Tak jak powinno

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?

Do świąt majowych pozostało tylko kilka dni, a wielu spotka je poza miastem lub w parkach. Dlatego Life wokół wprowadza mini-serię materiałów poświęconych tematyce pikników i gotowania w przyrodzie. W pierwszym numerze zapytaliśmy osobę, która wie prawie wszystko na temat grilla, jakie urządzenia należy nabyć, aby stać się mistrzem gotowania w ogniu. Jak wybrać dobry grill i zrezygnować z płynów do zapłonu? O tym w naszym przewodniku.


URZĄDZENIA DO PRZYGOTOWYWANIA ŻYWNOŚCI W PRZYRODZIE JEST OGROMNA ILOŚĆ, ale istnieje niezbędne minimum, które byłoby dobre dla kogoś, kto postanowił zostać szefem kuchni weekendowej dla swojej rodziny i przyjaciół.

Na początek istnieją trzy odmiany ulicznych grillów: węgiel, ceramika i gaz. Węgiel i ceramika działają na węglu, podczas gdy gaz nie wymaga węgla. Grille gazowe są zwykle droższe, ale mają zalety - szybko się nagrzewają i pozwalają na ugotowanie kilku potraw jednocześnie.

EVGENIA BUTKO

„California Grille & BBQs”

Najlepsze grille w swojej klasie

Jeśli wybierzesz grill poważnie i na stałe, zalecam zwrócenie uwagi na te trzy opcje: są to najlepsi przedstawiciele w swojej klasie pod względem stosunku ceny do jakości.


Grill węglowy Weber Master-Touch GBS, 57 cm

KUP ZA 29.900 RUBLÓW

Legenda o stworzeniu pierwszego grilla na węgiel drzewny jest znana wielu fanom grilla: po przecięciu morskiej boi na pół George Stephen stał u początków firmy produkującej najpopularniejsze grille na świecie. Ten grill węglowy na każdą pogodę pozwala gotować na grillu, grillować na szaszłykach i dymić.

Grill ma chromowany grill o średnicy 57 centymetrów z dodatkowym systemem do korzystania z akcesoriów (wok, grill stekowy, patelnia). Porcelanowa emaliowana pokrywa i bojler objęte są 10-letnią gwarancją. Pokrywa z wbudowanym termometrem ma wygodny uchwyt chroniony przez odbłyśnik ciepła. Kocioł jest wyposażony w system czyszczenia z wiatroodpornym kolektorem popiołu.


Grill gazowy Char-Broil Performance T36D

KUP ZA 57 900 RUBEK

Ruszty na podczerwień są dobrą alternatywą dla tradycyjnych rusztów gazowych. Większość grilli gazowych wytwarza znaczną ilość ciepła konwekcyjnego, ale bez palnika na podczerwień często nie są w stanie zapewnić ekwiwalentu temperaturowego steku. Te grille są łatwe w użyciu; są specjalnie zaprojektowane do gotowania soczystych potraw, zapobiegając płomieniom i oszczędzając paliwo.

Grill gazowy, na który polecam zwrócić uwagę, jest bestsellerem. Ma trzy główne palniki, dodatkowy palnik boczny, główny i dodatkowy grill do ogrzewania. Bardzo wygodnie jest korzystać z wbudowanych termometrów dla każdego palnika i szerokiego stolika bocznego.


Ceramiczny grill Big Green Egg M

KUP ZA 124 900 RUBEK

Nowoczesne grille ceramiczne Big Green Egg pochodzą z klasycznych azjatyckich pieców glinianych Kamado przywiezionych z Japonii przez amerykańskich żołnierzy. „Duże zielone jajko” to produkt bardzo wysokiej jakości. Być może jest nieco droższy niż inne grille podstawowe, takie jak kotły Weber, jest to najlepszy wybór dla tych, którzy są poważnie zainteresowani gotowaniem w przyrodzie.

Ten grill jest wykonany z materiału ceramicznego, dzięki czemu doskonale zatrzymuje wilgoć i ciepło. Wbudowany czujnik temperatury pozwala dokładnie monitorować, co dzieje się pod pokrywą. W tym grillu możesz gotować w wysokich temperaturach i na małym ogniu, a także wędzić, gotować pizzę i gulasze warzywne.


Dobre grille budżetowe

Grille ceramiczne i gazowe nie mogą być tanie. Dlatego praktycznie nie ma opcji zapisywania na tych urządzeniach. Green Egg ma najmniejszą wersję Mini, która jest tańsza, ale nie możesz nawet ugotować obiadu na takim grillu dla dużej firmy. Grille na węgiel drzewny dają więcej swobody: są przenośne i kompaktowe, a ponadto nadają się dla początkujących do gotowania w ogniu. Oto trzy z nich, które najprawdopodobniej Cię nie rozczarują.

Grill Weber Smokey Joe Premium 37 cm

KUP ZA 8 900 RUBEK

Dobra opcja na kameralne pikniki wiejskie. Łatwy w transporcie grill, który jest wygodny w transporcie i dobrze radzi sobie z podstawowymi funkcjami. Można gotować na ruszcie, grillować na szaszłykach i wędzić.


Charcoal Grill Charcoal Gourmet

KUP ZA 10 490 RUBEK

Kompaktowy grill z wygodnym uchwytem. Z głównych zalet: grill na węgiel ma regulowaną wysokość, jest wbudowany termometr, a uchwyt nie nagrzewa się. Dolny grill jest wygodny do przechowywania węgla.


