Tak jak powinno

Co kupić na rynkach w czerwcu?

Życie wokół wciąż zbiera porady ekspertów, jak poprawić codzienne sprawy kuchenne. Wyjaśniliśmy już, jak prawidłowo gotować lub konserwować szeroką gamę produktów, i rozmawialiśmy o prostych sztuczkach, które ułatwią ci i będą bardziej interesujące być w kuchni. W nowym numerze rozmawialiśmy z twórcą usługi dostarczania produktów rolnych MoscowFresh, Lewem Wołożem oraz kilkoma sprzedawcami z rynku Dorogomiłowskiego o tym, które produkty kupić teraz i na co zwracać uwagę przy ich wyborze.


Leo Volozh

twórca usługi dostarczania produktów rolnych z rynków MoscowFresh

Owoce cytrusowe

Teraz musimy wybrać owoce i warzywa nowej uprawy, nie tylko z Rosji, ale także z innych części świata. Na przykład owoce cytrusowe: cytryny, grejpfruty, mandarynki. Zazwyczaj kupuje się je od nas zimą, chociaż w rzeczywistości jest to złe. Zimą są już lekko wysuszone, a teraz są pyszne i pełne witamin. Łatwo jest wybrać świeży owoc: jest lżejszy niż czerstwy i ma błyszczącą skórkę.

Bakłażan

Na półkach pojawiła się bakłażan doniczkowy z obwodu moskiewskiego. W przeciwieństwie do importowanych nie są puste w środku. Ponadto małe bakłażany nowej uprawy pochodzą z Azerbejdżanu i Armenii. Są trzy razy mniejsze niż nasze, droższe, ale smak jest znacznie chłodniejszy. Wybierając, warto zwrócić uwagę na wygląd warzywa - powinno być bez wgnieceń i cięć, schludne.

Ogórki

Wreszcie ogórki szklarniowe ustępują ogórkom mielonym. Szklarnie z tego ostatniego różnią się nie tylko smakiem, ale także wyglądem: są małe, bez dużych wyprysków, solidne i mają ciemnozielony kolor. Jeśli chcesz czegoś specjalnego, możesz wziąć ogórki Baku. Teraz właśnie rozpoczęła się nowa uprawa. Różni się od starego tym, że ogórki są mniejsze, cieńsze, mają bardzo delikatną skórę i kwiaty. Ogólnie rzecz biorąc, ogórki Baku są najlepsze ze wszystkiego, co dzieje się w ciągu roku.

Pomidory

Teraz możesz kupić rosyjskie pomidory. Najsmaczniejsze z nich to różowe z Krasnodaru. Ale na rynkach często oszukują i sprzedają różowo z Azerbejdżanu pod ich pozorem. Aby nie ryzykować, możesz wziąć wiśnię Baku. Są słodkie, soczyste i tańsze niż nasze. Jak ustalić, czy pomidor jest dobry czy zły? Musi zostać przecięty na pół: jeśli jest biały w środku, to jest zły, a jeśli kości są zielone, jest mało miazgi i dużo płynu jest czerwone lub różowe, to jest dobre.

Bow

Jeśli do niedawna na półkach sprowadzano tylko białą cebulę, teraz w sprzedaży pojawiła się nowa odmiana białej rosyjskiej cebuli. Nie można go pomylić z niczym: świeci i raczej nie ma nawet białego, ale półprzezroczystego koloru. Młode czerwone płaskie cebule są przywożone do nas z Krymu. Łatwo jest go odróżnić od starego: nie złuszcza się, błyszczy i wygląda świeżo.

Marchewki

Wszyscy wiedzą o zaletach marchwi. W tej chwili marchewki są sprzedawane na rynkach, których nie trzeba nawet obierać, wystarczy je umyć i zjeść. Młode marchewki łatwo rozpoznać po wielkich zielonych wierzchołkach, które są cztery razy większe niż samo warzywo.


Natalya Mikhailo

sprzedawca rynku Dorogomilovsky

Truskawki

Niedawno na półkach pojawiły się krymskie truskawki. Jeśli zjesz trzylitrowy słoik tej jagody, witaminy wystarczą na cały rok. Wybierając truskawki, musisz spojrzeć na ich wygląd - powinien być soczysty, świeży i z czerwonawym odcieniem. Ale nie powinieneś brać zakurzonej jagody, oni po prostu wybrali ją przy drodze.

Maliny

Pod koniec czerwca zaczną sprzedawać lokalne maliny. Ponieważ ma dużo błonnika, ma wiele przydatnych właściwości: poprawia trawienie, zapobiega wchłanianiu cholesterolu do krwi, a także pomaga leczyć podczas przeziębienia. Dojrzałe maliny powinny mieć jasny różowy kolor i być miękkie, ale nie pomarszczone. Ale lepiej nie polegać na wielkości jagody: może być mała, ale bardzo słodka lub może być duża, ale całkowicie bez smaku, ponieważ nie miała wystarczającej ilości słońca.

