Tak jak powinno

„Zarówno owoce, jak i warzywa są w pełnym rozkwicie”: Czego szukać na rynkach w sierpniu

Życie wokół wciąż zbiera porady ekspertów, jak poprawić codzienne sprawy kuchenne. Wyjaśniliśmy już, jak prawidłowo gotować lub konserwować szeroką gamę produktów, i rozmawialiśmy o prostych sztuczkach, które ułatwią ci i będą bardziej interesujące być w kuchni. W nowym numerze rozmawialiśmy z twórcą usługi dostarczania produktów rolnych MoscowFresh, Lewem Wołożem, przedstawicielem rynku daniłowskiego i kilkoma sprzedawcami z rynku w Rydze, o tym, co pilnie trzeba teraz wprowadzić na rynek i o czym należy pamiętać przy wyborze produktów sezonowych.


Leo Volozh

twórca usługi dostarczania produktów rolnych z rynków MoscowFresh

Jagody I Owoce

Teraz na rynku pojawiła się już dobra rodzynka - możesz ją bezpiecznie wziąć. Czas też kupić nektaryny.

Te same wiśnie powoli się oddalają, ale wiśnie są nadal dobre. Ponadto melony torpedowe długo dojrzewały, a teraz stają się coraz tańsze z każdym tygodniem. Z tego samego powodu najlepiej jest teraz pobierać jabłka z owoców nowej uprawy: ich cena spadła, a smak takich jabłek jest znacznie świeższy niż jabłek ze starej uprawy.

Ale najlepsze, co jest teraz, to nasza lokalna borówka amerykańska (na przykład Vladimir), której sezon rozpoczął się w połowie lipca i potrwa kilka tygodni. Z każdym kolejnym tygodniem brzoskwinie stają się coraz lepsze: sierpień to cały miesiąc.

Warzywa

Ogórki i pomidory - to nie jest wiadomość, były dobre w lipcu.
Z warzyw, oprócz nich, w szczycie sezonu są teraz cukinia, bakłażan i cukinia. Warto również udać się na rynek z dynią nowej uprawy.

Możesz nawet jeść na surowo - jest tak świeży i pachnący. Wybierając dynię, pamiętaj: powinna ona być okrągła, ważyć około jednego kilograma i mieć jednolity czerwony kolor - na pewno będzie dojrzała.


Anna Shelepova

PR-manager rynku Daniłowskiego

Arbuzy

W sierpniu rozpoczyna się sezon rosyjskich arbuzów - głównie Astrachania, Dagestanu i Wołgogradu. Tymczasem prawie wszystko, co zostało sprzedane w czerwcu i lipcu, sprowadzono z Egiptu, Izraela i innych krajów. Najbardziej poprawne jest kupowanie arbuzów na rynkach lub w wyspecjalizowanych punktach miasta: tutaj przechodzą niezbędne kontrole zawartości azotanów. Źle - przy autostradzie na obrzeżach miasta. W takim przypadku najprawdopodobniej sprzedane zostanie coś podobnego do arbuza, ale bardzo niezdrowe.

Określ jakość arbuza na zasadzie „chłopiec - dziewczynka” nie jest tego warta, wszystko to pochodzi z dziedziny szamanizmu. Lepiej dokładnie przestudiować łatkę: u dojrzałego jest żółta i sucha, a zielony kolor ogona wskazuje, że arbuz jeszcze nie dojrzał.

Brzoskwinie

Czas kupić brzoskwinie. Na rynku można znaleźć kilka odmian, ale koniecznie wypróbuj „białego łabędzia”. Owoce tej odmiany są bardzo pachnące, delikatne, o prawdziwie miodowym smaku. Łatwo je znaleźć między innymi: są lżejsze i bardziej pachnące. Tak więc głównym asystentem w wyborze idealnej brzoskwini jest twój nos. Jeśli brzoskwinia nie pachnie, nie oczekuj od niej niczego dobrego.

Zielony groszek

Świeży zielony groszek sprowadzany jest z południa Rosji. Jest bardzo smaczny, a także zawiera dużo kwasu cytrynowego, witamin z grupy B i aminokwasów. Jesienią i zimą nie będziesz jeść świeżego groszku, więc teraz powinieneś za nim pobiec na rynek.

