amerykański nie był zainteresowany ich ofertą.
Czytaj Więcej