Wiciokrzew

Nazwa tej jagody oznacza „żyj młodo”, poprawia widzenie i pamięć. Szczególnie zaleca się jedzenie dla osób cierpiących na cukrzycę.

Wiciokrzew przywieziono do nas z regionu moskiewskiego. Przed zakupem musisz sprawdzić, czy owoce nie są uszkodzone, ale lepiej po prostu spróbować. Jagoda ma dość cierpki smak, nawet trochę cierpki.

Morwa

Teraz na rynkach można znaleźć morwy białe i czarne z Gruzji i Armenii. Na południu Rosji pojawi się pod koniec lipca. Morwa jest w stanie rozrzedzić krew, więc jej owoce są często wykorzystywane do celów leczniczych. Smakuje słodko i delikatnie, ale należy uważać na ciemne owoce, ponieważ są one bardzo brudne i źle umyte.

Agrest

Agrest z Krasnodaru pojawił się już na półkach. Występuje w wielu odmianach i kolorach: od czerwonawego do jasnozielonego. Podobnie jak inne jagody, należy spróbować. Dojrzały agrest jest trochę kwaśny i staje się słodki dopiero po perespalalu.


Lily

sprzedawca rynku Dorogomilovsky

Truskawki

Czas na truskawki. Jest wprowadzany na rynki z całego świata, a nasz pochodzi z Krymu i Krasnodaru. Truskawka poprawia metabolizm i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Przed zakupem zwróć uwagę na wielkość jagody: zwykle im mniejsza, tym słodsza. Kolejnym ważnym wskaźnikiem jest ciemnoczerwony, nasycony kolor. Dobre truskawki mają również charakterystyczny słodki zapach.

Wiśnie

Najsmaczniejsza wiśnia jest ciemna, odmiany „Vladimirovka”. Przywieziono ją z Krasnodaru. Lepiej wybrać małe owoce, bez kropek i oczywistych uszkodzeń. Jednak najpewniejszym sposobem sprawdzenia jest ponowna próba: ciemna wiśnia, taka jak Vladimirovka, będzie słodka, a lekka wiśnia będzie kwaśna.

Czereśnia

Wiśnie są wprowadzane na rynek z Uzbekistanu i Armenii. Należy go teraz kupić, ponieważ pod koniec czerwca zakończy się i pojawi się dopiero w przyszłym roku. Wiśnia jest inna: żółto-czerwona, żółta i ciemnoczerwona. To drugie będzie słodsze, ale tutaj ktoś już to lubi.

Ziemniak

Czas kupić młode czerwone i białe ziemniaki, które przyjeżdżają do nas z Azerbejdżanu. W Rosji pojawi się również wkrótce. Możesz wybrać dobrego ziemniaka na cienkiej i czystej skórze.


Cover: sofia30 przez stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Jaki smartfon kupić w 2019 roku? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day
Ciekawe

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day

Pięć namiotów kinowych zostanie otwartych w Moskwie przy ulicy Twerskiej w Dniu Miasta, pokazując rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie. O tym poinformowała służba prasowa komitetu organizacyjnego cyklu miejskich wydarzeń ulicznych „Pory roku w Moskwie”, informuje TASS. „Moskale i goście stolicy będą mogli oglądać około 100 godzin kina, w tym rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie, a także rozmawiać z ulubionymi filmowcami, aktorami i filmowcami.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Igor i Natalia kupili mieszkanie w domu na Begovaya na etapie budowy w 2011 roku: podobał im się bezpłatny układ, panoramiczne okna, widoki i dogodna lokalizacja w obrębie Trzeciego Pierścienia. Gospodarze bardzo lubią słońce i plażową estetykę. Po ślubie na Bali postanowili nadać swojemu domowi słoneczny nastrój.
Czytaj Więcej
Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany
Ciekawe

Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany

Roczny przewodnik po 100 najlepszych restauracjach stolicy Spoon 2016 został opublikowany w Moskwie. Przedstawiciele opowiedzieli o tym Life. Ocena łyżki 2016 nosi nazwę „Rosyjski Michelin”. „Gromadzi przede wszystkim miejsca premium. Ta ocena dotyczy nie tylko gastronomii, ale także określonego stylu życia” - wyjaśniają przedstawiciele Spoon 2016 wokół Life.
Czytaj Więcej
Plany weekendowe: 4-6 października
Ciekawe

Plany weekendowe: 4-6 października

4 października, piątek, 5 października, sobota, 6 października, niedziela, piątek, 4 października, 11:00 „0 Performance - Skromny urok kryzysu” Ostatni dzień wystawy. Projekt poświęcony jest wydajności, a nazwa opiera się na grze słów, opartej na podwójnym znaczeniu pojęcia „wydajności”, co można interpretować jako termin ekonomiczny „wydajność”.
Czytaj Więcej