Krymskie figi

Latem figi dojrzewają dwukrotnie na Krymie: w czerwcu i sierpniu. Jest słodki, mięsisty i miękki. Właśnie z powodu tej tekstury trudno jest transportować, dlatego na przykład figi są wysyłane drogą lotniczą na rynek Daniłowski. Nie powinieneś kupować wielu fig na raz: psuje się bardzo szybko, więc trzeba będzie je zjeść w dniu zakupu. I wybierz to po zapachu: jeśli w zapachu jest kwaśność - zwróć ją sprzedawcy, to jest zła figa.


Michael

sprzedawca rynku w Rydze

Pojawiły się już dojrzałe winogrona azerbejdżańskie - kiszmisz. Tu w Moskwie jest chłodno, a tam 35-38 stopni Celsjusza, więc winogrona już dojrzały. Oto morele - ormiański.

Są też nektory: są to nektaryny skrzyżowane z jabłkami. Istnieją również wektory, które są uzyskiwane z mieszaniny śliwek z nektaryną. Oba typy - 350 rubli za kilogram. Wiśnia pochodzi z Mołdawii; maliny, jagody - wszystko nasze, kosztuje teraz ani grosza: za dużą szklankę - 300 rubli. Maksymalnie wynosi 350 i jest niedrogi. Ogórki Baku są dostarczane samolotem, więc są tak drogie wszędzie, nie tylko tutaj. Ponadto kurs wymiany skacze, należy to wziąć pod uwagę.


Natalya

sprzedawca rynku w Rydze

Teraz zarówno owoce, jak i warzywa są w pełnym rozkwicie. Na przykład arbuzy z Dagestanu są po prostu niesamowite, taka odmiana nazywa się „Sultan”. Dodatkowo aktywnie trafiły jabłka nowej uprawy: są sprowadzane z Kubanu.

A teraz wszystkie warzywa są sezonowe, ponieważ są nasze, Kuban: i bakłażan, kapusta i ogórki z pomidorami: ogórki z regionu moskiewskiego, kapusta z Krasnodaru. Ale owoce są w większości ormiańskie: brzoskwinie, stąd morele. Tu znowu morele górskie sprowadzono ponownie z Armenii - być może na zewnątrz były niepozorne, ale soczyste i słodkie. To nie jest „chatka” - dawno już zszedł. Oprócz moreli pojawiły się soczyste gruszki z Mołdawii. Ale tutaj wiśnia wręcz przeciwnie, kończy się. Ale dużo agrestu.


Cover: Phimak - stock.adobe.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day
Ciekawe

W pięciu kinach ulicznych filmy o Moskwie zostaną pokazane w City Day

Pięć namiotów kinowych zostanie otwartych w Moskwie przy ulicy Twerskiej w Dniu Miasta, pokazując rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie. O tym poinformowała służba prasowa komitetu organizacyjnego cyklu miejskich wydarzeń ulicznych „Pory roku w Moskwie”, informuje TASS. „Moskale i goście stolicy będą mogli oglądać około 100 godzin kina, w tym rzadkie filmy festiwalowe, filmy krótkometrażowe, filmy animowane i filmy o Moskwie, a także rozmawiać z ulubionymi filmowcami, aktorami i filmowcami.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Igor i Natalia kupili mieszkanie w domu na Begovaya na etapie budowy w 2011 roku: podobał im się bezpłatny układ, panoramiczne okna, widoki i dogodna lokalizacja w obrębie Trzeciego Pierścienia. Gospodarze bardzo lubią słońce i plażową estetykę. Po ślubie na Bali postanowili nadać swojemu domowi słoneczny nastrój.
Czytaj Więcej
Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany
Ciekawe

Przewodnik po 100 najlepszych restauracjach Moscow Spoon 2016 wydany

Roczny przewodnik po 100 najlepszych restauracjach stolicy Spoon 2016 został opublikowany w Moskwie. Przedstawiciele opowiedzieli o tym Life. Ocena łyżki 2016 nosi nazwę „Rosyjski Michelin”. „Gromadzi przede wszystkim miejsca premium. Ta ocena dotyczy nie tylko gastronomii, ale także określonego stylu życia” - wyjaśniają przedstawiciele Spoon 2016 wokół Life.
Czytaj Więcej
Plany weekendowe: 4-6 października
Ciekawe

Plany weekendowe: 4-6 października

4 października, piątek, 5 października, sobota, 6 października, niedziela, piątek, 4 października, 11:00 „0 Performance - Skromny urok kryzysu” Ostatni dzień wystawy. Projekt poświęcony jest wydajności, a nazwa opiera się na grze słów, opartej na podwójnym znaczeniu pojęcia „wydajności”, co można interpretować jako termin ekonomiczny „wydajność”.
Czytaj Więcej