Sprzęt szefów kuchni

Indyjski wałek do ciasta i gotuj drewnianą deskę Zarówno moskiewskie Delhi

 

O Bahadur Tapmagar

Gotuj warsztaty kulinarne „Moskwa-Delhi”.
Tutaj wszyscy nazywają go po prostu Oboje.

Urodzony w Nepalu, w górskiej wiosce Maj Pokora, dwa dni jazdy od Katmandu.

W New Delhi Pracował jako kucharz w ekologicznej kawiarni Navdanya.

Od początku 2014 r pracuje jako kucharz kulinarny
warsztaty „Moskwa-Delhi”.

Nepal w pobliżu domu Oby, którą sam zbudował, młoda żona, dwoje dzieci i duża farma z kozami górskimi, bawoły, ogród warzywny i pasieka. Odwiedza swoją rodzinę kilka razy w roku - po trzech miesiącach pracy w Moskwie wraca do domu na półtora miesiąca.

Wałek do ciasta i drewniana deska

- Jest to być może najczęściej używane narzędzie w naszej kuchni, ponieważ każdego dnia zawsze podajemy indyjski chleb wszystkim naszym gościom. Gotujemy różne rodzaje: parata, chapati, puri, roti. Cały chleb pieczemy z ekologicznej mąki pełnoziarnistej - pszenicy, orkiszu i gulaszu.


Najczęściej przygotowujemy parata - tortille wykonane z mąki i wody, do których dodajemy niewielką ilość oleju roślinnego, a czasem przypraw. Mogą to być nasiona cebuli lub musztardy, ajwan (Nasiona kminku indyjskiego o pikantnym smaku i pikantnym aromacie, nasiona wyglądem i rozmiarem przypominają nasiona anyżu. - Uwaga wyd.), kopru włoskiego i innych.

Wykonujemy również różne nadzienia do parat - z paneer i imbiru, z warzywami, z ziołami i przyprawami. Przygotowujemy różne ciasta na ciasta: z tamaryndowca, daktyli, moreli, sezamu i innych. Ciasta to najprostsze, bardzo smaczne i jednocześnie podstawowe indyjskie jedzenie, bez którego posiłek nie jest podawany w Indiach, ani jednego posiłku nie można spożywać ani w ulicznych jadłodajniach, ani w drogich restauracjach, ani w domach.


Właściciele „Moskwa-Delhi” Galya i Johan kupili ten wałek do ciasta i deskę w sklepie z antykami w Delhi, gdzie sprowadzane są stare rzeczy z całego kraju. Oczywiście wszystko to można również znaleźć w Moskwie, ale nasz szef Sumit podniósł specjalnie dla siebie wałek do ciasta - aby wygodnie było go trzymać i odpowiednio pracować. Jeśli chodzi o tablicę, nie tylko to, ale wszystkie inne drewniane deski w kuchni zostały zakupione w różnych sklepach w starym stylu. Wszystko musiało być przeszlifowane, oczyszczone, pokryte olejem i woskiem.

Zdjęcia: Polina Kirilenko

Popularne Wiadomości

Kategoria Sprzęt szefów kuchni, Następny Artykuł

Jak znaleźć pracę za granicą
Praca

Jak znaleźć pracę za granicą

Według Antal Rosji liczba Rosjan chcących wyjechać za granicę do pracy prawie się nie zmieniła w ciągu roku. 58% respondentów zgodziłoby się rozstać ze swoją ojczyzną na interesujące stanowisko wobec 59% rok wcześniej. Jednocześnie tylko 38% ankietowanych jest gotowych przenieść się do innego regionu Rosji. Dowiedziałem się, w jakich krajach Rosjanie chcą pracować, jak duże są szanse na znalezienie pracy i co warto robić.
Czytaj Więcej
Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach
Praca

Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach

Zwykle firmy organizują imprezy plenerowe w lecie. Ale w tym roku wiele cięć budżetów na imprezy firmowe. Na potwierdzenie tego - odmowy kilku dużych firm, aby mówić o swoich wakacjach. „Niestety nie możemy komentować - w tym roku nie planujemy organizować letnich imprez firmowych”. „Zawsze chętnie pomagamy, ale nie tym razem.
Czytaj Więcej
Czy warto kłamać podczas wywiadu?
Praca

Czy warto kłamać podczas wywiadu?

Członkowie naszej społeczności dyskutują, czy warto upiększyć swoje osiągnięcia w wywiadzie. Rozwiązaliśmy ten problem z przedstawicielami firm rekrutujących i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób rekruterzy obliczają nieuczciwych kandydatów i w jakich przypadkach należy ich oszukać. Yulia Lysenko, dyrektor generalny działu Freework w Ankor zajmującym się personelem Każdy wywiad jest jak negocjowanie sprzedaży.
Czytaj Więcej
Jak wykonać zadania testowe
Praca

Jak wykonać zadania testowe

Evgenia Lyamkina, wiodący konsultant, dział detaliczny mody i urody, agencja główna Agencja Kontakt; Ostatnio wzrosła liczba etapów rozmów kwalifikacyjnych (nie tylko menedżerowie ds. Zasobów ludzkich, menedżerowie ds. Rekrutacji, ale także szefowie powiązanych funkcji rozmawiają z kandydatami), a same etapy obejmują inne i niektóre zadania.
Czytaj Więcej