Tak jak powinno

Co teraz kupić na rynku

Życie wokół wciąż zbiera porady ekspertów, jak poprawić codzienne sprawy kuchenne. Wyjaśniliśmy już, jak prawidłowo gotować lub konserwować szeroką gamę produktów, i rozmawialiśmy o prostych sztuczkach, które ułatwią ci i będą bardziej interesujące być w kuchni. W nowym numerze rozmawialiśmy z twórcą usługi dostarczania produktów rolnych MoscowFresh, Lwem Wołożem i kilkoma sprzedawcami z rynku Daniłowskiego, o tym, które owoce i warzywa kupić teraz - i na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Leo Volozh

twórca usługi dostarczania produktów rolnych z rynków MoscowFresh

Rzodkiewka

Teraz rzodkiewki pojawiają się na rynku. Ma dużo witamin, dlatego idealnie nadaje się do przywracania odporności po długiej zimie. Głównymi dostawcami są Krasnodar i Krym. Wybierając, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy: jednolity czerwony lub różowy kolor, brak pęknięć, zielone i nieoczyszczone zielenie. Podstawa warzywa nie powinna być biała.

Bakłażan azerski

Czas kupić bakłażan azerski. To drogi, ale bardzo wysokiej jakości produkt. Azerbejdżańskie różnią się od zwykłych bakłażanów niewielkim rozmiarem - dziesięć centymetrów, nie więcej. Są bardzo smaczne i zdrowe. Wybierz bakłażan azerski nie jest konieczny. Jest to rzadki produkt, a jeśli się pojawi, to zdecydowanie jest dobrej jakości.

Ogórki

Minął miesiąc, odkąd szklarnie sprzedawały ogórki na rynkach. Są uprawiane na przedmieściach. Wybierając ogórki, należy zwrócić uwagę na rozmiar. Lepiej jest brać małe, ponieważ duże nasiona w dużych ogórkach sprawiają, że warzywo nie ma smaku. Ważne jest również, aby ogórki były wystarczająco solidne. W przeciwnym razie po kilku dniach staną się wiotkie i bez smaku.

Pomidory uzbeckie

Ceny pomidorów uzbeckich spadły półtora raza w porównaniu z zimowymi. Teraz musisz zapłacić 700-800 rubli za kilogram. Uzbeckie pomidory są soczyste i słodkie. Mają jednolity burgundowy kolor i alfons na dole. Najpewniejszym sposobem na wybór pysznego produktu jest wypróbowanie go. Kości tych pomidorów są zielonkawe i nie powinno być w nich białej miazgi - w przeciwnym razie masz inną odmianę.

Nowe ziemniaki

Teraz na półkach stoi młody ziemniak z Azerbejdżanu i Izraela. Smak jest taki sam jak nasz w lecie. Wybór młodego ziemniaka jest łatwy: ma cienką i czystą skórkę.

Truskawki

W Grecji rozpoczął się sezon truskawek. Chociaż szczyt spadnie w maju, teraz staje się on tańszy i smaczniejszy. Dojrzałe truskawki mają charakterystyczny zapach i jednolity czerwony kolor. Lepiej wybrać suchą i twardą jagodę, ponieważ mokra szybko zniknie.

Fatima Kunizheva

sprzedawca rynku Daniłowskiego

Niesplik

Niesplik należy kupić teraz, ponieważ po półtora miesiąca nie można go już znaleźć. Głównymi dostawcami są Turcja i Hiszpania. Wkrótce dołączy do nich Azerbejdżan. Ona, podobnie jak feijoa, jest przydatna dla naczyń krwionośnych i serca. Ponadto niesplik jest ceniony ze względu na wysoką zawartość jodu. Niesplik jest łatwy do wyboru: powinien mieć pomarańczowy kolor, wtedy owoce będą słodko-słodkie.

Abdula Sadikov

sprzedawca rynku Daniłowskiego

Suszone Persimmon

Ostatnio suszone persimmon zostało przywiezione z Abchazji; smakuje słodko i wygląda jak randka lub czekolada. Suszony persimmon powinien być miękki - możesz go wziąć do ręki i lekko ścisnąć. I oczywiście nie zapomnij umyć owoców przed jedzeniem.

Lily Antonova

sprzedawca rynku Daniłowskiego

Mini Kiwi

Mini-kiwi rośnie na krzakach takich jak agrest. Jest przywieziony z Chile, gdzie jest teraz ciepło. Pod względem właściwości nie różni się niczym od zwykłego kiwi. Z reguły nikt nie rozrywa go niedojrzałym. Kiwi powinien być miękki, ale nie pomarszczony. Pomarszczony Kiwi - Stale. Chociaż ktoś kocha coś takiego.

Wujek Misza „Król jabłek”

sprzedawca rynku Daniłowskiego

Jabłka

Teraz możesz kupić dowolne jabłka. Wszystko zależy od preferencji. Ktoś lubi odmianę Simirenko: im dłużej jest przechowywana, tym słodsza staje się. Ktoś wygląda bardziej kwaśno, jak Oryol. Jabłka sezonowe pochodzą z Krymu. Na pudełkach napis „Ogrody Bakczysaraju”. Wybierając jabłka, musisz wyglądać tak, aby były twarde i bez wgnieceń. W przeciwnym razie zostaną zgniłe w środku, ponieważ nie mają chemii.

Cover: świeże bakłażany za pośrednictwem Shutterstock.com

Obejrzyj wideo: Czy warto teraz kupić mieszkanie? Odpowiada Marcin Krasoń. (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions
Wykonane przeze mnie

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions

Na początku lata agencja reklamowa Voskhod z Jekaterynburga otrzymała siedem nagród na międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes Lions za projekt społeczny „Make Officials Work”. Dla niego doły na drogach zostały zaprojektowane jako portrety urzędników miejskich. Współzałożyciel agencji i dyrektor kreatywny Andrei Gubaidullin opowiedział o historii firmy, jej najbardziej znaczącym sukcesie i planach na przyszłość.
Czytaj Więcej
Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów
Wykonane przeze mnie

Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów

Najpopularniejszym sposobem sprzedaży używanego samochodu jest umieszczenie reklamy na Auto.ru, Avito lub innej tablicy ogłoszeń. W pierwszej połowie 2014 r. W Rosji sprzedano 2,89 mln samochodów. Usługa Carprice działa jako pośrednik między właścicielem samochodu a sprzedawcą. Rozpoczęło się w lipcu, od tego czasu podłączyło do systemu ponad 500 dealerów i osiągnęło obrót w wysokości 1,5 miliona dolarów miesięcznie.
Czytaj Więcej
Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów
Wykonane przeze mnie

Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów

Jacob Karda, jego żona i partnerzy popełnili trzy błędy, tworząc własny projekt - internetowy projektant dżinsów. Najpierw przy wyborze biura projektowego, a potem przy zatrudnianiu programistów. Przedłużyło to uruchomienie projektu o dwa i pół roku i zwiększyło koszty dziesięciokrotnie. Partnerzy popełnili trzeci błąd, już zaczynając: rynek amerykański nie był zainteresowany ich ofertą.
Czytaj Więcej