Tak jak powinno

28 warzyw, owoców i jagód do kupienia w lipcu

Życie wokół wciąż zbiera porady ekspertów, jak poprawić codzienne sprawy kuchenne. Wyjaśniliśmy już, jak prawidłowo gotować lub konserwować szeroką gamę produktów, i rozmawialiśmy o prostych sztuczkach, które ułatwią ci i będą bardziej interesujące być w kuchni. W nowym numerze rozmawialiśmy z twórcą usługi dostarczania produktów rolnych MoscowFresh, Lewem Wołożem, przedstawicielem rynku Daniłowskiego i kilkoma sprzedawcami rynku Preobrazhensky, o tym, które produkty kupić teraz i na co zwracać uwagę przy ich wyborze.


Leo Volozh

twórca usługi dostarczania produktów rolnych z rynków MoscowFresh

Kukurydza

Teraz wprowadzony na rynki Kukurydza Krasnodar nowa uprawa. Gotuje się w dosłownie 20 minut i nawet nie trzeba go solić - sama kukurydza jest już świeża i słodka. To musi być kupione. Oczywiście będzie dobra przez następne dwa miesiące, ale teraz, moim zdaniem, najlepsza.

Grzyby

Kurki pojawiły się w sprzedaży. Do tej pory sprowadzano je w małych ilościach, więc nadal są dość drogie, ale stopniowo będą tańsze. Cena za nich zmienia się już z dnia na dzień - na przykład przybyła duża impreza, a cena spada. Musimy patrzeć, musimy patrzeć, ale kurki są kurkami, wszystkie będą równie smaczne dla tych, którzy je kochają.

Jagody

Sezon jagodowy jest otwarty - czas iść na rynek malin, jagód i porzeczek. Ale na przykład jeżyna jest nadal importowana, więc nie jest tania, sprowadzana jest z Azerbejdżanu. Nasz sezon na jeżyny rozpocznie się w sierpniu, ale teraz czas na jagody. Ponadto powinieneś kupić czarne i czerwone porzeczki, ale agrest jest nadal kwaśny, lepiej jest wziąć go później. Truskawki, a zwłaszcza maliny, teraz, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, właśnie tego potrzebujesz. Jakiś czas temu wciąż była dostarczana z Mołdawii, a teraz na rynku pojawiły się nasze, rosyjskie, słodkie prawdziwe maliny. Ogólnie rzecz biorąc, teraz jagody są tak dobre, że można je nawet przechowywać przez pewien czas w lodówce. Ale teraz sezon truskawek się skończył. Nie jest to tak przerażające, ponieważ sama truskawka jest bardzo kapryśną i problematyczną jagodą: albo płynie, okazuje się zbyt wodnista i nie można jej przechowywać. Ta sama porzeczka, w przeciwieństwie do niej, leży idealnie.

Pomidory

Pomidory Krasnodar przez miesiąc tak bezpiecznie, jak to możliwe, aby wejść na rynek. Są tanie i dobre - powiedziałbym nawet, solidne. Ale jeśli nadal chcesz coś naprawdę smacznego, najlepiej zapłacić dodatkowe pieniądze za Azerbejdżan. Im są mniejsze, tym smaczniejsze i najsmaczniejsze - wielkości nektaryny. Takie pomidory nie mogą być lepsze. Wytnij - wewnątrz zielone kości, aromat i soczysty miąższ. A smak nie jest kwaśny ani słodki - tego właśnie potrzebujesz.

Ogórki

Teraz istnieje kilka odmian: Łukowicki, a także niedrogie większe ogórki - wszystkie równie soczyste i dojrzałe. Ale znowu, jeśli chcesz czegoś kosztownego i smacznego, najlepiej wziąć Baku. Mają jasnozielony kolor i, jak to było, pozostają najbardziej delikatne i pyszne. Ale nasze, rosyjskie nieutwardzone, są dwa razy tańsze i smaczne. Dla odmiany możesz zjeść kilka miesięcy.

Dynia, cukinia i inne warzywa

Nowa uprawa dyni jeszcze się nie zbliżyła, a jak dotąd obca jest przywieziona do Rosji. Jest teraz mała - dosłownie na kilogram, każda, lekka, świeża i naprawdę bardzo dobra, choć droga. Nasze pojawią się za miesiąc lub dwa.

Na rynku można już znaleźć naszą kapustę, bakłażana i cukinię - wszystko jest Krasnodar, tanie i bez zbyt dużej chemii. Dodatkowo na półkach pojawiła się nowa uprawa ziemniaków. Jeśli pod koniec maja - w czerwcu ziemniak z nowych zbiorów był tylko Azerbejdżanem, teraz pojawił się nasz. I w żadnym wypadku nie powinieneś brać ziemniaków ze starej uprawy, nawet jeśli są oferowane.

