Tak jak powinno

Co kupić na rynkach w maju

W ostatnich latach rosyjskie miasta gwałtownie wzrosły zainteresowanie rynkami i produktami rolnymi. Życie z pomocą ekspertów rozumie, na jakie produkty sezonowe należy teraz zwrócić uwagę i co kupić na rynkach w maju.


Rynek Daniłowski

Owoce

W maju rozpoczął się sezon truskawkowy z Krymu. Z egzotycznych owoców powinieneś wziąć tajską rambutan, której owoce przypominają małe orzechy włoskie. Mniej więcej w połowie miesiąca na rynkach pojawi się śliwka azerska, która jest przydatna w postaci suszonej lub w postaci dżemu, dżemu, galaretki, duszonych owoców, soku. Sok ze śliwek wiśni może ugasić pragnienie i tonizować. Wiśnia z Uzbekistanu i arbuzy z Iranu pojawią się pod koniec maja. Pomimo tego, że sezon arbuza zaczyna się później, irańskie arbuzy są dość słodkie.

Warzywa

Na rynku Daniłowskiego znajduje się sklep Lilit Baghdasaryan, w którym przybyły sezonowe szparagi ormiańskie. Uprawia się go w osobistej gospodarce właściciela w Armenii. Z warzyw warto też kupować młode ziemniaki z Egiptu, buraki z wierzchołkami z Krasnodaru. W maju można również znaleźć dwa rodzaje sezonowych grzybów - smardze i szwów.


Leo Volozh

twórca usługi dostarczania produktów rolnych z rynków MoscowFresh

Owoce

Maj to miesiąc truskawek. Teraz jest sezon Krasnodar, Krym, śródziemnomorskie truskawki, a jest stosunkowo niedrogi. Sezon niesplikowy będzie trwał, ale jego cena spadnie. Ponadto rozpoczyna się sezon wiśniowy: najpierw będzie z Tadżykistanu, a następnie z Uzbekistanu. Im bliżej końca maja, tym wiśnia będzie większa i tańsza. Na półkuli południowej rozpoczął się sezon mandarynek - są dość świeże i soczyste. Nadal możesz bezpiecznie przyjmować słodkie mango, w maju pochodzą one z Tajlandii i Peru.

Warzywa

Z warzyw należy zwrócić uwagę na pomidory: azerbejdżański różowy i uzbecki, aw najbliższej przyszłości rozpocznie się sezon pomidorowy z Krasnodaru. Warto również powiedzieć, że warzywa otrzymane zimą z Azerbejdżanu i Iranu są teraz rosyjskie.


Rynek Usachevsky

Warzywa

W maju rozpoczyna się sezon szparagów i kapusty. Warto również zwrócić uwagę na rzodkiewkę, która jest już przywieziona z Rosji, a nie z Izraela. Ta rzodkiewka może mieć wierzchołki - będzie ostra i z odrobiną rzodkiewki.


Rynek Dorogomilovsky

Owoce

W pierwszym tygodniu maja na półkach pojawiają się brzoskwinie, uzbeckie morele i porzeczki. W drugim tygodniu truskawki i nektaryny. W trzecim tygodniu kupujący będą mogli kupić płaskie brzoskwinie, dereń, maliny i mołdawskie jagody. Pod koniec miesiąca będzie już można znaleźć winogrona odmiany palców damskich. Szczególnie długo wyczekiwane wiśnie majowe różnych odmian - uzbeckie, białe, czarne.

Warzywa

Wśród warzyw na półkach majowych są rzodkiewka, czosnek, cebula, rzodkiewka, rzepa, buraki i młoda cukinia. Z ziół lepiej kupić świeżą miętę i pikantną rukolę.


Cover: nl_studio / stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Fotowoltaika - zasilanie awaryjne , jak porządnie zbudować za drobne ? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Tak jak powinno, Następny Artykuł

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?
Tak jak powinno

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?

Do świąt majowych pozostało tylko kilka dni, a wielu spotka je poza miastem lub w parkach. Dlatego Life wokół wprowadza mini-serię materiałów poświęconych tematyce pikników i gotowania w przyrodzie. W pierwszym numerze zapytaliśmy osobę, która wie prawie wszystko na temat grilla, jakie urządzenia należy nabyć, aby stać się mistrzem gotowania w ogniu.
Czytaj Więcej
Jak wybrać persimmon?
Tak jak powinno

Jak wybrać persimmon?

Jesień to jedna z najbogatszych pór roku w owoce i warzywa. Wielu miłośników persimmon czeka z niecierpliwością na koniec lata, kiedy to świeże i dojrzałe owoce sezonowe w końcu pojawią się na półkach. Jednak wybór persimmon, aby był słodki i nie robił na drutach, nie zawsze jest łatwy. Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela rynku i sprzedawców owoców, czego szukać, jakie są odmiany i co tak naprawdę jest „królem”.
Czytaj Więcej
Co kupić na rynkach we wrześniu?
Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiemy się, czego szukać we wrześniu. Olga Kukoba, dyrektor kreatywna Danilovsky Market Autumn, uzupełnia asortyment sklepów spożywczych Danilovsky sezonowymi owocami, jagodami i grzybami.
Czytaj Więcej