Tak jak powinno

Co kupić na rynku w listopadzie

W ostatnich latach w Moskwie i Petersburgu wzrosło zainteresowanie rynkami i produktami rolnymi, dlatego zgodnie z tradycją, co miesiąc Życie wokół, z pomocą ekspertów, rozumie, na jakie produkty sezonowe należy teraz zwrócić uwagę. Tym razem dowiedzieliśmy się, co kupić na rynkach w listopadzie.


Serwis prasowy rynku moskiewskiego

Mandarynki

Teraz rynki są w środku sezonu mandarynek. Najsłodsze kwaśno-słodkie abchaskie dzieci z dzieciństwa najprawdopodobniej zakończą się - te mandarynki są najsmaczniejsze i najzdrowsze. Oprócz nich na półkach można znaleźć słodkie marokańskie i hiszpańskie.

Jabłka

Sezon jabłek jest w pełni. Istnieją również ulubione rosyjskie odmiany, takie jak Antonovka i Simirenko, a także jabłka z Azerbejdżanu i Turcji.

Owoc granatu

Najsłodszymi ze wszystkich granatów, które są obecnie w sprzedaży, są uzbeckie. Wyglądają bardziej atrakcyjnie niż inne: same są bardzo duże, nasycone na czerwono.

Wciąż istnieją granaty azerbejdżańskie - średniej wielkości, słodkie i kwaśne. Można je rozpoznać po jaśniejszej, suchej skórce. Oprócz nich izraelskie są sprzedawane na rynkach - to granaty bezpestkowe.

Persimmon

Teraz rynki mają największy wybór persimmons. W sprzedaży dostępny jest miód azerski i hiszpański bez pestek - bardzo słodki. Można znaleźć miękkiego i słodkiego abchaskiego „pomidora” (w środku jest nieco spłaszczony, ale twardy i słodki), a najmniejszego - uzbeckiego „kingleta”, zwanego „nabojem” lub „świecą”.

Cebula Jałta

Nowa uprawa cebuli jałtańskiej pojawiła się już w sprzedaży. Można go teraz kupić do przyszłego użytku - ta cebula jest dobrze przechowywana i będzie tańsza.

Pieprz

Z warzyw nie jest już tak dużo. Jest rosyjski mielony pieprz, ale prawie go nie ma - ostatnia uprawa jest sprzedawana.

Cukinia

Sprzedaj i ostatnie kilogramy rosyjskiej cukinii. Później pozostaną tylko te importowane lub zamrożone.

Kapusta

Do tej pory na półkach stoi nasza rosyjska zwykła kapusta. I jest Azerbejdżan, jest zielony i młody i idealnie pasuje do sałatek.

Żurawina

Sezon żurawinowy jest już otwarty. Teraz dużo jej sprowadzono z regionu Tweru.


Esmira

sprzedawca rynku Usachevsky

Teraz sprzedajemy sezonowe persimmony. Jest „kochanie”, „króllet”, „pomidor” - spłaszczony, dlatego się nazywa. Jest prezentowany w kilku formach: jest dość trudny, Azerbejdżański, jest bardziej miękki, który bez kamieni jest abchaski. Na przykład „Korolek” jest sprzedawany zarówno w Azerbejdżanie, jak i w języku uzbeckim. Wciąż jest hiszpański persimmon - ale jest już zaimportowany.

Winogrona są również aktywnie sprzedawane. Najsmaczniejszy jest uzbecki, choć już znika. „Kishmish” (zarówno biały, jak i czarny), poza tym jest Ormianin - ten bez kamieni.
Z kościami - mołdawski.

Oprócz winogron mandarynki są w pełnym rozkwicie. Te na gałęziach to Chińczycy. Są Chorwaci, Hiszpanie, Abchazi i Marokańczycy. Z sezonowych na rynkach obfitości pojawiły się granaty - uzbeckie lub, na przykład, izraelskie. Granaty izraelskie w środku są różowe, prawie białe, jest tam kamień, ale nie jest odczuwalny ze względu na to, że jest bardzo miękki. Takie granaty są bardzo słodkie.

Z warzyw są teraz pomidory - Dagestan, uzbecki. W zwykłych pomidorach kość jest czerwona, a tam jest zielona. Są pomidory z Wołgogradu - „czarnego księcia”. Ale ta sama cukinia jest już importowana, ziemniak to Baku, gotuje się w mundurze. Większość warzyw pochodzi z Krasnodaru, a warzywa z Azerbejdżanu.


Asaf

sprzedawca rynku Usachevsky

Pyszne mandarynki są teraz w sprzedaży na każdy gust. Są Abchazji, Hiszpanie, są słodkie lub słodko-kwaśne. Abchaskie są najbardziej pachnące, ale będą bardziej kwaśne niż inne.

Feijoa jest teraz także produktem sezonowym. W sprzedaży są jagody Abchazji i Azerbejdżanu - dwa rodzaje. Możesz jeść tak po prostu lub zmielić go z cukrem, wszystko zamieszać i jeść jak dżem. Niektórzy robią kompot z feijoa.

Pyszne winogrona z Uzbekistanu właśnie się pojawiły; oprócz niego przybywa chilijczyk i włoski. Możesz wziąć ormiański, to pestka, ale „damskie palce” z Uzbekistanu są bardzo dobre.

Sezon granatów jest również otwarty - przynoszą bardzo dobre granaty z Azerbejdżanu, ciemne i słodkie. Owoce Persimmon to najpopularniejsze owoce sezonowe. Persimmon jest cudowny: ani jeden gatunek dzianin, wszystko jest bardzo smaczne, zaczynając od „miodu”, a kończąc na czekoladowym „królu”.

Jest też dużo jabłek. Jeśli chodzi o warzywa: najsmaczniejsze pomidory sprowadzane są z Uzbekistanu, a także ogórki Baku.


Cover: kim - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: JAK WEJŚĆ NA CZARNY RYNEK WORLD OF TANKS ? CZOŁG 8 TIERU PREMIUM ZA KREDYTY ! (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?
Tak jak powinno

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?

Do świąt majowych pozostało tylko kilka dni, a wielu spotka je poza miastem lub w parkach. Dlatego Life wokół wprowadza mini-serię materiałów poświęconych tematyce pikników i gotowania w przyrodzie. W pierwszym numerze zapytaliśmy osobę, która wie prawie wszystko na temat grilla, jakie urządzenia należy nabyć, aby stać się mistrzem gotowania w ogniu.
Czytaj Więcej
Jak wybrać persimmon?
Tak jak powinno

Jak wybrać persimmon?

Jesień to jedna z najbogatszych pór roku w owoce i warzywa. Wielu miłośników persimmon czeka z niecierpliwością na koniec lata, kiedy to świeże i dojrzałe owoce sezonowe w końcu pojawią się na półkach. Jednak wybór persimmon, aby był słodki i nie robił na drutach, nie zawsze jest łatwy. Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela rynku i sprzedawców owoców, czego szukać, jakie są odmiany i co tak naprawdę jest „królem”.
Czytaj Więcej
Co kupić na rynkach we wrześniu?
Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiemy się, czego szukać we wrześniu. Olga Kukoba, dyrektor kreatywna Danilovsky Market Autumn, uzupełnia asortyment sklepów spożywczych Danilovsky sezonowymi owocami, jagodami i grzybami.
Czytaj Więcej