Morele i Brzoskwinie

Od kilku tygodni soczyste i słodkie morele trafiają do sprzedaży. Powinny być wystarczająco duże, z pomarańczowym, ale nie zielonym odcieniem. Te prawdopodobnie będą dojrzałe i świeże. Najlepszą odmianą jest „chatka”, teraz w sklepach jest szczyt sezonu. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pójdziesz na rynek, absolutnie zdecydowanie musisz wziąć morele.

Płaskie brzoskwinie i nektaryny to także owoce sezonowe, ale te płaskie lepiej jeszcze poczekać. Poczekaj krótko: od jednego do dwóch tygodni. Do tej pory pierwsze dostawy płaskich brzoskwiń były trudne i nie tak słodkie, jak powinny - znowu, w przeciwieństwie do moreli, które już są bardzo dobre.

Melon i arbuz

Sezon z melonem i arbuzem już się rozpoczął. Melony są nadal uzbeckie, a arbuzy, oprócz Uzbekistanu, są już zabierane z Dagestanu. Najważniejszą rzeczą dla melona jest to, że ma silny aromat miodowy i najlepiej wziąć małe, dwa lub trzy kilogramy. Klasyczny melon - coś w rodzaju „torpedy” - jest o wiele mniejszy niż kiedyś, ale już jest dobry. Jeśli chodzi o arbuza, wszystko jest proste: uderz go - jeśli zadzwoni, najprawdopodobniej będzie dojrzały. Teraz arbuzy są w sprzedaży, nie duże, jak 10 kg w sierpniu, ale małe, trzy lub cztery kilogramy. Są przyjemnością.


Anna Shelepova

PR-manager rynku Daniłowskiego

Owoce

Wiele owoców jest teraz dostarczanych z byłych republik radzieckich - morele, brzoskwinie, nektaryny, śliwki sprowadzane są z Armenii, Azerbejdżanu i Uzbekistanu. I na przykład czerwono-gruszki farrell są sprowadzane z Południowej Afryki. Wybierając owoce, musisz pamiętać, że dojrzałe owoce nie powinny być zbyt twarde ani zbyt miękkie. Sączące się soki i tłuczone owoce mogą stać się dobrą podstawą do dżemu.

Czereśnia

Sezon wiśniowy potrwa do sierpnia. Można go kupić w trzech odmianach: żółty pochodzi z Armenii, różowy i czerwony - z Uzbekistanu. Łodygi dobrej wiśni powinny być zielone i elastyczne, a jagody powinny być cięte i wgniatane, w przeciwnym razie szybko się zepsują. Świeżość jest również łatwa do ustalenia na podstawie zapachu: sfermentowane jagody zdecydowanie nie są warte zakupu.

I inne jagody

Od połowy lipca do połowy sierpnia na rynku będą dostępne lokalne truskawki: z regionu Tambow, Lipieck, Wołgograd, Rostów i Terytorium Krasnodarskie. Truskawki należy wybierać poprzez zapach: dojrzały ma jasny aromat.

Ogólnie rzecz biorąc, lipiec to czas kupowania malin, jagód, jeżyn, agrestu, a także czarnych, białych i czerwonych porzeczek. Taki słodki sezon potrwa około miesiąca - do połowy sierpnia. Przy wyborze wszystko jest oczywiste: nie musisz kupować jagód w brązowych plamach i zmiętych. Te, które nie zachowują kształtu, nadal nadają się tylko do dżemu.

Cukinia

Do lipca dojrzewają lokalne warzywa w pobliżu Moskwy, w tym cukinia. Na Daniłowskim można kupić niezwykłe odmiany - na przykład okrągłe cukinię, która jest wygodna do nadziewania, lub żółto-zielone, bardzo jasne, delikatne odmiany pianki - mają słodki smak i musisz je jeść na surowo. Hoduje je Swietłana Iwanowa, rolniczka z regionu moskiewskiego, którą można znaleźć na rynku tylko trzy dni w tygodniu, od piątku do niedzieli. Nawiasem mówiąc, sprzedaje również kwiaty cukinii - produkt dość rzadki w kuchni rosyjskiej. Są pyszne smażone w cieście.

Rzepa

Biała rzepa pod Moskwą pojawiła się na rynku w połowie czerwca. Teraz dodano do niej fioletową rzepę - bardziej miękką, soczystą i słodką, mniej włóknistą. Powierzchnia dobrej rzepy powinna być gładka, bez plam i uszkodzeń. Dojrzała roślina okopowa będzie cięższa niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Młode marchewki

Takie marchewki są najsłodsze i najbardziej soczyste. Są sprzedawane razem z wierzchołkami, a wierzchołki pomogą określić jakość warzywa: jeśli jest świeże i jasnozielone, marchew będzie wysokiej jakości.

