Tak jak powinno

Co teraz kupić na rynku

Życie wokół wciąż zbiera porady ekspertów, jak poprawić codzienne sprawy kuchenne. Każdego tygodnia wyjaśniamy, jak gotować lub konserwować szeroką gamę produktów, i rozmawiamy o prostych sztuczkach, które ułatwią i uatrakcyjnią przebywanie w kuchni. W nowym numerze rozmawialiśmy z dyrektorem marketingowym rynku Daniłowskiego Stasiem Kuzniecowem, założycielem spółdzielni rolniczej Ławka Ławka Borysem Akimowem oraz kilkoma sprzedawcami z rynku Dorogomiłowskiego o tym, które produkty kupić teraz i na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Staś Kuzniecow

Dyrektor Marketingu Danilovsky Market

Czarne figi z Abchazji

W Abchazji figi dojrzewają w drugiej połowie sierpnia i na początku września. Czarne figi mają ciemnofioletowy kolor, okrągły kształt, miękką teksturę i bardzo słodki smak. Jest to szczególnie cenne w zawartości jodu.

Figi są trudne do transportu, są miękkie, szybko się psują, więc wysyłają je do nas przesyłkami lotniczymi. Można go znaleźć u każdego, kto sprzedaje owoce pod kopułą rynku Daniłowskiego i w rzędach ulicznych.

Abchaskie czarne figi należy teraz kupić, ponieważ sezon wkrótce się skończy. Na półkach pojawią się figi z Turcji i Izraela, które pod względem smaku przegrywają z Abchazją.

Jak wybrać figi? Weź go do ręki, delikatnie naciśnij na niego - po naciśnięciu powinien lekko ulec, ale nie może mieć wgnieceń ani uszkodzeń. Weź jeden na test: figa nie powinna mieć nieprzyjemnej kwasowości - to znak, że jest nieświeży.

Rzepa z Regionu Tambowa, Terytorium Krasnodarskiego i Obwodu Moskiewskiego

We wrześniu wprowadzono na rynek drugą roślinę rzepową, pierwszą na początku lipca. To duża biała rzepa o wyraźnym smaku. Jest na prawie wszystkich licznikach z zieleniami.

Rzepa z drugiego zbioru jest przechowywana przez długi czas, prawie bez utraty smaku (to nie przypadek, że była podstawą żywienia przed pojawieniem się ziemniaków w Rosji). Ale lepiej go teraz kupić, ponieważ z czasem zyska na wartości.

Zwróć uwagę na wygląd płodu - powinien być silny, o gładkiej skórze, bez poważnych uszkodzeń i ciemnienia.

Winogrono

Teraz na rynku dostępne są białe i czarne rodzynki, damskie palce, gałka muszkatołowa i inne odmiany. Głównym dostawcą jest Mołdawia. Znajdziesz go na wszystkich półkach z owocami.

W październiku zakończy się główny sezon winogronowy i zamiast kilkunastu odmian na półkach pozostaną dwie lub trzy, a winogrona z Turcji, Egiptu i Ameryki Południowej pojawią się ponownie.

Najlepiej wybrać winogrona do smaku, każdy gatunek ma swój własny. Poproś sprzedawcę o kilka jagód na test i sam wybierz gałęzie przy zakupie.

Boris Akimov

założyciel spółdzielni rolniczej LavkaLavka

Grzyby

Trzeba je teraz kupić, bo za dwa tygodnie najprawdopodobniej się skończą. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących wyboru, najważniejsze jest to, że grzyby wyglądają świeżo. Nie są przechowywane przez długi czas, więc są sprowadzane głównie z Moskwy i sąsiednich regionów.

Bakłażan Kuban

Zazwyczaj są uprawiane przy minimalnej ilości substancji chemicznych, mają delikatniejszy i mleczny smak. Ale pośpieszne kupowanie bakłażanów Kuban w tej chwili nie jest konieczne, ponieważ można je znaleźć na rynkach od dłuższego czasu.

Dzika żurawina

Również w najbliższych tygodniach rynkami będą żurawina leśna. W przeciwieństwie do ogrodu jest uprawiany naturalnie, bez użycia technologii. Łatwo ją rozpoznać: jest mała.

Marina Chavdar

sprzedawca
Pawilon nr 146 rynku Dorogomilovsky

Ormiańskie brzoskwinie i morele

Już odchodzą i być może w przyszłym tygodniu nie będą w sprzedaży. Wyróżnia je szczególna słodycz i aromat; nie można ich z niczym porównać. Przed wybraniem brzoskwiń i moreli możesz poprosić o sprawdzenie.

Elena Selishcheva

sprzedawca
Pawilon nr 348 rynku Dorogomilovsky

Kawior z łososia kumarskiego i łososia coho z Dalekiego Wschodu

Teraz najświeższy kawior, gdy ryba się spawnuje. Następnie zwija się w słoiki, a smak nie będzie taki sam. Zwróć uwagę na wygląd: jaja powinny być sklejone, ale jaja nie powinny być śluzowate.

lyudmila kozyreva

sprzedawca
Pawilon nr 86 rynku Dorogomilovsky

Gruzińskie orzechy laskowe i krymskie orzechy włoskie

Przynieśli teraz świeże orzechy, a jeśli lubisz orzechy, czas je kupić z zyskiem. Najpewniejszym sposobem na wybranie odpowiedniej opcji jest wypróbowanie.

Victoria Codrianu

sprzedawca
Pawilon nr 451-tych rynku Dorogomilovsky

Kurki, oleiste, borowiki i borowiki

Grzyby leśne wkrótce znikną, więc musisz je teraz kupić; musisz zadowolić się suszeniem lub mrożeniem. Tradycyjnie wiele grzybów zbiera się w regionie Vladimir, więc większość sprowadza się stamtąd.

Pomoc w przygotowaniu materiału: Svetlana Lomova
Cover: Shutterstock.com

Obejrzyj wideo: Czy warto teraz kupić mieszkanie? Odpowiada Marcin Krasoń. (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions
Wykonane przeze mnie

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions

Na początku lata agencja reklamowa Voskhod z Jekaterynburga otrzymała siedem nagród na międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes Lions za projekt społeczny „Make Officials Work”. Dla niego doły na drogach zostały zaprojektowane jako portrety urzędników miejskich. Współzałożyciel agencji i dyrektor kreatywny Andrei Gubaidullin opowiedział o historii firmy, jej najbardziej znaczącym sukcesie i planach na przyszłość.
Czytaj Więcej
Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów
Wykonane przeze mnie

Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów

Najpopularniejszym sposobem sprzedaży używanego samochodu jest umieszczenie reklamy na Auto.ru, Avito lub innej tablicy ogłoszeń. W pierwszej połowie 2014 r. W Rosji sprzedano 2,89 mln samochodów. Usługa Carprice działa jako pośrednik między właścicielem samochodu a sprzedawcą. Rozpoczęło się w lipcu, od tego czasu podłączyło do systemu ponad 500 dealerów i osiągnęło obrót w wysokości 1,5 miliona dolarów miesięcznie.
Czytaj Więcej
Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów
Wykonane przeze mnie

Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów

Jacob Karda, jego żona i partnerzy popełnili trzy błędy, tworząc własny projekt - internetowy projektant dżinsów. Najpierw przy wyborze biura projektowego, a potem przy zatrudnianiu programistów. Przedłużyło to uruchomienie projektu o dwa i pół roku i zwiększyło koszty dziesięciokrotnie. Partnerzy popełnili trzeci błąd, już zaczynając: rynek amerykański nie był zainteresowany ich ofertą.
Czytaj Więcej