Grill węglowy Weber Compact Kettle, 47 cm

KUP ZA 9 900 RUBEK

Kolejny kompaktowy i niedrogi grill. Dobry wybór, jeśli zdecydujesz się dać komuś prezent. Radzę zwrócić uwagę na rozmiar: gotowanie na nim dużej ilości mięsa lub smażenie dużych kawałków nie zadziała.

Akcesoria i przybory kuchenne

Patelnia żeliwna

KUP ZA 3500 RUBLÓW

Za pomocą małej żeliwnej patelni możesz grillować dowolne naczynia, a nawet upiec ciasto. Najważniejsze jest to, że uchwyt jest wymienny.

Rękawice odporne na ciepło

KUP ZA 2 290 RUBEK

Rękawiczki wykonane z wysokiej jakości materiału odpornego na ciepło są przydatne nawet dla wirtuozów gotowania w naturze. Są one szczególnie istotne dla właścicieli rusztów węglowych.


Wok

KUP ZA 3100 RUBLÓW

Wygodny wok do smażenia bezpośrednio na grillu poszerzy twoje menu. Polecam wybranie uniwersalnej opcji, na której w razie potrzeby łatwo jest zainstalować wyjmowaną dyszę, zamieniając ją w piec do pieczenia kurczaka.

Żeberka stoją

KUP ZA 2990 RUBELI

Bardzo praktyczna rzecz: w zależności od tego, z której strony korzystasz, możesz albo ostrożnie upiec duże kawałki mięsa (kurczak, pieczeń), albo delikatnie usmażyć żeberka i udka z kurczaka. Aluminiowy pojemnik poniżej do zbierania płynu zbierze sok z przygotowanego mięsa.


Rozrusznik węgla

Kup za 2200 rubli

Gotowanie na węglach wypełnionych płynami chemicznymi do zapłonu nie jest dobrym pomysłem: w naczyniach wyczuwa się specyficzny zapach parafiny. Oczywiście możesz huśtać karton jak profesjonalny kebab, ale lepiej jest zdobyć starter na węgle. Wlewa się do niego węgiel, wkłada kilka kostek do zapłonu i podpala. Po 15 minutach węgle nadają się do gotowania.

Szczotka do grilla

Kup za 1490 rubli

Do czyszczenia grilla i trudno dostępnych miejsc wzdłuż jego krawędzi potrzebna jest szczotka. Lepiej wybrać pędzel pokryty emalią porcelanową z włosiem ze stali nierdzewnej. Należy pamiętać, że uchwyt powinien być ergonomiczny i posiadać pętlę, dzięki której można go wygodnie zawiesić na grillu.


POKRYWA: weber.com

ZDJĘCIA: 1 - weber.com - 2 węgiel 3-palnik-grill gazowy 4 - grillhome 5 - grill-academy 6 - grill-academy

7 - c-grille 8 - c-grille 9 - grillhome 10 - c-grille 11 - justgrill 12 - justgrill 13 - c-grill 14 - whogrill

15 - grillacademy 16 - c-grille

Obejrzyj wideo: Kociołek nad Bugiem - przepis wprost z ogniska - COOKING VAN (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

„O tak! Jedzenie!”, Chińskie kino, „Humble Hero” Mario Vargas Llosa
Weekend

„O tak! Jedzenie!”, Chińskie kino, „Humble Hero” Mario Vargas Llosa

Gdzie iść „Och tak! Jedzenie!” KIEDY: 13-14 lutego GDZIE: Okhta-Park Resort CENA: Bezpłatnie Pierwszy zimowy festiwal jedzenia na świeżym powietrzu. Głównymi miejscami są otwarta kuchnia, w której szefowie kuchni będą gotować oryginalne dania nie więcej niż 200 rubli co godzinę, oraz odwiedzające kuchnie BB & Burgers, Leopold, Pedro & Gomez w Larisa, Bureau, Mad Dogs i Deli ”,„ Doubleby ”,„ Hominy ”,„ Morze produktów ”,„ Nóż po prawej, widelec po lewej ”i inne.
Czytaj Więcej
Pokaz japońskich perkusistów, klasa mistrzowska z grupy „ZIP” i nowych „Feminologów”
Weekend

Pokaz japońskich perkusistów, klasa mistrzowska z grupy „ZIP” i nowych „Feminologów”

Wydarzenia miejskie Na zdjęciu: wykład SMM w Medialectorium we Władywostoku Wykład „Jak opublikować swoją książkę?” Medialectorium o tym, jak publikować Przydatna sala wykładowa dla początkujących i po prostu ciekawi. Podczas spotkania mówca Alexandra Zaskaleto podzieli się swoim osobistym doświadczeniem i podpowie, gdzie szukać inspiracji, kogo pokazać i jak opublikować swoją pracę.
Czytaj Więcej
Park Live na wystawie osiągnięć gospodarczych, Dzień Dostojewskiego, zdrowy weekend w Nikola-Lenivets i 12 innych wydarzeniach
Weekend

Park Live na wystawie osiągnięć gospodarczych, Dzień Dostojewskiego, zdrowy weekend w Nikola-Lenivets i 12 innych wydarzeniach

PIĄTEK 27 czerwca Pochmurno, lekki deszcz Dzień: +16 Noc: +9 SOBOTA 28 czerwca Pochmurny dzień: +13 Noc: +7 NIEDZIELA 29 czerwca Pochmurno z polanami Dzień: +17 Noc: +7 Piątek, 27 czerwca 17: 00-22 : 00 Park Live Festival Festiwal, który odbywa się w tym roku pod hasłem „Wielki festiwal dla dużego kraju”, w pełni go uzasadni i potrwa trzy dni - lista gwiazd jest bardzo cętkowana.
Czytaj Więcej