Pomidory

W lipcu pomidory dojrzewają na południu Rosji: w regionach Kabardyno-Bałkarii, Wołgogradzie i Rostowa, terytorium Krasnodar. W zależności od odmiany różnią się nie tylko smakiem, ale także wyglądem: są szaro-czerwone pomidory „czarnego księcia”, są żółte, a nieco później pojawiają się zielono-czarne. Są całkowicie dojrzałe, takie kolory są cechą odmiany.

Smak pomidorów zmienia się od kwaśnego do słodkiego. Podobnie jak w przypadku śliwek, radzę spróbować zrozumieć, którą odmianę lubisz. I jeszcze jeden ważny punkt: lato nie jest czasem na uzbeckie pomidory, teraz mają gęstą, szorstką skórkę. Należy je pozostawić do zimy - wtedy lepiej nie znajdować pomidorów.

Zieloni

Teraz na rynku można kupić wszystkie znane rodzaje ziół: koperek, pietruszka, bazylia, dziki por, rukolę, jarmuż, zieloną cebulę i szalotki, a także różne rodzaje sałatek. Zasady wyboru świeżej zieleni są dość oczywiste: nie powinny mieć żółtych, suszonych ani zjadanych przez owady liści.

Wkrótce papryka i bakłażan dojrzeją w lokalnych gospodarstwach. Teraz na rynku zaczęły pojawiać się pierwsze melony: „kolektywni rolnicy” z Astrachania i „torpedy” uzbeckie.
Do sierpnia zaczną być sprzedawane po dość niskich cenach. Warto więc kupić arbuzy: będą dojrzewać, odżywione słońcem i bardzo słodkie.


Anton

sprzedawca na rynku Preobrazhensky

Warzywa

Teraz rozpoczął się sezon rosyjskiej cukinii i bakłażana. Ponadto nadszedł czas, aby kupili zmielone pomidory, ogórki i paprykę - pomidory są szczególnie dobre, jeden do jednego: nawet dojrzałe. Wszystko to jest teraz nasze, dojrzałe w Krasnodar. Jest tam gorąco.


Elena

sprzedawca na rynku Preobrazhensky

Owoce

Na przykład truskawki prawie zniknęły. Ale są morele shalah z Armenii. Wiśnie mołdawskie również nieco odchodzą - dla niej, podobnie jak w przypadku wiśni, nie jest to pora roku. Cała wiśnia prawie zniknęła, mimo że jest nasza, z Krymu. Ale teraz nadszedł czas na nektaryny i brzoskwinie - mołdawskie i uzbeckie. Tutaj trzeba wziąć płaskie brzoskwinie. Są z Uzbekistanu, duże i słodkie, po 250 rubli.


Cover: Studio Porto Sabbia - Stock.adobe.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions
Wykonane przeze mnie

Voskhod: Jak agencja reklamowa z Jekaterynburga otrzymała Cannes Lions

Na początku lata agencja reklamowa Voskhod z Jekaterynburga otrzymała siedem nagród na międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes Lions za projekt społeczny „Make Officials Work”. Dla niego doły na drogach zostały zaprojektowane jako portrety urzędników miejskich. Współzałożyciel agencji i dyrektor kreatywny Andrei Gubaidullin opowiedział o historii firmy, jej najbardziej znaczącym sukcesie i planach na przyszłość.
Czytaj Więcej
Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów
Wykonane przeze mnie

Jak Petersburger uruchomił usługę szybkiej sprzedaży samochodów

Najpopularniejszym sposobem sprzedaży używanego samochodu jest umieszczenie reklamy na Auto.ru, Avito lub innej tablicy ogłoszeń. W pierwszej połowie 2014 r. W Rosji sprzedano 2,89 mln samochodów. Usługa Carprice działa jako pośrednik między właścicielem samochodu a sprzedawcą. Rozpoczęło się w lipcu, od tego czasu podłączyło do systemu ponad 500 dealerów i osiągnęło obrót w wysokości 1,5 miliona dolarów miesięcznie.
Czytaj Więcej
Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów
Wykonane przeze mnie

Krawiectwo niezależne: Getwear i jego internetowy projektant dżinsów

Jacob Karda, jego żona i partnerzy popełnili trzy błędy, tworząc własny projekt - internetowy projektant dżinsów. Najpierw przy wyborze biura projektowego, a potem przy zatrudnianiu programistów. Przedłużyło to uruchomienie projektu o dwa i pół roku i zwiększyło koszty dziesięciokrotnie. Partnerzy popełnili trzeci błąd, już zaczynając: rynek amerykański nie był zainteresowany ich ofertą.
Czytaj Więcej