Tak jak powinno

Jak gotować semolinę bez grudek?

Życie wokół kontynuuje rubryka z fachowymi poradami, jak poprawić codzienne sprawy kuchenne. Każdego tygodnia wyjaśniamy, jak gotować lub konserwować szeroką gamę produktów, i rozmawiamy o prostych sztuczkach, które ułatwią i uatrakcyjnią przebywanie w kuchni. W nowym numerze wraz z szefem kuchni restauracji Delikatesy Ivanem Shishkinem powiemy Ci, co faktycznie wpływa na tworzenie się grudek podczas przygotowywania semoliny i jak tego uniknąć.

IVAN SHISHKIN

Szef kuchni w restauracji Delikatesy

Proporcja zbóż i wody nie odgrywa tutaj żadnej roli. Grudki powstają, gdy produkt skrobiowy jest umieszczany w ciepłej cieczy: skrobia zawarta w ziarnach jest żelowana, rozpuszczana i przekształcana w klej, mocuje pojedyncze ziarna i otacza je w skorupie skrobiowej.

Rozwiązanie jest oczywiste - równomiernie wlej płatki do zimnego płynu, aby każde ziarno ugotowało się samo.

Istnieje obejście, które dobrze działa z kakao: najpierw musisz wlać proszek zimnym płynem, a dopiero potem wlać gorącą do tej mieszanki. W takim przypadku również każda granulka zostanie zaparzona niezależnie.

Jeśli temperatura osiągnie 85 stopni i w tym momencie nie powstały grudki, nie możesz się już martwić.

Cover: Shutterstock.com

Obejrzyj wideo: Jak ugotować kaszkę mannę na gęsto - przepisTV (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions
Wykonane przeze mnie

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions

Na początku lata agencja reklamowa Voskhod z Jekaterynburga otrzymała siedem nagród na międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes Lions za projekt społeczny „Make Officials Work”. Dla niego doły na drogach zostały zaprojektowane jako portrety urzędników miejskich. Współzałożyciel agencji i dyrektor kreatywny Andrei Gubaidullin opowiedział o historii firmy, jej najbardziej znaczącym sukcesie i planach na przyszłość.
Czytaj Więcej
Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów
Wykonane przeze mnie

Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów

Najpopularniejszym sposobem sprzedaży używanego samochodu jest umieszczenie reklamy na Auto.ru, Avito lub innej tablicy ogłoszeń. W pierwszej połowie 2014 r. W Rosji sprzedano 2,89 mln samochodów. Usługa Carprice działa jako pośrednik między właścicielem samochodu a sprzedawcą. Rozpoczęło się w lipcu, od tego czasu podłączyło do systemu ponad 500 dealerów i osiągnęło obrót w wysokości 1,5 miliona dolarów miesięcznie.
Czytaj Więcej
Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów
Wykonane przeze mnie

Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów

Jacob Karda, jego żona i partnerzy popełnili trzy błędy, tworząc własny projekt - internetowy projektant dżinsów. Najpierw przy wyborze biura projektowego, a potem przy zatrudnianiu programistów. Przedłużyło to uruchomienie projektu o dwa i pół roku i zwiększyło koszty dziesięciokrotnie. Partnerzy popełnili trzeci błąd, już zaczynając: rynek amerykański nie był zainteresowany ich ofertą.
Czytaj Więcej