Tak jak powinno

Jak zrobić solony karmel

Życie wokół kontynuuje rubryka z fachowymi poradami, jak poprawić codzienne sprawy kuchenne. Każdego tygodnia wyjaśniamy, jak gotować lub konserwować szeroką gamę produktów, i rozmawiamy o prostych sztuczkach, które ułatwią i uatrakcyjnią przebywanie w kuchni. W nowym numerze wspólnie z absolwentem szkoły Le Cordon Bleu, założycielem cukierni La Cannelle Aleksiej Prochorow, zastanawiamy się, jak właściwie przygotować solony karmel.

Aleksiej Prochorow

założyciel cukierni
La Cannelle

Najważniejsze w tym procesie jest prawidłowe karmelizowanie cukru. Łatwo się pali, a następnie karmel będzie gorzki. Aby to zrobić, ważne jest, aby użyć patelni lub innych naczyń z grubym dnem. Cukier lepiej karmelizować średnio - powyżej średniego ciepła.

Na 200 gramów cukru potrzebujesz 150 gramów śmietany o zawartości 33, 35 lub 38% tłuszczu, 50 gramów masła, fasoli waniliowej i 1 gram soli morskiej. Najpierw podgrzej cukier w rondlu, aż stanie się brązowy. Następnie delikatnie wlej cienki strumień śmietany, ciągle mieszając. Dodaj olej, nasiona wanilii i sól i podpalaj, aż zgęstnieje. Zajmie to około 10-15 minut.

Cover: Shutterstock.com

Obejrzyj wideo: Jak zrobić solony karmel? Sugarlady (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Jak znaleźć pracę za granicą
Praca

Jak znaleźć pracę za granicą

Według Antal Rosji liczba Rosjan chcących wyjechać za granicę do pracy prawie się nie zmieniła w ciągu roku. 58% respondentów zgodziłoby się rozstać ze swoją ojczyzną na interesujące stanowisko wobec 59% rok wcześniej. Jednocześnie tylko 38% ankietowanych jest gotowych przenieść się do innego regionu Rosji. Dowiedziałem się, w jakich krajach Rosjanie chcą pracować, jak duże są szanse na znalezienie pracy i co warto robić.
Czytaj Więcej
Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach
Praca

Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach

Zwykle firmy organizują imprezy plenerowe w lecie. Ale w tym roku wiele cięć budżetów na imprezy firmowe. Na potwierdzenie tego - odmowy kilku dużych firm, aby mówić o swoich wakacjach. „Niestety nie możemy komentować - w tym roku nie planujemy organizować letnich imprez firmowych”. „Zawsze chętnie pomagamy, ale nie tym razem.
Czytaj Więcej
Czy warto kłamać podczas wywiadu?
Praca

Czy warto kłamać podczas wywiadu?

Członkowie naszej społeczności dyskutują, czy warto upiększyć swoje osiągnięcia w wywiadzie. Rozwiązaliśmy ten problem z przedstawicielami firm rekrutujących i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób rekruterzy obliczają nieuczciwych kandydatów i w jakich przypadkach należy ich oszukać. Yulia Lysenko, dyrektor generalny działu Freework w Ankor zajmującym się personelem Każdy wywiad jest jak negocjowanie sprzedaży.
Czytaj Więcej
Jak wykonać zadania testowe
Praca

Jak wykonać zadania testowe

Evgenia Lyamkina, wiodący konsultant, dział detaliczny mody i urody, agencja główna Agencja Kontakt; Ostatnio wzrosła liczba etapów rozmów kwalifikacyjnych (nie tylko menedżerowie ds. Zasobów ludzkich, menedżerowie ds. Rekrutacji, ale także szefowie powiązanych funkcji rozmawiają z kandydatami), a same etapy obejmują inne i niektóre zadania.
Czytaj Więcej