Tak jak powinno

Jak zrobić idealną grykę

Życie wokół wciąż zbiera porady ekspertów, jak poprawić codzienne sprawy kuchenne. Każdego tygodnia wyjaśniamy, jak gotować lub konserwować szeroką gamę produktów, i rozmawiamy o prostych sztuczkach, które ułatwią i uatrakcyjnią przebywanie w kuchni. W nowym numerze wspólnie z markową szefową kuchni Eleną Chekalovą rozmawiamy o zawiłościach związanych z gotowaniem gryki.

 

Elena Chekalova

szef kuchni restauracji Let's Go, prezenter telewizyjny, dziennikarz i specjalista kulinarny

Pamiętaj, aby wybrać jądro pierwszej klasy w sklepie - jest to cała niezgnieciona gryka. Zwykle jej ziarna są tego samego rozmiaru i nie ma w niej łuski ani innych śmieci, ale jeśli powoli wylejesz ją kilka razy z jednego pojemnika do drugiego, pamiętaj o zauważeniu od czterech do pięciu ciemnych grudek - usuń je. Następnie wlej dużą patelnię na średnim ogniu i mieszaj, smaż, aż poczujesz orzechowy aromat.
Do tego czasu garnek z osoloną wodą powinien już gwałtownie zagotować. Proporcje zbóż i wody do luźnej kaszy gryczanej - 1: 2. Gotuje się szybko - dwadzieścia minut, ale jest jedna sztuczka: musisz stopniowo zmniejszać ciepło, a następnie owsianka będzie gotować w malejącej temperaturze, jak w rosyjskim piekarniku. Wlać smażoną kaszą gryczaną do wrzącej wody, przykryć pokrywką, aby pozostała niewielka szczelina, i pozostawić na dużym ogniu przez pięć minut. W tym czasie połowa wody powinna zostać wchłonięta. Następnie zmniejsz ogień do niskiego poziomu, szczelnie zamknij patelnię pokrywką i pozostaw na kolejne 15 minut. Nie otwieraj pokrywki, nie zakłócaj owsianki. Na samym końcu owsiankę należy dokładnie wymieszać, tak jakby wpuszczono do niej powietrze, i dodać masło.

Jeśli chcesz uzyskać puszystą owsiankę, zamknij ponownie pokrywkę, zawiń patelnię ręcznikiem i pozostaw na co najmniej 15 minut. Możesz również włożyć gotową owsiankę do piekarnika, podgrzanego do 100 stopni.

I pamiętaj: nie zepsujesz owsianki masłem. Jeśli nie jesteś na diecie, połóż co najmniej dwie łyżki masła na szklance płatków. A jeśli na diecie, grykę można wlać wieczorem wrzącą wodą, owinąć kocem i pozostawić na noc - rano będziesz miał owsiankę z całkowicie zachowanymi składnikami odżywczymi. Nieprzypadkowo mówią: gryka sama się gotuje.

POKRYWA: Shutterstock.com

Obejrzyj wideo: Idealnie ustawiony Bizon do koszenia gryki (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day
Ciekawe

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day

Pięć namiotów kinowych zostanie otwartych w Moskwie przy ulicy Twerskiej w Dniu Miasta, pokazując rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie. O tym poinformowała służba prasowa komitetu organizacyjnego cyklu miejskich wydarzeń ulicznych „Pory roku w Moskwie”, informuje TASS. „Moskale i goście stolicy będą mogli oglądać około 100 godzin kina, w tym rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie, a także rozmawiać z ulubionymi filmowcami, aktorami i filmowcami.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Igor i Natalia kupili mieszkanie w domu na Begovaya na etapie budowy w 2011 roku: podobał im się bezpłatny układ, panoramiczne okna, widoki i dogodna lokalizacja w obrębie Trzeciego Pierścienia. Gospodarze bardzo lubią słońce i plażową estetykę. Po ślubie na Bali postanowili nadać swojemu domowi słoneczny nastrój.
Czytaj Więcej
Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany
Ciekawe

Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany

Roczny przewodnik po 100 najlepszych restauracjach stolicy Spoon 2016 został opublikowany w Moskwie. Przedstawiciele opowiedzieli o tym Life. Ocena łyżki 2016 nosi nazwę „Rosyjski Michelin”. „Gromadzi przede wszystkim miejsca premium. Ta ocena dotyczy nie tylko gastronomii, ale także określonego stylu życia” - wyjaśniają przedstawiciele Spoon 2016 wokół Life.
Czytaj Więcej
Plany weekendowe: 4-6 października
Ciekawe

Plany weekendowe: 4-6 października

4 października, piątek, 5 października, sobota, 6 października, niedziela, piątek, 4 października, 11:00 „0 Performance - Skromny urok kryzysu” Ostatni dzień wystawy. Projekt poświęcony jest wydajności, a nazwa opiera się na grze słów, opartej na podwójnym znaczeniu pojęcia „wydajności”, co można interpretować jako termin ekonomiczny „wydajność”.
Czytaj Więcej